Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Sport

10 grudnia 2016 r.
17:25

Górnik Łęczna - Bruk Bet Termalica 3:0. Jest upragnione zwycięstwo! (zdjęcia)

22 39 A A

Piłkarze Górnika Łęczna po pięciu meczach bez zwycięstwa wreszcie przełamali swoją niemoc. W sobotę zespół trenera Sławomira Nazaruka pokonał wyżej notowaną Bruk Bet Termalikę Nieciecza 3:0.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przed ostatnim w tym roku meczem na Arenie Lublin zdecydowanym faworytem byli goście. Zespół trenera Czesława Michniewicza jest jak do tej pory rewelacją rozgrywek i zajmuje miejsce w ścisłej czołówce Lotto Ekstraklasy. W utrzymaniu miejsca w czubie tabeli nie przeszkodziła „Słonikom” porażka 0:1 na własnym stadionie z Zagłębiem Lubin.

Zupełnie inne nastroje panują na Lubelszczyźnie. Górnik wpadł w poważny kryzys, ale zeszłotygodniowy remis w wyjazdowym starciu z Cracovią z pewnością natchnął drużynę z Łęcznej do walki o kolejne ligowe punkty.

Spotkanie toczyło się w trudnych warunkach. Siąpiący deszcz z pewnością nie pomagał piłkarzom obu zespołów w konstruowaniu składnych akcji. I w pierwszych 30 minutach na boisku poza walką nie wydarzyło się wiele. Co prawda Górnik więcej utrzymywał się przy piłce, ale z tej przewagi nic nie wynikało. Wreszcie w 38 minucie Szymon Drewniak otrzymał znakomite podanie w pole karne od Grzegorza Bonina po czym zabrał się z piłką w efektowny sposób, ale następnie strzelił prosto w Krzysztofa Pilarza. – Dostałem świetne podanie od Grześka Bonina, fajnie zabrałem się z piłką, ale potem źle w nią trafiłem – powiedział w przerwie przed kamerami Canal Plus Sport pomocnik Górnika. Tuż przed zejściem do szatni na bramkę Bruk Betu strzelał jeszcze Przemysław Pitry, ale zbyt słabo by zaskoczyć bramkarza gości.

Po zmianie stron na murawie działo się zdecydowanie więcej. W 47 minucie Wojciecha Małeckiego pokonał Patrik Misak, ale był na pozycji spalonej. Pięć minut później znakomitym rajdem na prawej flance popisał się Paweł Sasin. Defensor Górnika minął kilku rywali, a następnie uderzył ze „szpica” z około 18 metrów i pokonał Pilarza.

W 59 minucie znów przypomniał o sobie Misak, który potężnie kropnął z dystansu, ale piłka poszybowała nad poprzeczką bramki łęcznian. W 63 minucie było już 2:0 dla Górnika. Po strzale Bartosza Śpiączki piłkę ręką w polu karnym zagrał Bartłomiej Fryc, a jedenastkę na gola zamienił Szymon Drewniak.

Goście w 79 minucie mogli zdobyć bramkę kontaktową. Jednak Małecki w kapitalny sposób, w wydawać by się mogło beznadziejnej dla niego sytuacji, zatrzymał Gubę. W końcówce Górnik wyprowadził koronkowy kontratak, który zakończył Piotr Grzleczak i ustalił wynik spotkania na 3:0. 

Górnik Łęczna - Bruk Bet Termalica 3:0 (0:0)

Bramki: Sasin (52), Drewniak (63 - z karnego), Grzleczak (90) 

Górnik: Małecki – Sasin, Komor, Gérson, Leândro – Drewniak, Tymiński – Bonin (87. Grzelczak), Pitry, Piesio (77. Hernandez) – Śpiączka (90. Ubiparip)

Bruk Bet: Pilarz – Fryc, Szarek, Osyra, Sitya – Kupczak – Stefanik (57. Guba), Jovanović, Babiarz (69. Kowal), Miśak – Kędziora (58. Gergel)

Żółte kartki: Piesio, Tymiński – Jovanović.

Sędziował: Frankowski (Toruń)

Widzów: 1503

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kibic region / 12 grudnia 2016 o 21:19
0
Zakładam się z każdym że najlepsza drużyna   Górnik ekstraklasa czy 1 liga będzie grałą w Lublinie bo to inne czasy niż 30 czy 20 lat temu gdzie siedziba DECYZJE BYŁY W REGIONIE ,a teraz w łeska w oku się kręci  decyzje są w Pń ,zasługa wejście kopalni do ENEI,która znajduje się przy ul Hetmańskiej.Krytykujecie kibiców w Płocku około 3 tys beniaminek po 7 latach powrót głod piłki ????Arka dziś tylko 4tys widzów beniaminek ,Poznań ,12 tys .widzów .Gdzietu jest wielki pogrom gdzie protestuje 2 miasta ??dwa kluby .Jeszcze 1/2 sezonu i Chełmianka będzie w 3 lidze a Górnik 2 w 4 lidze i ta koleżenstwo stopniowu upadnie????
Zakładam się z każdym że najlepsza drużyna   Górnik ekstraklasa czy 1 liga będzie grałą w Lublinie bo to inne czasy niż 30 czy 20 lat temu gdzie siedziba DECYZJE BYŁY W REGIONIE ,a teraz w łeska w oku się kręci  decyzje są w Pń ,zasługa wejście kopalni do ENEI,która znajduje się przy ul Hetmańskiej.Krytykujecie kibiców w Płocku około 3 tys beniaminek po 7 latach powrót głod piłki ????Arka dziś tylko 4tys widzów beniaminek ,Poznań ,12 tys .widzów .Gdzietu jest wielki pogrom gdzie protestuje 2 miasta ??dwa kluby .Jeszcze 1/2 sezonu i Chełmiank... rozwiń
Avatar
Gość / 12 grudnia 2016 o 19:08
0
***m.sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/652030/antyrekord-frekwencji-w-lublinie-ostatni-raz-tak-kiepsko-bylo-13-miesiecy-temu tu jest cała prawda co Środowisko sportowe myśli o arenie
Avatar
Andrzej / 12 grudnia 2016 o 01:32
0
Ta już widzę tych Brazylijczyków, Afrykańczyków w teatrze, kawiarni, na basenie, na starówce,w muzeum czy hotelu. Jak chcą to niech mieszkają w Lublinie, a trenują i grają w Łęcznej. Ja od 8 lat codziennie dojeżdżam do roboty ponad 60 klometrów bo mam taką pracę. I nie widzę jakoś problemu. Inna sprawa, że uważam, że w polskich klubach niezależnie od klasy rozgrywek powinno grać więcej wychowanków lub piłkarzy wyszkolonych w okolicznych klubach bo tylko tacy identyfikują się z regionem. Ps. Nie jestem rasitą.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 o 23:04
0
Lublin ma klub w 4 lidze a miejsce Górnika jest w Łęcznej.Całe szczęście że kibice pozostałych klubów w Polsce też olali ten cyrk i nie przyjeżdżają do Lublina.A janusze niech krzyczą dalej i zbierają się dalej pod egidą kibiców regionu w "sile"500 osób na 350 tyś.miasto.Wstyd i żenada ze jeszcze macie czelność cokolwiek na ten temat pisać,projekt Gornik w Lublinie to niewypał,ratujcie sobie i temu klubowi wstydu.
Avatar
kazik / 11 grudnia 2016 o 22:05
0
Kibice ??????Górnika  w  Łęcznej   nie rozumią że czasy się zmieniły wybudować stadion to nie wszystko   [Nieciecza ]ale dziś w klubach Ekstraklasy   Polskiej  gra Europa ,Brazyljaczycy Afryka i chcą po meczu lub treningu zobaczyć uroki miasta bez dojazdu teatr kawiarnia basen starówka muzeum hotele .Dla piłkarzy kibiców ma to znaczenie .Dam przykład mecz Górnika -Wisła [przykład]mecz rozpoczyna się o 20 .30 a kończy około 22.30 ,kiedy kibic ma dojechać nocą do Lublina kolacja spanko i jutro do pracy .,oto uroki grania w mniejszych miastach .
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 o 20:47
0
W Polsce tak już jest jak coś zaczyna działać trzeba to zniszczyć bo takich mamy Mądrych Rządzących Komuniści z PO , Klub dawał radę od 1979 roku a przyszedł ktoś co nie ma pojęcia o zarządzaniu i w 3lata do bankructwo doprowadził, więc niech nikt tu nie pisze ze Górnik ma grać w Lublinie , GÓRNIK musi grać W Łęcznej bo tylko tu ma prawdziwych kibiców z Ojca na Syna ale Wy "Mieszczuchy którym słoma z butów wystaje myślicie że wam wszystko się należy. BO W czym niby jesteście lepsi i jakim prawem nas oceniacie. Może i 300 było ale zawsze za drużyną stali murem a wy teraz macie u Siebie i widać ile ludzi przychodzi, no i jak tacy mądrzy jesteście to zróbcie tak żeby ekipy z innych klubów przyjeżdżali do cyrku bo do Łęcznej zły dojazdy był i nie przyjeżdżali, tylko zawsze było słychać doping na Stadionie a nie tylko piłkarzy
W Polsce tak już jest jak coś zaczyna działać trzeba to zniszczyć bo takich mamy Mądrych Rządzących Komuniści z PO , Klub dawał radę od 1979 roku a przyszedł ktoś co nie ma pojęcia o zarządzaniu i w 3lata do bankructwo doprowadził, więc niech nikt tu nie pisze ze Górnik ma grać w Lublinie , GÓRNIK musi grać W Łęcznej bo tylko tu ma prawdziwych kibiców z Ojca na Syna ale Wy "Mieszczuchy którym słoma z butów wystaje myślicie że wam wszystko się należy. BO W czym niby jesteście lepsi i jakim prawem nas oceniacie. Może i 300 było ale zawsz... rozwiń
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 o 19:12
0
Gdzie tłumy kibiców regionu z poznania i innych cyrkowcow?buahahah nie zapelniły nawet 10 procent stadionu?Wstyd,ale co tam jest ekstraklasa w wielkim mieście buahaha.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 o 17:40
0
Paru "kibiców"z Łęcznej zadowoli się okręgówką ,a Ekstraklasę zostawmy dla ludzi z miasta.
Avatar
kibic regionu Lubelskiego z Pń / 11 grudnia 2016 o 16:36
0
Napisze kilka obserwacji ze stadionów zachodniej    Polski jako kibic z regionu Lubelskiego jechałem   za Górnikiem   [dawniej   za Motorem]  na mecze do Wrocławia ,Szczecina czy Poznania w którym mieszkam ,wiekszośc kibiców nie mogła zrozumieć że Górnik nie gra w Lublinie w ekstraklsie ,a najczęściej  były obelgi kiboli aby ta Wieś Łęczna spadła wraz Niecieczą bo nie pasuje  do  Ekstraklasy ,to mnie bardzo bolało ale presja kiboli ,sędziów ,którzy karcili   kartkowali perfidnie  ten klub  z  Łęcznej  ,nie mówili wprost nie pasował im dojazd do Łęcznej gdzie poza busem samochodem brak dojazdu ,minus połaczenie ???? PKP .2 Dopuki dyrekcja była w regionie Lubelskim można było decydować, dziś bardzo się martwię o Górnika bo decydenci mają siedzibe w Poznaniu a b.ciężką prace około  5 tys  górnicy wykonują mieszkancy ziemi Lubelskiej.
Napisze kilka obserwacji ze stadionów zachodniej    Polski jako kibic z regionu Lubelskiego jechałem   za Górnikiem   [dawniej   za Motorem]  na mecze do Wrocławia ,Szczecina czy Poznania w którym mieszkam ,wiekszośc kibiców nie mogła zrozumieć że Górnik nie gra w Lublinie w ekstraklsie ,a najczęściej  były obelgi kiboli aby ta Wieś Łęczna spadła wraz Niecieczą bo nie pasuje  do  Ekstraklasy ,to mnie bardzo bolało ale presja kiboli ,sędziów ,którzy karcili   kartkowali perfidnie  ten klub  z  Łęcznej  ,nie mówili wprost nie pasował im dojazd... rozwiń
Avatar
Janusz / 11 grudnia 2016 o 15:07
0
Przyszło mało osób bo po meczu z Ruchem to trzeba było naprawdę silnego zacięcia żeby przyjść znowu. Pogoda też nie dopisała. Ale na szczęście przyszedłem i nie żałuję. Co prawda poziom gry nie zachwycił ale w drugiej połowie w końcu zobaczyłem Górników walczących. Tylko jakieś dziwy z biletami się dzieją - chciałem kupić na trybunę I ale jak wszedłem na strone to prawie wszystkie miejsca były wykupione więc kupiłem po 2 stronie. A trybuna I prawie pusta była.
Avatar
kibic region / 12 grudnia 2016 o 21:19
0
Zakładam się z każdym że najlepsza drużyna   Górnik ekstraklasa czy 1 liga będzie grałą w Lublinie bo to inne czasy niż 30 czy 20 lat temu gdzie siedziba DECYZJE BYŁY W REGIONIE ,a teraz w łeska w oku się kręci  decyzje są w Pń ,zasługa wejście kopalni do ENEI,która znajduje się przy ul Hetmańskiej.Krytykujecie kibiców w Płocku około 3 tys beniaminek po 7 latach powrót głod piłki ????Arka dziś tylko 4tys widzów beniaminek ,Poznań ,12 tys .widzów .Gdzietu jest wielki pogrom gdzie protestuje 2 miasta ??dwa kluby .Jeszcze 1/2 sezonu i Chełmianka będzie w 3 lidze a Górnik 2 w 4 lidze i ta koleżenstwo stopniowu upadnie????
Zakładam się z każdym że najlepsza drużyna   Górnik ekstraklasa czy 1 liga będzie grałą w Lublinie bo to inne czasy niż 30 czy 20 lat temu gdzie siedziba DECYZJE BYŁY W REGIONIE ,a teraz w łeska w oku się kręci  decyzje są w Pń ,zasługa wejście kopalni do ENEI,która znajduje się przy ul Hetmańskiej.Krytykujecie kibiców w Płocku około 3 tys beniaminek po 7 latach powrót głod piłki ????Arka dziś tylko 4tys widzów beniaminek ,Poznań ,12 tys .widzów .Gdzietu jest wielki pogrom gdzie protestuje 2 miasta ??dwa kluby .Jeszcze 1/2 sezonu i Chełmiank... rozwiń
Avatar
Gość / 12 grudnia 2016 o 19:08
0
***m.sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/652030/antyrekord-frekwencji-w-lublinie-ostatni-raz-tak-kiepsko-bylo-13-miesiecy-temu tu jest cała prawda co Środowisko sportowe myśli o arenie
Avatar
Andrzej / 12 grudnia 2016 o 01:32
0
Ta już widzę tych Brazylijczyków, Afrykańczyków w teatrze, kawiarni, na basenie, na starówce,w muzeum czy hotelu. Jak chcą to niech mieszkają w Lublinie, a trenują i grają w Łęcznej. Ja od 8 lat codziennie dojeżdżam do roboty ponad 60 klometrów bo mam taką pracę. I nie widzę jakoś problemu. Inna sprawa, że uważam, że w polskich klubach niezależnie od klasy rozgrywek powinno grać więcej wychowanków lub piłkarzy wyszkolonych w okolicznych klubach bo tylko tacy identyfikują się z regionem. Ps. Nie jestem rasitą.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 o 23:04
0
Lublin ma klub w 4 lidze a miejsce Górnika jest w Łęcznej.Całe szczęście że kibice pozostałych klubów w Polsce też olali ten cyrk i nie przyjeżdżają do Lublina.A janusze niech krzyczą dalej i zbierają się dalej pod egidą kibiców regionu w "sile"500 osób na 350 tyś.miasto.Wstyd i żenada ze jeszcze macie czelność cokolwiek na ten temat pisać,projekt Gornik w Lublinie to niewypał,ratujcie sobie i temu klubowi wstydu.
Avatar
kazik / 11 grudnia 2016 o 22:05
0
Kibice ??????Górnika  w  Łęcznej   nie rozumią że czasy się zmieniły wybudować stadion to nie wszystko   [Nieciecza ]ale dziś w klubach Ekstraklasy   Polskiej  gra Europa ,Brazyljaczycy Afryka i chcą po meczu lub treningu zobaczyć uroki miasta bez dojazdu teatr kawiarnia basen starówka muzeum hotele .Dla piłkarzy kibiców ma to znaczenie .Dam przykład mecz Górnika -Wisła [przykład]mecz rozpoczyna się o 20 .30 a kończy około 22.30 ,kiedy kibic ma dojechać nocą do Lublina kolacja spanko i jutro do pracy .,oto uroki grania w mniejszych miastach .
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 o 20:47
0
W Polsce tak już jest jak coś zaczyna działać trzeba to zniszczyć bo takich mamy Mądrych Rządzących Komuniści z PO , Klub dawał radę od 1979 roku a przyszedł ktoś co nie ma pojęcia o zarządzaniu i w 3lata do bankructwo doprowadził, więc niech nikt tu nie pisze ze Górnik ma grać w Lublinie , GÓRNIK musi grać W Łęcznej bo tylko tu ma prawdziwych kibiców z Ojca na Syna ale Wy "Mieszczuchy którym słoma z butów wystaje myślicie że wam wszystko się należy. BO W czym niby jesteście lepsi i jakim prawem nas oceniacie. Może i 300 było ale zawsze za drużyną stali murem a wy teraz macie u Siebie i widać ile ludzi przychodzi, no i jak tacy mądrzy jesteście to zróbcie tak żeby ekipy z innych klubów przyjeżdżali do cyrku bo do Łęcznej zły dojazdy był i nie przyjeżdżali, tylko zawsze było słychać doping na Stadionie a nie tylko piłkarzy
W Polsce tak już jest jak coś zaczyna działać trzeba to zniszczyć bo takich mamy Mądrych Rządzących Komuniści z PO , Klub dawał radę od 1979 roku a przyszedł ktoś co nie ma pojęcia o zarządzaniu i w 3lata do bankructwo doprowadził, więc niech nikt tu nie pisze ze Górnik ma grać w Lublinie , GÓRNIK musi grać W Łęcznej bo tylko tu ma prawdziwych kibiców z Ojca na Syna ale Wy "Mieszczuchy którym słoma z butów wystaje myślicie że wam wszystko się należy. BO W czym niby jesteście lepsi i jakim prawem nas oceniacie. Może i 300 było ale zawsz... rozwiń
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 o 19:12
0
Gdzie tłumy kibiców regionu z poznania i innych cyrkowcow?buahahah nie zapelniły nawet 10 procent stadionu?Wstyd,ale co tam jest ekstraklasa w wielkim mieście buahaha.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 o 17:40
0
Paru "kibiców"z Łęcznej zadowoli się okręgówką ,a Ekstraklasę zostawmy dla ludzi z miasta.
Avatar
kibic regionu Lubelskiego z Pń / 11 grudnia 2016 o 16:36
0
Napisze kilka obserwacji ze stadionów zachodniej    Polski jako kibic z regionu Lubelskiego jechałem   za Górnikiem   [dawniej   za Motorem]  na mecze do Wrocławia ,Szczecina czy Poznania w którym mieszkam ,wiekszośc kibiców nie mogła zrozumieć że Górnik nie gra w Lublinie w ekstraklsie ,a najczęściej  były obelgi kiboli aby ta Wieś Łęczna spadła wraz Niecieczą bo nie pasuje  do  Ekstraklasy ,to mnie bardzo bolało ale presja kiboli ,sędziów ,którzy karcili   kartkowali perfidnie  ten klub  z  Łęcznej  ,nie mówili wprost nie pasował im dojazd do Łęcznej gdzie poza busem samochodem brak dojazdu ,minus połaczenie ???? PKP .2 Dopuki dyrekcja była w regionie Lubelskim można było decydować, dziś bardzo się martwię o Górnika bo decydenci mają siedzibe w Poznaniu a b.ciężką prace około  5 tys  górnicy wykonują mieszkancy ziemi Lubelskiej.
Napisze kilka obserwacji ze stadionów zachodniej    Polski jako kibic z regionu Lubelskiego jechałem   za Górnikiem   [dawniej   za Motorem]  na mecze do Wrocławia ,Szczecina czy Poznania w którym mieszkam ,wiekszośc kibiców nie mogła zrozumieć że Górnik nie gra w Lublinie w ekstraklsie ,a najczęściej  były obelgi kiboli aby ta Wieś Łęczna spadła wraz Niecieczą bo nie pasuje  do  Ekstraklasy ,to mnie bardzo bolało ale presja kiboli ,sędziów ,którzy karcili   kartkowali perfidnie  ten klub  z  Łęcznej  ,nie mówili wprost nie pasował im dojazd... rozwiń
Avatar
Janusz / 11 grudnia 2016 o 15:07
0
Przyszło mało osób bo po meczu z Ruchem to trzeba było naprawdę silnego zacięcia żeby przyjść znowu. Pogoda też nie dopisała. Ale na szczęście przyszedłem i nie żałuję. Co prawda poziom gry nie zachwycił ale w drugiej połowie w końcu zobaczyłem Górników walczących. Tylko jakieś dziwy z biletami się dzieją - chciałem kupić na trybunę I ale jak wszedłem na strone to prawie wszystkie miejsca były wykupione więc kupiłem po 2 stronie. A trybuna I prawie pusta była.
Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 73 13

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 4 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 21 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

Sport EXTRA

Ekstraklasa
37. KOLEJKA

Wyniki:

Lech Poznań - Legia Warszawa 0:3 walkower
Górnik Zabrze - Wisła Kraków 2:0
Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 2:1
Korona Kielce - Zagłębie Lubin 0:2
Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 0:1
Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica 4:0
Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:4
Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz 1:1

Tabela:

1. Legia 37 70 55-35
2. Jagiellonia 37 67 55-41
3. Lech 37 60 53-34
4. Górnik 37 60 68-54
5. Wisła P. 37 57 53-45
6. Wisła K. 37 55 51-42
7. Korona 37 52 45-42
8. Zagłębie 37 49 49-54
9. Cracovia 37 50 51-52
10. Śląsk 37 50 50-54
11. Pogoń 37 45 46-54
12. Arka 37 43 46-48
13. Lechia 37 39 46-58
14. Piast 37 37 40-48
15. Bruk-Bet 37 36 39-66
16. Sandecja 37 33 34-54

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.