Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

0 13 A A
Od lewej: Bartosz Rymek, prezes Motoru Lublin Paweł Majka oraz Konrad Gruszkowski
Od lewej: Bartosz Rymek, prezes Motoru Lublin Paweł Majka oraz Konrad Gruszkowski (fot. Tomasz Lewtak/motorlublin.eu)

Piątek był kolejnym, bardzo pracowitym dniem dla działaczy Motoru. Żółto-biało-niebiescy mają dwóch nowych zawodników. Oficjalnie do drużyny wrócił także Szymon Kamiński.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Popularny „Kamyk” debiutował w seniorach Motoru w końcówce sezonu 2014/2015. W sumie rozegrał już dla ekipy z Lublina ponad 90 ligowych spotkań. W ostatnich rozgrywkach uzbierał 30 meczów i strzelił siedem goli.

Wydawało się, że 21-latek w lecie pożegna się z zespołem. Mówiło się, że może trafić do beniaminka Hetmana Zamość. Na koniec przygotowań wrócił jednak do zespołu trenera Mirosława Hajdy i wystąpił w ostatnim sparingu z Victorią Żmudź. W piątek Kamiński oficjalnie podpisał nowy kontrakt z żółt-biało-niebieskimi.

Kibice mogli się też martwić o młodzieżowców. W końcu po odejściu Szymona Raka trener Hajdo nie miał zbyt wielkiego pola manewru przy wyborze takich zawodników. Pewne miejsce ma Maksymilian Cichocki, w środku pola jest Kamil Kumoch, a kilka dni temu umowę parafował także Adrian Kajpust. W piątek Motor pozyskał dwóch innych, młodych graczy: Bartosza Rymka i Konrada Gruszkowskiego.

Pierwszy jest pomocnikiem z rocznika 1999 i wychowankiem Orła Sypniewo. Szybko trafił jednak do Legii Warszawa, gdzie grał w zespołach młodzieżowych, a także drugiej drużynie. Rundę wiosenną sezonu 2018/2019 spędził za to w trzecioligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki. W sumie zagrał w 14 meczach (w siedmiu od pierwszej minuty) i zapisał na swoim koncie jedną bramkę, a także siedem asyst.

Gruszkowski to napastnik z rocznika 2001 i jest wychowankiem Turbacza Mszana Dolna. Później grał w Progresie Kraków, a w sierpniu 2018 roku przeniósł się do Wisły Kraków. W ekipie „Białej Gwiazdy” występował ostatnio w Centralnej Lidze Juniorów. Rozgrywki zakończył z dorobkiem 16 meczów i dwóch goli.

Zarówno Rymek, jak i Gruszkowski trafili do klubu z Lublina na zasadzie wypożyczenia.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2019 o 09:08
+12
Przecież to są jakieś jaja. Władze klubu na każdym kroku podkreślają jak wspaniale szkołą młodzież a okazuje się że jest problem z młodzieżowcami. Super wytrenowani wychowankowie odchodzą z klubu żeby grać po wioskach a klub ściąga anonimowych zawodników. Napastnik Gruszkowski, dwie bramki bramki na poziomie clj..... śmieszne.
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2019 o 09:35
+5
cały Motor, swoich wychowanków pogonią, a na ich miejsce sprowadzą za pieniądze nowych. Bo szybko trzeba prowizji z kontraktów.
Avatar
Gość 1 / 10 sierpnia 2019 o 20:27
+3
A jaki dorobek ma ten zawodnik w środku? Jakiś mizerny, chudziutki, bez wyrazu... Najlepszy transfer Żuka od lat
Avatar
aklasa / 10 sierpnia 2019 o 19:49
+3
Sami sobie ,,trenerzy" wystawiacie laurkę. Jesteście tak słabi, że nie potraficie wychować nawet jednego zawodnika na poziom zadowalający do nawet III ligi !!! Może któryś z was będzie miał czelność powiedzieć że miał zły materiał ?? W Motorze nie ma szkolenia, tylko hurtowe marnowanie największych talentów w Województwie. Z wygrywania byle turniejów i lig wojewódzkich ,, koniam" zawodnika nie wychowacie, bardzo to przykre.
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2019 o 10:33
+3
I na to wszystko bacznie spoglada trener który ich szkolił kilka lat w Motorze a teraz ich wywala z klubu , czy pan prezes tego nie widzi ?
Avatar
Witek / 10 sierpnia 2019 o 19:25
+2
Jest dlatego tak dużo transferow, bo przy każdym działacze coś zarobią.
Avatar
Kibic / 10 sierpnia 2019 o 19:33
+1
Witek masz rację. Przecież na swoim nie zarobią, trzeba go wypozyczyc do innego klubu(transfer Rak), a kupi się innego(nie znaczy lepszego), ale znowu transfer. 
Avatar
Bart.... / 10 sierpnia 2019 o 17:07
+1
Napastnik z dwoma bramkami w sezonie ??? To po jakiego grzyba on tutaj potrzebny , w seniorach nie strzeli więcej niż w juniorach czyli nic a jak tak to nie lepiej dać szanse komuś swojemu , przecież taki Rybak wchodząc z ławki pewnie więcej strzelił a tak z drużyny która grała w półfinale mistrzostw Polski nie został NIKT ! Następny prezes i jeszcze większy spęd obcych ! Po ch.... te oddziały w szkołach , te klasy Motoru te tłumy motorowców w kadrach wojewódzkich jak koniec końców i tak trzeba zapłacić za szrot z Polski a jeśli odpali jakimś cudem to wróci bo jest wypożyczony i tylko usłyszymy dziękujemy za ogranie . Jak tutaj młody chłopak ma mieć motywacje do ciężkiej pracy , do rywalizacji skoro i tak nikt na niego nie postawi , a nawet nie da szansy spróbowania . Wiejski klub - wiejskie obyczaje ...
Napastnik z dwoma bramkami w sezonie ??? To po jakiego grzyba on tutaj potrzebny , w seniorach nie strzeli więcej niż w juniorach czyli nic a jak tak to nie lepiej dać szanse komuś swojemu , przecież taki Rybak wchodząc z ławki pewnie więcej strzelił a tak z drużyny która grała w półfinale mistrzostw Polski nie został NIKT ! Następny prezes i jeszcze większy spęd obcych ! Po ch.... te oddziały w szkołach , te klasy Motoru te tłumy motorowców w kadrach wojewódzkich jak koniec końców i tak trzeba zapłacić za szrot z Polski a jeśli odpali jaki... rozwiń
Avatar
. / 10 sierpnia 2019 o 10:09
+1
Tylko młodzieżowcy z Lublina spadli ligi, gdyby byli tacy super byłoby inaczej.
Avatar
Kibic / 10 sierpnia 2019 o 10:48
0
Przecież to są jakieś jaja. Władze klubu na każdym kroku podkreślają jak wspaniale szkołą młodzież a okazuje się że jest problem z młodzieżowcami. Super wytrenowani wychowankowie odchodzą z klubu żeby grać po wioskach a klub ściąga anonimowych zawodników. Napastnik Gruszkowski, dwie bramki bramki na poziomie clj..... śmieszne.
 Zobaczycie jeszcze że ten Grucha odpali. Trener Hajdo zna swój fach no i ma intuicję!
Avatar
Zgred / 11 sierpnia 2019 o 09:28
-1
Rak się potwornie zmarnował w Motorze przez ostatnie 2 lata. W sezonie 2016/2017 był nawet powoływany na konsultacje młodzieżowej repry polski a skończył fatalnie. Ma wiosnę 2019 w 18 meczach III ligi strzelił jako rasowy napastnik... jedną bramkę KSZO
Avatar
Gość 1 / 10 sierpnia 2019 o 20:27
+3
A jaki dorobek ma ten zawodnik w środku? Jakiś mizerny, chudziutki, bez wyrazu... Najlepszy transfer Żuka od lat
Avatar
aklasa / 10 sierpnia 2019 o 19:49
+3
Sami sobie ,,trenerzy" wystawiacie laurkę. Jesteście tak słabi, że nie potraficie wychować nawet jednego zawodnika na poziom zadowalający do nawet III ligi !!! Może któryś z was będzie miał czelność powiedzieć że miał zły materiał ?? W Motorze nie ma szkolenia, tylko hurtowe marnowanie największych talentów w Województwie. Z wygrywania byle turniejów i lig wojewódzkich ,, koniam" zawodnika nie wychowacie, bardzo to przykre.
Avatar
Kibic / 10 sierpnia 2019 o 19:33
+1
Witek masz rację. Przecież na swoim nie zarobią, trzeba go wypozyczyc do innego klubu(transfer Rak), a kupi się innego(nie znaczy lepszego), ale znowu transfer. 
Avatar
Witek / 10 sierpnia 2019 o 19:25
+2
Jest dlatego tak dużo transferow, bo przy każdym działacze coś zarobią.
Avatar
Bart.... / 10 sierpnia 2019 o 17:07
+1
Napastnik z dwoma bramkami w sezonie ??? To po jakiego grzyba on tutaj potrzebny , w seniorach nie strzeli więcej niż w juniorach czyli nic a jak tak to nie lepiej dać szanse komuś swojemu , przecież taki Rybak wchodząc z ławki pewnie więcej strzelił a tak z drużyny która grała w półfinale mistrzostw Polski nie został NIKT ! Następny prezes i jeszcze większy spęd obcych ! Po ch.... te oddziały w szkołach , te klasy Motoru te tłumy motorowców w kadrach wojewódzkich jak koniec końców i tak trzeba zapłacić za szrot z Polski a jeśli odpali jakimś cudem to wróci bo jest wypożyczony i tylko usłyszymy dziękujemy za ogranie . Jak tutaj młody chłopak ma mieć motywacje do ciężkiej pracy , do rywalizacji skoro i tak nikt na niego nie postawi , a nawet nie da szansy spróbowania . Wiejski klub - wiejskie obyczaje ...
Napastnik z dwoma bramkami w sezonie ??? To po jakiego grzyba on tutaj potrzebny , w seniorach nie strzeli więcej niż w juniorach czyli nic a jak tak to nie lepiej dać szanse komuś swojemu , przecież taki Rybak wchodząc z ławki pewnie więcej strzelił a tak z drużyny która grała w półfinale mistrzostw Polski nie został NIKT ! Następny prezes i jeszcze większy spęd obcych ! Po ch.... te oddziały w szkołach , te klasy Motoru te tłumy motorowców w kadrach wojewódzkich jak koniec końców i tak trzeba zapłacić za szrot z Polski a jeśli odpali jaki... rozwiń
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2019 o 13:18
-3
Kraśnik to może, żniwa kończyć w polu.
Avatar
Kibic / 10 sierpnia 2019 o 10:48
0
Przecież to są jakieś jaja. Władze klubu na każdym kroku podkreślają jak wspaniale szkołą młodzież a okazuje się że jest problem z młodzieżowcami. Super wytrenowani wychowankowie odchodzą z klubu żeby grać po wioskach a klub ściąga anonimowych zawodników. Napastnik Gruszkowski, dwie bramki bramki na poziomie clj..... śmieszne.
 Zobaczycie jeszcze że ten Grucha odpali. Trener Hajdo zna swój fach no i ma intuicję!
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2019 o 10:33
+3
I na to wszystko bacznie spoglada trener który ich szkolił kilka lat w Motorze a teraz ich wywala z klubu , czy pan prezes tego nie widzi ?
Avatar
. / 10 sierpnia 2019 o 10:09
+1
Tylko młodzieżowcy z Lublina spadli ligi, gdyby byli tacy super byłoby inaczej.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Chcą zbudować przetwórnię mięsa. Będą konsultacje z mieszkańcami

Lublin: Chcą zbudować przetwórnię mięsa. Będą konsultacje z mieszkańcami 0 12

Urząd Miasta zażądał dokładnego raportu o możliwym wpływie na środowisko nowej przetwórni mięsa, którą chce zbudować na Felinie świdnicka firma Polski Drób. Ratusz zapowiada też przeprowadzenie w tej sprawie konsultacji z mieszkańcami

Legia Warszawa - Glasgow Rangers 0:0. Znowu zero z tyłu (wideo)
film

Legia Warszawa - Glasgow Rangers 0:0. Znowu zero z tyłu (wideo) 0 0

Legia Warszawa zremisowała bezbramkowo z Glasgow Rangers w pierwszy spotkaniu IV rundy eliminacji Ligi Europy.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23.08.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23.08.2019 0 1

Lublin: Stancja czy akademik? W tych trzech dzielnicach studenci szukają najrzadziej

Lublin: Stancja czy akademik? W tych trzech dzielnicach studenci szukają najrzadziej 2 9

"Cześć, troje studentów szuka mieszkania, najlepiej blisko uczelni, z dobrym dojazdem do centrum". Takie ogłoszenia zasypują w wakacje internet

Zakaz wyrzucania jedzenia. Sklepy nie będą już marnować żywności

Zakaz wyrzucania jedzenia. Sklepy nie będą już marnować żywności 294 6

Od września sklepy powierzchni powyżej 400 mkw. będą miały obowiązek bezpłatnego przekazywania niesprzedanych, ale dobrych jakościowo artykułów spożywczych, organizacjom charytatywnym. Z czasem będą musiały to robić także mniejsze sklepy

Milionowe długi szpitala przy al. Kraśnickiej. Zlikwidują onkologię

Milionowe długi szpitala przy al. Kraśnickiej. Zlikwidują onkologię 308 37

30 września ma zostać zamknięta onkologia w szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej w Lublinie. To jeden z efektów programu naprawczego, który ma pomóc lecznicy w wyjściu z wielomilionowych długów.

Były radny Piotr Dreher w spółce Motor Lublin

Były radny Piotr Dreher w spółce Motor Lublin 0 14

Piotr Dreher, były miejski radny PO, a obecnie dyrektor szpitala neuropsychiatrycznego przy ul. Abramowickiej został nowym członkiem rady nadzorczej spółki Motor Lublin, której większościowym udziałowcem (ponad 93 proc. głosów) jest miasto

Biała Podlaska: Prace w parku Radziwiłłowskim na finiszu

Biała Podlaska: Prace w parku Radziwiłłowskim na finiszu 8 1

Na terenie parku Radziwiłłowskiego większość prac jest już na finiszu. Amfiteatr z zadaszeniem zobaczymy jesienią.

Vintage w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie
24 sierpnia 2019, 11:00

Vintage w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie 0 0

Lubisz modę i sztukę? Czujesz, że czas odświeżyć garderobę? Już w sobotę o godz. 11 w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie zacznie się pierwsza edycja targów Artmodes, na których nie zabraknie ciekawych i wyszukanych ubrań oraz dodatków

Afera w urzędzie miasta. Sprawa trafiła do prokuratury

Afera w urzędzie miasta. Sprawa trafiła do prokuratury 0 10

Niewykluczone, że prokurator będzie musiał przesłuchać m.in. wiceprezydenta, dyrektora departamentu, przewodniczącego związków i wizytatorów kuratorium. Wszystko przez wyciek z komisji konkursowej na dyrektorów szkół

"Czas zakończyć wojnę polsko–polską". Koalicja Obywatelska wystartowała z kampanią w Białej Podlaskiej

"Czas zakończyć wojnę polsko–polską". Koalicja Obywatelska wystartowała z kampanią w Białej Podlaskiej 14 19

– Czas zakończyć polsko –polską wojnę – tymi słowa poseł Stanisław Żmijan (PO) zainaugurował wraz innymi kandydatami z listy Koalicji Obywatelskiej kampanię wyborczą w Białej Podlaskiej.

Maciej Kołodziejczyk (LUK Politechnika Lublin): Nie będziemy kłaniać się w pas

Maciej Kołodziejczyk (LUK Politechnika Lublin): Nie będziemy kłaniać się w pas 0 0

Rozmowa z Maciejem Kołodziejczykiem, trenerem siatkarzy LUK Politechnika Lublin, beniaminka I ligi

Lublin: Wojsko wyprzedaje sprzęt z demobilu. Na liście są 173 pozycje

Lublin: Wojsko wyprzedaje sprzęt z demobilu. Na liście są 173 pozycje 11 0

Samochody, kosiarki, instrumenty muzyczne, pontony. 29 sierpnia Oddział Regionalny Agencji Mienia Wojskowego w Lublinie przeprowadzi pisemny przetarg na sprzedaż powojskowego mienia.

W Lublinie zaświecą nowe neony w ramach akcji NeonArt

W Lublinie zaświecą nowe neony w ramach akcji NeonArt 0 5

25 projektów neonów w ramach akcji NeonArt ma już Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie „Rewiry”.

Konkurs Urzędu Miejskiego na danie z... roślin chronionych. Autorka regulaminu tłumaczy

Konkurs Urzędu Miejskiego na danie z... roślin chronionych. Autorka regulaminu tłumaczy 0 4

Konkurs kulinarny na danie, które powstało na bazie roślin chronionych. Taki zapis znalazł się w regulaminie konkursu współorganizowanego przez Urząd Miejski w Poniatowej (powiat opolski). Burmistrz Poniatowej i autorka regulaminu wyjaśniają, że doszło do pomyłki. Została poprawiona po interwencji mediów

III LIGA, GRUPA IV
2. KOLEJKA

Wyniki:

Sokół Sieniawa - Wisła Puławy 1:0
Chełmianka - Motor Lublin 1:1
Wisła Sandomierz - Korona II Kielce 1:2
Orlęta Radzyń Podlaski - Stal Kraśnik 2:1