Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

III liga gr. IV

16 stycznia 2020 r.
16:16

Chełmianka musi zbudować nowy zespół

0 28 A A
(fot. Chełmianka Chełm/facebook)

W poniedziałek do treningów wróciła Chełmianka. Trzeba dodać, że wróciła w bardzo odmłodzonym składzie. Jest jednak szansa, że nowy trener Jan Konojacki będzie miał do dyspozycji kilku bardziej doświadczonych zawodników.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tak naprawdę biało-zieloni ćwiczyli już od dawna. – To prawda. Od sześciu tygodni piłkarze mieli indywidualne zajęcia, a raz w tygodniu spotykaliśmy się w grupie. Od poniedziałku ruszyliśmy jednak z treningami zespołowymi – wyjaśnia Jan Konojacki, który na stanowisku trenera zastąpił Tomasza Złomańczuka.

Nowy opiekun klubu z Chełma od razu stanie przed arcytrudnym zadaniem. Wąska już kadra i tak została jeszcze uszczuplona o czołowych graczy. – Zdaję sobie sprawę, że staniemy przed dużym wyzwaniem. Nie wahałem się jednak ani chwili i kiedy pojawiła się taka propozycja od razu podjąłem rękawicę. Ja i mój sztab wiemy, że przed nami bardzo trudny okres, ale nie wybiegamy za bardzo w przyszłość. Na razie skupiamy się na ciężkiej pracy i na tym, żeby z tych chłopców stworzyć zespół. Trzeba ich przygotować do gry w III lidze. Nie tylko pod względem motorycznym, ale i mentalnym. Głowa na wiosnę także odegra dużą rolę – dodaje Konojacki.

Jak wygląda sytuacja kadrowa? Na pewno kiepsko. Patryk Czułowski przebywa na testach w jednym z pierwszoligowych klubów. Paweł Uliczny podpisał umowę z Avią Świdnik, Michał Wołos najprawdopodobniej podąży za Przemysławem Kwiatkowskim do Orląt Spomlek Radzyń Podlaski. Paweł Wolski przebywa na testach w Siarce Tarnobrzeg, a Dawid Niewęgłowski walczy o angaż w Motorze Lublin, podobnie, jak Maciej Kraśniewski. Z kolei Cezary Osuch może przenieść się do klubu z trzeciej ligi mazowieckiej, a niewykluczone, że do Podlasia Biała Podlaska wróci Kamil Kocoł. Na wiosnę kibice nie zobaczą też w drużynie Kamila Stachyry.

Kto w takim razie zostanie w kadrze Chełmianki? Biało-zieloną koszulkę nadal powinni zakładać: Wołodymyr Hładki, Rafał Dobrzyński, Damian Kuśmierz, Jakub Szymkowiak, Dawid Salewski, Paweł Wójcicki, a także Krzysztof Rak i Michał Grądz. Obaj przebywali ostatnio na wypożyczeniu w Kłosie Gmina Chełm. Z Powiślaka Końskowola wraca Dawid Kuśmierz. Zostaje także Jakub Niewęgłowski, ale ten zawodnik akurat leczy kontuzję kolana.

– Uraz nie jest aż tak poważny, jak się wydawało, ale czeka go jeszcze kilka tygodni przerwy. Zanim będzie mógł pojawić się na boisku minie jeszcze więcej czasu, dlatego spodziewamy się, że wróci do gry w połowie lub końcówce rundy. Bez względu na to, kiedy i tak bardzo się nam przyda – wyjaśnia trener Konojacki. Przekonuje też, że jest szansa na transfery. – Na pewno jesteśmy otwarci, jeżeli ktoś się pojawi, kto nas wspomoże doświadczeniem, to chętnie go pozyskamy. Prowadzimy rozmowy, jest szansa, że na wiosnę nie będzie dla Chełmianki grała sama młodzież. Zobaczymy, ale może być sytuacja, że będziemy musieli grać w takim zestawieniu, jakie obecnie mamy – dodaje szkoleniowiec klubu z Chełma.

Pierwszy mecz kontrolny biało-zieloni rozegrają 25 stycznia. Zmierzą się wówczas na bocznym boisku Areny Lublin z Sygnałem (godz. 12).

e-Wydanie

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Qwerty / 17 stycznia 2020 o 18:24
+7
"Jak pokazał przykład Soły młodzież wcale nie odstawała od reszty drużyn". - Nie porównuj tamtej młodzieży Soły do obecnych juniorów Chełmianki. Soła wtedy wypożyczała z innych klubów tych młodzieżowców (np. z Wisły Kraków, Podbeskidzia i całego okręgu krakowskiego). To nie byli juniorzy Soły tylko zdolni młodzieżowcy, którzy nie załapali się w klubach Ekstraklasy, I i II ligi. To dwie różne sprawy.
Avatar
Gość / 16 stycznia 2020 o 16:19
+7
Prezydent z PiSu tak dba o miasto, że Chełmski Klub Sportowy chyli się ku upadkowi. A takie były obietnice...
Avatar
lubelskie / 17 stycznia 2020 o 07:57
+6
Nawet jeśli mieliście 500 tys od miasta i po 50 od sponsorów, to uwierz mi, że są kluby w tej lidze, które z takim budżetem sobie radzą. Trzeba było nie płacić tak dużych pieniędzy trenerowi przez tyle lat czy niektórym zawodnikom ,to nie byłoby problemu. Porwaliście się z motyką na księżyc, a nie potrafiliście racjonalnie zarządzać budżetem. Teraz macie tego efekty.
Avatar
Fans / 17 stycznia 2020 o 12:08
+5
Granie samymi juniorami w III lidze to porażka ! Juniorzy Chełmianki nie mają umiejętności na III ligę i nie ma się co oszukiwać i trzeba to głośno powiedzieć! Nie grali w zeszłej rundzie bo byli za słabi żeby wejść do składu! Czego wtedy zarząd i trenerzy nie dawali im szansy? Kilka miesięcy temu Konojacki był za słaby na trenera (zatrudniono Złomańczuka), a teraz raptem to świetny trener na III ligę, który ma grać swoimi juniorami, którzy "srednio" radzili sobie z rówieśnikami w lidze juniorów ?!? Tutaj psycholog nie pomoże i wkładanie do głów tym chłopakom, że oni nagle stali się pelnowartosciowymi piłkarzami na III-cio ligowym poziomie. Ten psycholog będzie potrzebny ... ale po kilku sromotnych porażkach w lidze! W rundzie jesiennej mówiło się że Chełmianka ma zbyt wąską kadrę i trzeba 4-5 doświadczonych zawodników (nawet prowadzono z nimi rozmowy !), a raptem puszcza się wszystkich wartościowych zawodników i damy radę grać 18 juniorami ?!?! To będzie wstyd dla klubu i kibiców i nie się co oszukiwać! Ci juniorzy mieliby problem żeby utrzymać się w IV lidze, a ktoś wmawia im i nam (kibicom), że oni będą jak równy z równym walczyć w III ! 3/4 tych chłopaków nigdy nie zagralaby w III lidze, bo by do niej nie awansowała, a przy poprzedniej kadrze nikt nie brały ich pod uwagę, że względu na ich umiejętności. 
Granie samymi juniorami w III lidze to porażka ! Juniorzy Chełmianki nie mają umiejętności na III ligę i nie ma się co oszukiwać i trzeba to głośno powiedzieć! Nie grali w zeszłej rundzie bo byli za słabi żeby wejść do składu! Czego wtedy zarząd i trenerzy nie dawali im szansy? Kilka miesięcy temu Konojacki był za słaby na trenera (zatrudniono Złomańczuka), a teraz raptem to świetny trener na III ligę, który ma grać swoimi juniorami, którzy "srednio" radzili sobie z rówieśnikami w lidze juniorów ?!? Tutaj psycholog nie pomoże i wkł... rozwiń
Avatar
do Ja z 21:12 / 16 stycznia 2020 o 23:04
+4
"Zarząd to jakaś abstrakcja. Przez kilka lat utrzymuje trenera generującego olbrzymie koszty, do tego opłaca mu mieszkanie. Zawodnicy co niektórzy tez mieli kontrakty przewyższające ich umiejętności i przede wszystkim ligę. Co brakowało pieniędzy i nic z tym nie robiono. 250 tys z Bogdanki, 250 tys z lubelskie smakuj życie, 500 tys z miasta i nadal brakuje. A może za bardzo się dzielono?" - do Ja z 21:12, kolego, za takie nieprawdziwe informacje to zarząd może Ci założyć sprawę. najpierw się zastanów co piszesz. Cytuję"Ochrona dóbr osobistych osoby prawnej Podstawowe elementy ochrony dóbr osobistych osoby prawnej ustawodawca uregulował w art. 24 kodeksu cywilnego, gdzie wskazał, iż: „Ten, czyje dobro osobiste zostaje zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania, chyba że nie jest ono bezprawne”. Zgodnie z tym uregulowaniem, jeżeli naruszenie dóbr osobistych zostało dokonane z naruszeniem prawa to Sąd może nakazać innej osobie zaniechania takiego działania. Niekiedy jednak naruszenie dóbr osobistych jest aktem jednorazowym (np.: wpis na stronie internetowej, blogu, stronie firmowej Facebook), które nawet pomimo jego usunięcia wyrządziło już dostateczne szkody osobie prawnej. W takiej sytuacji ustawodawca przewidział możliwość zobowiązania do usunięcia skutków naruszenia – w szczególności poprzez złożenie oświadczenia odpowiedniej treści (np.: publikacji sprostowania/przeprosin w gazecie lub na wybranym portalu internetowym), żądania zadośćuczynienia pieniężnego lub zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na wybrany cel społeczny. Kwoty o jakich piszesz sa nieprawdziwe, podobnie jak informacja o wynajmowaniu mieszkania trenerowi.
"Zarząd to jakaś abstrakcja. Przez kilka lat utrzymuje trenera generującego olbrzymie koszty, do tego opłaca mu mieszkanie. Zawodnicy co niektórzy tez mieli kontrakty przewyższające ich umiejętności i przede wszystkim ligę. Co brakowało pieniędzy i nic z tym nie robiono. 250 tys z Bogdanki, 250 tys z lubelskie smakuj życie, 500 tys z miasta i nadal brakuje. A może za bardzo się dzielono?" - do Ja z 21:12, kolego, za takie nieprawdziwe informacje to zarząd może Ci założyć sprawę. najpierw się zastanów co piszesz. Cytuję"Ochrona... rozwiń
Avatar
fan / 16 stycznia 2020 o 21:34
+4
Zarząd to jakaś abstrakcja. Przez kilka lat utrzymuje trenera generującego olbrzymie koszty, do tego opłaca mu mieszkanie. Zawodnicy co niektórzy tez mieli kontrakty przewyższające ich umiejętności i przede wszystkim ligę. Co brakowało pieniędzy i nic z tym nie robiono. 250 tys z Bogdanki, 250 tys z lubelskie smakuj życie, 500 tys z miasta i nadal brakuje. A może za bardzo się dzielono? Coś kolego sie mylisz z tymi sumami z bogdanki 50 tys i smakuj życie 50 tys
Avatar
Gość / 16 stycznia 2020 o 20:25
+4
monia chcesz na konia ?
Avatar
Gość / 16 stycznia 2020 o 20:10
+4
czyli na jesieni ,witamy w 4 lidze
Avatar
AAA / 17 stycznia 2020 o 08:18
+3
Zarząd to jakaś abstrakcja. Przez kilka lat utrzymuje trenera generującego olbrzymie koszty, do tego opłaca mu mieszkanie. Zawodnicy co niektórzy tez mieli kontrakty przewyższające ich umiejętności i przede wszystkim ligę. Co brakowało pieniędzy i nic z tym nie robiono. 250 tys z Bogdanki, 250 tys z lubelskie smakuj życie, 500 tys z miasta i nadal brakuje. A może za bardzo się dzielono? Coś kolego sie mylisz z tymi sumami z bogdanki 50 tys i smakuj życie 50 tys
Ja bym nie powiedział że zarząd to abstrakcjia na tyle płacili na ile ich było stać i jak mi wiadomo to za dużo długuów nie ma .To Prezydent ukrucił dotacjie na 200 tys a za 300 tys to można grać i nie robić długów w okręgówce i to bez juniorów 
Ja bym nie powiedział że zarząd to abstrakcjia na tyle płacili na ile ich było stać i jak mi wiadomo to za dużo długuów nie ma .To Prezydent ukrucił dotacjie na 200 tys a za 300 tys to można grać i nie robić długów w okręgówce i to bez juniorów  rozwiń
Avatar
Gość / 17 stycznia 2020 o 08:17
+3
Na co zarząd i prezes Chełmianki czeka szukać sponsorów a nie tylko czekać na gotowy przelew z miasta do Banaszak może pomoże ma kolegów w Warszawie
Avatar
Optymista / 20 stycznia 2020 o 12:37
0
Komentujący defetyści uznają, iż IV poziom ligowy wymaga, aby piłkarze mieli umiejętności rodem z ekstraklapy. Ludzie! Maja dwie nogi Ci juniorzy, biegać potrafią, dorzucą piłę ze skrzydła na pole karne, uderzyć potrafią, wiedzą co to spalony i jak kryć we własnym polem karnym??? No to mają już 50 % szans na sukces. Jeżeli dołożą do tego walkę, wybieganie, zaangażowanie, a głowie zakodują sobie, że nie wychodzą na żadnego Peszkę, Sobiecha czy innego Paixao tylko kopią z innymi hobbystami i towarzyszami niedoli na peryferiach niby profesjonalnego futbolu to szanse na sukces rosną nawet do 60%. A nawet jak będzie spadek to ważne żeby nie było wstydu. Może ktoś się pokaże i nie będzie musiał za rok kopać się po czole w Biłgoraju czy we Włodawie, ale zgłosi się jakiś po transfer Sokół Sieniawa czy Wólka Pełkińska. Więc do boju!!!
Komentujący defetyści uznają, iż IV poziom ligowy wymaga, aby piłkarze mieli umiejętności rodem z ekstraklapy. Ludzie! Maja dwie nogi Ci juniorzy, biegać potrafią, dorzucą piłę ze skrzydła na pole karne, uderzyć potrafią, wiedzą co to spalony i jak kryć we własnym polem karnym??? No to mają już 50 % szans na sukces. Jeżeli dołożą do tego walkę, wybieganie, zaangażowanie, a głowie zakodują sobie, że nie wychodzą na żadnego Peszkę, Sobiecha czy innego Paixao tylko kopią z innymi hobbystami i towarzyszami niedoli na peryferiach niby profesjonal... rozwiń
Avatar
Qwerty / 17 stycznia 2020 o 18:24
+7
"Jak pokazał przykład Soły młodzież wcale nie odstawała od reszty drużyn". - Nie porównuj tamtej młodzieży Soły do obecnych juniorów Chełmianki. Soła wtedy wypożyczała z innych klubów tych młodzieżowców (np. z Wisły Kraków, Podbeskidzia i całego okręgu krakowskiego). To nie byli juniorzy Soły tylko zdolni młodzieżowcy, którzy nie załapali się w klubach Ekstraklasy, I i II ligi. To dwie różne sprawy.
Avatar
Gość / 17 stycznia 2020 o 17:23
-2
Jak pokazał przykład Soły młodzież wcale nie odstawała od reszty drużyn
Avatar
Fans / 17 stycznia 2020 o 12:08
+5
Granie samymi juniorami w III lidze to porażka ! Juniorzy Chełmianki nie mają umiejętności na III ligę i nie ma się co oszukiwać i trzeba to głośno powiedzieć! Nie grali w zeszłej rundzie bo byli za słabi żeby wejść do składu! Czego wtedy zarząd i trenerzy nie dawali im szansy? Kilka miesięcy temu Konojacki był za słaby na trenera (zatrudniono Złomańczuka), a teraz raptem to świetny trener na III ligę, który ma grać swoimi juniorami, którzy "srednio" radzili sobie z rówieśnikami w lidze juniorów ?!? Tutaj psycholog nie pomoże i wkładanie do głów tym chłopakom, że oni nagle stali się pelnowartosciowymi piłkarzami na III-cio ligowym poziomie. Ten psycholog będzie potrzebny ... ale po kilku sromotnych porażkach w lidze! W rundzie jesiennej mówiło się że Chełmianka ma zbyt wąską kadrę i trzeba 4-5 doświadczonych zawodników (nawet prowadzono z nimi rozmowy !), a raptem puszcza się wszystkich wartościowych zawodników i damy radę grać 18 juniorami ?!?! To będzie wstyd dla klubu i kibiców i nie się co oszukiwać! Ci juniorzy mieliby problem żeby utrzymać się w IV lidze, a ktoś wmawia im i nam (kibicom), że oni będą jak równy z równym walczyć w III ! 3/4 tych chłopaków nigdy nie zagralaby w III lidze, bo by do niej nie awansowała, a przy poprzedniej kadrze nikt nie brały ich pod uwagę, że względu na ich umiejętności. 
Granie samymi juniorami w III lidze to porażka ! Juniorzy Chełmianki nie mają umiejętności na III ligę i nie ma się co oszukiwać i trzeba to głośno powiedzieć! Nie grali w zeszłej rundzie bo byli za słabi żeby wejść do składu! Czego wtedy zarząd i trenerzy nie dawali im szansy? Kilka miesięcy temu Konojacki był za słaby na trenera (zatrudniono Złomańczuka), a teraz raptem to świetny trener na III ligę, który ma grać swoimi juniorami, którzy "srednio" radzili sobie z rówieśnikami w lidze juniorów ?!? Tutaj psycholog nie pomoże i wkł... rozwiń
Avatar
Gość / 17 stycznia 2020 o 12:06
+1
nikt z pierwszej jedenastki chelmianki grajacej na jesieni ,no moze oprocz ukrainca, nie bedzie wystepowal na wiosne ,niech młode chłopaki walcza ,by nie było pogromu
Avatar
Gość / 17 stycznia 2020 o 10:20
+2
Będzie niezła beka jak juniorzy z Chełmianki ograją waszych pseudozawodowców :)
Avatar
kibic / 17 stycznia 2020 o 09:37
+1
Zarządzanie na poziomie TKKFu!!!
Avatar
od zawsze CH / 17 stycznia 2020 o 09:12
0
"Zarząd to jakaś abstrakcja. Przez kilka lat utrzymuje trenera generującego olbrzymie koszty, do tego opłaca mu mieszkanie. Zawodnicy co niektórzy tez mieli kontrakty przewyższające ich umiejętności i przede wszystkim ligę. Co brakowało pieniędzy i nic z tym nie robiono. 250 tys z Bogdanki, 250 tys z lubelskie smakuj życie, 500 tys z miasta i nadal brakuje. A może za bardzo się dzielono?" - do Ja z 21:12, kolego, za takie nieprawdziwe informacje to zarząd może Ci założyć sprawę. najpierw się zastanów co piszesz. Cytuję"Ochrona dóbr osobistych osoby prawnej Podstawowe elementy ochrony dóbr osobistych osoby prawnej ustawodawca uregulował w art. 24 kodeksu cywilnego, gdzie wskazał, iż: „Ten, czyje dobro osobiste zostaje zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania, chyba że nie jest ono bezprawne”. Zgodnie z tym uregulowaniem, jeżeli naruszenie dóbr osobistych zostało dokonane z naruszeniem prawa to Sąd może nakazać innej osobie zaniechania takiego działania. Niekiedy jednak naruszenie dóbr osobistych jest aktem jednorazowym (np.: wpis na stronie internetowej, blogu, stronie firmowej Facebook), które nawet pomimo jego usunięcia wyrządziło już dostateczne szkody osobie prawnej. W takiej sytuacji ustawodawca przewidział możliwość zobowiązania do usunięcia skutków naruszenia – w szczególności poprzez złożenie oświadczenia odpowiedniej treści (np.: publikacji sprostowania/przeprosin w gazecie lub na wybranym portalu internetowym), żądania zadośćuczynienia pieniężnego lub zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na wybrany cel społeczny. Kwoty o jakich piszesz sa nieprawdziwe, podobnie jak informacja o wynajmowaniu mieszkania trenerowi.
 Koluniu Zarząd to niech sobie sprawę założy
 Koluniu Zarząd to niech sobie sprawę założy rozwiń
Avatar
Gość / 17 stycznia 2020 o 09:12
-5
Wasz szef Kowal dostał już pamiątkową koszulkę z numerem 60?
Avatar
Rk / 17 stycznia 2020 o 08:30
-8
Niech leci z ligi garstka kibicow i w ogóle tutaj nie pasuja co najwyżej okregowa liga.
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 29 stycznia 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 29 stycznia 2020 r. 0 0

Dobre pomysły na salon z aneksem kuchennym

Dobre pomysły na salon z aneksem kuchennym 0 0

Wraz z rosnącą popularnością małych mieszkań coraz częściej stajemy przed podjęciem decyzji: jak połączyć pokój dzienny z kuchnią. Te dwa pomieszczenia, mimo pełnienia zupełnie różnych funkcji, mogą stworzyć świetnie zgrany duet.

Pomysł radnego na hospicjum dla matek. "W Polsce takie ośrodki już funkcjonują, choć nie są one liczne"

Pomysł radnego na hospicjum dla matek. "W Polsce takie ośrodki już funkcjonują, choć nie są one liczne" 9 1

Jest pomysł, ale do realizacji jeszcze daleka droga. Radny Tomasz Szydło postuluje, by w powiecie świdnickim stworzyć hospicjum perinatalne. To miejsce, w którym opieką zostają otoczone kobiety ciężarne, których dziecko ma ciężkie i nieodwracalne zaburzenie rozwojowe prowadzące do śmierci płodu lub noworodka

Lublin: Miasto chce ułatwić Politechnice Lubelskiej zakup kamienicy

Lublin: Miasto chce ułatwić Politechnice Lubelskiej zakup kamienicy 0 4

Prezydent Lublina chce, by Rada Miasta zrezygnowała z żądania zwrotu bonifikaty udzielonej przez miasto Politechnice Lubelskiej podczas sprzedaży kamienicy przy Okopowej 8.

Uciekali przed policją pod wpływem narkotyków. W aucie były kilkumiesięczne dzieci
film

Uciekali przed policją pod wpływem narkotyków. W aucie były kilkumiesięczne dzieci 15 3

Głogów (woj. dolnośląskie). Na ulicach Głogowa doszło do policyjnego pościgu. Funkcjonariusze próbowali zatrzymać samochód bez tablic rejestracyjnych, jednak kierowca zaczął wtedy uciekać. Okazało się, że cztery osoby dorosłe przebywające w aucie - w tym kierowca - były pod wpływem narkotyków. Co więcej, w samochodzie znajdowała się dwójka kilkumiesięcznych dzieci.

Koncert Marka Andrzejewskiego w Nałęczowie
1 lutego 2020, 19:30

Koncert Marka Andrzejewskiego w Nałęczowie 0 0

Kawiarnia Lipowa w Nałęczowie (ul. Lipowa 43) zaprasza na koncert Marka Andrzejewskiego "Piosenki jak listy". Artysta wystąpi na scenie lokalu 1 lutego o godz. 19.30.

Lublin: Rozkopują ul. Turystyczną. Będą wyznaczać przystanki komunikacji miejskiej

Lublin: Rozkopują ul. Turystyczną. Będą wyznaczać przystanki komunikacji miejskiej 4 14

Problemów z przejazdem muszą się spodziewać kierowcy na ul. Turystycznej, gdzie zaczęła się przebudowa drogi związana z wyznaczeniem przystanków komunikacji miejskiej blisko przejazdu kolejowego

Licealiści w Terespolu będą od września uczyć się języka chińskiego

Licealiści w Terespolu będą od września uczyć się języka chińskiego 14 4

Uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącym w Terespolu (pow. bialski) od września będą uczyć się języka chińskiego. – Jest to związane z rozwojem suchego portu w Małaszewiczach – tłumaczy dyrektor szkoły.

Jaś zginął pod kołami tramwaju. Wyrok w zawieszeniu dla motorniczej z Poznania
film

Jaś zginął pod kołami tramwaju. Wyrok w zawieszeniu dla motorniczej z Poznania 0 2

Poznań. Poznański sąd skazał motorniczą, która śmiertelnie potrąciła w Poznaniu na przejściu dla pieszych ośmioletniego Jasia. Ani chłopiec, ani prowadząca tramwaj nie powinni znaleźć się na skrzyżowaniu - mieli czerwone światło. Kobieta dobrowolne poddała się karze roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata.

Książka o „biciu dzieci na zimno” zniknie z rynku? Wydawcy: "Uczy przebaczenia i prawdomówności"

Książka o „biciu dzieci na zimno” zniknie z rynku? Wydawcy: "Uczy przebaczenia i prawdomówności" 0 4

Uczy przebaczania i prawdomówności – tak o książce „Pasterz dziecięcego serca” myślą jej polscy wydawcy. Po tym, jak m.in. lubelscy pedagodzy okrzyknęli pozycję instruktażem bicia niemowlaków, zdecydowali oni jednak o jej wycofaniu z otwartego rynku.

Policja przejęła nielegalne automaty do gier w Lublinie
galeria

Policja przejęła nielegalne automaty do gier w Lublinie 0 0

Policja zabezpieczyła 5 urządzeń. Trwa ustalanie, kto jest odpowiedzialny za zorganizowanie nielegalnych gier.

Premiera w Teatrze Andersena w Lublinie. W domach z betonu nie ma miłości [zdjęcia]
galeria

Premiera w Teatrze Andersena w Lublinie. W domach z betonu nie ma miłości [zdjęcia] 3 0

Ważne jest to, co prawdziwe, a nie sztuczne. Kiedy babcia Dora sprzeda gospodarkę i pójdzie do domu z betonu, zabierze ze sobą gąskę i świnkę. Ale w domach z betonu nie ma miłości. Życie toczy się w internecie, nikt z nikim nie rozmawia, a nawet nie segreguje śmieci. Nowy spektakl w Andersenie trafia w samo sedno. Brawo.

Koncert Pawła Szamburskiego w Kazimierzu
1 lutego 2020, 20:00

Koncert Pawła Szamburskiego w Kazimierzu 0 0

Trzeci Księżyc w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1) zaprasza na koncert klarnecisty i kompozytora Pawła Szamburskiego. Wydarzenie odbędzie się 1 lutego o godz. 20.

Drugi transfer Górnika. Wzmocnienie z Ekstraklasy

Drugi transfer Górnika. Wzmocnienie z Ekstraklasy 0 3

25-letni Bartłomiej Kalinkowski podpisał z Górnikiem Łęczna 1,5 roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok. Pomocnik trafił do Łęcznej na zasadzie transferu definitywnego z występującego w PKO Ekstraklasie Łódzkiego Klubu Sportowego

Automatyk, kierowca mechanik, technik energetyk. Minister edukacji wskazuje zawody przyszłości w Polsce

Automatyk, kierowca mechanik, technik energetyk. Minister edukacji wskazuje zawody przyszłości w Polsce 1 4

Minister edukacji narodowej wskazał 24 zawody, na które prognozuje się zapotrzebowanie. W tegorocznym zestawieniu znalazły się takie zawody jak: ślusarz, mechanik-monter maszyn i urządzeń, a także technik energetyk. Jako nowe wskazane zostały: automatyk i technik-programista.

III LIGA, GRUPA IV
18. KOLEJKA

Wyniki:

Chełmianka Chełm - Sokół Sieniawa 0:0
Motor Lublin - Stal Kraśnik 2:1
Orlęta Radzyń Podlaski - Hetman Zamość 1:2
Avia Świdnik - KSZO Ostrowiec Św. 1:2
Podhale Nowy Targ - Wisłoka Dębica 2:1
Wólczanka Wólka Pełkińska - Hutnik Kraków 0:0
Podlasie Biała Podlaska - Korona II Kielce 0:2
Wisła Sandomierz - Siarka Tarnobrzeg 2:0
Jutrzenka Giebułtów - Wisła Puławy 0:3

Tabela:

1. Korona II 18 33 37-25
2. Hutnik 18 33 32-26
3. Motor 18 33 29-16
4. Wólczanka 18 32 26-16
5. Stal 18 27 26-17
6. Wisłoka 18 27 22-13
7. Avia 18 27 26-27
8. Siarka 18 27 27-22
9. Wisła Puławy 18 26 20-19
10. Podhale 18 25 27-22
11. Sokół 18 25 17-17
12. Wisła Sandomierz 18 24 23-18
13. KSZO 18 24 19-18
14. Hetman 18 21 22-25
15. Jutrzenka 18 16 13-27
16. Orlęta 18 15 12-22
17. Chełmianka 18 11 12-28
18. Podlasie 18 8 19-51

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.