10 listopada 2018 r.
18:17

Motor Lublin - Wólczanka 1:1 [zapis relacji na żywo, zdjęcia]

0 28 A A

Na koniec roku na Arenie Lublin Motor tylko zremisował z Wólczanką Wólka Pełkińska 1:1. Gospodarze mieli dużą przewagę w drugiej połowie, ale nie potrafili jej udokumentować golem na 2:1.

90+4' Teraz wielkie zamieszanie przed polem karnym. Leży gracz Wólczanki, ale wolny będzie dla Motoru. Ostatnia szansa na zmianę wyniku! Strzał nad poprzeczką Bonina, szkoda, tylko 1:1. Sędzia od razu po strzale kończy mecz,

90+3' Rak w pole karne i blisko, ale obrońcy wybijają. Po chwili piłka wraca w pole karne rywali, ale nikomu nie udaje się oddać strzału. I wybicie na uwolnienie.

90+2' Majka za Kocura.

90' Sędzia dolicza 4 minuty.

90' Meskhia w pole karne, Rak bliski wepchnięcia piłki do siatki.

89' Schodzi Lech wchodzi Viscovich.

87' Rywale zepchnięci do defensywy. A Dawid Czyrny zmienia Pietlucha.

84' Głupia strata Raka pod swoim polem karnym, strzela Pietluch, ale znowu broni Olszewski.

83' Kontra gości, ale tylko aut.

82' Meskhia za Gałeckiego.

81' Przy linii bocznej czeka już Irakli Meskhia.

79' Gospodarze walczą o każdą piłkę. Właśnie wślizgiem piłkę odebrał Nowak, ale w końcu lepsi obrońcy. Po chwili strzela Bonin, ale tylko rożny dla gospodarzy.

78' Groźnie strzela Kocur, ładnie broni wyciągnięty, jak struna Olszewski.

76' Rak za Kraśniewskiego.

74' Do gry szykuje się Szymon Rak, a Motor ma aut na wysokości pola karnego. Za lekki strzał Bonina.

73' Aleź bomba Marka Gwoździa, ale Olszewski odbija strzał do boku.

72' Żółta kartka dla Ranko, który wyciął rywala równo z trawą. A przy okazji zatrzymał groźną akcję.

71' Wólczanka zepchnięta do defensywy. Goście w końcu wychodzą z jakąś akcją, ale zupełnie bez zagrożenia pod bramką Olszewskiego.

68' Brzyski jest wszędzie. Tym razem schodzi z prawego skrzydła do środka, ale akcja Motoru kończy się lekkim strzałem z głowy. A za chwilę dobrze z piłką zabiera się Nowak, bierze obrońcę "na plecy", ale strzela w boczną siatkę. Bramka dla gospodarzy wisi w powietrzu!

67' Znowu piłka na skrzydło do Kamińskiego, ale tym razem złe dośrodkowanie i od bramki zaczyna Wólczanka.

66' Znowu Dawid Kamiński w pole karne, wybijają obrońcy, a na strzał z pierwszej piłki decyduje się Brzyski. I domaga się rzutu karnego po zagraniu ręką jednego z rywali. Sędzia jednak nie reaguje.

65' Kartka dla Brzyskiego.

64' Bardzo dobre dośrodkowanie Dawida Kamińskiego. Konrad Nowak strzela głową, ale obok słupka.

63' Dobra akcja lewym skrzydłem Wólczanki, ale strzał Marka Gwoździa pozostawiał wiele do życzenia.

62' Najpierw wybijają obrońcy Motoru, a po chwili piłka w rękach Olszewskiego.

61' Okazja do centry w pole karne dla gości.

60' Bonin strzela obok bramki. Zmiana w ekipie rywali. Schodzi Dorian Buczek wchodzi Patryk Zygmunt.

58' Kontra Wólczanki, ale nie ma nawet strzału.

55' A po chwili ostra i płaska centra w pole karne Dawida Kamińskiego. Piłkę przejmują jednak goście.

54' Żółta kartka dla Wołosa. Rzut wolny dla gości, ale piłka w rękach Olszewskiego.

49' A po chwili z ostrego kąta próbuje Nowak i myli się dosłownie o centymetry. Mocne otwarcie drugiej połowy ze strony gospodarzy.

48' I od razu świetna szansa Michała Gałeckiego, piłka szybuje jednak tuż nad poprzeczką.

46' Gramy po przerwie!

45+1' Koniec pierwszej połowy. Rzutem na taśmę gospodarze doprowadzili do wyrównania. Początek meczu należał do Motoru, ale później Wólczanka pokazała, że też może być groźna. Remis po 45 minutach trzeba jednak uznać za sprawiedliwy.

45' Jest 1:1! Konrad Nowak z bliska i "na raty" pakuje piłkę do siatki!

43' Motor zepchnął rywali do obrony, ale ciężko przedrzeć się w szesnastkę. Po chwili kontra trzech na trzech. Goście rozgrywają piłkę wzdłuż szesnastki, a na strzał decyduje się w końcu Buczek. Strzał jednak niecelny.

40' Jedna akcja, a dwa... kiksy. Szkoda zwłaszcza próby Dawida Kamińskiego, który nieczysto trafił w piłkę.

39' Daleki wyrzut z autu, ale piłka w rękach Olszewskiego.

37' Kolejna dobra kontra gości. Motor tym razem uratowany przez sędziego bocznego, który pokazał spalonego.

36' Wołos uratował piłkę przy linii, ale za chwilę i tak wybił ją na aut.

35' Wólczanka w kontrze, przez chwilę jest trzech na trzech, ale strzał zablokowany.

34' Bonin blisko! "Bonio" zabiera piłkę rywalowi, ale z bliska strzela nad bramką.

33' Od straty gola gra nie układa się drużynie Roberta Góralczyka tak dobrze, jak na początku spotkania. Coraz częściej do głosu dochodzą także goście.

31' Świetna szansa dla gości na drugiego gola. Wólczanka fatalnie rozegrała jednak akcję po dalekim wykopie bramkarza. Aż prosiło się o podanie z pierwszej piłki. A tak gospodarze zdążyli wrócić i uderzenie Pietlucha przeszło obok bramki.

28' Znowu groźnie pod polem karnym ekipy z Lublina. Głupia strata piłki kończy się strzałem, ale bardzo niecelnym.

27' Duże zamieszanie pod bramką Wólczanki, będzie korner dla Motoru. Nieczysty strzał miejscowych i piłka w rękach bramkarza.

22' 0:1! Atakował Motor, wydawało się, że lada chwila gospodarze zdobędą gola, a tymczasem do siatki trafia zespół z Wólki Pełkińskiej. Dobra akcja prawym skrzydłem Mateusza Kocura, który łatwo ograł rywala i dośrodkował w szesnastkę. A tam sporo szczęścia gości. Piłka odbija się od Michała Ranko, po chwili od słupka i z metra pod poprzeczkę pakuje ją Krzysztof Pietluch. Możliwe jednak, że to był samobój, bo boczny arbiter podnosił chorągiewkę i wydaje się, że futbolówka mogła już wcześniej przekroczyć linię bramkową.

19' Bonin sprytnie chciał zagrać w pole karne, ale czujna była obrona gości. A za chwilę Dorian Buczek domagał się podania, domagał i w końcu je dostał. A po chwili oddał bardzo groźny strzał i po raz pierwszy w sobotni wieczór Adrian Olszewski musiał się wykazać. Korner dla przyjezdnych.

18' Rzut rożny dla żółto-biało-niebieskich. I po chwili drugi. Bez efektu bramkowego.

17' Mateusz Podstolak strzela z rzutu wolnego, ale znowu do "koszyczka" Olszewskiego.

15' Brzyski nieźle zagrywa w pole karne, ale czujny był bramkarz rywali i uprzedził napastnika.

14' Wólczanka w dużych tarapatach. Motor atakuje najpierw prawym skrzydłem, za chwilę lewym, a przyjezdni zmuszeni są do wybijania piłek. W końcu ekipa z Lublina ma rzut rożny, ale Brzyski centruje prosto do... zawodnika rywali.

13' Brzyski wpada w pole karne i strzela, ale piłka odchodzi od bramki i zaczynają goście.

12' Kontra gości, ale osamotniony Krzysztof Pietluch strzela za lekko, żeby zaskoczyć Adriana Olszewskiego.

11' Niepewnie w bramce Olszewski, ale wszystko wyjaśniają obrońcy. Piłka trafia do Konrada Nowaka, który rusza sam na przebój. Kiedy kapitan Motoru wpadł już w pole karne i szykował się do strzału, to został zablokowany, szkoda.

10' Strzelał oczywiście Brzyski, ale tylko w mur.

9' Bonin uprzedzony przez obrońcę rywali, ale była nakładka i będzie rzut wolny dla żółto-biało-niebieskich. A do bramki ciut ponad 16 metrów.

8' W końcu jakaś akcja Wólczanki, będzie rzut rożny dla gości. Faul zawodnika przyjezdnych, zaczynają Olszewski i Wołos.

6' Dobra centra z rzutu wolnego, niezła szansa gospodarzy, ale bramkarz Wólczanki ostatecznie nie musiał nawet interweniować.

4' Ekipa z Lublina zaczęła mecz agresywnie i stara się jak najszybciej "napocząć" rywala.

3' Brzyski ładnie odgrywa do kolegi "krzyżaczkiem", ale niewiele z tego pożytku dla Motoru.

2' I od razu pierwszy strzał gospodarzy, ale bardzo niecelny.

1' Gramy!

-----------

Znamy składy obu drużyn. W jedenastce gospodarzy brakuje Michała Palucha i Maksymiliana Cichockiego. Pierwszy doznał kontuzji i nie ma go nawet na ławce rezerwowych. Drugi pauzuje z kolei za kartki.

Ławki rezerwowych obu ekip:

Motor: Sobieszczyk, Słotwiński, Mekshia, Pożak, Michota, Buczek, Rak.

Wólczanka: Siryk, Majka, Łazarz, Czyrny, Viscovich, Chmura, Zygmunt.

----------------

Motor Lublin - Wólczanka Wólka Pełkińska 1:1 (1:1)

Bramki: Nowak (45) - Pietluch (22).

Motor: Olszewski - Kraśniewski (76 Rak), Ranko, Majewski, Wołos, Bonin, Gałecki (82 Meskhia), Sz. Kamiński, Brzyski, D. Kamiński, Nowak.

Wólczanka: Strączek - Korolski, Kocur (90 Majka), Lech (89 Viscovich), Gwóźdź, Podstolak, Wrona, Mianowany, Hajduk, Buczek (60 Zygmunt), Pietluch (87 Czyrny).

Żółte kartki: Wołos, Brzyski, Ranko (Motor).

Sędziuje: Tomasz Żołądek (Kielce).

O życiu i śmierci na deskach domu kultury. Glosa zaprasza na spektakl
27 marca 2024, 17:00

„Wszystko co mówimy o śmierci, tak naprawdę jest o życiu” - to tytuł spektaklu, na który w środę 27 marca (godz. 17) zaprasza Grupa Teatralna Glosa. Darmowe wejściówki są do odbioru w Zamojskim Domu Kultury.

Wezmą worki, pójdą w plener. Wiosenne porządki w Zamościu

Im więcej będzie rąk do pracy, tym szybciej wszystko pójdzie i na terenie wokół zalewu zrobi się czysto. Akcję sprzątania położonego tam lasu i otoczenia zbiornika kolejny rok z rzędu organizują Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Urząd Miasta Zamość.

MKS FunFloor Lublin we wtorek zmierzy się z MKS PR URBiS Gniezno

Ciężko jest określić priorytety MKS FunFloor w grupie mistrzowskiej. Z jednej strony marzeniem wszystkich kibiców jest odzyskanie tytułu, z drugiej strony jednak Zagłebie ma już dziewięć punktów przewagi nad drużyną z Lublina

Rolnicze protesty. Będą duże problemy z przejazdem przez Zamość. Gdzie jeszcze?

Zamościa nie ma na oficjalnej mapie planowanych na środę rolniczych protestów, ale magistrat uprzedza, że również w mieście należy się spodziewać poważnych utrudnień z tym związanych. Zablokowane na 3 godziny zostanie ważne rondo.

Nowoczesne szafy do sypialni, które pomieszczą wszystko!

Sypialnia to miejsce, gdzie oddajemy się błogiemu relaksowi. Kojarzy nam się ze spokojem, harmonią i wygodą. Służy również do organizacji naszych ubrań. To tam, wstajemy rano i szykujemy się do pracy lub na uczelnię. By zapanował ład i porządek w Twojej strefie ubraniowej, potrzebujesz pojemnej oraz stylowej szafy! W tym artykule przedstawimy Ci kilka najlepszych rozwiązań do sypialni. Przygotuj swoją ulubioną kawę lub herbatę i przejdź z nami po wyjątkowych modelach szaf!

Przyjechał do komendy złożyć zawiadomienie, wyszedł... z zarzutami

To nie tak miało wyglądać. 51-letni obcokrajowiec, obywatel Stanów Zjednoczonych zgłosił się do komendy w Krasnymstawie, aby złożyć zawiadomienie, a opuścił ją z zarzutami. Bo okazało się, że sam popełnił przestępstwo.

Strony internetowe w erze cyfrowej: rola, znaczenie, przyszłość

Strony internetowe stały się nie tylko wizytówkami firm w wirtualnym świecie, ale też kluczowymi narzędziami w strategiach marketingowych, sprzedaży i komunikacji. Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa czy branży, w jakiej działa, posiadanie stron internetowych jest fundamentem obecności online, otwierającym drzwi do rynku globalnego. Sprawdź znaczenie witryn online w dzisiejszym świecie.

Dworzec Lublin rośnie w nowe połączenia
Dzień Wschodzi

Ponad trzy czwarte przewoźników przeniosło się na teren Dworca Lublin. Komunikacyjna rewolucja wkroczyła w drugi etap. Od wczoraj z nowego dworca operuje dodatkowo 50 przewoźników. Wcześniej było ich 20.

Przemycali migrantów z Białorusi do Polski. Dwaj Ukraińcy zatrzymani

Pomagali w przerzutach ludzi przez Białorusi do Polski, a później przewozili ich w rejon granicy z Niemcami. Funkcjonariusze straży granicznej z Białej Podlaskiej zatrzymali właśnie dwóch Ukraiców, którzy działali w grupie specjalizującej się w organizowaniu nielegalnej migracji.

Dwóch chętnych do remontu Centralki. Kto wykona remont za ponad 3 mln zł?

Dwie zamojskie firmy zgłosiły się do przetargu na remont zabytkowego Domu Centralnego na Starym Mieście w Zamościu. Oferta każdej z nich przekracza nieco założony przez miasto budżet.

"Jesus Christ Superstar" – Premiera w Operze Lubelskiej
24 marca 2024, 17:00

Porywająca rock opera „Jesus Christ Superstar”, w gwiazdorskiej obsadzie już w niedzielę w Operze Lubelskiej.

Górnicy z Bogdanki żądają podwyżki. Dzisiaj wielka pikieta przed siedzibą zarządu

Sytuacja w kopalni zaczyna dochodzić do punktu wrzenia. Związkowcy nie mogą się dogadać z zarządem kopalni w kwestii podwyżek. Dlatego dzisiaj (19 marca) staną z wielką pikietą przed siedzibą zarządu. Tymczasem na 12 kwietnia zwołano nadzwyczajne walne zgromadzenie Lubelskiego Węgla Bogdanka SA. Jednym z punktów jest podjęcie uchwał w sprawie zmiany w składzie Rady Nadzorczej spółki.

Zapaśnicy Cementu-Gryfa Chełm zdobyli kolejne trzy medale

Bardzo dobry występ reprezentantów Cementu-Gryfa Chełm podczas mistrzostw Polski U 15 w stylu klasycznym rozegranych w Janowie Lubelskim