Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

III liga gr. IV

27 sierpnia 2019 r.
8:05

Mirosław Hajdo (Motor Lublin): Na razie idzie nam jak po grudzie

0 28 A A
(fot. Tomasz Lewtak/motorlublin.eu)

Rozmowa z Mirosławem Hajdą, trenerem Motoru Lublin

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
  • W Świdniku znowu musieliście przełknąć gorzką pigułkę, bo w samej końcówce straciliście zwycięstwo z Avią...

– Rzeczywiście. Szkoda, bo to była taka akcja, z której nie powinno się nic wydarzyć pod naszą bramką. No cóż, na razie idzie nam jak po grudzie. Jedyny pozytyw to fakt, że przeciwnicy też nie odskakują. Siarka Tarnobrzeg straciła punkty, to samo Korona II Kielce. Ta liga jest bardzo wyrównana i wiele drużyn z czołówki straci jeszcze punkty. Nie widzę tutaj takiego zespołu, dla którego te rozgrywki miałyby być tylko wycieczką. Widzieliśmy to chociażby na przykładzie Siarki, która pojechała do Puław i nie miała łatwo nawet o ten remis.

  • Pewnie myśleliście, że przełamanie serii meczów bez zwycięstwa jest już naprawdę blisko? Prowadziliście od czwartej minuty i były okazje, żeby wynik jeszcze poprawić...

– Dokładnie tak. To dla nas wkurzające, w jaki sposób straciliśmy punkty. Zabrakło nam tak naprawdę trzech minut, żeby cieszyć się z pierwszego zwycięstwa. Trzeba przyznać, że wcześniej Avia mogła nam coś strzelić, bo naprawdę miała dogodne okazje. Akurat w tej sytuacji, po której wyrównała nie miała do tego prawa. Stało się jednak inaczej i ostatecznie trzeba było się pogodzić z remisem.

  • Trzeba dodać, że terminarz na początku rozgrywek wam nie sprzyja...

– Wiadomo, że z pierwszych czterech meczów aż trzy musieliśmy rozegrać na wyjeździe. To na pewno nie pomaga. Ogólnie w tej pierwszej rundzie meczów na boiskach rywali mamy aż 11. Czeka nas trudne zadanie, ale po prostu trzeba się z tym zmierzyć i jakoś sobie poradzić.

  • Przed wami dwa mecze u siebie. W środę gracie z Podhalem Nowy Targ (początek spotkania na Arenie Lublin o godz. 19 – red), a w niedzielę z Wólczanką Wólka Pełkińska...

– Cały czas mocno trenujemy przede wszystkim nad skutecznością. Wierzę, że prędzej niż później uda nam się w końcu przełamać i będzie lepiej. Podhale ostatnio także poniosło dwie porażki z rzędu. Na pewno im również nie udało się wystartować tak, jakby sobie tego życzyli. Dla nas to jednak dobra okazja, żeby w końcu zapunktować. Wiadomo jednak, że każdy walczy o swoje i bez względu na to, które miejsce w tabeli zajmuje przeciwnik i tak trzeba będzie porządnie popracować na zwycięstwa.

  • Czy w końcówce okienka transferowego spodziewa się pan jeszcze wzmocnień w ataku?

– Może tak być, że uda nam się jeszcze kogoś sprowadzić. Rozmawiamy z kilkoma zawodnikami i w najbliższych dniach wszystko powinno się w tym temacie wyjaśnić.

  • Czy doświadczony Dawid Nowak jest jeszcze brany pod uwagę?

– Wygląda na to, że jednak nie.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2019 o 13:12
+13
A ja teraz poproszę o wywiady z trenerami Salanskim, Mierzejewskim, Borysiukiem, Magnuszewskim, Bozykiem, Ziarkowskim, Pacholarzem (chyba nikogo nie pominąłem). Bo o ile się nie mylę to jest Dziennik Wschodni, a nie Kronika Dzienna Motoru Lublin.
Avatar
XYZ / 27 sierpnia 2019 o 10:40
+12
Tutaj nic się nie zmieni bo do zmian potrzebni są faceci z charyzmą a w klubie takich brak , począwszy od prezesa poprzez trenerów a skończywszy na piłkarzach , jeden kończący powoli udaną przygodę z piłka Brzyski drużyny czy klubu nie odmieni a bujający się samochodami po mieście i spacerujący jakby czekali na autografy albo paparazzi najemnicy jednosezonowi z Polski serducha nie zostawią bo są na to za mało ambitni i zwyczajnie za słabi . Popatrzcie jak oni podjeżdżają na Arenę , tak jakby byli liderem ekstraklasy , nawet nie mają świadomości gdzie są i co prezentują. Im się wydaje ze przyjeżdzają tymi samochodami pod ośrodek treningowy Bayernu a od Lewego różni ich tylko kolor fury i przypadek . Jak tacy ludzie mają zapie..... ć 90min żeby pokazać trenerowi ze dobrze zrobił ze na nich postawił . Zresztą widzą ze po dwóch kolejkach jest ustalona hierarchia i bez względu na to jak wypadną ci co mają grać będą grać . Normalnie jest tak ze po takich falstartach jest trzy cztery zmiany personalne żeby wstrząsnąć drużyną ale po co skoro wszyscy mówią ze jest ok tylko czekamy aż zaczniemy strzelać albo któryś przeciwnik nie napnie się na Motor albo mecz będzie trzy minuty krótszy albo zagramy wreszcie u siebie. Chu..... y pracownik zawsze ma masę wymówek i dlatego kibicu nie myśl ze coś się zmieni . Wiadomo coś w końcu wygrają ale czy to o to chodzi żeby liczyć na farta skoro od kilku lat nie dopisuje....
Tutaj nic się nie zmieni bo do zmian potrzebni są faceci z charyzmą a w klubie takich brak , począwszy od prezesa poprzez trenerów a skończywszy na piłkarzach , jeden kończący powoli udaną przygodę z piłka Brzyski drużyny czy klubu nie odmieni a bujający się samochodami po mieście i spacerujący jakby czekali na autografy albo paparazzi najemnicy jednosezonowi z Polski serducha nie zostawią bo są na to za mało ambitni i zwyczajnie za słabi . Popatrzcie jak oni podjeżdżają na Arenę , tak jakby byli liderem ekstraklasy , nawet nie mają świadomo... rozwiń
Avatar
kibic od lat 80-tych / 27 sierpnia 2019 o 13:24
+10
Kur... ten facet ciagle ma jakieś tłumaczenie. Teraz ciężki początek bo 3 mecze na wyjazdach. Taką ligę trzeba wygrywać właśnie na wyjazdach. Każdy wie że ta armia pseudogwiazdorów przyjechała do Lublina do bankomatu a nie walczyć. Oni za Motor nie będą trawy gryźć. Co z tego ze inni gubią punkty ale trzeba te punkty zdobywać a na razie Motor ma 3, potem znowu coś zabraknie. PS. Spójrzcie na czołówkę 2 ligi, znamy chyba kilka drużyn z pierwszej szóstki hehe
Avatar
qaz / 27 sierpnia 2019 o 10:58
+6
Zobaczycie będzie jeszcze pięknie. Jutro będzie środa cudów. Motor wygrawa z Podhalem, Siarka przegrywa z Chełmianka a Korona Kielce remisuje z Puławami. Bo to taka zaskakująca liga :-)
 ...i obudziłeś się na zasikanym łóżku
Avatar
zabobonny kibic / 27 sierpnia 2019 o 09:11
+6
tu Mourinho nie pomoże, czy dalej nie rozumiecie, że na klub spadła klątwa rzucona przez mieszkańców Szarowoli, za kradzież ich klubu i granie pod zmienioną tożsamością? tylko pielgrzymka przebłagalna do miejscowej parafii i modlitwa przed obrazem Najświętszej Panienki pozwoli Motorowi wyjść na prostą i wymazać z nazwy Spartakusa
Avatar
Gość 1 / 27 sierpnia 2019 o 08:54
+6
Wywiad powinien być z wybielającym się wiecznie Prezesem! Dlaczego schował teraz głowę w piasek? Albo Pan Czarecki z RN może da jakiś komunikat w imieniu nadzorcy? Do Pana II trenera Jasika - skąd wzięliście Kajpusta? skoro było tylu obrońców w CLJ! Wycięliście wszystkich a ściągacie szrot! Armia zaciężna z Małopolski. Chłopaki grają w Chełmiance, Hetmanie, Granicie, Lubliniance a w Motorze kto? Został Michota i Cichocki, gdzie Michota nie gra bo Kajpust jest młodzieżowcem a musi grać dwóch. Trenerze Hajdo, więcej odwagi! Może asystent jak poogląda kolegów z ławki to wpadnie na jakiś pomysł. Było dobrze na wiosnę to się Miasto wtrąciło i mamy co mamy! W Lublinie TYLKO Majka... Jeżowska!
Wywiad powinien być z wybielającym się wiecznie Prezesem! Dlaczego schował teraz głowę w piasek? Albo Pan Czarecki z RN może da jakiś komunikat w imieniu nadzorcy? Do Pana II trenera Jasika - skąd wzięliście Kajpusta? skoro było tylu obrońców w CLJ! Wycięliście wszystkich a ściągacie szrot! Armia zaciężna z Małopolski. Chłopaki grają w Chełmiance, Hetmanie, Granicie, Lubliniance a w Motorze kto? Został Michota i Cichocki, gdzie Michota nie gra bo Kajpust jest młodzieżowcem a musi grać dwóch. Trenerze Hajdo, więcej odwagi! Może asystent jak... rozwiń
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2019 o 01:17
+5
A kiedy oddacie nam do Szarowoli naszego Spartakusa zwanego przez was Motorem. Prawie 10 lat stadion stoi pusty już wystarczająco długo się nim bawiliście.
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2019 o 08:37
+5
jak masz honor to odejdź i się nie kompromituj
Avatar
men37 / 27 sierpnia 2019 o 08:34
+5
hmmmm, zacząłem czytać bo sądziłem, że p. Hajdo zacznie od słów: "Z uwagi na żenująco dramatyczne wyniki zespołu podaję się do dymusji"..... a tu proszę stara śpiewka że już niewiele brakuje. 
Avatar
Marek_z_Felina / 27 sierpnia 2019 o 20:54
+4
Kurcze a ja myślałem że tym razem się uda. Karnet kupiłem, koszulkę mam. Co teraz zrobić? Chyba zacznę Avii kibicować, bo i na stadion bliżej i wogóle jakoś tak fajniej.
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2019 o 01:17
+5
A kiedy oddacie nam do Szarowoli naszego Spartakusa zwanego przez was Motorem. Prawie 10 lat stadion stoi pusty już wystarczająco długo się nim bawiliście.
Avatar
lekarz / 27 sierpnia 2019 o 21:36
0
trener Dominik był na pierwszym miejscu a nie na spadkowym !!!
Avatar
Marek_z_Felina / 27 sierpnia 2019 o 20:54
+4
Kurcze a ja myślałem że tym razem się uda. Karnet kupiłem, koszulkę mam. Co teraz zrobić? Chyba zacznę Avii kibicować, bo i na stadion bliżej i wogóle jakoś tak fajniej.
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2019 o 20:11
+2
To są jaja. Przez kilka ostatnich latach mieć juniorów starszych w CLJ, a ściągać dziadków. Zero korzyści wyciągnięte dla seniorów z CLJ. W takim w tym momencie prowincjonalnym klubie to priorytet by zespół budować na wychowankach. Kupę kasy włożona w seniorów i nic. Na juniorach też raczej nie zarobiono, bo i po co jak miasto da. Najlepiej by było odciąć kasę, by klub nauczył sam zarabiać na swojej działalności. W lepiej rozwiniętych krajach piłkarsko np. Hiszpania jest nie do pomyślenia by piłkę nożną zawodową (takim mieni się Motor) wspierał samorząd.
Avatar
r / 27 sierpnia 2019 o 19:03
+3
Hajdo miej honor zostaw
Avatar
Kibic / 27 sierpnia 2019 o 16:19
-4
Trenera Dominika Nowaka też wielu chciało zwalniać, to sobie poszedł i zrobił w Legnicy awans do Ekstraklapy a teraz gra z nią w 1-szej lidze.
Avatar
As / 27 sierpnia 2019 o 13:55
0
DYMISJA JAK MASZ ODROBINĘ HONORU.
Avatar
kibic od lat 80-tych / 27 sierpnia 2019 o 13:24
+10
Kur... ten facet ciagle ma jakieś tłumaczenie. Teraz ciężki początek bo 3 mecze na wyjazdach. Taką ligę trzeba wygrywać właśnie na wyjazdach. Każdy wie że ta armia pseudogwiazdorów przyjechała do Lublina do bankomatu a nie walczyć. Oni za Motor nie będą trawy gryźć. Co z tego ze inni gubią punkty ale trzeba te punkty zdobywać a na razie Motor ma 3, potem znowu coś zabraknie. PS. Spójrzcie na czołówkę 2 ligi, znamy chyba kilka drużyn z pierwszej szóstki hehe
Avatar
Kibic Lubelszczyzny / 27 sierpnia 2019 o 13:17
+1
Zobaczycie będzie jeszcze pięknie. Jutro będzie środa cudów. Motor wygrawa z Podhalem, Siarka przegrywa z Chełmianka a Korona Kielce remisuje z Puławami. Bo to taka zaskakująca liga :-)
...i obudziłeś się na zasikanym łóżku
 Sikac do łóżka przestałem 38 lat temu. Jestem po prostu kibicem wszystkich drużyn z regionu. Z pewnością i Pana klubu też (choć nie wiem skąd Pan jest). 
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2019 o 13:12
+13
A ja teraz poproszę o wywiady z trenerami Salanskim, Mierzejewskim, Borysiukiem, Magnuszewskim, Bozykiem, Ziarkowskim, Pacholarzem (chyba nikogo nie pominąłem). Bo o ile się nie mylę to jest Dziennik Wschodni, a nie Kronika Dzienna Motoru Lublin.