Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Sport

9 listopada 2016 r.
10:07

Paweł Kaczmarek (Motor Lublin): Pojawiło się światełko w tunelu

0 8 A A
FOT. WOJTEK NIEŚPIAŁOWSKI
FOT. WOJTEK NIEŚPIAŁOWSKI

ROZMOWA Z Pawłem Kaczmarkiem, piłkarzem Motoru Lublin

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Piłkarze Motoru w minioną sobotę pokonali Orlęta Radzyń Podlaski 3:0. To była pierwsza wygrana w lidze żółto-biało-niebieskich od 1 października. Jeżeli chodzi o mecze na Arenie Lublin, to drużyna Jacka Magnuszewskiego poprzednio trzy punkty wywalczyła... 31 sierpnia. Jednym z bohaterów spotkania z Orlętami był właśnie Paweł Kaczmarek, który zdobył pierwszego gola, a w końcówce zaliczył dwie asysty przy bramkach Damiana Szpaka.

  • Do 80 minuty wydawało się, że znowu nie uda się wam zdobyć trzech punktów...

– Wszystko układało się tak, jak w poprzednich meczach. Brakowało nam ostatniego podania, albo wykończenia. W drugiej połowie w końcu to przyszło. Czy to będzie przełamanie? Mamy taką nadzieję. To frustrujące, że prowadzimy grę, jesteśmy lepsi, ale nie potrafimy tego udowodnić. Nie wiem, czy graliśmy w tej rundzie z jednym zespołem, który chciał nas atakować.

  • W meczu z Orlętami brakowało jednej bramki. Kiedy otworzyliście wynik, to poszło juz z górki...

– Gdybyśmy jako pierwsi zdobywali bramki w meczach, to myślę, że większość z nich kończyłaby się naszymi zwycięstwami. Zazwyczaj sytuacji nam nie brakuje, ale nie potrafimy ich wykorzystać. W sobotę udało się to zrobić trzy razy i dzięki temu pojawiło się światełko w tunelu.

  • Czego brakowało Motorowi do tej pory?

– Na pewno nie chodzi o brak zaangażowania o co były do nas zarzuty. Dawaliśmy z siebie wszystko, zaangażowanie to nie jest robienie wślizgów, czy faulowanie rywali. To są cechy wolicjonalne. Nam tego nie brakowało. Mieliśmy przede wszystkim problem ze skutecznością. Taki jest sport, czasami jest dołek, ale wierzę, że lepsze dni dla nas nadejdą. Uważam, że w zespole jest spory potencjał i pracujemy nad tym, żeby to pokazać.

  • Jak reagujecie na okrzyki z trybun Motorze więcej ambicji?

– Nie jest to przyjemne. Staramy się zrozumieć kibiców. Na pewno miejsce Motoru nie jest w dole tabeli. Kibice mają prawo wyrażać swoje emocje. Czuli, że potrzebujemy takich okrzyków. Chcemy, żeby wyniki pokazały, że nie brakuje nam ambicji. Nie spodziewaliśmy, że będziemy w takim miejscu tabeli. Broni jednak nie złożymy.

  • Jest szansa, żeby dogonić czołówkę i powalczyć o awans? Tracicie do KSZO, czy Garbarni kilkanaście punktów...

– Nie tylko w III lidze zdarzało się, że zespoły odrabiały większe straty. Na pewno to będzie ciężkie zadanie. Skupiamy się jednak na sobie, musimy zacząć wygrywać mecz za meczem i spoglądać, co się dzieje w tabeli. Na dzień dzisiejszy pewnie nie jesteśmy faworytem, ale zobaczymy, co życie przyniesie. Ja mogę powiedzieć za siebie i za zespół, że jesteśmy ambitni i do końca będziemy walczyli, żeby ten cel osiągnąć. Nie jesteśmy w najlepszej pozycji, ale nie takie rzeczy się zdarzały. Każdy zespół przeżywa lepsze i gorsze chwile, my musimy teraz wykorzystać każde potknięcie rywali i piać się w górę.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 listopada 2016 r. o 12:46
hej grajku chyba ci światełko zgasło
Avatar
Ha ha / 11 listopada 2016 r. o 11:05
Za kare wyslac do torunia, niech pracuja za darmo w termach.
Avatar
Motor / 10 listopada 2016 r. o 10:07
To nie wstyd przegrać z Cosmosem Nowotaniec !!! To nie wsyt przegrać z Cosmitami !!!
Avatar
Gość / 10 listopada 2016 r. o 09:36
Tylko proste i dziecinne błędy przeciwnika was uratowały, bo grać możecie tylko po małych wioskach i w juniorach. Zarząd połowę z was, powinien natychmiast sprzedać, nawet za 50 zł. Bo dużo lat upłynie żeby ta ekipa awansowała.
Avatar
Gość / 10 listopada 2016 r. o 09:17
Większość z tych zawodników zachowują się z lepszymi drużynami jak dzieci. Panowie wy nie macie pojęcia o dyscyplinie taktycznej. Po dwóch nieudanych akcjach i błędach w dobrej drużynie grzeje się ławę. Wy przynosicie wstyd.Trzeba kupić min.czterech dobrych zawodników z wyższej ligi i będzie awans. Za waszą grę powinniście dostawać maks.100 zł miesięcznie.JESTEŚCIE AMATORAMI.
Avatar
Gość / 9 listopada 2016 r. o 16:23
Rozgonic to towarzysto bez ambicji i honoru. Ta banda kopaczy to coraz większy obciach dla Lublina
Avatar
Gość / 9 listopada 2016 r. o 13:50
Jedyny piłkarz do którego nie można mieć pretensji
Avatar
Gość / 9 listopada 2016 r. o 13:40
Tym światełkiem jest... nadjeżdzający pociąg!
Avatar
Gość / 13 listopada 2016 r. o 12:46
hej grajku chyba ci światełko zgasło
Avatar
Ha ha / 11 listopada 2016 r. o 11:05
Za kare wyslac do torunia, niech pracuja za darmo w termach.
Avatar
Motor / 10 listopada 2016 r. o 10:07
To nie wstyd przegrać z Cosmosem Nowotaniec !!! To nie wsyt przegrać z Cosmitami !!!
Avatar
Gość / 10 listopada 2016 r. o 09:36
Tylko proste i dziecinne błędy przeciwnika was uratowały, bo grać możecie tylko po małych wioskach i w juniorach. Zarząd połowę z was, powinien natychmiast sprzedać, nawet za 50 zł. Bo dużo lat upłynie żeby ta ekipa awansowała.
Avatar
Gość / 10 listopada 2016 r. o 09:17
Większość z tych zawodników zachowują się z lepszymi drużynami jak dzieci. Panowie wy nie macie pojęcia o dyscyplinie taktycznej. Po dwóch nieudanych akcjach i błędach w dobrej drużynie grzeje się ławę. Wy przynosicie wstyd.Trzeba kupić min.czterech dobrych zawodników z wyższej ligi i będzie awans. Za waszą grę powinniście dostawać maks.100 zł miesięcznie.JESTEŚCIE AMATORAMI.
Avatar
Gość / 9 listopada 2016 r. o 16:23
Rozgonic to towarzysto bez ambicji i honoru. Ta banda kopaczy to coraz większy obciach dla Lublina
Avatar
Gość / 9 listopada 2016 r. o 13:50
Jedyny piłkarz do którego nie można mieć pretensji
Avatar
Gość / 9 listopada 2016 r. o 13:40
Tym światełkiem jest... nadjeżdzający pociąg!
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mundial 2022: Argentyna - Australia 2:1. Udany jubileusz Messiego

Mundial 2022: Argentyna - Australia 2:1. Udany jubileusz Messiego

Reprezentacja Argentyny zgodnie z przewidywaniami pokonała Australię, choć ekipa z Antypodów pokazała charakter i tanio skóry nie sprzedała. Albicelestes wygrali 2:1 i w ćwierćfinale zagrają z Holandią

Zupełnie „Inny Wymiar” w Chatce Żaka. Stoły pełne gier. Zdjęcia
zdjęcia
galeria

Zupełnie „Inny Wymiar” w Chatce Żaka. Stoły pełne gier. Zdjęcia

W Chatce Żaka odbył się „Inny Wymiar”. To okazja do poznania gier – nie tylko planszowych.

Ślepsk Malow Suwałki – LUK Lublin 2:3. Znów wygrali po pięciu setach

Ślepsk Malow Suwałki – LUK Lublin 2:3. Znów wygrali po pięciu setach

LUK Lublin zanotował kolejne zwycięstwo w PlusLidze i kolejny raz potrzebował na to aż pięciu setów. Lublinianie wygrali na wyjeździe po tie-breaku ze Ślepskiem Malow Suwałki

Katar 2022. Ile polscy piłkarze zarobią, jak wygrają z Francją

Katar 2022. Ile polscy piłkarze zarobią, jak wygrają z Francją

Tylko za awans na mundial FIFA płaci 9 mln dolarów. Z każdą stawką rośnie finansowa nagroda.

Lubelskie. Zima bez stoku narciarskiego, bo trzeba oszczędzać prąd

Lubelskie. Zima bez stoku narciarskiego, bo trzeba oszczędzać prąd

Samorządy muszą oszczędzać na energii, bo inaczej zapłacą kary. Dlatego Biała Podlaska zmienia godziny pracy urzędu, a Międzyrzec Podlaski nie uruchomi stoku narciarskiego.

Symfonicznie i multimedialnie - Namysłowiacy bajkowo dla dzieci
9 grudnia 2022, 10:00

Symfonicznie i multimedialnie - Namysłowiacy bajkowo dla dzieci

Jeden dzień i trzy symfoniczne, wzbogacone pokazami multimedialnymi koncerty – tak będzie w piątek (9 grudnia) w Zamojskim Domu Kultury za sprawą Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego.

Świdnik będzie mieć autobusy wodorowe. Podpisanie umów z NFOŚiGW

Świdnik będzie mieć autobusy wodorowe. Podpisanie umów z NFOŚiGW

Zakup trzech autobusów wodorowych i budowa sześciu stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Taki plan na dwa najbliższe lata ma miasto Świdnik. W tej sprawie, w sobotę w świdnickim Urzędzie Miasta zostały podpisane umowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Mundial 2022: Holandia – USA 3:1. Jest pierwszy ćwierćfinalista

Mundial 2022: Holandia – USA 3:1. Jest pierwszy ćwierćfinalista

Nie było niespodzianki w pierwszym meczu 1/8 finału mundialu w Katarze. Holandia pokonała w sobotę USA 3:1. W nagrodę w ćwierćfinale zagra z lepszym, z pary Argentyna – Australia.

Korona Kielce – Górnik Łęczna 4:0. Sparingowa porażka na koniec roku

Korona Kielce – Górnik Łęczna 4:0. Sparingowa porażka na koniec roku

Piłkarze Górnika Łęczna zakończyli treningi w 2022 roku. W ostatnim meczu kontrolnym zielono-czarni musieli uznać wyższość grającej w PKO BP Ekstraklasie Korony Kielce, której ulegli 0:4

To nie był dobry rok Bogdanki, jaka przyszłość kopalni? Jest ważna deklaracja prezesa
Barbórka 2022
galeria

To nie był dobry rok Bogdanki, jaka przyszłość kopalni? Jest ważna deklaracja prezesa

Lada dzień zakończą się prace przy budowie chodnika pomocniczego do zaciśniętej ściany w polu Stefanów – zapowiada p.o. prezes kopalni Bogdanka. To m.in. z powodu problemów w tym miejscu wydobycie w lubelskiej kopalni znacznie spadło, a stanowisko stracił poprzedni prezes. Podczas dzisiejszych obchodów Dnia Górnika dużo mówiło się także o tym, że z powodu obecnej wojny w Ukrainie i trudnej sytuacji w energetyce, węgiel wciąż jest dla Polski ważny.

Miłosz Bachonko pokazał całej Polsce, że ma talent. "Nigdy nie oglądało mnie tak wiele osób"

Miłosz Bachonko pokazał całej Polsce, że ma talent. "Nigdy nie oglądało mnie tak wiele osób"

Miłosz Bachonko ma 12 lat a za sobą m.in. koncert w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Oprócz tego tysiące planów na przyszłość i 300 tys. zł, które zdobył za wirtuozerskie umiejętności.

W Zamościu już czuć Boże Narodzenie. Co można kupić na Jarmarku Świątecznym?
galeria

W Zamościu już czuć Boże Narodzenie. Co można kupić na Jarmarku Świątecznym?