Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

II LIGA

11 czerwca 2023 r.
18:31

Rzuty karne strzelali perfekcyjnie, czyli Motor lepszy od Stomilu i zaplecze ekstraklasy znowu w Lublinie!

(fot. Motor Lublin)

Nie ma mocnych na Motor. Pomimo wielu przeciwności piłkarze Goncalo Feio znaleźli sposób, żeby wygrać ze Stomilem i awansować do Fortuna I Ligi. W niedzielnym finale baraży żółto-biało-niebiescy pokonali rywali po rzutach karnych 4:1. Po 120 minutach walki było 1:1. Trzeba dodać, że goście kończyli zawody w dziesiątkę, a mimo to swój plan wykonali.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Mecz finałowy nie był wielkim widowiskiem. Od początku było widać, że drużyny wolą nie ryzykować. W 18 minucie pojawiła się pierwsza, naprawdę dobra szansa dla gospodarzy. Na połowie Motoru Bartosz Florek oddał piłkę do Karola Żwira, a ten odegrał na lewo do Rafała Karlikowskiego, który znalazł się w doskonałej sytuacji, ale miał piłkę na swojej „słabszej” nodze i nie trafił w ogóle w bramkę.

Po stronie gości aktywny był zwłaszcza Mariusz Rybicki, który robił sporo „szumu” z przodu, ale w jego akcjach brakowało konkretów. W 29 minucie Maciej Spychała przymierzył w słupek, ale po chwili sędzia boczny zasygnalizował, że podający w tej sytuacji Filip Wójcik ze Stomilu nie utrzymał piłki w boisku.

W 37 minucie niespodziewanie zrobiło się 0:1. Po wrzutce Rybickiego z lewego skrzydła, po prawej stronie futbolówkę przejął Filip Wójcik. Przełożył ją sobie z prawej nogi na lewą i uderzył do siatki po długim rogu. Co w tym momencie robili obrońcy gospodarzy? Tylko się przyglądali, co robi zawodnik Motoru, a ten z zimną krwią nie zmarnował dobrej okazji. Do przerwy podopieczni Goncalo Feio utrzymali korzystny rezultat.

Szymon Grabowski tuż po wznowieniu gry posłał na boisko trzech nowych graczy. Na pewno udane były zwłaszcza zmiany: Shuna Shibaty i Huberta Krawczuna. Japończyk świetnymi, prostopadłymi podaniami co chwilę rozrywał defensywę ekipy z Lublina. Problem w tym, że gra Stomilu wyglądała dobrze do ostatniego momentu, kiedy trzeba było oddać strzał lub wyłożyć już piłkę koledze.

Po godzinie gry miejscowi świetnie wymieniali podania po ziemi, piłka chodziła, jak po sznurku, a na koniec Karlikowski odegrał do Spychały, ale ten strzelił prosto w Łukasza Budziłka. W 66 minucie po rzucie rożnym blisko drugiego gola byli goście, a konkretnie Michał Król, którego zatrzymał jednak odważnym wyjściem Jakub Mądrzyk. Minęło kilkadziesiąt sekund i zamiast 0:2 zrobiło się 1:1. Po wyrzucie piłki z autu do tyłu skiksował Przemysław Szarek. Piłkę przejął Piotr Kurbiel, oddał ją Żwirowi, a kapitan drużyny z Olsztyna „położył” Sebastiana Rudola i w trudnej sytuacji uderzył do siatki na 1:1.

Od tego momentu na boisku dominowała już tylko jedna drużyna – Stomil. Było kilka groźnych ataków, ale brakowało „setek”. Motor jednak się wybronił i trzeba było grać dogrywkę. W końcówce pierwszej części Rudol „wyciął” Dawida Kalisza i obejrzał drugie „żółtko”. A to oznaczało, że żółto-biało-niebiescy ostatnie kilkanaście minut będą grali w osłabieniu. Gospodarze szybko byli bliscy zdobycia bramki na 2:1, ale „główka” Kurbiela wylądowała na poprzeczce, a po chwili spudłował Krawczun.

W samej końcówce szansę miał Filip Wójcik, ale z ostrego kąta jego uderzenie odbił nogą Mądrzyk. Na koniec spudłował jeszcze Werick Caetano i sędzia zaprosił obie drużyny do wykonywania rzutów karnych. A te były popisem zespołu trenera Feio. Rafał Król trafił na 0:1, Kurbiel posłał piłkę wysoko nad bramką, a drugą jedenastkę wykorzystał Kamil Rozmus. Później nie mylili się także: Filip Wójcik oraz Michał Żebrakowski. Spudłował za to Caetano i Motor rozbił rywali 4:1, a po chwili rozpoczęło się świętowanie awansu na zaplecze ekstraklasy. Ostatni raz lublinianie występowali na tym poziomie w sezonie 2009/2010.

Stomil Olsztyn – Motor Lublin 1:1 (1:1, 0:1) w rzutach karnych 1:4

Bramki: Żwir (67) – Wójcik (37).

Stomil: Mądrzyk – Kuban (46 Kośmicki), Sadowski, Waleńcik, Wójcik, Karlikowski, Spychała, Stromecki (46 Shibata), Żwir (112 Caetano), Florek (46 Krawczun), Kurbiel.

Motor: Budziłek – Wójcik, Szarek, Rudol, Staszak (91 Rozmus), R. Król, Rybicki (60 Luberecki), Gąsior (60 Reiman), M. Król, Lis, Kasprzyk (84 Żebrakowski).

Żółte kartki: Stromecki, Karlikowski, Shibata – Wójcik, Rudol, Lis

Czerwona kartka: Sebastian Rudol (Motor, 101 min, za drugą żółtą).

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).

RZUTY KARNE

Rafał Król gol (0:1) * Piotr Kurbiel nad bramką (0:1) * Kamil Rozmus gol (0:2) * Shun Shibata gol (1:2) * Filip Wójcik gol (1:3) * Werick Caetano nad bramką (1:3) * Michał Żebrakowski gol (1:4).

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Projekt utworzenia Miejskiego Urzędu Pracy w Chełmie został zdjęty z porządku obrad sesji Rady Miasta

Pat w sprawie Miejskiego Urzędu Pracy Chełmie. Radni podzieleni

Ponad 2,5 mln zł rocznie Chełm dopłaca do funkcjonowania Powiatowego Urzędu Pracy. Rosnące koszty skłoniły władze miasta do propozycji utworzenia własnej instytucji – Miejskiego Urzędu Pracy. Jednak pomysł prezydenta Jakuba Banaszka już na starcie budzi poważne wątpliwości radnych.

Tragedia w powiecie ryckim. Nie żyje 23-latek

Tragedia w powiecie ryckim. Nie żyje 23-latek

W piątek rano doszło do tragicznego wypadku na drodze powiatowej nr 1415L. Niestety jedna osoba nie żyje.

Mateusz Stolarski (Motor Lublin): Najważniejsza jest dla nas liga

Mateusz Stolarski (Motor Lublin): Najważniejsza jest dla nas liga

Motor Lublin w czwartkowy wieczór przegrał po dogrywce 0:1 z Arką w Gdyni i odpadł z rozgrywek STS Pucharu Polski. Jak spotkanie podsumowali szkoleniowcy obu ekip?

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 1 w Lublinie po raz kolejny wyróżniony

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 1 w Lublinie po raz kolejny wyróżniony

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 1 w Lublinie został uhonorowany prestiżowym wyróżnieniem „Wymagaj Jakości”, przyznawanym przez Rzecznika Praw Pacjenta i Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Nagrodę odebrała 23 września Dyrektor Naczelna placówki Beata Gawelska.

Jesteś mistrzem scrabble? Zgłoś się do tego turnieju

Jesteś mistrzem scrabble? Zgłoś się do tego turnieju

W weekend Politechnika Lubelska zaprasza na V Otwarte Mistrzostwa Lublina w Scrabble. Turniej odbędzie się w budynku Wydziału Budownictwa i Architektury przy ul. Nadbystrzyckiej 40.

Tętent kopyt, rżenie i skoki. Święto Konia 2025
NASZ PATRONAT
galeria

Tętent kopyt, rżenie i skoki. Święto Konia 2025

To były dwa wyjątkowe dni, podczas których w Sitnie, na placu Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli królowały rumaki i jeźdźcy. Piątą edycję Święta Konia zorganizowało Terenowe Koło Hodowców Koni w Zamościu wspólnie ze Szwadronem Kawalerii Ochotniczej w Barwach 9 Pułku Ułanów Małopolskich w Zamościu.

Drugie derby w tym miesiącu. AZS AWF Biała Podlaska zmierzy się z KPR Padwą Zamość

Drugie derby w tym miesiącu. AZS AWF Biała Podlaska zmierzy się z KPR Padwą Zamość

W piątek, o godzinie 17, AZS AWF Biała Podlaska zmierzy się z KPR Padwą Zamość

Zdjęcie ilustracyjne
BOGDANKA

Morderstwo w Boże Narodzenie. Brat zabił brata

Do Sądu Okręgowego w Lublinie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu górnikowi, który miał zabić swojego brata. W tle dramatu pojawiają się alkohol, konflikt o majątek i porachunki miłosne.

Motor Lublin przegrywa w Gdyni po dogrywce i żegna się z STS Pucharem Polski już po pierwszej rundzie
galeria

Motor Lublin przegrywa w Gdyni po dogrywce i żegna się z STS Pucharem Polski już po pierwszej rundzie

Od dłuższego czasu mecze pomiędzy Arką Gdynia, a Motorem Lublin budzą ogromne emocje i tak też było w „Pucharze Tysiąca Drużyn”. Do wyłonienia zwycięzcy w czwartkowym starciu potrzebna była dogrywka, w której gola na wagę awansu zdobył zespół znad morza

Ścianka i defibrylatory to niektóre ze zwycięskich projektów puławskiego BO 2026
Puławy

Wyniki budżetu obywatelskiego w Puławach. Te projekty wygrały

Niecałe trzy tysiące puławian oddało ważne głosy na projekty budżetu obywatelskiego 2026. Finansowanie otrzyma 8 z 38 finałowych propozycji. Najwięcej pieniędzy pochłonie nowa ścianka wspinaczkowa na puławskich błoniach.

Avia Świdnik sensacyjnie pokonała u siebie pierwszoligowy Ruch Chorzów
galeria

Sensacja w Świdniku. Avia zasłużenie pokonała Ruch Chorzów w STS Pucharze Polski! [ZDJĘCIA]

Takie historie kochają kibice piłki nożnej. W czwartkowe popołudnie Avia Świdnik postarała się o nie lada niespodziankę i w pierwszej rundzie „Pucharu Tysiąca Drużyn” niespodziewanie pokonała u siebie grający w Betclic I Lidze Ruch Chorzów

Od lewej: ul. Sadowa, ul. 4 Pułku Piechoty oraz ul. Powstańców Listopadowych w Puławach
zdjęcia
galeria

Puławy remontują ulice. Pomagają państwowe dotacje

W tym roku rozpoczęte zostały długo oczekiwane remonty kilku puławskich dróg. Na odcinku za stacją transformatorową do wału wiślanego, rozpoczęto przebudowę ul. 4 Pułku Piechoty. Z kolei na os. Niwa trwa remont ul. Sadowej. W lecie do użytku oddano przedłużenie ul. Powstańców Listopadowych.

Fragment meczu w Piotrkowie Trybunalskim

PGE MKS El-Volt Lublin sensacyjnie przegrał w Piotrkowie Trybunalskim

Ten wynik to potężne zaskoczenie, bo przecież PGE MKS El-Volt Lublin ma w tym sezonie mocarstwowe plany.

Trwa VI Polski Kongres Górniczy.

Drugi dzień kongresu górniczego. Jakie wyzwania czekają sektor wydobywczy?

Od środy w Lublinie i częściowo na terenie kopalni Bogdanka odbywa się VI Polski Kongres Górniczy. Czwartek był dniem poświęconym obradom w sesjach tematycznych. W obliczu transformacji energetycznej nie sposób uciec od kwestii wyzwań, jakie czekają górnictwo w najbliższych latach i dekadach.

Oni w Polsce już nie pomieszkają. Zostali wydaleni i dostali zakaz wjazdu

Oni w Polsce już nie pomieszkają. Zostali wydaleni i dostali zakaz wjazdu

Dwójka mężczyzn decyzją policji i straży granicznej została wydalona z Polski. Obcokrajowcy nie mają także możliwości wjazdu do krajów strefy Schengen.

BETCLIC II LIGA
9. KOLEJKA

Wyniki:

Chojniczanka Chojnice - Śląsk II Wrocław 2-4
Hutnik Kraków - Rekord Bielsko-Biała 2-2
Olimpia Grudziądz - GKS Jastrzębie 3-0
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Unia Skierniewice 3-0
Podhale Nowy Targ - KKS Kalisz 1-1
Resovia - Sandecja Nowy Sącz 0-2
Stal Stalowa Wola - ŁKS II Łódź 1-1
Warta Poznań - Sokół Kleczew 3-2
Zagłebie Sosnowiec - Świt Szczecin 3-0

Tabela:

1. Olimpia G. 9 18 19-12
2. Stal St. Wola 9 16 21-14
3. Hutnik 9 15 19-14
4. Podhale 9 15 12-7
5. Sandecja 9 15 17-13
6. Podbeskidzie 9 14 13-13
7. Resovia 9 13 17-13
8. Unia 9 13 16-12
9. Warta 9 13 11-10
10. Śląsk II 9 12 15-14
11. Kalisz 9 12 11-10
12. Zagłebie S. 9 12 13-16
13. Świt 9 11 14-19
14. Sokół 9 9 16-17
15. Rekord 9 9 11-16
16. ŁKS II 9 7 10-15
17. Chojniczanka 9 7 12-19
18. Jastrzębie 9 3 7-20

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!