Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Sport

19 czerwca 2018 r.
19:44

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu

0 7 A A

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O pierwszej połowie kibice w Polsce chcieliby pewnie, jak najszybciej zapomnieć. Niby byliśmy częściej przy piłce, ale kompletnie nic z tego nie wynikało. Akcje rywali były dużo groźniejsze. Trudno powiedzieć coś dobrego na temat gry Biało-Czerwonych. Nie działały skrzydła, komentatorzy bardzo rzadko wymieniali też nazwisko Roberta Lewandowskiego.

W 37 minucie Łukasz Piszczek na skrzydle przegrał pojedynek z Mbaye Niangiem. Szybka wymiana podań i mnóstwo miejsca przed naszą szesnastką miał Idrissa Gueye. Strzał Senegalczyka szczęśliwie najpierw trafił w Michała Pazdana, a za chwilę także w Thiago Cionka. I ostatecznie kompletnie zmylił Wojciecha Szczęsnego. Nie tak to miało wyglądać.

Po przerwie wreszcie coś zaczęło się dziać pod bramką rywali. Już w 49 minucie groźnie z rzutu wolnego strzelał Lewandowski. W 56 minucie Piszczek mógł się zrehabilitować, ale po dośrodkowaniu Macieja Rybusa źle trafił w piłkę. A kilka chwil później byliśmy świadkami wielkiej katastrofy. Złe podanie Krychowiaka skończyło się przechwytem Nianga i jego strzałem do siatki. W tej sytuacji nie dogadali się też Szczęsny i Jan Bednarek.

W 70 minucie Arkadiusz Milik miał świetną szansę po podaniu Piszczka, ale strzelił tuż obok bramki. Wreszcie w 86 minucie część win odkupił Krychowiak trafiając do siatki na 1:2. Niestety, to wszystko na co było stać Biało-Czerwonych w Moskwie.

– Straciliśmy dwie kuriozalne bramki. Szkoda, ale zagraliśmy słaby mecz. Końcówka wyglądała lepiej jednak to było za mało – komentował na gorąco na antenie TVP Wojciech Szczęsny.

– Zabrakło siły, świeżości, wszystkiego. Trzeba jednak grać dalej. Płakanie nic tutaj nie pomoże. Nie można się poddawać, trzeba walczyć w kolejnym meczu – oceniał przed kamerami TVP Zbigniew Boniek, prezes PZPN.

Za nami mecz otwarcia, a w niedzielę o godz. 20 mecz o wszystko z Kolumbią. I to dla obu zespołów. Oby tylko ten ostatni pojedynek z Japonią nie był dla piłkarzy Adama Nawałki tylko spotkaniem o honor.

Polska – Senegal 1:2 (0:1)

Bramki: Krychowiak (86) – Cionek (37-samobójcza), Niang (61).

Polska: Szczęsny – Piszczek (83 Bereszyński), Cionek, Pazdan, Rybus, Błaszczykowski (46 Bednarek), Zieliński, Krychowiak, Milik (73 Kownacki), Grosicki, Lewandowski.

Senegal: K. N’Diaye – Wague, Koulibaly, Sane, Sabaly, Sarr, A. N’Diaye (87 Kouyate), Gueye, Mane, Diouf (62 Ndoye), Niang (75 Konate).

Żółte kartki: Krychowiak – Sane, Gueye.

Sędziował: Nawaf Shukralla (Bahrajn). Widzów: 44190.

Dla Dziennika

Natasza Górnicka, kapitan piłkarek nożnych Górnika Łęczna

Jestem mocno zawiedziona tym spotkaniem. Myślałam, że jesteśmy przygotowani fizycznie na ten turniej, ale Senegal nas brutalnie zweryfikował. Rywale zdominowali nas zarówno szybkościowo, jak i wydolnościowo. Nie istnieliśmy w ofensywie, przeciwnicy nie dali nam miejsca na rozpędzenie. Senegalczycy byli świetnie poukładani taktycznie. Niestety, sam Lewandowski nie wygra meczu. (kk)

Grzegorz Bronowicki, były piłkarz Górnika Łęczna, Legii Warszawa i reprezentacji Polski

Ciężko się oglądało ten mecz. Tyle wszyscy czekali na rozpoczęcie mistrzostw świata i chyba jednak spodziewaliśmy się po tej reprezentacji więcej. Senegal zmiażdżył nas fizycznie. Siła, szybkość, zwinność, to wszystko było po stronie rywali. Trzeba szybko przeanalizować błędy, wyciągnąć wnioski i z Kolumbią zagrać odważniej.

Krzysztof Grabczuk, wicemarszałek województwa, były trener zapasów

Dwa głupie błędy pozbawiły nas dobrego wyniku. Na dobrą sprawę Polacy zaczęli grać w tym meczu dopiero po stracie dwóch bramek. Mam wrażenie, że w meczu z Kolumbią zagramy zupełnie inaczej i wierzę, że jeszcze nic straconego.

Andrzej Kita, przedsiębiorca, honorowy prezes Polskiego Związku Kolarskiego

Jestem zaskoczony ustawieniem drużyny w pierwszej połowie, a szczególnie negatywną grą Thiago Cionka. Mam jednak nadzieję, że wyjdziemy z grupy.

Zdjęcia: Foto Olimpik / x-news

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
w / 20 czerwca 2018 o 16:15
0
Tu nie ma żadnej filozofii. Mowa o taktyce, strategii, ustawieniach, honorze,to paplanina. Armii „ekspertów” i kopaczy. Dla forsy. Ogromnej forsy. Piłka nożna to prosta gra dla prostych ludzi. Wygrywa ten co trochę celniej kopie i szybciej biega. Tyle. Tylko tyle. A co do Mundialu to sytuację jeszcze można uratować. Pojechało 23 piłkarzy a więc pełne 2 drużyny. Co potrafią gwiazdy - dziadkowie milionerzy widać było na boisku. Ale czy Lewy, który faktycznie tam rządzi, pozwoli na wpuszczenie młodych wilków chętnych do gry?
Avatar
Ciekawy / 20 czerwca 2018 o 14:08
0
Brawo Senegal, murzynki zasłużyły na wygraną bo oni grają za kasę o wiele mniejszą niż Polacy dlatego się starają. A Polacy za dużo zarabiają i myślą głównie o kasie a nie o graniu. Jeszcze powinni dostać baty od Kolumbii tak z 5:0, żeby przestali gwiazdorzyć. I do domku po drugim meczu.
Avatar
nico / 20 czerwca 2018 o 11:05
0
Senegal nie zagrał nic specjalnego, mieli może z dwie akcje ... po rykoszecie straciliśmy przypadkowo gola i wtedy trzeba było zacząć w końcu grać a nie zastanawiać się co się stało. Zero agresji, Milik - tragedia, nie potrafił przyjąć i przytrzymać piłki, niekontrolowane odkopnięcia, żadnego dokładnego podania do kolegi z drużyny, nie powinien w tych mistrzostwach już grać. Cionek słaby, ale nie zawinił przy bramce miał pecha że tak odbiła się piłka, równie dobrze jakby nie było go w tym miejscu Szczęsny mógłby też nie obronić strzału. Z linii obrony tylko Pazdan zagrał na swoim poziomie. Od 45 minuty za Kubę powinien wejść Góralski a za Milika - Kownacki. Drugi gol dla Senegalu to jakiś żart - to co odstawił Krycha to nawet na boisku przy szkole podstawowej zostałoby wyśmiane, kto z połowy przeciwnika podaje do swojego bramkarza i to w dodatku dzidą w górę zamiast w dal ??? Ostatnim tragicznym zawodnikiem był jak zawsze Rybus. Jak on gra w obronie Polska zawsze ma problemy (przy okazji dodam, że w eliminacjach załatwił nam kilka goli w plecy, a jak nie było go na euro 2016 graliśmy super). Jeżeli wyjdzie w "11" na Kolumbię to znowu przegramy. Jeżeli mamy coś jeszcze ugrać w tych mistrzostwach to systemem 4-4-2 (jak na euro 2016) i z Kolumbią powinni zagrać: Szczęsny - Bereszyński - Bednarek - Pazdan - Jędrzejczyk - Krychowiak - Góralski - Zieliński - Grosicki - Kownacki - Lewandowski
Senegal nie zagrał nic specjalnego, mieli może z dwie akcje ... po rykoszecie straciliśmy przypadkowo gola i wtedy trzeba było zacząć w końcu grać a nie zastanawiać się co się stało. Zero agresji, Milik - tragedia, nie potrafił przyjąć i przytrzymać piłki, niekontrolowane odkopnięcia, żadnego dokładnego podania do kolegi z drużyny, nie powinien w tych mistrzostwach już grać. Cionek słaby, ale nie zawinił przy bramce miał pecha że tak odbiła się piłka, równie dobrze jakby nie było go w tym miejscu Szczęsny mógłby też nie obronić strzału. Z li... rozwiń
Avatar
Gość / 20 czerwca 2018 o 09:10
0
To był pokaz impotencji pilkarskiej
Avatar
Rafal / 19 czerwca 2018 o 21:56
0
Ale - wielkie rzeczy! Nawet jeśli z Kolumbią przegramy - nic nami nie wstrząśnie. Kibice z miasta klubu Motor są najbardziej cierpliwi na świecie. Nie takie "siary" co roku przeżywają. Ani z grupy nie wyjdziemy, ani Motor w przyszłym roku nie awansuje (a przy odrobinie szczęścia Łęczna i Puławy spadną dalej) - ale i tak świat się nie skończy.
Avatar
Gość / 19 czerwca 2018 o 21:21
0
gdybyśmy grali tak jak senegal opóźniał grę, to byśmy wygrali ten mecz. a nasi w ostatnich minutach nawet nie wiedzieli, kto ma wyrzucać aut. a o rzucie rożnym, gdzie spacerkiem szedł nasz dziabąg, by wszyscy senegalczycy mogli na spokojnie się ustawić pod swoją bramką?! ostatnie minuty?! to powinien być bieg na róg i natychmiastowy wykop, by za***yć przeciwnika. a tak naprawdę nasi ciągle zaskakiwali sami siebie. dzieci z podstawówki nawet podawać do siebie nie potrafią. oglądać japończyków w akcji to był lukier dla oczu... celność, dynamika, wymęcsenie przeciwnika. nasi dali du... i tyle w temacie. szkoda, ale mamy powtórkę z 2012 roku. tylko przez przypadek dostaliśmy się na te mŚ. no, ale jak cały miesiąc chrzani się w tv tylko o gliku, czy ma sraczkę, czy jej nie ma. to mamy tego skutki. nasz zespół... przepraszam... zlepek przypadkowych osób nie potrafi wspólnie grać. o bieganiu to nawet nie wspomnę. nasi przypominali piłkarzyki na sprężynkach. czekali, aż piłka sama im pod nogi wleci. cóż. senegalczycy zmasakrowali nas.
gdybyśmy grali tak jak senegal opóźniał grę, to byśmy wygrali ten mecz. a nasi w ostatnich minutach nawet nie wiedzieli, kto ma wyrzucać aut. a o rzucie rożnym, gdzie spacerkiem szedł nasz dziabąg, by wszyscy senegalczycy mogli na spokojnie się ustawić pod swoją bramką?! ostatnie minuty?! to powinien być bieg na róg i natychmiastowy wykop, by za***yć przeciwnika. a tak naprawdę nasi ciągle zaskakiwali sami siebie. dzieci z podstawówki nawet podawać do siebie nie potrafią. oglądać japończyków w akcji to był lukier dla oczu... celność, dynamik... rozwiń
Avatar
Gość / 19 czerwca 2018 o 20:02
0
mózg zespołu dno/podania tylko do tyłu i boku/czas odejść bo z tym celebrytą nic nie wygramy!!!!!!!!!
Avatar
w / 20 czerwca 2018 o 16:15
0
Tu nie ma żadnej filozofii. Mowa o taktyce, strategii, ustawieniach, honorze,to paplanina. Armii „ekspertów” i kopaczy. Dla forsy. Ogromnej forsy. Piłka nożna to prosta gra dla prostych ludzi. Wygrywa ten co trochę celniej kopie i szybciej biega. Tyle. Tylko tyle. A co do Mundialu to sytuację jeszcze można uratować. Pojechało 23 piłkarzy a więc pełne 2 drużyny. Co potrafią gwiazdy - dziadkowie milionerzy widać było na boisku. Ale czy Lewy, który faktycznie tam rządzi, pozwoli na wpuszczenie młodych wilków chętnych do gry?
Avatar
Ciekawy / 20 czerwca 2018 o 14:08
0
Brawo Senegal, murzynki zasłużyły na wygraną bo oni grają za kasę o wiele mniejszą niż Polacy dlatego się starają. A Polacy za dużo zarabiają i myślą głównie o kasie a nie o graniu. Jeszcze powinni dostać baty od Kolumbii tak z 5:0, żeby przestali gwiazdorzyć. I do domku po drugim meczu.
Avatar
nico / 20 czerwca 2018 o 11:05
0
Senegal nie zagrał nic specjalnego, mieli może z dwie akcje ... po rykoszecie straciliśmy przypadkowo gola i wtedy trzeba było zacząć w końcu grać a nie zastanawiać się co się stało. Zero agresji, Milik - tragedia, nie potrafił przyjąć i przytrzymać piłki, niekontrolowane odkopnięcia, żadnego dokładnego podania do kolegi z drużyny, nie powinien w tych mistrzostwach już grać. Cionek słaby, ale nie zawinił przy bramce miał pecha że tak odbiła się piłka, równie dobrze jakby nie było go w tym miejscu Szczęsny mógłby też nie obronić strzału. Z linii obrony tylko Pazdan zagrał na swoim poziomie. Od 45 minuty za Kubę powinien wejść Góralski a za Milika - Kownacki. Drugi gol dla Senegalu to jakiś żart - to co odstawił Krycha to nawet na boisku przy szkole podstawowej zostałoby wyśmiane, kto z połowy przeciwnika podaje do swojego bramkarza i to w dodatku dzidą w górę zamiast w dal ??? Ostatnim tragicznym zawodnikiem był jak zawsze Rybus. Jak on gra w obronie Polska zawsze ma problemy (przy okazji dodam, że w eliminacjach załatwił nam kilka goli w plecy, a jak nie było go na euro 2016 graliśmy super). Jeżeli wyjdzie w "11" na Kolumbię to znowu przegramy. Jeżeli mamy coś jeszcze ugrać w tych mistrzostwach to systemem 4-4-2 (jak na euro 2016) i z Kolumbią powinni zagrać: Szczęsny - Bereszyński - Bednarek - Pazdan - Jędrzejczyk - Krychowiak - Góralski - Zieliński - Grosicki - Kownacki - Lewandowski
Senegal nie zagrał nic specjalnego, mieli może z dwie akcje ... po rykoszecie straciliśmy przypadkowo gola i wtedy trzeba było zacząć w końcu grać a nie zastanawiać się co się stało. Zero agresji, Milik - tragedia, nie potrafił przyjąć i przytrzymać piłki, niekontrolowane odkopnięcia, żadnego dokładnego podania do kolegi z drużyny, nie powinien w tych mistrzostwach już grać. Cionek słaby, ale nie zawinił przy bramce miał pecha że tak odbiła się piłka, równie dobrze jakby nie było go w tym miejscu Szczęsny mógłby też nie obronić strzału. Z li... rozwiń
Avatar
Gość / 20 czerwca 2018 o 09:10
0
To był pokaz impotencji pilkarskiej
Avatar
Rafal / 19 czerwca 2018 o 21:56
0
Ale - wielkie rzeczy! Nawet jeśli z Kolumbią przegramy - nic nami nie wstrząśnie. Kibice z miasta klubu Motor są najbardziej cierpliwi na świecie. Nie takie "siary" co roku przeżywają. Ani z grupy nie wyjdziemy, ani Motor w przyszłym roku nie awansuje (a przy odrobinie szczęścia Łęczna i Puławy spadną dalej) - ale i tak świat się nie skończy.
Avatar
Gość / 19 czerwca 2018 o 21:21
0
gdybyśmy grali tak jak senegal opóźniał grę, to byśmy wygrali ten mecz. a nasi w ostatnich minutach nawet nie wiedzieli, kto ma wyrzucać aut. a o rzucie rożnym, gdzie spacerkiem szedł nasz dziabąg, by wszyscy senegalczycy mogli na spokojnie się ustawić pod swoją bramką?! ostatnie minuty?! to powinien być bieg na róg i natychmiastowy wykop, by za***yć przeciwnika. a tak naprawdę nasi ciągle zaskakiwali sami siebie. dzieci z podstawówki nawet podawać do siebie nie potrafią. oglądać japończyków w akcji to był lukier dla oczu... celność, dynamika, wymęcsenie przeciwnika. nasi dali du... i tyle w temacie. szkoda, ale mamy powtórkę z 2012 roku. tylko przez przypadek dostaliśmy się na te mŚ. no, ale jak cały miesiąc chrzani się w tv tylko o gliku, czy ma sraczkę, czy jej nie ma. to mamy tego skutki. nasz zespół... przepraszam... zlepek przypadkowych osób nie potrafi wspólnie grać. o bieganiu to nawet nie wspomnę. nasi przypominali piłkarzyki na sprężynkach. czekali, aż piłka sama im pod nogi wleci. cóż. senegalczycy zmasakrowali nas.
gdybyśmy grali tak jak senegal opóźniał grę, to byśmy wygrali ten mecz. a nasi w ostatnich minutach nawet nie wiedzieli, kto ma wyrzucać aut. a o rzucie rożnym, gdzie spacerkiem szedł nasz dziabąg, by wszyscy senegalczycy mogli na spokojnie się ustawić pod swoją bramką?! ostatnie minuty?! to powinien być bieg na róg i natychmiastowy wykop, by za***yć przeciwnika. a tak naprawdę nasi ciągle zaskakiwali sami siebie. dzieci z podstawówki nawet podawać do siebie nie potrafią. oglądać japończyków w akcji to był lukier dla oczu... celność, dynamik... rozwiń
Avatar
Gość / 19 czerwca 2018 o 20:02
0
mózg zespołu dno/podania tylko do tyłu i boku/czas odejść bo z tym celebrytą nic nie wygramy!!!!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Byli o krok od tragedii. Skończyło się na zniszczonych samochodach i… uszkodzonych wagonach

Byli o krok od tragedii. Skończyło się na zniszczonych samochodach i… uszkodzonych wagonach 5 1

Dwoje kierowców może mówić o naprawdę dużym szczęściu – przez swoją nieuwagę zderzyli się z pociągami. Skończyło się tylko na strachu i na zniszczonych pojazdach

Koncert Alameda 4 w DDK Węglin
24 listopada 2018, 19:00
film

Koncert Alameda 4 w DDK Węglin 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 24 listopada o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się koncert w ramach projektu Alameda.

Chełmianka – Wisła Sandomierz 0:1. Dobry tylko początek

Chełmianka – Wisła Sandomierz 0:1. Dobry tylko początek 0 0

Nie było przełamania w Chełmie. Drużyna Artura Bożyka zanotowała właśnie ósmy z rzędu mecz bez zwycięstwa. Biało-zieloni przegrali w sobotę u siebie z Wisłą Sandomierz 0:1

Polska – Holandia 0:49. Bardzo bolesna lekcja
galeria

Polska – Holandia 0:49. Bardzo bolesna lekcja 0 0

W meczu cyklu Rugby Europe Trophy sezonu 2018/2019 Polska przegrała z Holandią 0:49. Była to pierwsza porażka Biało-Czerwonych po zwycięstwach z Czechami i Litwą. Mimo przegranej nasza reprezentacja utrzymała prowadzenie w tabeli

Spadł pierwszy śnieg. Solarki wyjechały na ulice Lublina [zdjęcia]
galeria

Spadł pierwszy śnieg. Solarki wyjechały na ulice Lublina [zdjęcia] 89 9

Pierwszy śnieg spadł dzisiaj na ulice Lublina. Miejskie służby od razu ruszyły do pracy i na ulice wyjechały solarki. Na intensywne opady białego puchu będziemy musieli jeszcze poczekać

Dariusz Gaweł (AZS UMCS Lublin): Chcę ugruntować pozycję AZS UMCS jako najlepszego klubu w województwie w szkoleniu dzieci i młodzieży

Dariusz Gaweł (AZS UMCS Lublin): Chcę ugruntować pozycję AZS UMCS jako najlepszego klubu w województwie w szkoleniu dzieci i młodzieży 0 1

Rozmowa z Dariuszem Gawłem, prezesem AZS UMCS Lublin

Zniszczył autobusy na dworcu. Poszukuje go policja [wideo]
film

Zniszczył autobusy na dworcu. Poszukuje go policja [wideo] 17 8

Nieznany mężczyzna zniszczył dwa zaparkowane na dworcu w Lublinie autobusy rejsowe. Straty wyceniono na ponad 22 tysiące złotych. Sprawcy poszukuje policja

22. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca

22. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca 1 0

Co Gdzie Kiedy. Jeśli publiczność wychodzi tanecznym krokiem to znak, że było super. Bo było. Zapowiadany jako gwiazda Ailey II gwiazdorstwo potwierdził

Zderzenie samochodów w miejscowości Przytoczno. Są problemy z przejazdem

Zderzenie samochodów w miejscowości Przytoczno. Są problemy z przejazdem 6 1

Dwa auta zderzyły się ze sobą w miejscowości Przytoczno, koło Lubartowa. Nikt nie został ranny, ale przejazd drogą krajową numer 48 w kierunku Dęblina jest utrudniony

Wystawa pokonkursowa "Geniusz Kresów" w Zamościu
22 listopada 2018, 12:00

Wystawa pokonkursowa "Geniusz Kresów" w Zamościu 1 2

Co Gdzie Kiedy. Centrum Synagoga Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego w Zamościu (ul. Pereca 14) zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej "Geniusz Kresów", który odbędzie się w czwartek, 22 listopada o godz. 12.

Aplikacja ma pomóc uszczelnić system opłat za śmieci. Urzędnicy ogłaszają konkurs

Aplikacja ma pomóc uszczelnić system opłat za śmieci. Urzędnicy ogłaszają konkurs 0 1

Aplikacja poszukiwana. Ma to być takie rozwiązanie, które pomoże w uszczelnieniu systemu opłat za wywóz i zagospodarowanie śmieci w Świdniku. Wniosek o dopuszczenie do pilotażowego konkursu w ramach programu GovTech Polska można składać do końca listopada.

Jeden numer telefonu ułatwi pacjentom korzystanie z systemu ochrony zdrowia

Jeden numer telefonu ułatwi pacjentom korzystanie z systemu ochrony zdrowia 9 3

W oddziałach NFZ w całej Polsce działa już Telefoniczna Informacja Pacjenta (TIP) – wspólny numer telefonu dla Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Biura Rzecznika Praw Pacjenta.

Tłumy fanów na spotkaniu z Naruciakiem w Tarasach Zamkowych [zdjęcia]
galeria

Tłumy fanów na spotkaniu z Naruciakiem w Tarasach Zamkowych [zdjęcia] 220 25

Znany YouTuber - Naruciak - spotkał się w sobotę ze swoimi fanami z Lublina w Tarasach Zamkowych. Tłumy chętnych chciały sobie zrobić zdjęcie i porozmawiać ze swoim idolem.

Polscy piłkarze przygotowują się do meczu z Portugalią w Lidze Narodów
film

Polscy piłkarze przygotowują się do meczu z Portugalią w Lidze Narodów 0 2

Reprezentacja Polski we wtorek (20.11) rozegra ostatni mecz w Lidze Narodów. Biało-czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Portugalią. Kadra Jerzego Brzęczka przygotowuje się do tego meczu w Gdańsku.

Nie będą mieć fermy drobiu za płotem. Mieszkańcy sprzeciwiają się inwestycji

Nie będą mieć fermy drobiu za płotem. Mieszkańcy sprzeciwiają się inwestycji 21 12

Gmina Baranów Maleją szanse na powstanie oprotestowanej przez mieszkańców Śniadówki dużej fermy drobiu. Odmowę wydania decyzji środowiskowej dla inwestycji w mocy utrzymało Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Lublinie

Sport EXTRA

LOTTO Ekstraklasa
15 KOLEJKA

Wyniki:

Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 2:2
Jagiellonia - Lech Poznań 2:2
Korona Kielce - Piast Gliwice 1:0
Lechia Gdańsk - Cracovia 1:0
Miedź Legnica - Arka Gdynia 0:4
Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 2:1
Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 3:2
Wisła Płock - Zagłębie Sosnowiec 2:0

Tabela:

1. Lechia 15 31 25-15
2. Jagiellonia 15 28 26-18
3. Legia 15 26 25-18
4. Wisła K. 15 25 28-19