Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

II LIGA MĘŻCZYZN

1 sierpnia 2017 r.
11:50

Avia Świdnik wciąż bez uprawnień do gry w nowym sezonie

Autor: Zdjęcie autora grom
0 38 A A
Już 7 sierpnia siatkarze Avii rozpoczną przygotowania do nowych rozgrywek. Czy będą mieli po co trenować?
Już 7 sierpnia siatkarze Avii rozpoczną przygotowania do nowych rozgrywek. Czy będą mieli po co trenować? (fot. Andrzej Krupa)

Do 8 sierpnia klub ma czas na przedstawienie Komisji Licencyjnej PZPS odpowiednich wyjaśnień

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sprawa dotyczy kwestii związanych z przejęciem Autonomicznej Sekcji Piłki Siatkowej Avia przez Miejski Klub Sportowy Avia w styczniu tego roku. – Mamy wątpliwości w sprawie realizacji zadań związanych z zawartym między obiema stronami porozumieniem. Do MKS Avia wysłaliśmy pismo w tej sprawie. Do 8 sierpnia oczekujemy wyjaśnień. Na podstawie materiałów, którymi dysponowaliśmy, nie mogliśmy przyznać dla klubu MKS Avia Świdnik licencji na grę w II lidze w sezonie 2017/2018 – tłumaczy Stanisław Łopaciński, przewodniczący Komisji Licencyjnej Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Dlaczego zatem świdnicki klub nie otrzymał licencji na grę w II lidze w sezonie 2017/2018? Art. 18, punkt 1, podpunkt 3 Regulaminu wydawania licencji klubowych dla drużyn szczebla centralnego Polskiego Związku Piłki Siatkowej mówi o tym, że klub ubiegający się o licencję musi dołączyć do wniosku „oświadczenie dotyczące nie zalegania w opłacaniu składek na ubezpieczenie społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Zdrowotnych w stosunku do ZUS oraz oświadczenie klubu dotyczące nie zalegania w podatkach w stosunku do Urzędu Skarbowego nie przekraczających 90 dni na dzień składania wniosku”.

Wraz z przejęciem ASPS MKS przejął też zobowiązania. Chodzi o Urząd Skarbowy i ZUS. – Do zapłacenia było około 60 tysięcy. Z ZUS ASPS Avia podpisał ugodę. Jeżeli MKS dokonałaby spłaty w terminie, byłoby mniej odsetek do uregulowania. Nie dziwi nas zatem decyzja Komisji Licencyjnej o tym, że MKS Avia nie otrzymał licencji na grę w nowym sezonie – mówi pragnący zachować anonimowość nasz rozmówca.

Kolejne posiedzenie Komisji Licencyjnej ma się odbyć w połowie sierpnia. Jaka przyszłość czeka świdnickich siatkarzy? Jeżeli MKS Avia nie ureguluje należności, nie otrzyma pozwolenia na grę w sezonie 2017/2018. – Jesteśmy po to, aby pomagać drużynom. Mam nadzieję, że klub ze Świdnika wyjaśni wszystkie nasze wątpliwości i będziemy mogli przyznać mu licencję – dodaje Łopaciński.

– Ostatnio byłem na urlopie. Nie chcę komentować sprawy, bo na razie jej nie znam. Po zapoznaniu się z pismem Komisji Licencyjnej na pewno odniesiemy się do wytycznych. Zrobimy wszystko, aby Avia otrzymała wymagane pozwolenie na grę w II lidze – mówi prezes MKS Avia Świdnik Łukasz Reszka.

 

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2017 o 07:25
0
Dobrze gada. Inaczej będzie ZŁA zmiana!
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2017 o 08:56
0
Może ktoś ma pomysł co zrobić by siatkówka nie zniknęła ze Świdnika? Mój pomysł to poprosić z T. Wójtowicza o wsparcie. Co Wy na to?
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2017 o 22:59
0
A Kozak płacił?
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2017 o 22:14
0
Jak Lis i Chałas nie płacili ZUSów i mieli licencję to Reszka płacący ZUSy też ją spokojnie dostanie.
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2017 o 21:59
0
Powiedzcie zawodnikom, że licencji może nie być. Ciekawe czy wtedy podpiszą kontrakty? A może to jest celowe działanie by została w Świdniku tylko p. nożna???
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2017 o 20:56
0
Po co licencja teraz jak liga rusza w październiku? A LKPS już ma? Nikt jeszcze nie ma licencji bo komisja je dopiero wysyła. 148 klubów złożyło wnioski, zanim te leśne dziadki naślinią koperty to trochę minie.
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2017 o 19:21
0
Lis z Chałasem zrobią wszystko co mogą aby zniszczyć siatkówkę. Ścigają ich dłużnicy, skarbówka. Prokurator ich sprawdza. Więc uruchomili wszystkie swoje układy aby się zemścić i zniszczyć dumę lotniczego miasta:/ oni nie mogą już kraść więc trzeba zaorać wszystko.
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2017 o 06:00
0
Wszystkie działania wraz z akcją medialną zmierzają do zaorania siatkówki w Świdniku. Uczcie się od LKPS-u. Rozstali się z trenerem i częścią zawodników i po cichutku i bez hejtu w Internecie. Tal się buduje atmosferę wokół drużyny i klimat dla siatkówki!!!! Jeszcze trochę to w Świdniku zostanie tylko turystyka rowerowa i szachy na placu Bolka i Lolka.... A ul. Kusocińskiego jak nie było tak nie ma.... Dobrze, że coś drgnęło w sprawie basenów. Ostrzegam, dalej tak działajcie w mieście to nowy budynek UM zasiedli lider ŚWS. Oj będzie płacz i lament!!!
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2017 o 23:03
0
Skoro ktoś tu napisał, że dług sięga 2011 roku to po drodze była jeszcze prezesura Romana K. kiedy to w zarządzie byli m.in. Tomasz K. i Andrzej K. Dwaj z nich to obecnie radni, a trzeci to wiceprzewodniczący związku więc wszyscy trzej są osobami wiarygodnymi, godnymi zaufania. Niech oni się wypowiedzą dlaczego za ich "panowania" też powstawał dług i co myślą o konieczności spłaty przez MKS zadłużenia ASPS do skarbówki i ZUSu by swoim autorytetem przereać w końcu tą bezsensowną dyskusję.
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2017 o 20:37
0
Skoro nie można mieć długów żeby otrzymać licencję, to jak u diabła komisja przyznawała licencję ASPS skoro długi sięgają 2011 roku? A może Lis i Chałas składali fałszywe oświadczenia a może przewodniczący komisji brał w łapę aby tego nie widzieć? Panowie wyjaśnijcie nam.
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2017 o 07:25
0
Dobrze gada. Inaczej będzie ZŁA zmiana!
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2017 o 08:56
0
Może ktoś ma pomysł co zrobić by siatkówka nie zniknęła ze Świdnika? Mój pomysł to poprosić z T. Wójtowicza o wsparcie. Co Wy na to?
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2017 o 22:59
0
A Kozak płacił?
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2017 o 22:14
0
Jak Lis i Chałas nie płacili ZUSów i mieli licencję to Reszka płacący ZUSy też ją spokojnie dostanie.
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2017 o 21:59
0
Powiedzcie zawodnikom, że licencji może nie być. Ciekawe czy wtedy podpiszą kontrakty? A może to jest celowe działanie by została w Świdniku tylko p. nożna???
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2017 o 20:56
0
Po co licencja teraz jak liga rusza w październiku? A LKPS już ma? Nikt jeszcze nie ma licencji bo komisja je dopiero wysyła. 148 klubów złożyło wnioski, zanim te leśne dziadki naślinią koperty to trochę minie.
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2017 o 19:21
0
Lis z Chałasem zrobią wszystko co mogą aby zniszczyć siatkówkę. Ścigają ich dłużnicy, skarbówka. Prokurator ich sprawdza. Więc uruchomili wszystkie swoje układy aby się zemścić i zniszczyć dumę lotniczego miasta:/ oni nie mogą już kraść więc trzeba zaorać wszystko.
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2017 o 06:00
0
Wszystkie działania wraz z akcją medialną zmierzają do zaorania siatkówki w Świdniku. Uczcie się od LKPS-u. Rozstali się z trenerem i częścią zawodników i po cichutku i bez hejtu w Internecie. Tal się buduje atmosferę wokół drużyny i klimat dla siatkówki!!!! Jeszcze trochę to w Świdniku zostanie tylko turystyka rowerowa i szachy na placu Bolka i Lolka.... A ul. Kusocińskiego jak nie było tak nie ma.... Dobrze, że coś drgnęło w sprawie basenów. Ostrzegam, dalej tak działajcie w mieście to nowy budynek UM zasiedli lider ŚWS. Oj będzie płacz i lament!!!
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2017 o 23:03
0
Skoro ktoś tu napisał, że dług sięga 2011 roku to po drodze była jeszcze prezesura Romana K. kiedy to w zarządzie byli m.in. Tomasz K. i Andrzej K. Dwaj z nich to obecnie radni, a trzeci to wiceprzewodniczący związku więc wszyscy trzej są osobami wiarygodnymi, godnymi zaufania. Niech oni się wypowiedzą dlaczego za ich "panowania" też powstawał dług i co myślą o konieczności spłaty przez MKS zadłużenia ASPS do skarbówki i ZUSu by swoim autorytetem przereać w końcu tą bezsensowną dyskusję.
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2017 o 20:37
0
Skoro nie można mieć długów żeby otrzymać licencję, to jak u diabła komisja przyznawała licencję ASPS skoro długi sięgają 2011 roku? A może Lis i Chałas składali fałszywe oświadczenia a może przewodniczący komisji brał w łapę aby tego nie widzieć? Panowie wyjaśnijcie nam.
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 1 0

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 7 1

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 0

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 2

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 2

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 6 1

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i....
film

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i.... 27 19

Niewiele zabrakło a skończyłoby się mandatem. Rowerzyści mieli szczęście

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek
galeria

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek 0 0

Drugi sparing i pierwsze zwycięstwo Motoru Lublin. Podopieczni Mariusza Sawy pokonali w sobotę trzecioligowca z grupy pierwsze – Victorię Sulejówek 3:0. Gospodarze powinni jednak zdobyć zdecydowanie więcej bramek.

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 8 9

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

II LIGA MĘŻCZYZN
Półfinały

Wyniki:

Karpaty Krosno - Neobus Niebylec 0:3
Karpaty Krosno - Neobus Niebylec 3:1
Neobus Niebylec - Karpaty Krosno 1:3
Neobus Niebylec - Karpaty Krosno 3:2
Karpaty Krosno - Neobus Niebylec 3:2
Politechnika Lublin - Avia Świdnik 2:3
Politechnika Lublin - Avia Świdnik 3:1
Avia Świdnik - Politechnika Lublin 3:0
Avia Świdnik - Politechnika Lublin 3:2

Tabela:

1. Karpaty Krosno 16 41 45:16
2. Politechnika Lublin 16 35 39:22
3. Avia Świdnik 16 33 41:25
4. Niebylec 16 22 30:34
5. Błękitni Ropczyce 16 19 27:37
6. KKS Kozienice 16 18 28:36
7. RCS Radom 16 17 26-36
8. Skórzani/SMS 16 16 25:38
9. AKS Rzeszów 16 15 20:37

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010