Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

SUPERLIGA KOBIET

9 kwietnia 2021 r.
8:03

MKS Perła Lublin kontra Zagłębie Lubin czyli postawić się liderowi

Autor: Zdjęcie autora Kamil Kozioł
Konfrontacje z Zagłębiem Lubin w tym sezonie są dla szczypiornistek MKS Perła Lublin bolesnym doświadczeniem
Konfrontacje z Zagłębiem Lubin w tym sezonie są dla szczypiornistek MKS Perła Lublin bolesnym doświadczeniem (fot. Maciej Kaczanowski)

W sobotę o godz. 14.15 Perłę Lublin czeka mecz z Zagłębiem Lubin, aktualnym liderem rozgrywek. Poprzednie dwie konfrontacje tych drużyn zakończyły się wysokimi zwycięstwami podopiecznych Bożeny Karkut

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Mecze z Zagłębiem są pewnym symbolem krótkiego pobytu Kima Rasmussena w Lublinie. Duńczyk w pamięci kibiców zapisał się na pewno tym, że pod jego wodzą lubelska siódemka dwa razy wysoko uległa odwiecznemu rywalowi. Najpierw, na Dolnym Śląsku przegrała aż 17:29. Później natomiast Perła w hali Globus dała się rozbić Zagłębiu aż 16:28. To był zresztą jeden z najbardziej wstydliwych występów lublinianek w ostatnich latach, bo w pierwszej połowie zdobyły one jedynie trzy bramki.

Duńczyk w Lublinie jest już tylko wspomnieniem, a przynajmniej do końca sezonu Perłą zarządza jego asystentka, Monika Marzec. Jedna z ikon lokalnego szczypiorniaka odmieniła grę drużyny, która znowu imponująco prezentuje się na boisku. Odżyła praktycznie każda zawodniczka, na czele z kołowymi, które w pierwszej części sezonu sporadycznie otrzymywały piłki. Marzec uwolniła potencjał drużyny, co od razu przełożyło się na wyniki. Pod jej wodzą zespół przegrał tylko jedno spotkanie, kiedy na samym początku jej samodzielnej pracy lepszy okazał się KPR Gminy Kobierzyce. Później były już same zwycięstwa. – Mecz z Zagłębiem pokaże nam gdzie jesteśmy. W ostatnim ligowym spotkaniu z Młynami Stoisław Koszalin dziewczyny momentami grały naprawdę fajną piłkę ręczną – powiedziała klubowym mediom Monika Marzec.

Faworytem sobotniej konfrontacji jest Zagłębie. Lubinianki z dużą przewagą prowadzą w ligowej tabeli. Na swoim koncie mają już 55 pkt i o 11 pkt wyprzedzają Kobierzyce. Perła do ekipy Bożeny Karkut traci już 13 pkt, co w tym momencie sezonu wydaje się już być dystansem niemożliwym do odrobienia. W kontekście walki o srebro sobotnie spotkanie ma jednak dla lubelskiej drużyny duże znaczenie, a ewentualna wygrana może ją znacznie przybliżyć do drugiej pozycji.

Sobotni mecz rozpocznie się o godz. 14.15. Bezpośrednią transmisję z Lubina przeprowadzi TVP Sport.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Oddaj elektrograty i wesprzyj leczenie małego Frania

Oddaj elektrograty i wesprzyj leczenie małego Frania

W Lublinie rusza charytatywna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dochód z akcji zostanie przeznaczony na leczenie Frania Styły, chłopca chorującego na dystrofię mięśniową Duchenne’a (DMD) – ciężką, genetyczną chorobę powodującą postępujący zanik mięśni.

Ustalenia śledczych przekazała prokurator Jolanta Dębiec z Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Polowanie zakończone tragedią. Myśliwy usłyszał zarzut zabójstwa

50-letni Dariusz L. twierdzi, że strzelał do dzików. Tych wyjaśnień nie przyjmują jednak śledczy, według których oskarżony przewidywał możliwość, iż celem może być człowiek.

W czwartkowym meczu kontrolnym Górnik Łęczna przegrał z Legią II Warszawa

Górnik Łęczna przegrał sparing z rezerwami Legii Warszawa

W przerwie na mecze reprezentacji narodowych piłkarze Górnika Łęczna nie próżnują. W czwartek zielono-czarni zmierzyli się na własnym stadionie z rezerwami Legii Warszawa, które występują na poziomie trzeciej ligi. Niestety, w tym starciu od podopiecznych trenera Dawida Ruska okazali się rywale

Marian Golianek, wójt gminy Niemce 
kontrowersja

Kolejny kłopot wójta Mariana Golianka

Wójt podlubelskich Niemiec, Marian Golianek, nie ma dobrej passy. Po kontrowersjach związanych z zatrudnieniem szwagra w gminnej instytucji komunalnej, teraz musi zmierzyć się z kolejnym problemem. Służby wojewody lubelskiego wykazały naruszenie procedur przy obsadzeniu stanowiska sekretarza gminy, dlatego urząd został zobowiązany do ogłoszenia nowego konkursu.

Fragment rywalizacji w Bratysławie

Polska pokonała Słowację na inaugurację kwalifikacji mistrzostw Europy

Droga na EuroBasket 2027 jest bardzo długa i prowadzi przez dwie fazy kwalifikacyjne. Pierwsza wydaje się być smutną koniecznością, bo Polska musi w niej rywalizować z zespołami znacznie niżej notowanymi.

Zgotowali rodzinom piekło. Teraz pójdą do aresztu

Zgotowali rodzinom piekło. Teraz pójdą do aresztu

Policjanci z regionu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy od dłuższego czasu znęcali się nad swoimi rodzinami. Obaj usłyszeli zarzuty i decyzją sądu trafili do tymczasowego aresztu.

W hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli odbył się I Memoriał Andrzeja Kasprzaka
galeria

W hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli odbył się I Memoriał Andrzeja Kasprzaka

Można się tylko cieszyć, że postać Andrzeja Kasprzaka doczekała się swojego uhonorowania.

Kolejna inwestycja na Ponikwodzie. Tym razem węzeł przesiadkowy

Kolejna inwestycja na Ponikwodzie. Tym razem węzeł przesiadkowy

Mieszkańcy północno-wschodniej części miasta muszą szykować się na kolejne zmiany w ich otoczeniu. Miasto zapowiada inwestycje związane z węzłem przesiadkowym stacji PKP Ponikwoda. Między innymi będzie to rozbudowa ulicy Trześniowskiej, która ma się połączyć z przedłużeniem Węglarza.

Spotkanie z Iloną Wiśniewską w Lublinie. Reporterka opowie o swojej nowej książce

Spotkanie z Iloną Wiśniewską w Lublinie. Reporterka opowie o swojej nowej książce

Polskie Towarzystwo Geograficzne Oddział Lubelski oraz Akademicki Dyskusyjny Klub Książki zapraszają na spotkanie z Iloną Wiśniewską – cenioną reporterką, fotografką i autorką książek o Północy.

Lubelskie hospicjum wyróżnione na ogólnopolskiej gali

Lubelskie hospicjum wyróżnione na ogólnopolskiej gali

Podczas uroczystej gali w Warszawie wręczono Nagrody BohaterON 2025 im. Powstańców Warszawskich – jedno z najważniejszych wyróżnień za działania na rzecz pamięci historycznej i współczesnego patriotyzmu. Wśród laureatów znalazło się Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, które zdobyło Złotego BohaterONa w kategorii Organizacja Non-Profit oraz nagrodę publiczności.

„Klasa” kontra „szpont”. Młodzież decyduje, kto będzie językowym „GOAT-em”
MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2025
galeria

„Klasa” kontra „szpont”. Młodzież decyduje, kto będzie językowym „GOAT-em”

Poznaliśmy finałową piętnastkę plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku 2025. Boomersi mogą już szukać tłumaczeń i głosować na swoich faworytów. Organizatorem konkursu, który w tym roku odbywa się po raz dziesiąty, jest Wydawnictwo Naukowe PWN.

Akademicy z Białej Podlaskiej pokonali na wyjeździe SMS ZPRP I Kielce

AZS AWF Biała Podlaska z kolejną wygraną w lidze

W zaległym spotkaniu szóstej kolejki AZS AWF Biała Podlaska pokonał na wyjeździe SMS ZPRP I Kielce

Lubelscy onkolodzy z nowoczesnym sprzętem. Pomogą jeszcze skuteczniej walczyć z rakiem

Lubelscy onkolodzy z nowoczesnym sprzętem. Pomogą jeszcze skuteczniej walczyć z rakiem

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli zakończyło modernizację pracowni brachyterapii, jednej z najnowocześniejszych tego typu w kraju. Inwestycja warta blisko 8,6 mln zł obejmowała zakup specjalistycznego sprzętu, w tym tomografu i aparatu USG, oraz kompleksowy remont pomieszczeń.

Psy służbowe wywęszyły przemyt papierosów z Białorusi

Psy służbowe wywęszyły przemyt papierosów z Białorusi

Ponad 1,9 tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy wykryli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej w Koroszczynie. Do odkrycia przemytu przyczyniły się służbowe labradory Vigo i Zora, wyszkolone do wykrywania wyrobów tytoniowych.

Moda, ekologia i działania społeczne w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lublinie
17 listopada 2025, 13:00

Moda, ekologia i działania społeczne w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lublinie

Już w najbliższym tygodniu w dniach 17–21 listopada Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie (filie nr 6 i 27) stanie się miejscem spotkań mody, ekologii i społecznego zaangażowania. Biblioteka, we współpracy z Fundacją Mody Cyrkularnej, organizuje wydarzenie ,,Biblioteka w Obiegu’’, które połączy ze sobą pokolenia poprzez ciekawe wykłady, kreatywne zajęcia oraz stylowe pokazy mody. Uczestników czekają lekcje gotowania i rękodzieła oraz przestrzeń do wymiany ubrań i akcesoriów.

ORLEN SUPERLIGA KOBIET
9. KOLEJKA

Wyniki:

Galiczanka Lwów  - KPR Gminy Kobierzyce 29:21
Ruch Szczypiorno Kalisz - Zagłębie Lubin 28:45
Piłka Ręczna Koszalin - MKS Gniezno 32:27
Sośnica Gliwice - MKS Piotrcovia 29:34
Start Elbląg - PGE MKS El-Volt Lublin 12 grudnia

Tabela:

1. Zagłębie Lubin 9 27 336-229
2. MKS Piotrcovia 8 21 250-207
3. MKS El-Volt Lublin 8 18 254-211
4. MKS Gniezno 9 15 269-245
5. Galiczanka 9 12 233-252
6. Koszalin 9 12 240-280
7. KPR Kobierzyce 7 9 198-207
8. Start Elbląg 8 8 221-262
9. Sośnica 9 4 261-298
10. Kalisz 8 0 209-280

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!