Tanew – Igros 3:0. Wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Tanew Majdan Stary efektownie pokonałą Igros Krasnobród<br />
<br />
Tanew Majdan Stary efektownie pokonałą Igros Krasnobród

(fot. Tanew Majdan Stary/facebook)

Dwanaście meczów trwała seria Igrosu Krasnobród bez porażki. Zespół trenerów Jacka Paszkiewicza i Marka Margola zanotował pierwszą przegraną w sezonie, a pogromcą drużyny z uzdrowiska okazała się Tanew Majdan Stary

Niedzielny mecz świetnie zaczął się dla miejscowych bo już w szóstej minucie bramkę na 1:0 ładnym strzałem z woleja zdobył Arkadiusz Kusiak. Tanew złapała wiatr w żagle i kilkanaście minut później Michał Skubis przeprowadził indywidualną akcję zakończoną skutecznym strzałem do bramki gości.

Po przerwie miejscowi nie zamierzali spuścić z tonu i w 56 minucie Tomasz Blicharz kapitalnym strzałem z około 30 metrów ustalił wynik spotkania. Tym samym Tanew wygrała jesienią po raz dziewiąty, a Igros zanotował pierwszą w tym sezonie porażkę. – Mecz dobrze się dla nas otworzył bo już w szóstej minucie wyszliśmy na prowadzenie. Prowadziliśmy do przerwy dwoma golami choć okazji nie brakowało. Natomiast gol Tomka Blicharza był w tym spotkaniu najładniejszy. Cieszymy się, że nasz zawodnik wreszcie się odblokował i to w świetnym stylu – mówi Ryszard Dziura, kierownik Tanwi.

Za tydzień Tanew zagra z Koroną Łaszczów, która jesienią spisuje się również bardzo dobrze i zajmuje obecnie trzecie miejsce w ligowej tabeli. – To będzie ciężkie spotkanie. Po wygranej nad Igrosem będziemy chcieli zbudować serię zwycięstw i jedziemy na trudny teren walczyć o komplet punktów. Mamy co prawda wąską kadrę, ale zespół dzięki temu jest zgrany. Z Igrosem wygraliśmy tworząc kolektyw i tak samo postaramy się zrobić za tydzień – zapowiada kierownik drużyny z Majdanu Starego.

Tanew Majdan Stary – Igros Krasnobród 3:0 (2:0)

Bramki: Kusiak (6), Skubis (26), Blicharz (55).

Tanew: Grabias – Konopka (75 Smoła), Dziura, Kusiak (85 Olszewski), T. Blicharz, Skubis, Rymar (65 Luchowski), Papierz, Siembida, Margol, Gontarz.

Igros: Gontarz – Bartecki, Anioł, Kowal, Ożóg – Przytuła, Margol, Żerucha, Malec, Kulczycki – Kumorek.

Sędziował: Radomir Winiarski.

W 13 kolejce spotkań bardzo cenną wygraną odniósł Potok Sitno, który pokonał u siebie 5:1 Granicę Lubycza Królewska. – To dla nas bardzo cenna wygrana. Dobrze weszliśmy w ten mecz i szybko zdobyliśmy bramki. Ogólnie w całej pierwszej połowie mieliśmy sporą przewagę – mówi Grzegorz Drozdowski, kapitan Potoku. – Po zmianie stron lekko spuściliśmy z tonu, ale i tak zdobyliśmy jeszcze jedną bramkę. Widać, że nasza gra z meczu na mecz wygląda lepiej. I duża w tym zasługa trenera Piotra Welcza. Już w wcześniejszych meczach zespół grał dobrze, ale brakowało wygranej – dodaje Drozdowski.

Tyle samo bramek padło w Łukowej gdzie tamtejsza Victoria po emocjonującym meczu uległa Koronie Łaszczów. – W pierwszej połowie mieliśmy zdecydowaną przewagę i mogliśmy zdobyć więcej bramek. Po przerwie trochę się cofnęliśmy i zdobyliśmy gola na 3:1 po kontrze. Później jednak znów trafili nasi rywale i do samego końca było bardzo emocjonująco. Na szczęście w samej końcówce przypieczętowaliśmy cenne zwycięstwo – relacjonuje Artur Umer, kierownik Korony.

Olimpia Miączyn – Orion Dereźnia 0:1 (Cios 20) * Tarpan Korchów – Tur Turobin 0:2 (Dziewa 46, Gałka 56) * Potok Sitno – Granica Lubycza Królewska 5:1 (Drozdowski 2, Niderla 8, 40, Frąk 15-samobójcza, Bełz 75 – Szuper 56-karny) * Roztocze Szczebrzeszyn – Omega Stary Zamość 0:2 (P. Tchórz 14, Nizioł 65) * Victoria Łukowa – Korona Łaszczów 2:4 (Karaszewski 45-karny, 60 – Orzechowski 14, Kołodziejski 40, Dudziński 53, Wasyl 90) * Sokół Zwierzyniec – Pogoń 96 Łaszczówka 0:4 (Kiś 11, Lasota 32, Kusy-samobójcza 40, Stożek 48) * Metalowiec Goraj – Błękitni Obsza odwołany * Olimpiakos Tarnogród – Orzeł Tereszpol przełożony na 21 listopada.

Rolnicy protestują, a autobusy inaczej kursują. Sprawdź by nie było niespodzianki

W związku z planowanym protestem rolniczym w gminie Konopnica, ZTM ogłasza objazdy komunikacji miejskiej.

Koniec zastoju. Wiadomo, kiedy ruszy gigainwestycja w Małaszewiczach

Wielka rozbudowa portu przeładunkowego w Małaszewiczach ruszy w tym roku. Ważna dla regionu inwestycja stała się elementem kampanii wyborczej.

Żelki i ciasteczka naszpikowane narkotykami. Para handlarzy zatrzymana

Bardzo duże ilości marihuany, m.in. w żelkach i ciasteczkach, ale również w formie suszu, a do tego jeszcze mefedron, amfetaminę i kokainę znaleźli policjanci z Chełma w miejscu zamieszkania 45-letniego mężczyzny i 27-letniej kobiety. Obojgu grozi nawet do 10 lat więzienia.

Wybudowana niedawno ulica wymaga przebudowy. Wszystko przez wojsko

Wybudowana w 2019 roku ulica Koncertowa ma być wzmocniona. Urzędnicy tłumaczą to obecnością wojska w mieście.

Szukali go od dawna. Znaleźli w Warszawie. Już siedzi

W Warszawie odnalazł się poszukiwany listem gończym 43-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska. Od razu trafił do zakładu karnego.

Do wyborów. Dzisiaj Mateusz Wróblewski, kandydat na burmistrza Bychawy
Do wyborów

Do wyborów. Dzisiaj kolejna z rozmów wyborczych w studiu Dziennika Wschodniego. Zapraszamy do obejrzenia rozmowy Krzysztofa Kota z Mateuszem Wróblewskim, kandydatem na burmistrza Bychawy.

W Świdniku rozegrane zostały V Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w futsalu [zdjęcia]

Do rywalizacji przystąpiło osiem drużyn. W doborowej stawce znalazły się czołowe ekipy z lig środowiskowych, które zgłosiły swój akces walki o futsalowy prymat w regionie

Zadał swojej byłej dwa ciosy nożem. Na wyrok poczeka za kratkami

Za usiłowanie zabójstwa ma odpowiadać 34-latek, który dwukrotnie ranił nożem swoją byłą partnerkę. Kobieta trafiła do szpitala, żyje. Mężczyzna już został przez sąd tymczasowo aresztowany.

Rolnicy do Lublina nie wjadą. Prezydent Żuk nie wyraził zgody. Gdzie będą blokady?
AKTUALNA LISTA

Wcześniej w naszym regionie taka decyzja zapadła w Białej Podlaskiej. Teraz zakaz protestów dla rolników wydał prezydent Lublina Krzysztof Żuk. W związku z kumulacją protestów, które potrwają dłużej niż jeden dzień, spora część pracowników Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego ma pracować zdalnie.

Rezerwat przyrody nad Jeziorem Cichym - odkryj ciszę i spokój rezerwatu przyrody!

Jezioro Ciche, otoczone malowniczymi lasami Borów Tucholskich, to miejsce, gdzie natura rozkwita w pełni swej piękności. Rezerwat przyrody nad tym spokojnym akwenem oferuje niezwykłe doświadczenia związane z bliskością dzikiej przyrody. Dla wszystkich miłośników ciszy i spokoju, oraz tych, którzy pragną odkryć piękno naturalnego środowiska, rezerwat nad Jeziorem Cichym stanowi doskonałe miejsce na wypoczynek i kontemplację.

Odkryj Azję Południowo-Wschodnią! Twój przewodnik po Singapurze i Malezji

Azja Południowo-Wschodnia to region pełen fascynujących miejsc i niezwykłych przygód. Singapur i Malezja to jedne z najbardziej popularnych destynacji w tym regionie, które zachwycają turystów swoją kulturą, historią i bogactwem przyrody.

Czego to ludzie nie przemycą... Służba celna ujawnia najdziwniejsze przypadki

Halucynogenne grzybki, najróżniejsze medykamenty np. z konika morskiego albo kosmetyki z żółci niedźwiedzia – to tylko część z najbardziej nietypowych towarów, które niedawno usiłowano nielegalnie wwieźć do Polski.

O życiu i śmierci na deskach domu kultury. Glosa zaprasza na spektakl
27 marca 2024, 17:00

„Wszystko co mówimy o śmierci, tak naprawdę jest o życiu” - to tytuł spektaklu, na który w środę 27 marca (godz. 17) zaprasza Grupa Teatralna Glosa. Darmowe wejściówki są do odbioru w Zamojskim Domu Kultury.

Wezmą worki, pójdą w plener. Wiosenne porządki w Zamościu

Im więcej będzie rąk do pracy, tym szybciej wszystko pójdzie i na terenie wokół zalewu zrobi się czysto. Akcję sprzątania położonego tam lasu i otoczenia zbiornika kolejny rok z rzędu organizują Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Urząd Miasta Zamość.

MKS FunFloor Lublin we wtorek zmierzy się z MKS PR URBiS Gniezno

Ciężko jest określić priorytety MKS FunFloor w grupie mistrzowskiej. Z jednej strony marzeniem wszystkich kibiców jest odzyskanie tytułu, z drugiej strony jednak Zagłebie ma już dziewięć punktów przewagi nad drużyną z Lublina