Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

III liga gr. IV

25 lipca 2019 r.
15:50

Leszek Bartnicki nie jest już prezesem Motoru Lublin

27 18 A A
Paweł Majka (drugi z prawej) został w czwartek nowym prezesem Motoru Lublin. Obok były szef lubelskiego klubu Leszek Bartnicki
Paweł Majka (drugi z prawej) został w czwartek nowym prezesem Motoru Lublin. Obok były szef lubelskiego klubu Leszek Bartnicki (fot. Maciej Kaczanowski)

Plotki się potwierdziły. W czwartek prezes Motoru Leszek Bartnicki złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. Rada Nadzorcza klubu powołała na jego następcę Pawła Majkę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na początku lipca katowicki „Sport” informował, że to tylko kwestia czasu, zanim do pierwszoligowego GKS Tychy trafi Leszek Bartnicki, który miał zostać nowym prezesem tego klubu.

I plotki potwierdziły się w czwartek. Dotychczasowy szef żółto-biało-niebieskich złożył rezygnację. Rada Nadzorcza ją przyjęła, a następnie podjęła decyzję o powołaniu na stanowisko prezesa Pawła Majkę, który ostatnio był przewodniczącym Rady Nadzorczej.

Przypomnijmy, że Bartnicki pracę w Motorze rozpoczął w grudniu 2016 roku. Do lubelskiego trzecioligowca trafił z występującej na zapleczu ekstraklasy Chojniczanki Chojnice, gdzie był dyrektorem zarządzającym.

Pod jego wodzą klub z Lublina najbliżej upragnionego awansu był już na wiosnę 2017 roku. Niestety, wówczas w przedostatniej kolejce rozgrywek Motor przegrał w Radzyniu Podlaskim z tamtejszymi Orlętami Spomlek i ostatecznie musiał się pogodzić tylko z drugim miejscem. A do II ligi awansowała Garbarnia Kraków. Prowadzona zresztą przez obecnego trenera Motoru - Mirosława Hajdę.

Kolejne sezony? Najpierw żółto-biało-niebiescy zakończyli zmagania na drugiej pozycji z dorobkiem 71 punktów. Lepsza okazała się jednak Resovia, która uzbierała 77 „oczek”. W niedawno zakończonych rozgrywkach była za to trzecia lokata za: Stalą Rzeszów i Podhalem Nowy Targ.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Motor / 25 lipca 2019 o 17:07
+20
Bartnicki zrobił swoje Bartnicki może odejść....jeśli były Prezes nie miał zaufania to czemu podpisywał kontrakty...Pan Prezydent znalazł sobie człowieka którego będzie można poświęcić w razie porażki...Tą decyzją przyznano się że nowy Prezes nie ma piojęcia o piłce bo wszedł do gry gdy w zasadzie transfery zostały zrobione....czyli aspekt piłkarskie został wykonany...
Avatar
Gość 1 / 25 lipca 2019 o 17:11
+12
To się w Tychach ucieszą!  A co do Lublina i Motoru to teraz już nikt nie powstrzyma tandemu Majka- Czarecki i Motor będzie sztucznie utrzymywał MOSiR! Gdzie nawet trawa nie rośnie a za 2 tygodnie rusza sezon! Ale jak zrobią dzień meczowy po 100k netto to nawet przy oświetleniu kosztów nie ukryją! Wszyscy będą wodzić za nos Nowego Prezesa! Odwołali Bartnickiego więc może odwołać Radę Nadzorczą!!! Z Mosirem nikt nie wytrzyma, to miasto nie chce awansu! O czym świadczy powołanie malkontenta na stanowisko prezesa, ani nie potrafi zarządzać ani nadzorować (co już pokazał) a zapowiedzi i obietnice Prezydenta można włożyć między bajki! Nadzór pełną gębą! Leszkowi Bartnickiemu powodzenia w GKSie Tychy!  Jeszcze za nim zatesknimy... Leszek dzięki!
To się w Tychach ucieszą!  A co do Lublina i Motoru to teraz już nikt nie powstrzyma tandemu Majka- Czarecki i Motor będzie sztucznie utrzymywał MOSiR! Gdzie nawet trawa nie rośnie a za 2 tygodnie rusza sezon! Ale jak zrobią dzień meczowy po 100k netto to nawet przy oświetleniu kosztów nie ukryją! Wszyscy będą wodzić za nos Nowego Prezesa! Odwołali Bartnickiego więc może odwołać Radę Nadzorczą!!! Z Mosirem nikt nie wytrzyma, to miasto nie chce awansu! O czym świadczy powołanie malkontenta na stanowisko prezesa, ani nie potrafi zarządzać... rozwiń
Avatar
Gru / 25 lipca 2019 o 16:02
+10
Hehe... Nabrał szrotu i spierd....ił. A na jego miejsce jeszcze lepszy ZNAFCA ;)
Avatar
Ja / 25 lipca 2019 o 16:47
+9
Jakie doświadczenie ma z piłką i co osiągnął siedząc w Radzie Nadzorczej kilka lat nowy prezes?
Avatar
nadzór właścicielski / 25 lipca 2019 o 16:14
+8
I co dalej u pana w mieście panie prezydencie  ?
Po biegłym rewidencie, który będąc członkiem rady nadzorczej jednej ze spółek miejskich, kontrolował sprawozdania finansowe prezydenta — przyszedł czas, by powołujący przewodniczącego rady nadzorczej został prezesem, co oznacza wielopoziomowy osobisty nadzór nad samym... sobą. Na tak fenomenalny nadzór właścicielski mógł wpaść tylko jakiś doktor ekonomii, który miał wgląd w sprawozdanie finansowe spółki niedostępne dla członków rady miejskiej.
Avatar
Mariolka od Sebiksa / 25 lipca 2019 o 21:46
+7
To się w Tychach ucieszą! A co do Lublina i Motoru to teraz już nikt nie powstrzyma tandemu Majka- Czarecki i Motor będzie sztucznie utrzymywał MOSiR! Gdzie nawet trawa nie rośnie a za 2 tygodnie rusza sezon! Ale jak zrobią dzień meczowy po 100k netto to nawet przy oświetleniu kosztów nie ukryją! Wszyscy będą wodzić za nos Nowego Prezesa! Odwołali Bartnickiego więc może odwołać Radę Nadzorczą!!! Z Mosirem nikt nie wytrzyma, to miasto nie chce awansu! O czym świadczy powołanie malkontenta na stanowisko prezesa, ani nie potrafi zarządzać ani nadzorować (co już pokazał) a zapowiedzi i obietnice Prezydenta można włożyć między bajki! Nadzór pełną gębą! Leszkowi Bartnickiemu powodzenia w GKSie Tychy! Jeszcze za nim zatesknimy... Leszek dzięki!
 Do krytykowania sami znawcy, wszyscy się na wszystkim znają alfy i omegi! Leszku ja ci dziękuje ze już nie będę musiała cię oglądać na boisku w szaliczku, żelu za dużo i dziecinnych decyzji wracaj do piaskownicy, byłeś cienki Bolek i będziesz! Nie lubię cię!!! 
 Do krytykowania sami znawcy, wszyscy się na wszystkim znają alfy i omegi! Leszku ja ci dziękuje ze już nie będę musiała cię oglądać na boisku w szaliczku, żelu za dużo i dziecinnych decyzji wracaj do piaskownicy, byłeś cienki Bolek i będziesz! Nie lubię cię!!!  rozwiń
Avatar
Eve / 25 lipca 2019 o 21:42
+7
W końcu raczył Pan Prezydent ogłosić oficjalnie to o czym mówi się od dawna, po górkach czechowskich to jego następny strzał w kolano, laik Majka i jego przyboczny Czarecki teraz pokażą jak można stać się pośmiewiskiem, tą decyzją Panie Prezydencie stracił Pan mój głos i szacunek, Prezesowi Bartnickiemu dziękuję i życzę mu sukcesów w Tychach.
 Jednego głupka mniej nie głosuj!
Avatar
BiLanse / 25 lipca 2019 o 18:27
+7
I co dalej u pana w mieście panie prezydencie  ?
Nie przypuszczałem,że za wyniki sportowe klubu utrzymyywanego przez miasto odpowiada jego prezydent??? Czy to on zabronił nażelowanym lalusiom i ich kolegom emerytom strzelać bramki takiej (bez obrazy) Wólce Pełkińskiej??? Może sam miał wbiec na boisko?
Przecież tu nie o wyniki sportowe chodzi, a brak sprawozdania finansowego w KRS, z którego kolejny raz wynika, że spółka z dominującym udziałem zarządzająca tym klubem "sportowym" powinna zostać postawiona w stan upadłości, a prezydent w  imieniu podatników sprawuje nadzór właścicielski. Inna spółka ma doskonałe wyniki sportowe  i niemal 20 milionów skumulowanych strat, co oznacza, że i tam prezes wkrótce złoży rezygnację.
Przecież tu nie o wyniki sportowe chodzi, a brak sprawozdania finansowego w KRS, z którego kolejny raz wynika, że spółka z dominującym udziałem zarządzająca tym klubem "sportowym" powinna zostać postawiona w stan upadłości, a prezydent w  imieniu podatników sprawuje nadzór właścicielski. Inna spółka ma doskonałe wyniki sportowe  i niemal 20 milionów skumulowanych strat, co oznacza, że i tam prezes wkrótce złoży rezygnację. rozwiń
Avatar
Moturdziady / 25 lipca 2019 o 17:45
+7
I co dalej u pana w mieście panie prezydencie  ?
 Nie przypuszczałem,że za wyniki sportowe klubu utrzymyywanego przez miasto odpowiada jego prezydent??? Czy to on zabronił nażelowanym lalusiom i ich kolegom emerytom strzelać bramki takiej (bez obrazy) Wólce Pełkińskiej??? Może sam miał wbiec na boisko?
Avatar
Gość / 25 lipca 2019 o 16:50
+7
Katastrofa zamienił.....itd
Avatar
Potop / 26 lipca 2019 o 06:39
0
Prezes b. dobry tylko co z awansem? Ile lat można być bezkarnym za brak wyniku?
Avatar
Mariolka od Sebiksa / 25 lipca 2019 o 21:46
+7
To się w Tychach ucieszą! A co do Lublina i Motoru to teraz już nikt nie powstrzyma tandemu Majka- Czarecki i Motor będzie sztucznie utrzymywał MOSiR! Gdzie nawet trawa nie rośnie a za 2 tygodnie rusza sezon! Ale jak zrobią dzień meczowy po 100k netto to nawet przy oświetleniu kosztów nie ukryją! Wszyscy będą wodzić za nos Nowego Prezesa! Odwołali Bartnickiego więc może odwołać Radę Nadzorczą!!! Z Mosirem nikt nie wytrzyma, to miasto nie chce awansu! O czym świadczy powołanie malkontenta na stanowisko prezesa, ani nie potrafi zarządzać ani nadzorować (co już pokazał) a zapowiedzi i obietnice Prezydenta można włożyć między bajki! Nadzór pełną gębą! Leszkowi Bartnickiemu powodzenia w GKSie Tychy! Jeszcze za nim zatesknimy... Leszek dzięki!
 Do krytykowania sami znawcy, wszyscy się na wszystkim znają alfy i omegi! Leszku ja ci dziękuje ze już nie będę musiała cię oglądać na boisku w szaliczku, żelu za dużo i dziecinnych decyzji wracaj do piaskownicy, byłeś cienki Bolek i będziesz! Nie lubię cię!!! 
 Do krytykowania sami znawcy, wszyscy się na wszystkim znają alfy i omegi! Leszku ja ci dziękuje ze już nie będę musiała cię oglądać na boisku w szaliczku, żelu za dużo i dziecinnych decyzji wracaj do piaskownicy, byłeś cienki Bolek i będziesz! Nie lubię cię!!!  rozwiń
Avatar
Eve / 25 lipca 2019 o 21:42
+7
W końcu raczył Pan Prezydent ogłosić oficjalnie to o czym mówi się od dawna, po górkach czechowskich to jego następny strzał w kolano, laik Majka i jego przyboczny Czarecki teraz pokażą jak można stać się pośmiewiskiem, tą decyzją Panie Prezydencie stracił Pan mój głos i szacunek, Prezesowi Bartnickiemu dziękuję i życzę mu sukcesów w Tychach.
 Jednego głupka mniej nie głosuj!
Avatar
BiLanse / 25 lipca 2019 o 18:27
+7
I co dalej u pana w mieście panie prezydencie  ?
Nie przypuszczałem,że za wyniki sportowe klubu utrzymyywanego przez miasto odpowiada jego prezydent??? Czy to on zabronił nażelowanym lalusiom i ich kolegom emerytom strzelać bramki takiej (bez obrazy) Wólce Pełkińskiej??? Może sam miał wbiec na boisko?
Przecież tu nie o wyniki sportowe chodzi, a brak sprawozdania finansowego w KRS, z którego kolejny raz wynika, że spółka z dominującym udziałem zarządzająca tym klubem "sportowym" powinna zostać postawiona w stan upadłości, a prezydent w  imieniu podatników sprawuje nadzór właścicielski. Inna spółka ma doskonałe wyniki sportowe  i niemal 20 milionów skumulowanych strat, co oznacza, że i tam prezes wkrótce złoży rezygnację.
Przecież tu nie o wyniki sportowe chodzi, a brak sprawozdania finansowego w KRS, z którego kolejny raz wynika, że spółka z dominującym udziałem zarządzająca tym klubem "sportowym" powinna zostać postawiona w stan upadłości, a prezydent w  imieniu podatników sprawuje nadzór właścicielski. Inna spółka ma doskonałe wyniki sportowe  i niemal 20 milionów skumulowanych strat, co oznacza, że i tam prezes wkrótce złoży rezygnację. rozwiń
Avatar
Gość / 25 lipca 2019 o 18:04
-2
W końcu raczył Pan Prezydent ogłosić oficjalnie to o czym mówi się od dawna, po górkach czechowskich to jego następny strzał w kolano, laik Majka i jego przyboczny Czarecki teraz pokażą jak można stać się pośmiewiskiem, tą decyzją Panie Prezydencie stracił Pan mój głos i szacunek, Prezesowi Bartnickiemu dziękuję i życzę mu sukcesów w Tychach.
Avatar
Gość / 25 lipca 2019 o 17:59
+5
To ze wywalili pięknego Leszka to dobrze! Miał 3 sezony, wszystkie zawalone.. juz nie chce mu wypominać sawy, burego itp. Ale ze zatrudnili Majkę? To juz są jaja.. juz lepsza była smerczynska gąbka.
Avatar
Moturdziady / 25 lipca 2019 o 17:45
+7
I co dalej u pana w mieście panie prezydencie  ?
 Nie przypuszczałem,że za wyniki sportowe klubu utrzymyywanego przez miasto odpowiada jego prezydent??? Czy to on zabronił nażelowanym lalusiom i ich kolegom emerytom strzelać bramki takiej (bez obrazy) Wólce Pełkińskiej??? Może sam miał wbiec na boisko?
Avatar
Gość 1 / 25 lipca 2019 o 17:11
+12
To się w Tychach ucieszą!  A co do Lublina i Motoru to teraz już nikt nie powstrzyma tandemu Majka- Czarecki i Motor będzie sztucznie utrzymywał MOSiR! Gdzie nawet trawa nie rośnie a za 2 tygodnie rusza sezon! Ale jak zrobią dzień meczowy po 100k netto to nawet przy oświetleniu kosztów nie ukryją! Wszyscy będą wodzić za nos Nowego Prezesa! Odwołali Bartnickiego więc może odwołać Radę Nadzorczą!!! Z Mosirem nikt nie wytrzyma, to miasto nie chce awansu! O czym świadczy powołanie malkontenta na stanowisko prezesa, ani nie potrafi zarządzać ani nadzorować (co już pokazał) a zapowiedzi i obietnice Prezydenta można włożyć między bajki! Nadzór pełną gębą! Leszkowi Bartnickiemu powodzenia w GKSie Tychy!  Jeszcze za nim zatesknimy... Leszek dzięki!
To się w Tychach ucieszą!  A co do Lublina i Motoru to teraz już nikt nie powstrzyma tandemu Majka- Czarecki i Motor będzie sztucznie utrzymywał MOSiR! Gdzie nawet trawa nie rośnie a za 2 tygodnie rusza sezon! Ale jak zrobią dzień meczowy po 100k netto to nawet przy oświetleniu kosztów nie ukryją! Wszyscy będą wodzić za nos Nowego Prezesa! Odwołali Bartnickiego więc może odwołać Radę Nadzorczą!!! Z Mosirem nikt nie wytrzyma, to miasto nie chce awansu! O czym świadczy powołanie malkontenta na stanowisko prezesa, ani nie potrafi zarządzać... rozwiń
Avatar
Motor / 25 lipca 2019 o 17:07
+20
Bartnicki zrobił swoje Bartnicki może odejść....jeśli były Prezes nie miał zaufania to czemu podpisywał kontrakty...Pan Prezydent znalazł sobie człowieka którego będzie można poświęcić w razie porażki...Tą decyzją przyznano się że nowy Prezes nie ma piojęcia o piłce bo wszedł do gry gdy w zasadzie transfery zostały zrobione....czyli aspekt piłkarskie został wykonany...
Avatar
mario36 / 25 lipca 2019 o 17:06
+5
Ile miesięcznie zarobi taki prezes, jak 15 tys zł mogę min zostać. Widzę ze same miernoty są wybierane zarówno poprzedni jak i nowo wybrany. Tylko u mnie piłkarze niw jeździli by na zgrupowania zagraniczne czy tez w super ośrodkach treningowych. Lipiec to zgrupowanie w Mielnie i ćwiczenia na plaży po minimum 6 godzin dziennie. Kto był na plaży w Mielnie, wie o co chodzi. Zimą zgrupowanie w Bieszczadach, ale nie Arłamowie i spacery w śniegu po kilka godzin dziennie. Kondycja byłaby, że hej i nawet w 90 minucie piłkarze by nie oddychali skrzelami jak to teraz z nim jest.