11:37

Śląsk II Wrocław – Motor Lublin 1:1 (zapis relacji na żywo)

4 0 A A
(fot. Piotr Michalski)

Kolejny mecz bez zwycięstwa Motoru Lublin. Podopieczni Mirosława Hajdy w środę tylko zremisowali we Wrocławiu z rezerwami Śląska 1:1. To już czwarte spotkanie żółto-biało-niebieskich, w którym podzielili się punktami z rywalami.

Relacja na żywo

automatyczne odświeżanie strony co 60 sekund

90+4' Koniec meczu. Kolejna strata punktów Motoru. Nie był to udany występ podopiecznych trenera Hajdy.

90+3' Gorąco w polu karnym Śląska II, ale ostatecznie bardzo lekki strzał i nic z tego. Najpierw w dobrej sytuacji skiksował Jagodziński, a na koncie niecelnie uderzył Rafał Król.

89' Indywidualna akcja Swędrowskiego, ale tuż przed polem karnym fauluje go Wyaprt i ogląda żółtą kartkę. Niestety, rzut wolny nie przynosi zmiany wyniku.

88' Nerwowo i bardzo niedokładnie z obu stron. Jedni i drudzy bardzo łatwo tracą piłkę, podają niecelnie i nie mogą stworzyć zagrożenia pod bramką przeciwnika.

86' Szymański za Krocza.

84' Centra Swędrowskiego z prawej strony o mały włos nie zaskoczyła bramkarza rywali. Naprawdę zabrakło niewiele!

83' Akcja czterech na czterech Śląska jednak Kotowicz powstrzymany na skrzydle.

82' Groźnie w polu karnym Śląska II, po dorym utrzymaniu się przy piłce Ropskiego. Ostatecznie akcja gości zatrzymana i szybka kontra ekipy z Wrocławia. Bergier również zatrzymany jednak w polu karnym.

81' Złe podanie Cichockiego, akcję rywali faulem przerywa Duda.

80' Teraz z dystansu szczęścia spróbował Młynarczyk, ale efekt końcowy bardzo podobny do tego sprzed kilkudziesięciu sekund.

79' Faul Dudy, szansa na centrę w pole karne dla Śląska II. Łyszczarz strzelał, ale zero zagrożenia pod bramką Kiełpina.

75' Potrójna zmiana w Motorze. Ropski za Świderskiego, Jagodziński za Kumocha i Duda za Moskwika.

74' Kunca fauluje przy okazji walki o górną piłkę.

73' Kiełpin staranował... Michała Króla, a po chwili Rafał Król zatrzymany faulem.

72' Dobra centra w pole karne Motoru Łyszczarza, ale w ostatniej chwili głową na rzut rożny piłkę wybija Wawszczyk.

71' Moskwik efektownie piętką do Michała Króla, ale ten drugi zatrzymany przez rywali i szybko gra przenosi się pod drugie pole karne.

69' Kunca ma przed sobą tylko jednego obrońcę, ale decyduje się na strzał z dystansu. I uderza wysoko nad bramką.

68' Za mocne podanie do Łyszczarza, zaczyna Kiełpin.

66' Zderzenie na środku boiska, pomocy medycznej potrzebują: Kumoch i Krocz.

65' Pierwszy kwadrans po przerwie ze wskazaniem na drużynę z Wrocławia, ale w ostatnich minutach wreszcie i Motor potrafi przenieść grę na połowę rywala.

63' Wreszcie jakaś udana akcja Motoru. Po kilku podaniach strzał z pola karnego oddaje Swędrowski. Strzał niecelny, a sędzia i tak sygnalizował spalonego.

63' Kunca za Ceglarza.

60' Ceglarz łatwo zatrzymany na lewym skrzydle, traci piłkę i przerywa akcję rywali faulem.

58' Przez chwilę Śląsk II kontruje dwoma piłkarzami na trzech rywali, ale akcja gospodarzy zatrzymany. Ekipa z Wrocławia utrzymała się jednak przy piłce i w polu karnym piłkę dostał Bergier. Nie zdołał jednak oddać strzalu.

56' A teraz rożny po drugiej stronie boiska. Piłka spada przed pole karne pod nogi Michoty, a ten strzela niecelnie.

55' Bardzo gorąco w polu karnym gości, ale Kucharczyk ostatecznie nie zdołał oddać strzału, piłka w rękach Kiełpina.

54' Wypart nabija gracza Motoru na lewym skrzydle i będzie rzut rożny dla gospodarzy.

53' Wawszczyk w ostatniej chwili zatrzymuje wślizgiem rozpędzonego Krocza.

50' Rożny dla Motoru. Dobra wrrzutka Swędrowskiego, ale sędzia dopatrzył się faulu jednego z zawodników ekipy z Lublina.

49' Świderski bliski przechwytu piłki po bardzo złym podaniu Wyparta.

47' Świderski przyblokowany przy końcowej linii, piłka dla Śląska II.

46' Druga połowa rozpoczęta! Dwie zmiany w drużynie gospodarzy: Piasecki - Bergier i Ahmed - Młynarczyk.

45+4' I po chwili koniec pierwszej połowy.

45+3' Żółta kartka dla Świderskiego.

45+2' Po rzucie rożnym piłka w siatce Śląska II! Wrzucał Swędrowski, piłkę trącił Świderski, a z bliska do siatki posłał Rafał Król. Boczny arbiter pokazał jednak spalonego i gola ostatecznie nie ma!

44' 1:1! Motor mógł wybić piłkę przed swoim polem karnym. Najpierw Kumoch "wsadził na minę" Rafała Króla, do którego dopadli rywale i odebrali mu futbolówkę, a konkretnie Fabian Piasecki, który po chwili kapitalnie uderzył w okienko i mamy remis we Wrocławiu.

43' Po drugiej stronie boiska Michota zagrywa w pole karne, a futbolówkę sprytnie przepuszcza Moskwik, nie przejmuje jej jednak także Świderski, szkoda.

42' Śląsk dobrze wychodził z kontrą, ale zatrzymał ją Krocz. Po chwili ten sam gracz dostaje piłkę w pole karne, ale nie potrafił jej opanować i znowu zaczyna bramkarz przyjezdnych.

41' Dośrodkowanie na dalszy słupek, ale nikomu nie udaje się dopaść do piłki i zaczyna Kiełpin.

40' Kolejny korner dla gospodarzy.

39' Świderski z obrońcą na plecach dostaje piłkę w pole karne, ale szybko traci.

38' Ładnie krótkimi podaniami gospodarze przedostali się w okolice bramki Motoru. Kiedy jednak zbliżali się do pola karnego goście odebrali im piłkę.

35' Żółta kartka dla Poprawy.

34' Szybka odpowiedź po drugiej stronie boiska Michota łatwo ogrywa Calińskiego i uderza po ziemi z 16 metrów, ale prosto w bramkarza rywali.

33' Łyszczarz z narożnika boiska, Kiełpin zalicza "pusty przelot" strzał głową obrońcy gospodarzy Kucharczyka, futbolówki nie sięgnął jeszcze Wawszczyk, ale Motor uratowany przez słupek!

32' Groźnie pod bramką Motoru. Na skrzydle ograny Michał Król, ale ostatecznie tylko rzut rożny dla Śląska II.

29' Rafał Król do Świderskiego, ale napastnik gości na spalonym.

24' I jeszcze jeden.

23' Po akcji Świderski kolejny korner dla Motoru.

22' Moskwik dostał siatkę od Łyszczarza, ale piłka dla piłkarzy Mirosława Hajdy.

21' A teraz rzut rożny dla gospodarzy. Piłka przechodzi wzdłuż bramki, zacznie Motor.

19' Kolejną akcję Motoru na lewym skrzydle rozpoczął Kamil Kumoch, zgrał do środka i goście mają kolejny korner.

18' Prostopadłe podanie w pole karne, ale Seweryn Kiełpin szybszy od napastnika ekipy z Wrocławia.

17' Fatalne podanie Semira Ahmeda pod swoją bramką, przejmuje Motor, ale ostatecznie piłka dla gospodarzy.

15' Gorąco pod bramką Śląska II po rzucie wolnym. Dobra centra w pole karne w wykonaniu Swędrowskiego, ale ostatecznie żadnemu z jego kolegów nie udaje się dojść do piłki.

14' Spóźniony wślizg Borunia, który fauluje Wawszczyka, ale sędzia nie zdecydował się pokazać kartki.

11' Odpowiedź gospodarzy, piłka trafia na prawą stronę do Borunia, ale ten źle dogrywa w pole karne i z kolejną akcją wychodzi Motor.

9' 0:1! Fatalne zachowanie bramkarza gospodarzy! Lekki strzał Tomasza Swędrowskiego zza pola karnego i prosto w bramkarza jakimś cudem ląduje w siatce!

7' Michota dobrze zatrzymuje atak skrzydłem rywali.

6' Rafał Król na prawe skrzydło, ale do nikogo i piłka dla miejscowych. Po chwili aut na wysokości pola karnego Motoru.

5' Krótkie rozegranie, ale gospodarze wybijają na aut. I jeszcze jeden aut dla ekipy z Lublina na wysokości pola karnego.

4' Świderski wywalczył pierwszy rzut rożny dla Motoru.

2' Dobra interwencja Grodzickiego i Motor przerywa groźną akcję gospodarzy lewym skrzydłem.

1' Zaczął Śląsk II!

Piłkarze już na boisku, zaraz zaczynamy.

---------------------------------

Trener Mirosław Hajdo zdecydował się na kilka zmian w składzie. We Wrocławiu od pierwszej minuty zagrają: Seweryn Kiełpin, Ariel Wawszczyk, czy Paweł Moskwik. Na ławce spotkanie rozpoczną za to: Sebastian Madejski, Maks Cichocki oraz Dominik Kunca.

A w składzie drugiej drużyny Śląska jest chociażby Fabian Piasecki, czyli król strzelców Fortuna I ligi z poprzedniego sezonu w barwach Zagłębia Sosnowiec. A to oznacza ciekawe wyzwanie dla stoperów Motoru.

Śląsk II Wrocław – Motor Lublin 1:1 (1:1)

Bramki: Piasecki (44) - Swędrowski (9).

Śląsk II: Tysiak – Caliński, Poprawa, Kucharczyk, Wypart, Boruń (79 Kotowicz), Semir Ahmed (46 Młynarczyk), Bargiel, Łyszczarz (90 Michalski), Krocz (86 Szymański), Piasecki (46 Bergier).

Motor: Kiełpin – M. Król, Grodzicki (30 Cichocki), Wawszczyk, Michota, Ceglarz (63 Kunca), Swędrowski, Kumoch (75 Jagodziński), R. Król, Moskwik (75 Duda), Świderski (75 Ropski).

Żółte kartki: Poprawa, Wypart - Świderski, M. Król.

Sędziuje: Marcin Bielawski (Katowice).

Orlen Oil Motor Lublin - KS Apator Toruń [na żywo]

Po wysokim domowym zwycięstwie nad ebut.pl Stalą Gorzów Orlen Oil Motor Lublin po raz drugi z rzędu wystąpi przed własną publicznością. O godzinie 20.30 lubelski Koziołki podejmą Anioły z Torunia

Agresja rówieśnicza: jak można rozwiązać problem

Stop agresji wśród młodzieży – to temat konferencji poświęconej sposobom zapobiegania sytuacjom konfliktowym w środowisku młodych osób. W piątkowym (26 kwietnia) spotkaniu w siedzibie Urzędu Miasta Lublin udział wzięli dyrektorzy szkół, nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy i psycholodzy, którzy na co dzień pracują z dziećmi i młodzieżą

Rockowy Beret
foto

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z Beretu w rockowym klimacie lat 80's! T.Love, Elektryczne Gitary, Kazik i Kult, Lady Pank itd. – tak pokrótce można streścić listę rockowych zespołów, przy których bawili się goście. Zobaczcie, jak się bawił Lublin!

Ostatnie dni przed maturą. Absolwenci Grabskiego odebrali świadectwa

Absolwenci Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie odebrali dziś świadectwa ukończenia szkoły. I choć matura już za kilka dni, kończą szkołę z pozytywnym nastawieniem i nadzieją na dobry wynik z egzaminu dojrzałości.

Tragedia w sokolej rodzinie. "Najprawdopodobniej został otruty"

Po perypetiach w sokolim gnieździe na Wrotkowie myśleliśmy że zapanowała sielanka. Niestety w piątek po południu znaleziono Czarta. Ptak padł, ornitolodzy podejrzewają otrucie.

SPSK Nr 4 w Lublinie: Jest nowy dyrektor

Michał Szabelski, pracujący do tej pory na stanowisku zastępcy dyrektora ds. Finansów i Rozwoju Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie został nowym dyrektorem placówki.

W nocy ściśnie mróz. IMGW ostrzega
ALERT POGODOWY

W piątek termometry w województwie lubelskim przekroczyły barierę 10 stopni Celsjusza. Jednak w nocy pogoda się zmieni i nadejdą przygruntowe przymrozki.

Liczba Polaków zwiększyła się o 24

W piątek w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim wojewoda wręczył obywatelstwa. Wśród nich jest czworo dzieci.

Chornobyl Liquidators: Promieniowanie, trudne decyzje i Likwidatorzy (wideo)

26 kwietnia 1986 roku do eksplozji i zniszczenia reaktora nr 4 Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. Przy usuwaniu skutków katastrofy z narażeniem życia pracowali Likwidatorzy, I to im poświęcona jest polska gra Chornobyl Liquidators.

MKS FunFloor Lublin coraz bliżej srebra, w sobotę mecz w Gnieźnie

W sobotę MKS FunFloor zmierzy się na wyjeździe z MKS URBiS Gniezno. To jedno z kluczowych spotkań w wyścigu o srebrny medal.

Udawali prokuratora i policjanta, a kobieta straciła 60 000 złotych

Gmina Krasnystaw: 66-letnia kobieta padła ofiarą oszustów. Jeden podawał się za prokuratora, drugi za policjanta. Obaj wmawiali jej udział w policyjnej akcji.

Szturm i dywersanci. Co lubelscy terytorialsi ćwiczyli w mieście?

Dywersanci planowali szturm i zamach terrorystyczny w pobliżu jednego z zakładów produkcyjnych w Lublinie – to główny punkt ćwiczeń żołnierzy z 21 Lubelskiego Batalionu Lekkiej Piechoty z Lublina.

Mieszkańcy Białej Podlaskiej jeżdżą Boltem

Od 24 kwietnia mieszkańcy Białej Podlaskiej mogą korzystać z aplikacji do zamawiania przejazdów taksówkowych

Polski Cukier Start Lublin chce uniknąć wyższej matematyki

W sobotę o godz. 17.30 Polski Cukier Start Lublin podejmie w hali Globus Legię Warszawa. Ten mecz zadecyduje o tym, czy podopieczni Artura Gronka awansują do fazy play-off

Koniec ewakuacji w Białej Podlaskiej. Bomby usunięte

Ewakuowani rano mieszkańcy mogą bezpiecznie wrócić do domu. Saperzy pracujący na miejscu sprawnie usunęli zagrożenie.