Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Ekstraklasa

30 lipca 2016 r.
13:43

Górnik Łęczna - Cracovia w niedzielę o 15.30

0 16 A A
Grzegorz Piesio czeka na pierwszą bramkę w sezonie 2016/17<br />
<br />
Fot. Maciej Kaczanowski
Grzegorz Piesio czeka na pierwszą bramkę w sezonie 2016/17

Fot. Maciej Kaczanowski

W niedzielę o godz. 15.30 w meczu trzeciej kolejki Górnik Łęczna podejmie na Arenie Lublin Cracovię Kraków.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Piłkarze Cracovii po bardzo udanym minionym sezonie, w tym grają raczej w kratkę. W fatalnym stylu odpadli już w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej do Ligi Europy z macedońską Skendiją Tetovo. Na inaugurację rozgrywek ligowych rozbili na własnym boisku Piasta Gliwice 5:1, żeby tydzień później przegrać w Niecieczy z Termaliką 2:3.

– Być może brakuje nam trochę stabilizacji formy, ale nie uważam, żebyśmy ostatni mecz zagrali słabo. Nie byliśmy na pewno tak skuteczni, jak z Piastem, ale o naszej porażce zdecydowały błędy z tyłu, których musimy się wystrzegać, jeśli chcemy pokonać Górnika. Z Łęczną zawsze nam się ciężko grało. Spodziewam się, że teraz będzie podobnie – powiedział dla oficjalnej strony swojego klubu pomocnik Cracovii Miroslav Covilo.

W niedzielnym meczu niemal na pewno nie zagra Bartosz Kapustka, który odchodzi do Leicester City. Według informacji „Daily Mail” 19-letni pomocnik w czwartek przechodził testy medyczne w ekipie Claudio Ranieriego. Mistrzowie Anglii mają zapłacić za niego dziewięć milionów euro. Sześć i pół od razu, a dodatkowe dwa i pół jeśli spełnione zostaną określone warunki, mówiące m.in. minimalna liczba występów nastolatka w nowym zespole. Tak czy inaczej, Kapustka zostanie najdrożej sprzedanym piłkarzem z polskiej ekstraklasy.

Znacznie więcej problemów kadrowych mają łęcznianie. Trener Andrzej Rybarski nie będzie mógł skorzystać z trzech zawodników. Wszyscy to... nominalni prawi obrońcy. Adrian Basta i Łukasz Mierzejewski są kontuzjowani, a Paweł Sasin będzie pauzował za czerwoną kartkę. W tej sytuacji na boku obrony prawdopodobnie zagra Łukasz Bogusławski.

Po dwóch ligowych kolejkach Górnik Łęczna zamyka ligową tabelę z zerowym dorobkiem punktowy. – To, że nie mamy punktów na pewno boli. Gra idzie jednak w dobrym kierunku. To, co nam los teraz zabrał, na pewno gdzieś kiedyś odda. Pewien poziom trzeba trzymać. Za grę nikt punktów nie daje, ale to światełko w tunelu, że te punkty przyjdą. Jeżeli zaczniemy wygrywać mecze, to w połączeniu z dobrą grą, wszystko razem będzie się nakręcało i będziemy się piąć w górę – ocenia pomocnik zielono-czarnych Łukasz Tymiński.

Nie stój w kolejce, kup bilet wcześniej

Kibice, którzy obawiają się ponowienia akcji blokowania kas, mogą zakupić bilet na mecz z Cracovią w przedsprzedaży. Wejściówki są dostępne w Internecie na www.bilety.gornik.leczna.pl, w wybranych punktach Kolportera oraz w kasach stadionów GKS Górnik i Areny Lublin. Na obiekcie w Łęcznej bilety będą dostępne dziś w godz. 10-18 oraz w sobotę w godz. 10-14. Natomiast na Arenie w piątek w godz. 15-20, w sobotę w godz. 10-20 oraz w niedzielę w godz. 10-16.30.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wgw / 31 lipca 2016 o 12:59
0
Tylko świnie chodza na mecze Górnika na arenie w Lublinie !!!
Avatar
fan / 31 lipca 2016 o 11:59
0
Janusz z Warszawy popieram Twój komentarz
Avatar
Janusz z Warszawy / 31 lipca 2016 o 11:26
0
Już przykład Lublinianki pokazał jak prawdziwi kibice z lublina szanują swoje kluby. Przecież gra na arenie to możliwości sciagniecia sponsorow i otworzenia wora z pieniędzmi. Więc Lublinianka i Motor rozumiem są tuzami w swoich ligach i grają przynajmniej na poziomie środka tabeli wyższej ligi tak ? A nie zapomniałem że Motor nie dał rady awansować a Lubliniance spadła i brakowało godzin do tego by wystartować w okręgówce bo nie było kasy na grę. Ach Ci lubelscy kibice i sponsorzy którzy lgną na arenę. Ten głod piłki i możliwości Coś niesamowitego aż łza się w oku kręci. Zamiast się interesować przyjezdnym cyrkiem do którego i tak nie macie szacunku zajmijcie sie swoimi drużynami i je wesprzyjcie ! Albo przenieście swoje drużyny na narodowy bo w końcu w Warszawie są szanse na sponsorów i głód piłki. W końcu jedynym miastem w Polsce jest Warszawa a reszta to prowincja !
Już przykład Lublinianki pokazał jak prawdziwi kibice z lublina szanują swoje kluby. Przecież gra na arenie to możliwości sciagniecia sponsorow i otworzenia wora z pieniędzmi. Więc Lublinianka i Motor rozumiem są tuzami w swoich ligach i grają przynajmniej na poziomie środka tabeli wyższej ligi tak ? A nie zapomniałem że Motor nie dał rady awansować a Lubliniance spadła i brakowało godzin do tego by wystartować w okręgówce bo nie było kasy na grę. Ach Ci lubelscy kibice i sponsorzy którzy lgną na arenę. Ten głod piłki i możliwości Coś niesa... rozwiń
Avatar
Gość / 31 lipca 2016 o 10:54
0
Górnik Łęczna się utrzyma w lidze a dzisiaj pokona Cracovię zakład!
Avatar
mądry / 31 lipca 2016 o 10:36
0
Uwielbiam to. Na dzienniku komentarze wszysycy na mecz, bla bla bla a potem okazuje się, że na miejscu jest całe 3 tysiące ludzi hahahahahahahahaha.
Avatar
fan / 31 lipca 2016 o 10:16
0
Zaraz zaraz czy tu nawołują sie kibice Cracovi i Legii żeby iść na mecz , nie moge znaleźć nawoływania kibiców do oglądania Górnika Lublin , tylko na Legie i Cracovie ..... więc przypominam wziąć koszulki na pierwszy mecz bialo czerwone pasy a na drugi białe z litera L
Avatar
fan / 31 lipca 2016 o 10:06
0
uuuuch Wisła Puławy do Lublina bo coś cienko było(1600) ,w Lublinie głód piłki ligowej i wieksze możliwości sponsorskie i pełen stadion . Dawaj DUMO POWIŚLA do Lublina
Avatar
Gość / 31 lipca 2016 o 09:56
0
teraz nie moglem pójść ale na Legię idę i nie oglądam się na tych łęczyńskich oszołomów pseudokibiców obrażonych jak panienki na swój klub który przecież tak bardzo kochają...
Avatar
On / 31 lipca 2016 o 09:09
0
Leć sprzedawczyku na arenę i tam pokaż jaki z Ciebie hojrak. Posłucham Cię w tv. Ekstraklasa nie jest najważniejsza. Qwerty dlaczego obrażasz walkę o prawdziwy dom tego klubu? Swojej rodziny i swojego domu również nie szanujesz? Chcesz obrażać, dzisiaj będziesz miał okazję bo prawdziwi kibice będą na chwilę na stadionie po to żeby podziękować Velowi za grę. A Wy janusze planujecie takie sprawy czy wasx szczyt kibicowania to obejrzenie w ciszy meczu? Umiecie szczekać tylko w internecie. Zero honoru, zero odwagi, zero szacunku do prawdziwych wartości.  Gdyby nie Ci prawdziwi kibice to teraz januszu kibicowałbyś Bogdance z dużym G w herbie. Szanuj tych ludzi. 
Leć sprzedawczyku na arenę i tam pokaż jaki z Ciebie hojrak. Posłucham Cię w tv. Ekstraklasa nie jest najważniejsza. Qwerty dlaczego obrażasz walkę o prawdziwy dom tego klubu? Swojej rodziny i swojego domu również nie szanujesz? Chcesz obrażać, dzisiaj będziesz miał okazję bo prawdziwi kibice będą na chwilę na stadionie po to żeby podziękować Velowi za grę. A Wy janusze planujecie takie sprawy czy wasx szczyt kibicowania to obejrzenie w ciszy meczu? Umiecie szczekać tylko w internecie. Zero honoru, zero odwagi, zero szacunku do prawdziwych w... rozwiń
Avatar
Gość / 31 lipca 2016 o 08:55
0
Wszyscy na Cracovię ! Nie przejmować się garstką idiotów,którzy chcą zniszczyć swój klub !
Avatar
wgw / 31 lipca 2016 o 12:59
0
Tylko świnie chodza na mecze Górnika na arenie w Lublinie !!!
Avatar
fan / 31 lipca 2016 o 11:59
0
Janusz z Warszawy popieram Twój komentarz
Avatar
Janusz z Warszawy / 31 lipca 2016 o 11:26
0
Już przykład Lublinianki pokazał jak prawdziwi kibice z lublina szanują swoje kluby. Przecież gra na arenie to możliwości sciagniecia sponsorow i otworzenia wora z pieniędzmi. Więc Lublinianka i Motor rozumiem są tuzami w swoich ligach i grają przynajmniej na poziomie środka tabeli wyższej ligi tak ? A nie zapomniałem że Motor nie dał rady awansować a Lubliniance spadła i brakowało godzin do tego by wystartować w okręgówce bo nie było kasy na grę. Ach Ci lubelscy kibice i sponsorzy którzy lgną na arenę. Ten głod piłki i możliwości Coś niesamowitego aż łza się w oku kręci. Zamiast się interesować przyjezdnym cyrkiem do którego i tak nie macie szacunku zajmijcie sie swoimi drużynami i je wesprzyjcie ! Albo przenieście swoje drużyny na narodowy bo w końcu w Warszawie są szanse na sponsorów i głód piłki. W końcu jedynym miastem w Polsce jest Warszawa a reszta to prowincja !
Już przykład Lublinianki pokazał jak prawdziwi kibice z lublina szanują swoje kluby. Przecież gra na arenie to możliwości sciagniecia sponsorow i otworzenia wora z pieniędzmi. Więc Lublinianka i Motor rozumiem są tuzami w swoich ligach i grają przynajmniej na poziomie środka tabeli wyższej ligi tak ? A nie zapomniałem że Motor nie dał rady awansować a Lubliniance spadła i brakowało godzin do tego by wystartować w okręgówce bo nie było kasy na grę. Ach Ci lubelscy kibice i sponsorzy którzy lgną na arenę. Ten głod piłki i możliwości Coś niesa... rozwiń
Avatar
Gość / 31 lipca 2016 o 10:54
0
Górnik Łęczna się utrzyma w lidze a dzisiaj pokona Cracovię zakład!
Avatar
mądry / 31 lipca 2016 o 10:36
0
Uwielbiam to. Na dzienniku komentarze wszysycy na mecz, bla bla bla a potem okazuje się, że na miejscu jest całe 3 tysiące ludzi hahahahahahahahaha.
Avatar
fan / 31 lipca 2016 o 10:16
0
Zaraz zaraz czy tu nawołują sie kibice Cracovi i Legii żeby iść na mecz , nie moge znaleźć nawoływania kibiców do oglądania Górnika Lublin , tylko na Legie i Cracovie ..... więc przypominam wziąć koszulki na pierwszy mecz bialo czerwone pasy a na drugi białe z litera L
Avatar
fan / 31 lipca 2016 o 10:06
0
uuuuch Wisła Puławy do Lublina bo coś cienko było(1600) ,w Lublinie głód piłki ligowej i wieksze możliwości sponsorskie i pełen stadion . Dawaj DUMO POWIŚLA do Lublina
Avatar
Gość / 31 lipca 2016 o 09:56
0
teraz nie moglem pójść ale na Legię idę i nie oglądam się na tych łęczyńskich oszołomów pseudokibiców obrażonych jak panienki na swój klub który przecież tak bardzo kochają...
Avatar
On / 31 lipca 2016 o 09:09
0
Leć sprzedawczyku na arenę i tam pokaż jaki z Ciebie hojrak. Posłucham Cię w tv. Ekstraklasa nie jest najważniejsza. Qwerty dlaczego obrażasz walkę o prawdziwy dom tego klubu? Swojej rodziny i swojego domu również nie szanujesz? Chcesz obrażać, dzisiaj będziesz miał okazję bo prawdziwi kibice będą na chwilę na stadionie po to żeby podziękować Velowi za grę. A Wy janusze planujecie takie sprawy czy wasx szczyt kibicowania to obejrzenie w ciszy meczu? Umiecie szczekać tylko w internecie. Zero honoru, zero odwagi, zero szacunku do prawdziwych wartości.  Gdyby nie Ci prawdziwi kibice to teraz januszu kibicowałbyś Bogdance z dużym G w herbie. Szanuj tych ludzi. 
Leć sprzedawczyku na arenę i tam pokaż jaki z Ciebie hojrak. Posłucham Cię w tv. Ekstraklasa nie jest najważniejsza. Qwerty dlaczego obrażasz walkę o prawdziwy dom tego klubu? Swojej rodziny i swojego domu również nie szanujesz? Chcesz obrażać, dzisiaj będziesz miał okazję bo prawdziwi kibice będą na chwilę na stadionie po to żeby podziękować Velowi za grę. A Wy janusze planujecie takie sprawy czy wasx szczyt kibicowania to obejrzenie w ciszy meczu? Umiecie szczekać tylko w internecie. Zero honoru, zero odwagi, zero szacunku do prawdziwych w... rozwiń
Avatar
Gość / 31 lipca 2016 o 08:55
0
Wszyscy na Cracovię ! Nie przejmować się garstką idiotów,którzy chcą zniszczyć swój klub !
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia]
galeria
film

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia] 13 1

Do wypadku doszło w poniedziałek rano w Zamościu na rondzie im. Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie]
film

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie] 4 0

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego wydało IMGW.

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina 6 0

Uwaga na utrudnienia w ruchu w okolicach Płouszowic na drodze S19 między węzłami Lublin Sławinek a Lublin Węglin.

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin
20 lipca 2018, 19:00

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się koncert Poli Rise.

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami
galeria

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami 0 1

3,3 mln widzów zgromadził przed telewizorami pilot serialu „Drogi Wolności”, do którego zdjęcia kręcone były m.in. na lubelskim Starym Mieście.

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją 1 0

Najwyższą władzą administracyjną dla wszystkich okupowanych przez Austro-Węgry obszarów była Naczelna Komenda Armii (Armeeoberokommando – AOK). Natomiast na terenie Królestwa Polskiego najwyższą władzą administracyjną w pierwszym roku wojny komendy etapowe armii (Armeeetappenkommando – AEK) i gubernatorstwa wojskowe (Militärgouvernement), zaś od 1 września 1915r. Generalne Gubernatorstwo Wojskowe w Polsce (Militärgeneralgouvernement in Polen).

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem 0 0

W wyznaczone dni w lipcu sierpniu i wrześniu turyści indywidualni mogą zwiedzać były niemiecki nazistowski obóz.

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej?
Tylko u nas

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej? 15 6

Policjanci z Lublina wożą zatrzymanych na ogólne badania lekarskie aż do Łęcznej. Żaden z lubelskich szpitali nie zdecydował się współpracę z mundurowymi. Lecznice postawiły zaporowe ceny. Jak słyszymy nieoficjalnie, medycy nie chcieli mieć do czynienia z brudnymi i często agresywnymi pacjentami.

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 23 16

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 1 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 1

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza 0 2

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Zelwerowicza 27 w Lublinie.

Ekstraklasa
37. KOLEJKA

Wyniki:

Lech Poznań - Legia Warszawa 0:3 walkower
Górnik Zabrze - Wisła Kraków 2:0
Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 2:1
Korona Kielce - Zagłębie Lubin 0:2
Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 0:1
Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica 4:0
Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:4
Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz 1:1

Tabela:

1. Legia 37 70 55-35
2. Jagiellonia 37 67 55-41
3. Lech 37 60 53-34
4. Górnik 37 60 68-54
5. Wisła P. 37 57 53-45
6. Wisła K. 37 55 51-42
7. Korona 37 52 45-42
8. Zagłębie 37 49 49-54
9. Cracovia 37 50 51-52
10. Śląsk 37 50 50-54
11. Pogoń 37 45 46-54
12. Arka 37 43 46-48
13. Lechia 37 39 46-58
14. Piast 37 37 40-48
15. Bruk-Bet 37 36 39-66
16. Sandecja 37 33 34-54

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.