Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

ŻUŻEL

27 kwietnia 2023 r.
22:58

Platinum Motor Lublin – Betard Sparta Wrocław 44:46. Zimny prysznic [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora Filip Ogórek

Platinum Motor uległ w pierwszym meczu u siebie Betard Sparcie Wrocław 44:46. Mimo świetnego występu w Częstochowie mistrz Polski musiał uznać wyższość rywali. O czwartkowym debiucie przed lubelską publicznością będzie chciał zapomnieć przede wszystkim Bartosz Zmarzlik, który przywiózł tylko jedną „trójkę”, a w sumie zapisał na swoim koncie ledwie siedem „oczek”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Otwarcie meczu było prawdziwym pokazem siły drużyny przyjezdnej. Tai Woffinden i Artiom Łaguta bez większych problemów pokonali podwójnie Jarosława Hampela i Jacka Holdera. Po czterech biegach sytuacja Platinum Motoru mogła być naprawdę dramatyczna. Zapobiegli temu Dominik Kubera i Kacper Grzelak, niespodziewanie pokonując Piotra Pawlickiego i Bartłomieja Kowalskiego wynikiem 5:1. Na szczególną pochwałę zasługuje lubelski młodzieżowiec, którzy pomimo ataków starszego rywala zapewnił żółto-niebieskim podwójne zwycięstwo.

W jeździe „Koziołków” widoczny był brak styczności z własnym torem. Mecz fantastycznie układał się dla mocnych „startowców”, w efekcie czego po dwóch wyjazdach na tor Kubera miał komplet punktów. Wychowanek Unii Leszno wydawał się najważniejszym zawodnikiem, który trzymał lubelską drużynę w kontakcie z rywalem.

Po gonitwie siódmej na tablicy wyników widniało 20:22 dla drużyny Sparty. W parku maszyn dłuższa przerwa wydawała się szansą na wprowadzenie zmian w ustawieniach. Mimo tego już w wyścigu dziewiątym Zmarzlik znów nie był w stanie pokazać swoich możliwości i w parze z Grzelakiem zostali podwójnie pokonani przez duet gości. Spowodowało to już sześciopunktową przewagę Sparty, dającą Maciejowi Kuciapie szansę na skorzystanie z roszad taktycznych.

Platinum Motor próbował zmniejszać swoją stratę, a ogromną rolę odgrywał w tym popularny „Domin”. Przełomem w jeździe dumy Lubelszczyzny zdawał się wyścig dziesiąty, w którym to za sprawą szwedzko-australijskiego duetu na tablicy ukazał się remis 30:30. Wynik interesujący przede wszystkim dla postronnego kibica, mogący jednak niepokoić lokalnych fanów.

Rezultat ten był zdecydowanie lepszy niż sama jazda ulubieńców z Zygmuntowskich co potwierdził następny start. Kolejny raz decydujące było wyjście spod taśmy, a to znacznie lepsze mieli żółto-czerwoni i znowu goście odskoczyli na cztery „oczka”. Szczególnie długo nie dało rozstrzygnąć się starcia numer 12. Najpierw upadł młodzieżowiec z Wrocławia, a potem nierówno zadziałała maszyna startująca. Okazało się to niezwykle korzystne dla lublinian. Początkowo prowadził Bewley, a już w powtórce podwójnie wygrała para gospodarzy i kolejny raz było remisowo, tym razem 36:36.

Stadion w Lublinie wybuchł po gonitwie trzynastej. Zmarzlik dał popis jazdy godnej trzykrotnego mistrza świata. Z ostatniej lokaty przebił się na czoło stawki, zostawiając doborową parę wrocławską za plecami. Przed nominowanymi nadal wszystko było możliwe. W tych więcej argumentów mieli jednak żużlowcy Betard Sparty i po fantastycznym występie w przedostatniej odsłonie czwartkowego wieczoru wygrali 46:44, przerywając dwudziestomeczową serię mistrza Polski.

Dwoili i troili się Kubera i Lindgren, bardzo dobrze pojechał także Mateusz Cierniak, który zanotował sześć oczek. Okazało się to jednak niewystarczające na rozpędzonego rywala ze stolicy województwa Dolnośląskiego, który niewątpliwie będzie najgroźniejszym rywalem w walce o obronę tytułu mistrzów Polski.

Drużyna Macieja Kucpiapy i Jacka Ziółkowskiego nie będzie miała zbyt dużo czasu na rozpamiętywanie porażki. Już w piątek okazja do szybkiej rehabilitacji. W Gorzowie „Koziołki” zmierzą się z tamtejszą but.pl Stalą. Początek zawodów także zaplanowano na godz. 20.30.

 Platinum Motor Lublin – Betard Sparta Wrocław 44:46

Platinum Motor: 1. Jarosław Hampel 2 (0,1,1,0) 2. Dominik Kubera 10 (3,3 3,0,1). Jack Holder 5 (1,0,2*,2*,0) 4. Fredrik Lindgren 11 (2,2,3,1,3) 5. Bartosz Zmarzlik 7 (0,2,1,3,1) 6. Kacper Grzelak 3+1 (1,2*,0) 7. Mateusz Cierniak 6 (3,0,3)

Betard Sparta: 1. Tai Woffinden 10+2 (2*,1,2,2*,3) 2. Daniel Bewley 5 (1,3,0,1) 3. Artem Łaguta 10+2 (3,1,3,1*,2*) 4. Piotr Pawlicki 9+1 (1,3,2*,3,0) 5. Maciej Janowski 10 (3,2,1,2,2) 6. Bartłomiej Kowalski 2 (2,0,0) 7. Kacper Andrzejewski 0 (0,0,w).

Bieg po biegu:

1:Łaguta, Woffinden,Holder,Hampel 1:5

2:Cierniak,Kowalski,Grzelak,Andrzejewski 4:2 (5:7)

3:Janowski,Lindgren,Bewley,Zmarzlik 2:4 (7:11)

4:Kubera,Grzelak,Pawlicki,Kowalski 5:1 (12:12)

5:Łaguta, Lindgren,Pawlicki,Holder 2:4 (14:16)

6:Bewley,Zmarzlik,Woffinden,Cierniak 2:4(16:20)

7:Kubera,Janowski,Hampel,Andrzejewski 4:2 (20:22)

8;Łaguta,Pawlicki,Zmarzlik,Grzelak 1:5 (21:27)

9:Kubera,Woffinden,Hampel,Bewley 4:2 (25:29)

10:Lindgren,Holder,Janowski,Kowalski 5:1 (30:30)

11:Pawlicki,Woffinden,Lindgren,Hampel 1:5 (31:35)

12:Cierniak,Holder,Bewley,Andrzejewski(w) 5:1 (36:36)

13:Zmarzlik,Janowski,Łaguta,Kubera 3:3 (39:39)

14:Woffinden,Łaguta,Zmarzlik,Holder 1:5 (40:44)

15:Lindgren,Janowski,Pawlicki,Kubera 4:2 (44:46)

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Co słychać w Jastkowie? Odwiedzamy nowy zalew i zespół pałacowo-parkowy
galeria

Co słychać w Jastkowie? Odwiedzamy nowy zalew i zespół pałacowo-parkowy

Długi weekend majowy to dobra okazja, by wyjechać za miasto. 7 km od granic Lublina powstaje nowy zalew. To część szerszego zagospodarowania malowniczej Doliny Ciemięgi, w której znajduje się również odnowiony zespół pałacowo-parkowy.

Premier Donald Tusk

Donald Tusk w orędziu: tworzymy armię, jakiej Polska nie miała od wieków, super silną i nowoczesną – armię do wygrywania

Czasy są trudne, do polityki światowej wraca niepewność, brutalność i egoizm; wojna przestała być abstrakcją - podkreślił w czwartkowym orędziu telewizyjnym orędziu premier Donald Tusk. – Czy mamy się bać? Nie. My mamy być silni – dodał. Zapewnił też: tworzymy armię, jakiej Polska nie miała od wieków.

Hans Nielsen: Motor to faworyt do mistrzostwa Polski

Hans Nielsen: Motor to faworyt do mistrzostwa Polski

Rozmowa z Hansem Nielsenem, legendarnym żużlowcem Motoru Lublin

Zarzuty dla ojca i syna po ataku na ratowników medycznych w Łukowie

Zarzuty dla ojca i syna po ataku na ratowników medycznych w Łukowie

Zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej usłyszał ojciec oraz syn, którzy mieli zaatakować ratowników medycznych na oddziale ratunkowym w Łukowie. Według ustaleń byli zniecierpliwieni długim oczekiwaniem na udzielenie pomocy. Obaj byli trzeźwi.

Lutnia Piszczac zainkasowała komplet punktów w spotkaniu z Unią Żabików

W środę i czwartek rozegrane zostały mecze 23. kolejki bialskiej klasy okręgowej

Podział punktów w spotkaniu LZS Sielczyk z Az-Bud Komarówka Podlaska. Orlęta Łuków z nowym trenerem rozbiły Absolwenta Domaszewnica. Victoria Parczew lepsza od Orła Czemierniki

Uciekać przed komendantem – zły pomysł
Kraśnik

Uciekać przed komendantem – zły pomysł

Dynamiczny pościg za przestępcą po ulicach  Kraśnika – sceny jak z filmu akcji miały dziś miejsce przed południem w tym mieście. Uciekał przestępca poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. W bezpośrednim pościgu uczestniczył funkcjonariusz w cywilu oraz zastępca komendanta powiatowego policji w Kraśniku, który jako pierwszy ujął 30-letniego rzezimieszka.

Premier Donald Tusk (z prawej) w towarzystwie posła Michała Krawczyka

Dziś o godzinie 20 premier Donald Tusk wygłosi orędzie

Premier Donald Tusk wygłosi w czwartek o godzinie 20 orędzie – potwierdza podsekretarz stanu w kancelarii premiera Agnieszka Rucińska.

ChKS Chełm rozpoczyna decydującą walkę o awans do PlusLigi

ChKS Chełm rozpoczyna decydującą walkę o awans do PlusLigi

Pierwszy mecz finału play-off z Mickiewiczem Kluczbork w piątek o godzinie 17.30

Zalety i wady ruletka czatów randkowych

Zalety i wady ruletka czatów randkowych

Jeśli jesteś aktywnym użytkownikiem Internetu, bardzo dobrze wiesz, że czat wideo nie jest już nowym formatem randek online. Pierwsze losowe wideo czaty Omegle i Chatroulette zostały uruchomione w 2009 roku i szybko zyskały popularność. Nie tylko dzięki temu, że są one wygodne, ale także dlatego że to zupełnie sposób na randkę.

Trenowali przed majówką. Skutecznie – 24 punkty i pożegnanie z prawem jazdy

Trenowali przed majówką. Skutecznie – 24 punkty i pożegnanie z prawem jazdy

Trwa długi, majowy weekend. Nad bezpieczeństwem na drogach czuwają policjanci ruchu drogowego. Nawet częste kontrole nie zastąpią rozsądku kierowców. Przekonali się o tym dwaj szoferzy. Tuż przed majówką jeden z nich „zarobił” jednorazowo 24 punkty karne, a drugi stracił prawo jazdy.

21 lat w Unii
galeria

21 lat w Unii

1 maja obchodzimy 21. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji przed budynkiem LUW przy ul. Spokojnej w Lublinie nastąpiło uroczyste podniesienie na maszty flag oraz odegranie hymnów Polski i UE.

W sobotę 24 maja wieczorem centrum miasta Puławy zamieni się w rajdowy odcinek specjalny
Puławy

Zbliża się Rajd Nadwiślański. Ściganie wraca na ulice Puław

W sobotę i niedzielę, 24 i 25 maja, odbędzie się Rajd Nadwiślański. Jeden z odcinków specjalnych, tak jak przed laty, poprowadzony zostanie ulicami Puław. Na kibiców czekać będzie również strefa artystyczno-gastronomiczno-piknikowa.

Briefing prezydent Michała Litwiniuka

"Haniebny happening Grzegorza Brauna". Prezydent Białej Podlaskiej potępia zdjęcie flagi Ukrainy

Prezydent Michał Litwiniuk (PO) potępia „haniebny happening” Grzegorza Brauna w Białej Podlaskiej i zapowiada, że flaga Ukrainy ponownie zawiśnie na fasadzie ratusza. W środę na wiecu wyborczym zwolennicy kontrowersyjnego polityka za jego namową przy użyciu drabiny ściągnęli flagę z budynku urzędu.

Grzegorz Braun (z prawej) ma kłopoty. Uchylenia jego immunitetu domaga się szef resortu sprawiedliwości
polityka

Adam Bodnar chce ukarania Grzegorza Brauna. Za zabranie ukraińskiej flagi

Ekscesy Grzegorza Brauna nie pozostaną bezkarne - oświadczył dzisiaj minister sprawiedliwości Adam Bodnar, odnosząc się do zachowania polityka w szpitalu w Oleśnicy oraz na wiecu w Białej Podlaskiej.

Grafika stworzona przy użyciu SI
magazyn

"Umiem rozmawiać o sensie życia i tworzyć sonety"

O tym czy jest sztuczna inteligencja, do czego służy, jak widzi ludzi i przyszłość społeczeństwa rozmawiamy ze...sztuczną inteligencją. Na nasze pytania odpowiada Chat GPT w wersji 4.o - najpopularniejszy model językowy na świecie.

PGE EKSTRALIGA
3. KOLEJKA

Wyniki:

Betard Sparta Wrocław - Orlen Oil Motor Lublin 43:47
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa - Gezet Stal Gorzów 54:36
Stelmet Falubaz Zielona Góra - Bayersystem GKM Grudziądz 39:51
Innpro ROW Rybnik - PRES Grupa Deweloperska Toruń 32:58

Tabela:

1. Motor Lublin 3 6 +40
2. GKM Grudziądz 3 6 +36
3. Toruń 3 5 +34
4. Betard Sparta 3 2 +18
5. Włókniarz 3 2 -2
6. Rybnik 3 2 -30
7. Stal Gorzów 3 1 -26
8. Zielona Góra 3 0 -70

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!