Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

SUPERLIGA KOBIET

12 maja 2024 r.
15:33

Zawodniczki MKS FunFloor Lublin powalczą o Gladiatory

Autor: Zdjęcie autora Kamil Kozioł
Magda Balsam powalczy o statuetkę Gladiatorów w aż dwóch kategoriach
Magda Balsam powalczy o statuetkę Gladiatorów w aż dwóch kategoriach (fot. Wojciech Szubartowski)

Poznaliśmy nazwiska szczypiornistek nominowanych do Gladiatorów. W najważniejszej kategorii – zawodniczka sezonu, o tytuł powalczy Magda Balsam.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Plebiscyt Gladiatory to bardzo prestiżowe wyróżnienie. Kandydatki wybiera kapituła złożona z dziennikarzy oraz ekspertów obserwujących zmagania w Orlen Superlidze.

W tym miejsca kończy się ich rola, bo o statuetkach zadecydują zawodniczki, szkoleniowcy oraz kibice. Głosy dwóch pierwszych grup będą stanowiły 60 procent ogólnej punktacji. Pozostałe 40 procent należy właśnie do sympatyków piłki ręcznej.

Głosy można oddawać poprzez oficjalną aplikację Superligi, która jest dostępna na smartfony. Głosowanie zakończy się 15 maja, a uroczyste wręczenie Gladiatorów nastąpi 22 maja. Wówczas zostanie rozegrany ostatni mecz sezonu, w którym KGHM MKS Zagłębie Lubin podejmie MKS FunFloor Lublin.

Aż dwie nominacje zgarnęła Magda Balsam. To nie jest jednak żadne zaskoczenie, bo skrzydłowa MKS FunFloor rozgrywa rewelacyjny sezon i walczy o koronę królowej strzelczyń. Balsam w 25 występach zdobyła aż 133 bramki, co daje jej drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelczyń.

Jej notę może lekko obniżać fakt, że aż 51 goli padło po rzutach karnych. Z drugiej strony jednak, te trafienia liczą się przecież tak samo, jak te, które są zdobywane po efektownych akcjach. Balsam została nominowana w najważniejszej kategorii – czyli najlepszej zawodniczki sezonu. Jej rywalkami w walce o to wyróżnienie są Malwina Hartman (MKS UBRiS Gniezno) oraz trzy szczypiornistki Zagłębia – Karolina Kochaniak-Sala, Patricia Matieli i Daria Michalak.

Balsam powalczy też o miano najlepszej skrzydłowej sezonu. W tej kategorii jej szanse są nieco większe, chociaż Adrianna Górna z Daria Michalak z Zagłębia to godne przeciwniczki. Stawkę uzupełniają Weronika Weber z EKS Start Elbląg i Mariola Wiertelak z KPR Gminy Kobierzyce.

W gronie nominowanych w kategorii obrończyni sezonu znalazło się miejsce dla Kingi Achruk z MKS FunFloor. Oprócz niej uznanie ekspertów znalazły Joanna Drabik z Zagłębia oraz Aleksandra Kucharska z Kobierzyc.

Lublinianka, a konkretnie Paulina Wdowiak, będzie bić się także o tytuł bramkarki ezonu. Wydaje się, że zawodniczka MKS FunFloor ma spore szanse na to wyróżnienie. Jej konkurentkami są Weronika Kordowiecka z Handball JKS Jarosław oraz Basia Zima z Zagłębia.

Warto też wspomnieć o kategorii trener roku. Tu wśród nominowanych zabrakło Edyty Majdzińskiej z MKS FunFloor. Zamiast niej kapituła wyróżniła Bożenę Karkut z Zagłębia, Marcina Palicę z Kobierzyc i Roberta Popka z Gniezna.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Jaka pogoda na majówkę? Ładnie i ciepło, ale tylko do piątku
pogoda
film

Jaka pogoda na majówkę? Ładnie i ciepło, ale tylko do piątku

Długi weekend majowy rozpocznie się pogodowym optymizmem – słonecznie, sucho i coraz cieplej. W piątek czeka nas 20°C i spokojne niebo. Niestety, sobota i niedziela będą już chłodniejsze z możliwymi miejscowo niewielkimi opadami deszczu.

Po bezbramkowym remisie w Opolu Górnik zagra u siebie z Pogonią Siedlce

Górnik Łęczna w piątek zagra z Pogonią Siedlce. Celem powrót na ścieżkę zwycięstw

Po wyjazdowym remisie w Opolu piłkarze Górnika Łęczna wracają na swój stadion. W piątek (godz. 19) zielono-czarni podejmą broniącą się przed spadkiem Pogoń Siedlce z byłym napastnikiem łęcznian w składzie

Polonez w lubartowskim parku. Tańczyli i świętowali - historycznie
zdjęcia

Polonez w lubartowskim parku. Tańczyli i świętowali - historycznie

Trzeci maja dopiero w sobotę, ale tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół nr 2 im. ks. P.K. Sanguszki w Lubartowie już w zeszłym tygodniu postanowoli to święto uczczić. Zatańczyli poloneza w miejskim parku.

Ryzykant wyprzedzał na wzniesieniu i podwójnej ciągłej. Dwa auta rozbite

Ryzykant wyprzedzał na wzniesieniu i podwójnej ciągłej. Dwa auta rozbite

62-latek na drodze w Wólce Hrusińskiej w gminie Krasnobród popełnił poważny błąd. Zaczął wyprzedzać na wzniesieniu i doprowadził do kolizji z autem jadącym z przeciwnej strony.

Mathieu Scalet od pierwszy od lutego pojawił się ostatnio w podstawowym składzie Motoru

Motor w piątek zagra sparing z Widzewem, kolejny mecz w lidze dopiero 9 maja

Motor kolejny mecz o punkty zagra dopiero 9 maja. Żótło-biało-niebiescy zmierzą się wtedy u siebie z Piastem Gliwice (godz. 18). To nie znaczy jednak, że piłkarze Mateusza Stolarskiego będą mieli wolne. W piątek o godz. 12 czeka ich sparing z Widzewem Łódź.

Wiec wyborczy Grzegorza Brauna zakończony skandalem. Usunęli flagę Ukrainy

Wiec wyborczy Grzegorza Brauna zakończony skandalem. Usunęli flagę Ukrainy

Wiec wyborczy Grzegorza Brauna w Białej Podlaskiej zakończył się skandalem. Przy pomocy swoich zwolenników kandydat na prezydenta Polski usunął z budynku Urzędu Miasta flagę Ukrainy.

Jarosław Gowin, były wicepremier i minister nauki w rządzie Mateusza Morawieckiego
samorząd

Jarosław Gowin wraca do gry. Nowa rola byłego wicepremiera w Chełmie

Jarosław Gowin, były wicepremier i minister nauki w rządzie Zjednoczonej Prawicy ma nową pracę. Został pełnomocnikiem ds. współpracy z uczelniami wyższymi oraz partnerstwa międzynarodowego w kancelarii prezydenta miasta Chełm, Jakuba Banaszka.

Kewin Sasak (Bogdanka LUK Lublin): W sobotę zagramy tak, jakby nadal było 0:0
galeria

Kewin Sasak (Bogdanka LUK Lublin): W sobotę zagramy tak, jakby nadal było 0:0

Pierwszy mecz finałowy PlusLigi dla drużyny z Lublina. Bogdanka LUK pokonała na wyjeździe ALuron CMC Wartę Zawiercie 3:0. Jak środowe spotkanie oceniają obie ekipy?

Uroczyste pochody pierwszomajowe. Jak kiedyś obchodzono 1-maja w Lublinie
Historia
galeria

Uroczyste pochody pierwszomajowe. Jak kiedyś obchodzono 1-maja w Lublinie

Święto Pracy, czyli 1-maja było jednym z najważniejszych świąt w czasach PRL, które obchodzono nad wyraz uroczyście, najczęściej z udziałem najwyższych władz partyjnych. O tym, w jaki sposób obchodzono to święto świadczą liczne, archiwalne fotografie.

Majówka czas start. Policja apeluje o rozwagę na drogach

Majówka czas start. Policja apeluje o rozwagę na drogach

Długi weekend majowy to czas, gdy Polacy tłumnie ruszają w drogę na zasłużony odpoczynek. Jednak policja apeluje, by w tym czasie nie wyłączać myślenia i pamiętać o zdrowym rozsądku podczas błogiego wypoczynku.

Piłkarze Górnika nie dostają pensji na czas. Zarząd klubu wydał w tej sprawie kolejny komunikat

Piłkarze Górnika nie dostają pensji na czas. Zarząd klubu wydał w tej sprawie kolejny komunikat

Piłkarze Górnika Łęczna nie otrzymują na czas pensji wobec czego przed niedzielnym meczem z Odrą Opole na jego piłkarze w ramach protestu wyszli na murawę z kilkuminutowym opóźnieniem. Po zakończeniu spotkania kibice zielono-czarnych domagali się w mediach społecznościowych odpowiedzi zarządu klubu do zaistniałej sytuacji. Ta została opublikowana w środę wieczorem

Walka o mistrzostwo LNBA jest bardzo zacięta

LNBA: Matematyka pokonała Patobasket i wyrównała stan rywalizacji

Wydawało się, że już w niedzielę poznamy mistrza LNBA. Okazało się jednak, że stara gwardia jeszcze się dobrze trzyma, co pokazał niedzielny mecz. Matematyka wygrała z Patobasketem i o losach tytułu zadecyduje trzecie spotkanie.

Nie żyje Tomasz Jakubiak. Znany kucharz przegrał walkę z chorobą

Nie żyje Tomasz Jakubiak. Znany kucharz przegrał walkę z chorobą

Kucharz, juror Masterchefa i Masterchefa Juniora, Tomasz Jakubiak nie żyje. Miał 41 lat.

Stal Kraśnik powiększyła przewagę nad Lublinianką do sześciu punktów

Stal Kraśnik ucieka Lubliniance, Hetman Zamość podziękował trenerowi

W środę została rozegrana 26. kolejka Keeza IV ligi. Stal Kraśnik bez problemów wygrała mecz z Kłosem Gmina Chełm 4:0, a skoro Lublinianka zostawiła trzy punkty w Janowie Lubelskim, to lider powiększył przewagę nad ekipą z Wieniawy do sześciu punktów. Kolejnej porażki doznał Hetman Zamość, a działacze szybko po spotkaniu poinformowali, że Robert Wieczerzak i jego sztab zostali odsunięci od prowadzenia drużyny.

Courtney Ramey rozegrał znakomite zawody

PGE Start Lublin pewnie pokonał PGE Spójnia Stargard

Środowe popołudnie w hali Globus upłynęło kibicom w przyjemnej atmosferze. Podopieczni Wojciecha Kamińskiego zrehabilitowali się za klęskę w Słupsku i pewnie ograli PGE Spójnia Stargard 86:75.

ORLEN SUPERLIGA KOBIET
24. KOLEJKA

Wyniki:

GRUPA MISTRZOWSKA - 
Zagłębie Lubin - MKS Gniezno 35:21
Start Elbląg - PGE MKS FunFloor Lublin 25:32
MKS Piotrcovia - KPR Gminy Kobierzyce 25:27
 - 
GRUPA SPADKOWA - 
Energa Szczypiorno Kalisz - Sośnica Gliwice 26:25
Ruch Chorzów - Młyny Stoisław Koszalin 23:38

Tabela:

1. Zagłębie Lubin 24 66 737-497
2. MKS Funfloor Lublin 24 62 734-595
3. KPR Kobierzyce 24 51 686-621
4. Start Elbląg 24 39 669-708
5. MKS Gniezno 23 30 647-663
6. MKS Piotrcovia 23 29 622-625
7. GRUPA SPADKOWA
8. Ruch 24 26 635-705
9. Młyny Stoisław Koszalin 24 19 600-698
10. Sośnica 24 18 578-670
11. Kalisz 24 17 615-741

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!