IV Liga Lubelska - gr. I

25 września 2021 r.
23:16

Lublinianka – Sparta Rejowiec Fabryczny 2:0. Odzyskali fotel lidera

Lublinianka zdominowała rywali z Rejowca Fabrycznego, ale długo nie mogła otworzyć wyniku. Udało się tuż po zmianie stron. W końcówce podopieczni Roberta Chmury upewnili się, że trzy punkty zostaną na Wieniawie i ostatecznie wygrali 2:0. Dzięki temu przynajmniej do niedzieli odzyskali pierwsze miejsce w tabeli grupy pierwszej. Motor II swój mecz gra jednak w niedzielę

W pierwszej połowie mecz wyglądał dokładnie tak, jak można się było tego spodziewać. Tomasz Brzyski i spółka byli zdecydowanie groźniejsi. Długo niewiele jednak z tego wynikało. W pierwszej części spotkania gospodarze nie mogli wpakować piłki do siatki. A próbowali przynajmniej kilka razy.

Niecelnie główkował Dominik Ptaszyński po centrze Tomasza Brzyskiego. „Brzytwa” sam mógł pokusić się o dwa gole. Dwa razy bez powodzenia próbował też Grzegorz Fularski, a swoją okazje mieli: Sidik Atcha, czy Karol Kalita. Goście też postraszyli faworyzowanego przeciwnika. W ósmej minucie Jakub Krajewski odbił na rzut rożny „główkę” Aleksieja Piatrenki. A w 23 minucie naprawdę groźnie pod bramką Lublinianki było po rzucie wolnym i wrzutce Karola Bujaka. Krajewski z problemami, ale jednak zażegnał niebezpieczeństwo.

Drużyna trenera Chmury nie mogła otworzyć wyniku, ale z pomocą przyszli… rywale. W 53 minucie po serii błędów w defensywie Przemysław Huk ratował sytuację faulem na Kalicie. A że sytuacja miała miejsce w polu karnym, to sędzia nie miał wątpliwości, że miejscowym należała się jedenastka. Z „wapna” nie pomylił się Fularski i upragniona bramka na Wieniawie w końcu padła.

Później rezultat powinni poprawić: Kalita i Brzyski, ale znowu nic z tego nie wyszło. Wreszcie 84 minucie Wiktor Makowski, który po godzinie gry zameldował się na murawie wykończył akcję: Kality i Joe Dearmana. W doliczonym czasie gry młodzież ekipy z Lublina zepsuła dwie kolejne akcje, które powinny zakończyć się golami. Najpierw spudłował Jakub Wadowski, a niedługo później Mateusz Miśkiewicz

– Dopóki się nie strzeli, to przeciwnik się broni. Ma swoje szanse i nadzieje na korzystny wynik. My mieliśmy jednak mnóstwo sytuacji, ale długo nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Graliśmy jednak bez napastników, bo Michał Paluch jest kontuzjowany, a Wiktor Makowski był chory i nie był w stanie zagrać 90 minut. Byliśmy groźni zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie. Najważniejsze jednak, że mamy trzy kolejne punkty – ocenia Robert Chmura.

Szkoleniowiec gości też nie miał wątpliwości, że rywale w pełni zasłużyli na pełną pulę. – Lublinianka była lepsza. Szkoda, że u nas też brakowało kilku chłopaków, bo może gdybyśmy mieli więcej opcji w drużynie, to udałoby się powalczyć mocniej. Trzeba też dodać, że we znaki dał nam się maraton spotkań z trudnymi rywalami w lidze, a to tego Puchar Polski na tygodniu. W pierwszej połowie może i nieźle wyglądaliśmy w destrukcji i próbowaliśmy się odgryzać kontrami. W drugiej karny był ewidentny. Szkoda, bo można było piłkę wybić dużo wcześniej. Niepotrzebnie się cofnęliśmy i dostaliśmy bramkę. Można powiedzieć, że oba gole dla przeciwnika padły po naszych błędach – wyjaśnia Bartosz Bodys.

Lublinianka Lublin – Sparta Rejowiec Fabryczny 2:0 (0:0)

Bramki: Fularski (54- karnego), Makowski (84).

Lublinianka: Krajewski – Rasiński (88 Jakimiński), Atcha (89 Wójtowicz), Świderski, Ptaszyński, Niegowski, Fularski (72 Dearman), Brzyski, Banachiewicz (60 Makowski), Miśkiewicz, Kalita (88 Wadowski).

Sparta: Kamiński – Borówka, Figura, Huk, Rutkowski, Kwiatosz (73 Głowacki), Bujak (82 Grzechnik), Piatrenka, Barabasz, Wołos, Jasiński.

Żółte kartki: Niegowski – Huk.

Sędziował: Patryk Kędzior (Biała Podlaska).

Orlen Oil Motor Lublin - ebut.pl Stal Gorzów [na żywo]

O godzinie 20.30 mistrzowie Polski po raz pierwszy w tym sezononie zaprezentują się lubelskiej publiczości. Orlen Oil Motor Lublin rywalizować będzie z ebut.pl Stalą Gorzów Wielkopolski

Piąteczek, piątunio z Trzydziestką
foto

Wiadomo, że Lublin lubi i potrafi się bawić, jak mało które miasto w Polsce. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii z imprezki w popularnym lubelskim klubie 30. Jesteście ciekawi co się działo na parkiecie? Tego dowiecie się oglądając naszą fotorelację.

Zmiany w Radzie Społecznej Wyszyńskiego

Konrad Sawicki nie tylko nie będzie w najbliższej kadencji ponownie zasiadał w Sejmiku Województwa Lubelskiego, ale także w Radzie Społecznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SPZOZ w Lublinie.

Usłysz wiosnę! Koncert z balladami w Domu Kultury LSM
23 kwietnia 2024, 18:00

Dom Kultury LSM oraz Szkoła Muzyczna Rytm i Melodia zapraszają na koncert "Wiosenne ballady", który odbędzie się w najbliższy wtorek 23 kwietnia o godzinie 18.00. Wstęp wolny!

Jeżyny z larwami

Ponad 7,5 mrożonych jeżyn importowanych z Serbii nie trafi na rynek do sklepów na Lubelszczyźnie. W czwartek Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Lublinie wydała decyzję o zakazie wprowadzenia tej partii owoców do obrotu. Przyczyną: larwy i pleśń

VI kadencja Sejmiku dobiegła końca. Była zdecydowanie inna niż poprzednie
Zdjęcia

57 sesji, w tym także prowadzone w okresie pandemii sesje zdalne, 836 podjętych uchwał, 15 stanowisk i apeli, 365 posiedzeń komisji oraz 787 opinii i wniosków. Dobiegła końca VI kadencja Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Alergia. Jak wykryć i jak leczyć

Sezon alergiczny w pełni. Jak powinniśmy postępować i jakie są metody leczenia alergii, rozmawiamy z dr n. med. Markiem Michnarem z Oddziału Pneumonologii, Onkologii i Alergologii SPSK nr 4 w Lublinie.

Bogdanka LUK Lublin pożegnała się z halą Globus w wielkim stylu [zdjęcia kibiców]
DUŻO ZDJĘĆ

W czwartek kibice Bogdanki LUK mieli ostatnią okazję, żeby w tym sezonie obejrzeć swoich pupili w Lublinie. Drużyna Massimio Bottiego pożegnała się z fanami w bardzo dobrym stylu, bo w pierwszym meczu o piąte miejsce pokonała Trefla Gdańsk 3:0.

W tych trzech gminach mieszkańcy ponownie pójdą do urn

W powiecie opolskim wyborcza rozgrywka dalej się toczy. Już 21 kwietnia mieszkańcy trzech gmin będą musieli ponownie zadecydować o tym, kogo widzą na stanowisku wójta lub burmistrza.

Rosyjski szpieg żył obok

Paweł K. podejrzany o pomoc w planowaniu zamachu na prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, został zatrzymany na terenie województwa lubelskiego - podała dzisiaj, 19 kwietnia w komunikacie Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Wisła Grupa Azoty Puławy jedzie na mecz z drużyną swojego byłego trenera

Po porażce z Kotwicą Kołobrzeg Wisła Grupa Azoty Puławy zagra kolejny bardzo ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie. W sobotę o godzinie 12.30 podopieczni trenera Mikołaja Raczyńskiego zmierzą się na wyjeździe z Olimpią Grudziądz