Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

III liga gr. IV

2 listopada 2019 r.
22:14

Avia – Korona II 2:1. Lider znowu bez punktów

0 13 A A
(fot. MKS AVIA ŚWIDNIK)

Piłkarze Łukasza Mierzejewskiego pokonali w sobotę najlepszą drużynę grupy czwartej Koronę II Kielce 2:1. Bohaterem gospodarzy po raz kolejny był Wojciech Białek, który zdobył obie bramki i w sumie ma już na koncie 11 goli

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Żółto-niebiescy bardzo dobrze rozpoczęli zawody. Już w piątej minucie w szesnastce gości faulowany był Bartosz Mroczek. Werdykt sędziego? Rzut karny. Piłkę na „wapnie” oczywiście ustawił Białek i po chwili otworzył wynik sobotnich zawodów.

Kolejne fragmenty pierwszej odsłony nie były już tak bardzo udane. Mimo wszystko Avia dowiozła korzystny wynik do przerwy. Gospodarze bardzo dobrze weszli także w drugą połowę i mieli sporo szans, żeby poprawić rezultat. Po godzinie gry Arkadiusz Górka próbował szczęścia po strzale głową. Niedługo później sam przed bramkarzem rywali znalazł się Dominik Maluga jednak i jemu nie udało się trafić na 2:0.

Ci sami piłkarze zmarnowali po jeszcze jednej, świetnej okazji. Najpierw Górka główkował z trzech metrów, ale kapitalnie spisał się bramkarz. Po chwili po uderzeniu Malugi golkiper Korony II interweniował na linii. Kiedy do końca meczu pozostawał kwadrans wreszcie się udało. Białek na raty wpakował piłkę do siatki. Minęło 180 sekund i „Biały” powinien mieć na koncie hat-tricka, a świdniczanie pewne trzy punkty. Niestety, napastnik gospodarzy zmarnował „setkę”, a to zemściło się w końcówce.

Po kontrowersyjnym rzucie karnym ekipa z Kielc złapała kontakt i do końcowego gwizdka naciskała rywala. Na więcej żółto-niebiescy już jednak nie pozwolili i lider poniósł kolejną porażkę. A Piotr Prędota i jego koledzy po czterech meczach bez kompletu punktów znowu wywalczyli pełną pulę.

– Po trochę słabszej pierwszej połowie druga była już na takim poziomie, jakiego bym sobie życzył. Stwarzaliśmy sporo czystych sytuacji po przerwie i wynik mógł być bardziej korzystny. Po karnym na 2:1 wkradła się nerwowość. Z naszej perspektywy tego karnego nie powinni jednak być. Korona nas jednak przycisnęła, ale najważniejsze, że trzy punkty zostały w Świdniku. Graliśmy z młodym zespołem, ale piłkarsko dojrzałym.

Avia Świdnik – Korona II Kielce 2:1 (1:0)

Bramki: Białek (5-z karnego, 76) – Sowiński (88-z karnego).

Avia: Szelong – Kukułowicz, Głaz, Górka, Kuliga, Kołodziej, Wójcik (82 Partyka), Maluga, Mroczek (78 Ozimek), Białek, Prędota.

Korona II: Osobiński – Kloc, Prętnik, Lisowski, Piróg, Dziubek (46 Jopkiewicz), Petrović (46 Górski), Sewerzyński (46 Seweryś), Więckowski, Sowiński, Szałas (70 Chudecki).

Żółte kartki: Wójcik, Kukułowicz, Partyka, Mroczek, Szelong – Dziubek, Petrović, Górski, Chudecki.

Sędziował: Paweł Bagan (Kraków).

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 listopada 2019 r. o 22:53
+12
Brawo Avia!, w zimie wzmocnienia i walczyć o awans. W tej lidze nie ma się kogo bać!
Avatar
kibic / 3 listopada 2019 r. o 01:26
+7
Co Avia by zrobiła bez Wojtka????? I tak od lat
Avatar
normalny / 4 listopada 2019 r. o 08:55
+6
Jakoś dziwnie nikt nie wspomina o tym, że sędzia "przeoczył" fakt, że na murawie leżał sfaulowany  i nieprzytomny zawodnik Korony, który do dziś jest w szpitalu w Lublinie. W cywilizowanym świecie w takiej sytuacji wykopuje się piłkę poza boisko, lub sędzia zatrzymuje grę, a AVIA stworzyła sobie "kontrę " z której padła druga bramka. Jeszcze ktoś z was śmie pisać, że sędziowie nie pomogli, BO POMOGLI WAM. Cieszcie się ze zwycięstwa, gratuluje postawy i kibicoma przede wszystkim ZAWODNIKOM. Ktoś z wami też tak ZAGRA. pozdrawiam.
 Jak dobrze pamietam to Wy nie wybiliście piłki,a zaraz potem ją straciliście i poszła kontra.Jesli chcemy sie czepiac to;sędzia boczny machał wszystkie spalone Avii nawet jak stał spózniony trzy metry za lina obrony.Ten sam sędzia nie widział jak wasz bramkarz wybił piłke zza lini bramkowej gdzie powinien byc gol.Nie wspomne o głównym który dał wam karnego z kapelusza(dosłownie) wprowadzając od razu wku...nie na ławce i  trybunach.Tak naprawdę 2:1 to najniższy wymiar kary,bo powinniście przegrać 4:0/4:1 i to byłby najbardziej sprawiedliwy wynik.Dzisiaj Avia była od was zdecydowanie lepsza,a niech wasz zawodnik wraca do zdrowia.
 Jak dobrze pamietam to Wy nie wybiliście piłki,a zaraz potem ją straciliście i poszła kontra.Jesli chcemy sie czepiac to;sędzia boczny machał wszystkie spalone Avii nawet jak stał spózniony trzy metry za lina obrony.Ten sam sędzia nie widział jak wasz bramkarz wybił piłke zza lini bramkowej gdzie powinien byc gol.Nie wspomne o głównym który dał wam karnego z kapelusza(dosłownie) wprowadzając od razu wku...nie na ławce i  trybunach.Tak naprawdę 2:1 to najniższy wymiar kary,bo powinniście przegrać 4:0/4:1 i to byłby najbardziej... rozwiń
Avatar
PS / 3 listopada 2019 r. o 11:43
+6
Brawo AVIA!!! Tak trzymać ,teraz bardzo mocni przeciwnicy Hutnik i Wisłoka. Ale można powalczyć z nimi. Tylko AVIA!!!
Avatar
do Koronki / 4 listopada 2019 r. o 14:11
+5
Piłkarzyk, trener czy ten grubasek na trybunach? Zejdź na ziemie człowieku, przegraliście, bo byliście dużo słabsi - tyle.
Avatar
Gość / 3 listopada 2019 r. o 12:50
+3
Dawno nie było tak słabej 3 ligi jak w tym rrokuoku .
Avatar
normalny / 4 listopada 2019 r. o 20:04
+2
Żeby mógł być taki "wymiar kary" jak w twoim pobożnym życzeniu to najpierw trzeba umieć strzelić gola.Nie bardzo wychodziło, a w KORONIE sami juniorzy i to na dokładkę w 70% drugi skład   hehe. Karny "z twojego kapelusza" to był chyba wyrzut sumienia WASZEGO sędziego za ten faul na zawodniku KRONY, którego "zapomniał" odgwizdać. NIE BYŁ TO WASZ HONOROWY MECZ, żebyś nie wiem jak się PUSZYŁ i NADYMAŁ ...pozdrawiam.[/quote]   [quote]Żeby mógł być taki "wymiar kary" jak w twoim pobożnym życzeniu to najpierw trzeba umieć strzelić gola.Nie bardzo wychodziło, a w KORONIE sami juniorzy i to na dokładkę w 70% drugi skład   hehe. Karny "z twojego kapelusza" to był chyba wyrzut sumienia WASZEGO sędziego za ten faul na zawodniku KRONY, którego "zapomniał" odgwizdać. NIE BYŁ TO WASZ HONOROWY MECZ, żebyś nie wiem jak się PUSZYŁ i NADYMAŁ ...pozdrawiam.
 Człowieku zejdz na ziemie,nikt tu sie nie napina,po prostu w tym dniu Avia była od was lepsza i zasłużenie wygrała.To że gracie juniorami to ja o tym wiem,a że pierwsz druzyna grała w tym samym dniu to nie dostaliscie wsparcia.A jak chcesz sobie zobaczyć sytacje z karnym to masz skrót tutaj: ***avia-swidnik.pl/pilka-nozna/mecze/skrot-meczu/skrot-meczu-z-korona/?fbclid=IwAR1-spq8QHPqAw9XaGzgKDUk50_0yqUnc0SYH7T8WUy9anjOYcXz2UkHpFo   Dalej twierdzisz że karny był?Trzeba mieć troche obiektywizmu w tym co piszesz.Pozdrawiam i nie ma co sie spinac,bo jak sobie obejrzysz powórkę to sporo ci wyjasni.
 Człowieku zejdz na ziemie,nikt tu sie nie napina,po prostu w tym dniu Avia była od was lepsza i zasłużenie wygrała.To że gracie juniorami to ja o tym wiem,a że pierwsz druzyna grała w tym samym dniu to nie dostaliscie wsparcia.A jak chcesz sobie zobaczyć sytacje z karnym to masz skrót tutaj: ***avia-swidnik.pl/pilka-nozna/mecze/skrot-meczu/skrot-meczu-z-korona/?fbclid=IwAR1-spq8QHPqAw9XaGzgKDUk50_0yqUnc0SYH7T8WUy9anjOYcXz2UkHpFo   Dalej twierdzisz że karny był?Trzeba mieć troche obiektywizmu w tym co piszesz.Pozdrawiam i nie ... rozwiń
Avatar
Gość / 3 listopada 2019 r. o 17:52
+2
I sędziowie nie pomogli.... Brawo Avia eeaaooo...
Avatar
fks / 8 listopada 2019 r. o 00:18
0
koronka zamknij japę! Nawet w meczu ze znienawidzownym Motorem sędzia wam pomógł, więc usznujcie to, że nie uznano motorowi prawidłowo strzelonych bramek. Morda w kubeł "scyzory"!
Avatar
Gość / 2 listopada 2019 r. o 23:45
0
Jak to nie ma kogo się bać ...A śparagus z za styrty już 6 lat awansuje...
Avatar
fks / 8 listopada 2019 r. o 00:18
0
koronka zamknij japę! Nawet w meczu ze znienawidzownym Motorem sędzia wam pomógł, więc usznujcie to, że nie uznano motorowi prawidłowo strzelonych bramek. Morda w kubeł "scyzory"!
Avatar
normalny / 4 listopada 2019 r. o 20:04
+2
Żeby mógł być taki "wymiar kary" jak w twoim pobożnym życzeniu to najpierw trzeba umieć strzelić gola.Nie bardzo wychodziło, a w KORONIE sami juniorzy i to na dokładkę w 70% drugi skład   hehe. Karny "z twojego kapelusza" to był chyba wyrzut sumienia WASZEGO sędziego za ten faul na zawodniku KRONY, którego "zapomniał" odgwizdać. NIE BYŁ TO WASZ HONOROWY MECZ, żebyś nie wiem jak się PUSZYŁ i NADYMAŁ ...pozdrawiam.[/quote]   [quote]Żeby mógł być taki "wymiar kary" jak w twoim pobożnym życzeniu to najpierw trzeba umieć strzelić gola.Nie bardzo wychodziło, a w KORONIE sami juniorzy i to na dokładkę w 70% drugi skład   hehe. Karny "z twojego kapelusza" to był chyba wyrzut sumienia WASZEGO sędziego za ten faul na zawodniku KRONY, którego "zapomniał" odgwizdać. NIE BYŁ TO WASZ HONOROWY MECZ, żebyś nie wiem jak się PUSZYŁ i NADYMAŁ ...pozdrawiam.
 Człowieku zejdz na ziemie,nikt tu sie nie napina,po prostu w tym dniu Avia była od was lepsza i zasłużenie wygrała.To że gracie juniorami to ja o tym wiem,a że pierwsz druzyna grała w tym samym dniu to nie dostaliscie wsparcia.A jak chcesz sobie zobaczyć sytacje z karnym to masz skrót tutaj: ***avia-swidnik.pl/pilka-nozna/mecze/skrot-meczu/skrot-meczu-z-korona/?fbclid=IwAR1-spq8QHPqAw9XaGzgKDUk50_0yqUnc0SYH7T8WUy9anjOYcXz2UkHpFo   Dalej twierdzisz że karny był?Trzeba mieć troche obiektywizmu w tym co piszesz.Pozdrawiam i nie ma co sie spinac,bo jak sobie obejrzysz powórkę to sporo ci wyjasni.
 Człowieku zejdz na ziemie,nikt tu sie nie napina,po prostu w tym dniu Avia była od was lepsza i zasłużenie wygrała.To że gracie juniorami to ja o tym wiem,a że pierwsz druzyna grała w tym samym dniu to nie dostaliscie wsparcia.A jak chcesz sobie zobaczyć sytacje z karnym to masz skrót tutaj: ***avia-swidnik.pl/pilka-nozna/mecze/skrot-meczu/skrot-meczu-z-korona/?fbclid=IwAR1-spq8QHPqAw9XaGzgKDUk50_0yqUnc0SYH7T8WUy9anjOYcXz2UkHpFo   Dalej twierdzisz że karny był?Trzeba mieć troche obiektywizmu w tym co piszesz.Pozdrawiam i nie ... rozwiń
Avatar
do Koronki / 4 listopada 2019 r. o 14:11
+5
Piłkarzyk, trener czy ten grubasek na trybunach? Zejdź na ziemie człowieku, przegraliście, bo byliście dużo słabsi - tyle.
Avatar
koronka / 4 listopada 2019 r. o 13:31
-3
Żeby mógł być taki "wymiar kary" jak w twoim pobożnym życzeniu to najpierw trzeba umieć strzelić gola.Nie bardzo wychodziło, a w KORONIE sami juniorzy i to na dokładkę w 70% drugi skład   hehe. Karny "z twojego kapelusza" to był chyba wyrzut sumienia WASZEGO sędziego za ten faul na zawodniku KRONY, którego "zapomniał" odgwizdać. NIE BYŁ TO WASZ HONOROWY MECZ, żebyś nie wiem jak się PUSZYŁ i NADYMAŁ ...pozdrawiam.
Avatar
normalny / 4 listopada 2019 r. o 08:55
+6
Jakoś dziwnie nikt nie wspomina o tym, że sędzia "przeoczył" fakt, że na murawie leżał sfaulowany  i nieprzytomny zawodnik Korony, który do dziś jest w szpitalu w Lublinie. W cywilizowanym świecie w takiej sytuacji wykopuje się piłkę poza boisko, lub sędzia zatrzymuje grę, a AVIA stworzyła sobie "kontrę " z której padła druga bramka. Jeszcze ktoś z was śmie pisać, że sędziowie nie pomogli, BO POMOGLI WAM. Cieszcie się ze zwycięstwa, gratuluje postawy i kibicoma przede wszystkim ZAWODNIKOM. Ktoś z wami też tak ZAGRA. pozdrawiam.
 Jak dobrze pamietam to Wy nie wybiliście piłki,a zaraz potem ją straciliście i poszła kontra.Jesli chcemy sie czepiac to;sędzia boczny machał wszystkie spalone Avii nawet jak stał spózniony trzy metry za lina obrony.Ten sam sędzia nie widział jak wasz bramkarz wybił piłke zza lini bramkowej gdzie powinien byc gol.Nie wspomne o głównym który dał wam karnego z kapelusza(dosłownie) wprowadzając od razu wku...nie na ławce i  trybunach.Tak naprawdę 2:1 to najniższy wymiar kary,bo powinniście przegrać 4:0/4:1 i to byłby najbardziej sprawiedliwy wynik.Dzisiaj Avia była od was zdecydowanie lepsza,a niech wasz zawodnik wraca do zdrowia.
 Jak dobrze pamietam to Wy nie wybiliście piłki,a zaraz potem ją straciliście i poszła kontra.Jesli chcemy sie czepiac to;sędzia boczny machał wszystkie spalone Avii nawet jak stał spózniony trzy metry za lina obrony.Ten sam sędzia nie widział jak wasz bramkarz wybił piłke zza lini bramkowej gdzie powinien byc gol.Nie wspomne o głównym który dał wam karnego z kapelusza(dosłownie) wprowadzając od razu wku...nie na ławce i  trybunach.Tak naprawdę 2:1 to najniższy wymiar kary,bo powinniście przegrać 4:0/4:1 i to byłby najbardziej... rozwiń
Avatar
koronka / 4 listopada 2019 r. o 08:35
-6
Jakoś dziwnie nikt nie wspomina o tym, że sędzia "przeoczył" fakt, że na murawie leżał sfaulowany  i nieprzytomny zawodnik Korony, który do dziś jest w szpitalu w Lublinie. W cywilizowanym świecie w takiej sytuacji wykopuje się piłkę poza boisko, lub sędzia zatrzymuje grę, a AVIA stworzyła sobie "kontrę " z której padła druga bramka. Jeszcze ktoś z was śmie pisać, że sędziowie nie pomogli, BO POMOGLI WAM. Cieszcie się ze zwycięstwa, gratuluje postawy i kibicoma przede wszystkim ZAWODNIKOM. Ktoś z wami też tak ZAGRA. pozdrawiam.
Avatar
Gość / 3 listopada 2019 r. o 17:52
+2
I sędziowie nie pomogli.... Brawo Avia eeaaooo...
Avatar
Gość / 3 listopada 2019 r. o 14:19
-2
Jak Lewy w Bayernie
Avatar
Gość / 3 listopada 2019 r. o 12:50
+3
Dawno nie było tak słabej 3 ligi jak w tym rrokuoku .
Avatar
PS / 3 listopada 2019 r. o 11:43
+6
Brawo AVIA!!! Tak trzymać ,teraz bardzo mocni przeciwnicy Hutnik i Wisłoka. Ale można powalczyć z nimi. Tylko AVIA!!!
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dragon 21. Żołnierze ewakuowali zbiory muzeum w Białej Podlaskiej
ZDJĘCIA
galeria

Dragon 21. Żołnierze ewakuowali zbiory muzeum w Białej Podlaskiej

Strzelają, latają, pływają i ewakuują muzeum – tak żołnierze ćwiczą na manewrach Dragon 21. To największe tegoroczne ćwiczenia wojskowe. Scenariusz rozgrywa się na terenie Polski Wschodniej. Wojsko ćwiczy na poligonie oraz na tzw. terenie przygodnym.

Teatr Andersena ogłosił repertuar na czerwiec i lipiec
12 czerwca 2021, 16:00
galeria

Teatr Andersena ogłosił repertuar na czerwiec i lipiec

Do 20 czerwca będzie można oglądać długo wyczekiwany premierowy spektakl "Pippi Langstrump" Teatru Andersena. Ale wiemy już, co instytucja zaprezentuje pod koniec miesiąca i w lipcu.

Czwarta fala epidemii kornawirusa. "Na pewno nie będzie ona tak silna jak poprzednie"
magazyn

Czwarta fala epidemii kornawirusa. "Na pewno nie będzie ona tak silna jak poprzednie"

Wśród starszych pacjentów odsetek zaszczepionych jest znacznie wyższy, przez co wirus będzie miał do nich utrudniony „dostęp”. Wirus będzie się starał „przeżyć” i może więc silniej zaatakować młodszych, którzy do tej pory nawet jeśli chorowali, to najczęściej nie mieli objawów – Rozmowa z prof. Agnieszką Szuster-Ciesielską z Katedry Wirusologii i Immunologii UMCS w Lublinie

Hetman Zamość – Siarka Tarnobrzeg 0:3. Czwarta porażka z rzędu
film

Hetman Zamość – Siarka Tarnobrzeg 0:3. Czwarta porażka z rzędu

Jeszcze kilkanaście dni temu Hetman niespodziewanie zaczął odbierać rywalom punkty. W czterech występach dopisał do swojego konta siedem „oczek”. Niestety, dobra seria szybko się skończyła. W sobotę ekipa z Zamościa doznała już czwartej porażki z rzędu. Tym razem lepsza okazała się Siarka Tarnobrzeg, która wygrała na wyjeździe 3:0.

Wólczanka – Stal Kraśnik 3:2. Katastrofa w końcówce i spadek do IV ligi

Wólczanka – Stal Kraśnik 3:2. Katastrofa w końcówce i spadek do IV ligi

Sobotni mecz w Wólce Pełkińskiej idealnie podsumował nieudany sezon w wykonaniu Stali. Piłkarze Marcina Wróbla prowadzili już dwoma bramkami, a dodatkowo ostatnie pół godziny grali w liczebnej przewadze. Mimo to nie zdobyli ani jednego punktu. Gospodarze w samej końcówce „wyciągnęli” wynik z 1:2 na 3:2. Porażka oznacza spadek zespołu z Kraśnika do IV ligi.

Sprzątanie rzek. Organizatorzy czekają na wolontariuszy [harmonogram akcji]

Sprzątanie rzek. Organizatorzy czekają na wolontariuszy [harmonogram akcji]

Sprzątanie rzek będzie miało swoją letnią edycję. Organizatorzy zachęcają wolontariuszy do wodnego ekopatrolu. Finał odbędzie się w sierpniu na Krznie w województwie lubelskim.

Avia Świdnik – Sokół Sieniawa 1:1. Nieudany atak na pozycję wicelidera

Avia Świdnik – Sokół Sieniawa 1:1. Nieudany atak na pozycję wicelidera

Stawką meczu w Świdniku było drugie miejsce w tabeli. Przed pierwszym gwizdkiem Sokół wyprzedzał Avię o trzy punkty. I nic się w tym temacie nie zmieniło. Zawody zakończyły się remisem 1:1. A to oznacza, że piłkarzom Łukasza Mierzejewskiego będzie już ciężko dogonić rywali.