Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Koszykówka

5 stycznia 2015 r.
15:00
Edytuj ten wpis

Arkadiusz Pelczar (Wikana-Start Lublin): Musimy poprawić naszą grę

Autor: Zdjęcie autora Kamil Kozioł
0 12 A A

ROZMOWA Z Arkadiuszem Pelczarem, prezesem Wikany-Startu Lublin

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
• Jaki był rok 2014 dla Wikany-Startu Lublin?

– Bardzo interesujący. Pierwsze półrocze minęło pod znakiem mocnej gry o awans do Tauron Basket Ligi. Nie udało się nam tego osiągnąć w sposób sportowy, ale później dostaliśmy zaproszenie do gry w elicie. Drugie półrocze było już nieco gorsze. Obiecywaliśmy sobie nieco więcej pod względem sportowym. Na szczęście organizacyjnie wyglądamy bardzo dobrze. Średnia liczba widzów na naszych meczach waha się w granicach 1800-2200, co plasuje nas w ścisłej czołówce całej Tauron Basket Ligi. Dodatkowo, mecze są dobrze oprawione, co sprawia, że fani nie nudzą się w hali Globus.

• Zatrzymajmy się na aspekcie sportowym. Dlaczego drużyna tak mocno zawodzi?

– Tu potrzeba głębszej analizy. Na początku sezonu zdarzało nam się wygrywać. Wydaje mi się, że kluczowym momentem była porażka z Polpharmą Starogard Gdański. To wprowadziło w poczynania zawodników niepotrzebną nerwowość. Zdarzają się nam również złe decyzje. W sobotę Paweł Kikowski i Marcin Flieger złapali cztery faule, a my tego nie potrafiliśmy w żaden sposób wykorzystać. Trzeba przyznać, ze nie trafiliśmy z obcokrajowcami. Obecnie mamy jednego bardzo dobrego gracza zagranicznego – Bryona Allena. Pamiętajmy jednak, że angażowanie obcokrajowców jest zawsze dużą loterią. W tych sprawach myliły się również dużo większe i bogatsze kluby.

• Czy można spodziewać się zmian personalnych w zespole?

– Może uda nam się znaleźć nowych graczy. Ciągle obserwujemy i analizujemy rynek.

• W ostatnich meczach na ławce trenerskiej brakuje Dominika Derwisza. Jaki jest powód jego absencji?

– Dominik nadal funkcjonuje w klubie. Sytuacja prywatna, która wytworzyła się w jego życiu nie pozwala mu poświęcać wystarczająco dużo czasu koszykówce. Jego doświadczenie jest dla nas bardzo cenne.

• Co pana zadowoli w 2015 roku?

– Ciągle szukamy nowych pomysłów na promowanie zespołu. Wszyscy członkowie klubu pracują bardzo ciężko i jestem zadowolony z ich zaangażowania. Jeżeli chodzi o aspekty sportowe, to musimy poprawić naszą grę. Na dzień dzisiejszy gramy słabo i nasze mecze źle się ogląda. Będziemy jednak starać się to zmieniać. Jeszcze nic nie jest stracone.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
BasketFan / 10 stycznia 2015 o 23:32
0
Wrzucę swoje subiektywne 5 groszy do wywiadu prezesa.
Pamiętam go doskonale jako koszykarza Startu, niczym się nie wyróżniał, wolny, statyczny, bez ikry, ale generalnie przydatny drużynie. Podobnie widzę go teraz. Jako prezes niczym nie zabłysnął, dla kibica Startu wydaje się być nijaki. Brakuje dobrego kontaktu medialnego, w zasadzie nie bardzo wiadomo co się w klubie dzieje, w klubie który w dużej mierze funkcjonuje też za nasze i za moje pieniądze. Kompletacja drużyny ekstraligowej bez wyczucia, nawet biorąc pod uwagę że gdzieś obok jest tu jeszcze trener. Tak naprawdę z tej zbieraniny można byłoby zostawić Allena, B.Diduszkę, może Śmigielskiego i walczaka Czujkowskiego i... niestety tyle. Ktoś kto obserwuje wnikliwie jak ja nasze mecze widzi co się dzieje na boisku, na ławce, w drużynie. Z meczu na mecz gramy coraz słabiej, statystyki większości zawodników są coraz gorsze, dziecinne straty, proste błędy, momentami koszykówka na poziomie akademickim!!! My kibice nie oczekujemy panie prezesie wygranych z potentatami ligi tylko z drużynami z drugiej połówki tabeli, a tych jest jak na lekarstwo. Pisze pan że średnio przychodzi na mecze 1800-2000 ludzi, myślę że naciąga pan rzeczywistość, bo tego poprostu na Globusie nie widać, zresztą myślę, że przy takiej grze ta średnia zbliży się niedługo do ok. 1000 osób na mecz, nie więcej. Panie prezesie, proszę wpuszczać za darmo licealną i gimnazjalną młodzież szkolną a polepszy pan sobie statystykę, zachęci pan do tego fantastycznego sportu rzeszę młodych ludzi. Parę słów o trenerze, w zasadzie o jego niemocy. Kiepski to trener który skompletował sobie taką kiepską zbieraninę i z meczu na mecz drużyna gra coraz słabiej. Niestety z tych zawodników nie da się wykrzesać nic więcej, można liczyć że do Lublina przyjedzie drużyna w jakimś głębokim kryzysie to wtedy może uda się wygrać, ale to mżonka we mgle. Myślę że obecny skład nadaje się na I ligę bo napewno na nic więcej. Myślę też, że trzeba powoli dążyć do zastępowania bezwartościowych graczy tymi którzy do zespołu coś wniosą ( no bo co bez urazy wnoszą Kowalski, Ł.Diduszko, Wojdyła w ofensywie, popisy ofensywne Trojana - to są zawodnicy na I ligę a nie na naukę gry w koszykówkę na poziomie ekstraklasy ). Tak czy siak brakuje wartościowych graczy, wartościowych zmienników, wyjścia klubu do kibiców oraz ..., no właśnie, czego jeszcze brakuję Startowi aby nie dołował w tabeli?
Wrzucę swoje subiektywne 5 groszy do wywiadu prezesa.
Pamiętam go doskonale jako koszykarza Startu, niczym się nie wyróżniał, wolny, statyczny, bez ikry, ale generalnie przydatny drużynie. Podobnie widzę go teraz. Jako prezes niczym nie zabłysnął, dla kibica Startu wydaje się być nijaki. Brakuje dobrego kontaktu medialnego, w zasadzie nie bardzo wiadomo co się w klubie dzieje, w klubie który w dużej mierze funkcjonuje też za nasze i za moje pieniądze. Kompletacja drużyny ekstraligowej bez wyczucia, nawet biorąc pod uwagę że gdzieś obok j... rozwiń
Avatar
BasketFan / 10 stycznia 2015 o 23:31
0
Wrzucę swoje subiektywne 5 groszy do wywiadu prezesa.
Pamiętam go doskonale jako koszykarza Startu, niczym się nie wyróżniał, wolny, statyczny, bez ikry, ale generalnie przydatny drużynie. Podobnie widzę go teraz. Jako prezes niczym nie zabłysnął, dla kibica Startu wydaje się być nijaki. Brakuje dobrego kontaktu medialnego, w zasadzie nie bardzo wiadomo co się w klubie dzieje, w klubie który w dużej mierze funkcjonuje też za nasze i za moje pieniądze. Kompletacja drużyny ekstraligowej bez wyczucia, nawet biorąc pod uwagę że gdzieś obok jest tu jeszcze trener. Tak naprawdę z tej zbieraniny można byłoby zostawić Allena, B.Diduszkę, może Śmigielskiego i walczaka Czujkowskiego i... niestety tyle. Ktoś kto obserwuje wnikliwie jak ja nasze mecze widzi co się dzieje na boisku, na ławce, w drużynie. Z meczu na mecz gramy coraz słabiej, statystyki większości zawodników są coraz gorsze, dziecinne straty, proste błędy, momentami koszykówka na poziomie akademickim!!! My kibice nie oczekujemy panie prezesie wygranych z potentatami ligi tylko z drużynami z drugiej połówki tabeli, a tych jest jak na lekarstwo. Pisze pan że średnio przychodzi na mecze 1800-2000 ludzi, myślę że naciąga pan rzeczywistość, bo tego poprostu na Globusie nie widać, zresztą myślę, że przy takiej grze ta średnia zbliży się niedługo do ok. 1000 osób na mecz, nie więcej. Panie prezesie, proszę wpuszczać za darmo licealną i gimnazjalną młodzież szkolną a polepszy pan sobie statystykę, zachęci pan do tego fantastycznego sportu rzeszę młodych ludzi. Parę słów o trenerze, w zasadzie o jego niemocy. Kiepski to trener który skompletował sobie taką kiepską zbieraninę i z meczu na mecz drużyna gra coraz słabiej. Niestety z tych zawodników nie da się wykrzesać nic więcej, można liczyć że do Lublina przyjedzie drużyna w jakimś głębokim kryzysie to wtedy może uda się wygrać, ale to mżonka we mgle. Myślę że obecny skład nadaje się na I ligę bo napewno na nic więcej. Myślę też, że trzeba powoli dążyć do zastępowania bezwartościowych graczy tymi którzy do zespołu coś wniosą ( no bo co bez urazy wnoszą Kowalski, Ł.Diduszko, Wojdyła w ofensywie, popisy ofensywne Trojana - to są zawodnicy na I ligę a nie na naukę gry w koszykówkę na poziomie ekstraklasy ). Tak czy siak brakuje wartościowych graczy, wartościowych zmienników, wyjścia klubu do kibiców oraz ..., no właśnie, czego jeszcze brakuję Startowi aby nie dołował w tabeli?
Wrzucę swoje subiektywne 5 groszy do wywiadu prezesa.
Pamiętam go doskonale jako koszykarza Startu, niczym się nie wyróżniał, wolny, statyczny, bez ikry, ale generalnie przydatny drużynie. Podobnie widzę go teraz. Jako prezes niczym nie zabłysnął, dla kibica Startu wydaje się być nijaki. Brakuje dobrego kontaktu medialnego, w zasadzie nie bardzo wiadomo co się w klubie dzieje, w klubie który w dużej mierze funkcjonuje też za nasze i za moje pieniądze. Kompletacja drużyny ekstraligowej bez wyczucia, nawet biorąc pod uwagę że gdzieś obok j... rozwiń
Avatar
kibol / 7 stycznia 2015 o 18:18
0

dwaj panowie zawładnęli tym klubem. A poniewaz zapewne mało nie zarabiaja, to długo jeszcze zmian zadnych nie będzie....

Avatar
Stary kibic / 6 stycznia 2015 o 15:57
0

Panie prezesie trzeba w końcu spojrzeć prawdzie w oczy, a nie zakłamywać rzeczywistość i drwić sobie z kibiców . Uważam że Pana kilkuletnia prezesura wraz z dobranym przez Pana instruktorem D.Derwiszem to czas niewykorzystany dla lubelskiej koszykówki. Główne efekty pięcioletniej opieki trenerskiej duetu Pelczer&Derwisz to m.in.:

granie częstych ogonów w tabeli 1ligi, a nawet spadek w sezonie2011/12, odkupiony potem przy zielonym stoliku

brak szkolenia młodych narybków z których znany był przed laty klub

ucieczka kilkunastu młodych, zdolnych zawodników z Lublina do znanych klubów (m,in. Karolak, Gospodarek, Prażmo, Myśliwiec, Ciechoński)

ściągnięcie, (nierzadko emerytów) armii zaciężnej zawodników nie związanych z regionem

Efekty tego są widoczne obecnie. Ponadto nie ma co dalej ogłaszać sukcesu (jak to czyni m.in. prezes LZKosz) w postaci awansu bo jaki to był awans każdy wie.

Obecne kontrakty były niezbyt trafne (wyjątek Alen)  i przemyślane, a jak nie ma zbyt dużo kasy to tym bardziej trzeba mieć wyczucie

Jak można było kontraktować takie niemoty jak blisko 40-letni Wojdyła, 32 letni Kowalski, spalony wcześniej Lewandowski, czy biały murzyn Billing a ostatnio z tej samej stajni Coksey ściągnięty z potęgi koszykarskiej jaką jest Islandia.

Za obecny stan rzeczy trzeba też winić obecnego trenera, bo brał udział w dobrze składu oraz obiecywał że z każdym meczem będą lepiej zgrani jak to wygląda to widzi już cała Polska. Jak można zgrywać zawodników których już się nie da zgrać. Z meczu na mecz jest coraz gorzej i coraz większe pośmiewisko (ostatnia przegrana z 7osobowym składem wilków). W tej drużynie (wyjątek Alen) nie ma ładu, składu, kto złapie pierwszy piłkę leci pod kosz i chce za wszelka cenę zapunktować. W obronie Graja o wiele gorzej jak w pierwszych meczach.

Powyższe fakty pokazują że nie dorastamy jeszcze do najwyższej klasy rozgrywkowej a Pan prezes mówi że wszyscy ciężko pracują………….

Dostaliśmy dużą szansę od PZKOszu a jak jej niewykorzystany to będzie to strata nieodwracalna na lata

Panie prezesie trzeba w końcu spojrzeć prawdzie w oczy, a nie zakłamywać rzeczywistość i drwić sobie z kibiców . Uważam że Pana kilkuletnia prezesura wraz z dobranym przez Pana instruktorem D.Derwiszem to czas niewykorzystany dla lubelskiej koszykówki. Główne efekty pięcioletniej opieki trenerskiej duetu Pelczer&Derwisz to m.in.:

granie częstych ogonów w tabeli 1ligi, a nawet spadek w sezonie2011/12, odkupiony potem przy zielonym stoliku

brak szkolenia młodych narybków z których znany był przed laty klub

ucieczka ... rozwiń

Avatar
tłusta swinia / 6 stycznia 2015 o 15:35
0

tak wielki tort zaspokoi nie jednego łasucha ...! 

Avatar
ziomek / 6 stycznia 2015 o 13:37
0

Pan Prezes chyba niewie o co chodzi w koszykówce ze kiedys grał oki, ale powinien wyciadną wnioski jak wyglodala koszykowka ze ludzi przychidzi zekomo  na hale 1800 -2200 to ja sie pytam kiedy chyba ze Prezes ostatnio nie byl u okulisty albo nosi ciemne okulary.

Avatar
pasozyt / 6 stycznia 2015 o 13:26
0

Drodzy państwo , cholera mnie trafia ...mam już dość sytuacji , kiedy to wszystko stoi na głowie , tego szaleństwa za miejskie pieniądze !  Od kilku lat  , czego jesteśmy świadkami  , przypomina mi  to malowanie trawy ! Prezes tłumaczy nam  " ...  pamiętajmy jednak, że angażowanie obcokrajowców jest zawsze dużą loterią. w tych sprawach myliły się również dużo większe i bogatsze kluby . " , czy to znaczy , że przez najbliższe dwa lata kadencji nasze pieniądze przeznaczone będą na eksperymenty sztabu szkoleniowego a pan prezes może spać spokojnie ?!  Kolejną sprawą jest przetrzymywanie   w tej drużynie ludzi , którzy to nie radzili sobie na pierwszoligowych  parkietach  , a nadal zajmują miejsce na ławce ...czy jakiś inny aspekt poza sportowym (błazen , człowiek od zadań specjalnych itd) ma tu miejsce ?! Pan Dominik ...hmmmm i długo nic ...

 'Dominik nadal funkcjonuje w klubie Jego doświadczenie jest dla nas bardzo cenne' co autor ma na myśli  ...,  przez tych parę ostatnich lat nie przypominam sobie niczego co mógłbym nazwać cennym , może chodzi o dzika kartę , która pozwoliła nam pozostać w pierwszej lidze po tym doświadczeniu pana trenera  ... . Wielokrotnie czytałem komentarze na forach , iż nie może się on pochwalić przez tyle lat piastowania tejże   funkcji  ani jedynym  wychowankiem na poziomie 1 ligowego parkietu (smutna rzeczywistość dla człowieka tak oddanego lubelskiej koszykówce) ,  poza tym wyraźnie widać że ciężko jest odciąć pępowinę paru osobom , mocno  tak kochają ten klub .
 

Drodzy państwo , cholera mnie trafia ...mam już dość sytuacji , kiedy to wszystko stoi na głowie , tego szaleństwa za miejskie pieniądze !  Od kilku lat  , czego jesteśmy świadkami  , przypomina mi  to malowanie trawy ! Prezes tłumaczy nam  " ...  pamiętajmy jednak, że angażowanie obcokrajowców jest zawsze dużą loterią. w tych sprawach myliły się również dużo większe i bogatsze kluby . " ... rozwiń

Avatar
Gość / 5 stycznia 2015 o 22:38
0

Ani w mosirze nic nie robi ani w wikanie chyba wzoruje się na Hołyszu

Jak nic nie robi.Sciągnął kolegę Jakuba D.z Mosiru do drużyny.

Avatar
jd / 5 stycznia 2015 o 21:08
0

Ani w mosirze nic nie robi ani w wikanie chyba wzoruje się na Hołyszu

Avatar
kibic / 5 stycznia 2015 o 18:05
0

uwielbiam takie wywiady   caly koszykarski lublin wie o co chodzi  ale za nic w swiecie nikt nie napisze prawdy  bajeczki od rana do wieczora    ludzie ze Startu  czy wy macie JAJA   jestescie mezczyznami czy tymi co lubia inaczej ???

więc nas oświeć 

Avatar
BasketFan / 10 stycznia 2015 o 23:32
0
Wrzucę swoje subiektywne 5 groszy do wywiadu prezesa.
Pamiętam go doskonale jako koszykarza Startu, niczym się nie wyróżniał, wolny, statyczny, bez ikry, ale generalnie przydatny drużynie. Podobnie widzę go teraz. Jako prezes niczym nie zabłysnął, dla kibica Startu wydaje się być nijaki. Brakuje dobrego kontaktu medialnego, w zasadzie nie bardzo wiadomo co się w klubie dzieje, w klubie który w dużej mierze funkcjonuje też za nasze i za moje pieniądze. Kompletacja drużyny ekstraligowej bez wyczucia, nawet biorąc pod uwagę że gdzieś obok jest tu jeszcze trener. Tak naprawdę z tej zbieraniny można byłoby zostawić Allena, B.Diduszkę, może Śmigielskiego i walczaka Czujkowskiego i... niestety tyle. Ktoś kto obserwuje wnikliwie jak ja nasze mecze widzi co się dzieje na boisku, na ławce, w drużynie. Z meczu na mecz gramy coraz słabiej, statystyki większości zawodników są coraz gorsze, dziecinne straty, proste błędy, momentami koszykówka na poziomie akademickim!!! My kibice nie oczekujemy panie prezesie wygranych z potentatami ligi tylko z drużynami z drugiej połówki tabeli, a tych jest jak na lekarstwo. Pisze pan że średnio przychodzi na mecze 1800-2000 ludzi, myślę że naciąga pan rzeczywistość, bo tego poprostu na Globusie nie widać, zresztą myślę, że przy takiej grze ta średnia zbliży się niedługo do ok. 1000 osób na mecz, nie więcej. Panie prezesie, proszę wpuszczać za darmo licealną i gimnazjalną młodzież szkolną a polepszy pan sobie statystykę, zachęci pan do tego fantastycznego sportu rzeszę młodych ludzi. Parę słów o trenerze, w zasadzie o jego niemocy. Kiepski to trener który skompletował sobie taką kiepską zbieraninę i z meczu na mecz drużyna gra coraz słabiej. Niestety z tych zawodników nie da się wykrzesać nic więcej, można liczyć że do Lublina przyjedzie drużyna w jakimś głębokim kryzysie to wtedy może uda się wygrać, ale to mżonka we mgle. Myślę że obecny skład nadaje się na I ligę bo napewno na nic więcej. Myślę też, że trzeba powoli dążyć do zastępowania bezwartościowych graczy tymi którzy do zespołu coś wniosą ( no bo co bez urazy wnoszą Kowalski, Ł.Diduszko, Wojdyła w ofensywie, popisy ofensywne Trojana - to są zawodnicy na I ligę a nie na naukę gry w koszykówkę na poziomie ekstraklasy ). Tak czy siak brakuje wartościowych graczy, wartościowych zmienników, wyjścia klubu do kibiców oraz ..., no właśnie, czego jeszcze brakuję Startowi aby nie dołował w tabeli?
Wrzucę swoje subiektywne 5 groszy do wywiadu prezesa.
Pamiętam go doskonale jako koszykarza Startu, niczym się nie wyróżniał, wolny, statyczny, bez ikry, ale generalnie przydatny drużynie. Podobnie widzę go teraz. Jako prezes niczym nie zabłysnął, dla kibica Startu wydaje się być nijaki. Brakuje dobrego kontaktu medialnego, w zasadzie nie bardzo wiadomo co się w klubie dzieje, w klubie który w dużej mierze funkcjonuje też za nasze i za moje pieniądze. Kompletacja drużyny ekstraligowej bez wyczucia, nawet biorąc pod uwagę że gdzieś obok j... rozwiń
Avatar
BasketFan / 10 stycznia 2015 o 23:31
0
Wrzucę swoje subiektywne 5 groszy do wywiadu prezesa.
Pamiętam go doskonale jako koszykarza Startu, niczym się nie wyróżniał, wolny, statyczny, bez ikry, ale generalnie przydatny drużynie. Podobnie widzę go teraz. Jako prezes niczym nie zabłysnął, dla kibica Startu wydaje się być nijaki. Brakuje dobrego kontaktu medialnego, w zasadzie nie bardzo wiadomo co się w klubie dzieje, w klubie który w dużej mierze funkcjonuje też za nasze i za moje pieniądze. Kompletacja drużyny ekstraligowej bez wyczucia, nawet biorąc pod uwagę że gdzieś obok jest tu jeszcze trener. Tak naprawdę z tej zbieraniny można byłoby zostawić Allena, B.Diduszkę, może Śmigielskiego i walczaka Czujkowskiego i... niestety tyle. Ktoś kto obserwuje wnikliwie jak ja nasze mecze widzi co się dzieje na boisku, na ławce, w drużynie. Z meczu na mecz gramy coraz słabiej, statystyki większości zawodników są coraz gorsze, dziecinne straty, proste błędy, momentami koszykówka na poziomie akademickim!!! My kibice nie oczekujemy panie prezesie wygranych z potentatami ligi tylko z drużynami z drugiej połówki tabeli, a tych jest jak na lekarstwo. Pisze pan że średnio przychodzi na mecze 1800-2000 ludzi, myślę że naciąga pan rzeczywistość, bo tego poprostu na Globusie nie widać, zresztą myślę, że przy takiej grze ta średnia zbliży się niedługo do ok. 1000 osób na mecz, nie więcej. Panie prezesie, proszę wpuszczać za darmo licealną i gimnazjalną młodzież szkolną a polepszy pan sobie statystykę, zachęci pan do tego fantastycznego sportu rzeszę młodych ludzi. Parę słów o trenerze, w zasadzie o jego niemocy. Kiepski to trener który skompletował sobie taką kiepską zbieraninę i z meczu na mecz drużyna gra coraz słabiej. Niestety z tych zawodników nie da się wykrzesać nic więcej, można liczyć że do Lublina przyjedzie drużyna w jakimś głębokim kryzysie to wtedy może uda się wygrać, ale to mżonka we mgle. Myślę że obecny skład nadaje się na I ligę bo napewno na nic więcej. Myślę też, że trzeba powoli dążyć do zastępowania bezwartościowych graczy tymi którzy do zespołu coś wniosą ( no bo co bez urazy wnoszą Kowalski, Ł.Diduszko, Wojdyła w ofensywie, popisy ofensywne Trojana - to są zawodnicy na I ligę a nie na naukę gry w koszykówkę na poziomie ekstraklasy ). Tak czy siak brakuje wartościowych graczy, wartościowych zmienników, wyjścia klubu do kibiców oraz ..., no właśnie, czego jeszcze brakuję Startowi aby nie dołował w tabeli?
Wrzucę swoje subiektywne 5 groszy do wywiadu prezesa.
Pamiętam go doskonale jako koszykarza Startu, niczym się nie wyróżniał, wolny, statyczny, bez ikry, ale generalnie przydatny drużynie. Podobnie widzę go teraz. Jako prezes niczym nie zabłysnął, dla kibica Startu wydaje się być nijaki. Brakuje dobrego kontaktu medialnego, w zasadzie nie bardzo wiadomo co się w klubie dzieje, w klubie który w dużej mierze funkcjonuje też za nasze i za moje pieniądze. Kompletacja drużyny ekstraligowej bez wyczucia, nawet biorąc pod uwagę że gdzieś obok j... rozwiń
Avatar
kibol / 7 stycznia 2015 o 18:18
0

dwaj panowie zawładnęli tym klubem. A poniewaz zapewne mało nie zarabiaja, to długo jeszcze zmian zadnych nie będzie....

Avatar
Stary kibic / 6 stycznia 2015 o 15:57
0

Panie prezesie trzeba w końcu spojrzeć prawdzie w oczy, a nie zakłamywać rzeczywistość i drwić sobie z kibiców . Uważam że Pana kilkuletnia prezesura wraz z dobranym przez Pana instruktorem D.Derwiszem to czas niewykorzystany dla lubelskiej koszykówki. Główne efekty pięcioletniej opieki trenerskiej duetu Pelczer&Derwisz to m.in.:

granie częstych ogonów w tabeli 1ligi, a nawet spadek w sezonie2011/12, odkupiony potem przy zielonym stoliku

brak szkolenia młodych narybków z których znany był przed laty klub

ucieczka kilkunastu młodych, zdolnych zawodników z Lublina do znanych klubów (m,in. Karolak, Gospodarek, Prażmo, Myśliwiec, Ciechoński)

ściągnięcie, (nierzadko emerytów) armii zaciężnej zawodników nie związanych z regionem

Efekty tego są widoczne obecnie. Ponadto nie ma co dalej ogłaszać sukcesu (jak to czyni m.in. prezes LZKosz) w postaci awansu bo jaki to był awans każdy wie.

Obecne kontrakty były niezbyt trafne (wyjątek Alen)  i przemyślane, a jak nie ma zbyt dużo kasy to tym bardziej trzeba mieć wyczucie

Jak można było kontraktować takie niemoty jak blisko 40-letni Wojdyła, 32 letni Kowalski, spalony wcześniej Lewandowski, czy biały murzyn Billing a ostatnio z tej samej stajni Coksey ściągnięty z potęgi koszykarskiej jaką jest Islandia.

Za obecny stan rzeczy trzeba też winić obecnego trenera, bo brał udział w dobrze składu oraz obiecywał że z każdym meczem będą lepiej zgrani jak to wygląda to widzi już cała Polska. Jak można zgrywać zawodników których już się nie da zgrać. Z meczu na mecz jest coraz gorzej i coraz większe pośmiewisko (ostatnia przegrana z 7osobowym składem wilków). W tej drużynie (wyjątek Alen) nie ma ładu, składu, kto złapie pierwszy piłkę leci pod kosz i chce za wszelka cenę zapunktować. W obronie Graja o wiele gorzej jak w pierwszych meczach.

Powyższe fakty pokazują że nie dorastamy jeszcze do najwyższej klasy rozgrywkowej a Pan prezes mówi że wszyscy ciężko pracują………….

Dostaliśmy dużą szansę od PZKOszu a jak jej niewykorzystany to będzie to strata nieodwracalna na lata

Panie prezesie trzeba w końcu spojrzeć prawdzie w oczy, a nie zakłamywać rzeczywistość i drwić sobie z kibiców . Uważam że Pana kilkuletnia prezesura wraz z dobranym przez Pana instruktorem D.Derwiszem to czas niewykorzystany dla lubelskiej koszykówki. Główne efekty pięcioletniej opieki trenerskiej duetu Pelczer&Derwisz to m.in.:

granie częstych ogonów w tabeli 1ligi, a nawet spadek w sezonie2011/12, odkupiony potem przy zielonym stoliku

brak szkolenia młodych narybków z których znany był przed laty klub

ucieczka ... rozwiń

Avatar
tłusta swinia / 6 stycznia 2015 o 15:35
0

tak wielki tort zaspokoi nie jednego łasucha ...! 

Avatar
ziomek / 6 stycznia 2015 o 13:37
0

Pan Prezes chyba niewie o co chodzi w koszykówce ze kiedys grał oki, ale powinien wyciadną wnioski jak wyglodala koszykowka ze ludzi przychidzi zekomo  na hale 1800 -2200 to ja sie pytam kiedy chyba ze Prezes ostatnio nie byl u okulisty albo nosi ciemne okulary.

Avatar
pasozyt / 6 stycznia 2015 o 13:26
0

Drodzy państwo , cholera mnie trafia ...mam już dość sytuacji , kiedy to wszystko stoi na głowie , tego szaleństwa za miejskie pieniądze !  Od kilku lat  , czego jesteśmy świadkami  , przypomina mi  to malowanie trawy ! Prezes tłumaczy nam  " ...  pamiętajmy jednak, że angażowanie obcokrajowców jest zawsze dużą loterią. w tych sprawach myliły się również dużo większe i bogatsze kluby . " , czy to znaczy , że przez najbliższe dwa lata kadencji nasze pieniądze przeznaczone będą na eksperymenty sztabu szkoleniowego a pan prezes może spać spokojnie ?!  Kolejną sprawą jest przetrzymywanie   w tej drużynie ludzi , którzy to nie radzili sobie na pierwszoligowych  parkietach  , a nadal zajmują miejsce na ławce ...czy jakiś inny aspekt poza sportowym (błazen , człowiek od zadań specjalnych itd) ma tu miejsce ?! Pan Dominik ...hmmmm i długo nic ...

 'Dominik nadal funkcjonuje w klubie Jego doświadczenie jest dla nas bardzo cenne' co autor ma na myśli  ...,  przez tych parę ostatnich lat nie przypominam sobie niczego co mógłbym nazwać cennym , może chodzi o dzika kartę , która pozwoliła nam pozostać w pierwszej lidze po tym doświadczeniu pana trenera  ... . Wielokrotnie czytałem komentarze na forach , iż nie może się on pochwalić przez tyle lat piastowania tejże   funkcji  ani jedynym  wychowankiem na poziomie 1 ligowego parkietu (smutna rzeczywistość dla człowieka tak oddanego lubelskiej koszykówce) ,  poza tym wyraźnie widać że ciężko jest odciąć pępowinę paru osobom , mocno  tak kochają ten klub .
 

Drodzy państwo , cholera mnie trafia ...mam już dość sytuacji , kiedy to wszystko stoi na głowie , tego szaleństwa za miejskie pieniądze !  Od kilku lat  , czego jesteśmy świadkami  , przypomina mi  to malowanie trawy ! Prezes tłumaczy nam  " ...  pamiętajmy jednak, że angażowanie obcokrajowców jest zawsze dużą loterią. w tych sprawach myliły się również dużo większe i bogatsze kluby . " ... rozwiń

Avatar
Gość / 5 stycznia 2015 o 22:38
0

Ani w mosirze nic nie robi ani w wikanie chyba wzoruje się na Hołyszu

Jak nic nie robi.Sciągnął kolegę Jakuba D.z Mosiru do drużyny.

Avatar
jd / 5 stycznia 2015 o 21:08
0

Ani w mosirze nic nie robi ani w wikanie chyba wzoruje się na Hołyszu

Avatar
kibic / 5 stycznia 2015 o 18:05
0

uwielbiam takie wywiady   caly koszykarski lublin wie o co chodzi  ale za nic w swiecie nikt nie napisze prawdy  bajeczki od rana do wieczora    ludzie ze Startu  czy wy macie JAJA   jestescie mezczyznami czy tymi co lubia inaczej ???

więc nas oświeć 

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 77 13

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 21 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

TAURON BASKET LIGA
Półfinały

Wyniki:

Slam Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Toruń
Slam Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Toruń
Polski Cukier Toruń - Slam Ostrów Wielkopolski
Anwil Włocławek - Stelmet Zielona Góra
Anwil Włocławek - Stelmet Zielona Góra
Stelmet Zielona Góra - Anwil Włocławek

Tabela:

1. Anwil 32 56 2732-2366
2. Ostrów Wlkp. 32 55 2586-2350
3. Polski Cukier 32 55 2730-2427
4. Stelmet 32 53 2738-2505
5. Dąbrowa Górnicza 32 52 2643-2477
6. Rosa Radom 32 52 2659-2531
7. Turów 32 50 2722-2707
8. King Szczecin 32 50 2656-2583
9. TBV Start 32 49 2619-2526
10. Trefl Sopot 32 49 2568-2519
11. Asseco 32 49 2607-2650
12. Polpharma 32 47 2525-2575
13. AZS Koszalin 32 43 2506-2756
14. Gliwice 32 42 2548-2756
15. Miasto Szkła 32 40 2419-2711
16. Legia 32 37 2449-2823
17. Czarni 32 24 1463-1907

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.