Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA

5 czerwca 2023 r.
9:28

Włókniarz Frampol – Omega Stary Zamość 2:5. Wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Autor: Zdjęcie autora bs
Włókniarz Frampol po tym sezonie pożegna się z klasą okręgową<br />
Włókniarz Frampol po tym sezonie pożegna się z klasą okręgową
(fot. DW)

Pogodzony ze spadkiem Włókniarz Frampol przegrał wysoko na własnym stadionie z Omegą Stary Zamość, choć w końcówce potrafił nieco postraszyć wyżej notowanego rywala

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Omega jechała do Frampola jako murowany faworyt do wygranej i na wyjście na prowadzenie piłkarzy ze Starego Zamościa nie przyszło czekać długo. W 21 minucie po dokładnie rozegranej akcji z lewego skrzydła piłkę w pole karne zacentrował Damian Otręba, a tam celną główką popisał się Przemysław Tchórz. Siedem minut później goście prowadzili już 2:0. Tym razem Otręba dostał dobre prostopadłe podanie w pole karne Włókniarza. Tam „zabawił się” z dwójką obrońców, a następnie płaskim strzałem umieścił piłkę w bramce ekipy z Frampola.

Omega, która prowadziła do przerwy dwoma golami nie forsowała tempa w drugiej połowie, ale jak już zaatakowała, to zadała dwa błyskawiczne ciosy. W 74 minucie po akcji z lewej strony piłkę na około 13 metr otrzymał Bartosz Nizioł. Kapitan Omegi oddał strzał, który wyblokował obrońca, ale szybko pospieszył z dobitką. A ta okazała się już skuteczna. Natomiast chwilę po wznowieniu gry Otręba popisał się świetną asystą lobując linię obrony Włókniarza, a Krystian Olech strzałem w długi róg zdobył czwartego gola dla gości.

Wysokie prowadzenie nieco uśpiło przyjezdnych, a gospodarze skrzętnie to wykorzystali w 77 minucie po wrzucie piłki z autu sprytnie w polu karnym zachował się Michał Harkot i trafił na 1:4. Ten sam zawodnik zdobył gola niespełna 10 minut później Harkot chciał dośrodkować na głowę jednego z kolegów, ale z centry wyszła mu bramka. Ostatnie słowo należało jednak do Omegi. W 89 minucie dobre podanie w pole karne otrzymał Nizioł, po czym zabrał się z piłka do środka i strzałem w samo okienko ustalił wynik spotkania.

 – Wiemy już od jakiegoś czasu, że po tym sezonie pożegnamy się z okręgówką, ale nie robimy z tego powodu przesadnej tragedii – mówi Bartłomiej Kowalik, trener Włókniarza. – Można powiedzieć, że dopadł nas „efekt drugiego sezonu” bo po awansie jako beniaminek udało nam się utrzymać w lidze. Teraz skupiamy się na ogrywaniu lokalnej młodzieży, którą posiadamy i myślimy już o kolejnych rozgrywkach w klasie A. Włókniarz przeżywa co jakiś czas wzloty i upadki. Wiemy co należy poprawić i postaramy się o to by w przyszłości znów wrócić do klasy okręgowej – dodaje szkoleniowiec ekipy z Frampola.

Włókniarz Frampol – Omega Stary Zamość 2:5 (0:2)

Bramki: Harkot 77, 86 – Tchórz 21, Otręba 28, Nizioł 74, 89, Olech 75).

Włókniarz: Sowa – Alterman, D. Swatowski, Myszak, J. Swatowski, Małer, Oleszek (85 Kiełbasa), Harkot, Czajka, Lipiński, R. Swatowski (30 Zdunek).

Omega: Pieczykolan, Cymerman, Baran, Mikulski, Goździuk (76 Krukowski), Dyrkacz, Bubeła, Radziszewski (62 Lichota), Tchórz (80 Dywański), Otręba (71 Olech), Nizioł.

Sędziował: Kuryj.

Świetna passa trwa

 Łada 1945 Biłgoraj z kolejną wygraną. Ekipa trenera Jarosława Czarnieckiego tym razem ograła w Łukowej tamtejszą Victorię

W pierwszej połowie kibice na stadionie w Łukowej nie oglądali bramek. Na pierwsze trafienie przyszło poczekać do 68 minuty kiedy na listę strzelców wpisał się Michał Skubis. Trzy minuty później ten sam zawodnik zdobył kolejnego gola dla swojej drużyny, a w końcówce wynik meczu ustalił Patryk Dorosz.

Cenną wygraną w tej kolejce odniosła także Tanew Majdan Stary. Ekipa dowodzona przez Bogdana Antolaka wygrała z Olimpiakosem Tarnogród na jego terenie 2:0, a dubletem popisał się niezawodny Arkadiusz Kusiak.

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA

Hetman Zamość – Unia Hrubieszów 1:1 (Miedźwiedź 75 – Karaszewski 22) * Włókniarz Frampol – Omega Stary Zamość 2:5 (Harkot 77, 86 – Tchórz 21, Otręba 28, Nizioł 74, 89, Olech 75) * Victoria Łukowa – Łada 1945 Biłgoraj 0:3 (Skubis 68, 71, Dorosz 88) * Olimpiakos Tarnogród – Tanew Majdan Stary 0:2 (A. Kusiak 16, 60) * Pogoń 96 Łaszczówka – Korona Łaszczów 1:1 (Ozkavak 80 – Świątek 87) * Granica Lubycza Królewska – Graf Chodywańce 3:1 (Kushch-Vasylyshyn 9, 79, Olenkiewicz 46 - Ciećko 59) * Olimpia Miączyn – Huczwa Tyszowce 0:7 (Pkhkakadze 22-karny, 50, 53, 61, 70-karny, Ziółkowski 57, 81) * Igros Krasnobród – Orkan Bełżec 3:4 (Droździel 15, 66, Kostrubiec 69 - Kowal 5, Dziedzic 12, 58, M. Czachor 87).

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Bartłomiej Kseniak zawodnik KS SNAJPER (z tarczą) - zwycięzca w dwóch kategoriach pistoletowych.
galeria

Celowali patriotycznie. Memoriał Strzelecki Żołnierzy i Powstańców

W Klubie Strzeleckim Snajper Lublin uczcili dzisiaj pamięć poległych i pomordowanych żołnierzy i powstańców.

Rozpoznasz polityków z Lubelszczyzny? Sprawdź się w naszym quizie!
QUIZ

Rozpoznasz polityków z Lubelszczyzny? Sprawdź się w naszym quizie!

Lubelszczyzna od lat jest ważnym miejscem na politycznej mapie Polski. To właśnie stąd wywodzi się wielu znanych parlamentarzystów, samorządowców i działaczy, którzy kształtują nie tylko lokalną, ale też krajową scenę polityczną. Część z nich działa od dekad, inni dopiero zdobywają popularność, ale jedno jest pewne – każdy, kto interesuje się życiem publicznym w regionie, powinien kojarzyć ich twarze. Dlatego przygotowaliśmy specjalny quiz o politykach z Lublina i województwa lubelskiego, który sprawdzi twoją wiedzę w nietypowy sposób.

Zamojski Szpital Niepubliczny w Zamościu mieści się przy ul. Peowiaków

Przymiarki do nowego oddziału w „starym” szpitalu. Prezes: Będziemy stawać na głowie

Baza lokalowa jest. Z personelem pomocniczym też nie będzie problemu. By pomysł na uruchomienie w zamojskim tzw. starym szpitalu oddziału psychiatrii dziecięcej się powiódł, potrzebni są jeszcze lekarze specjaliści.

Klaudia Klimczyk czyli Mama Na Obrotach

Gwiazda TikToka jedzie z nowym programem. Odwiedzi dwie miejscowości

Popularność zdobyła dzięki TikTokowi, ale znana jest również ze stund-upu. Klaudia Klimczyk występująca pod pseudonimem Mama Na Obrotach odwiedzi na początku października dwie miejscowości w powiecie tomaszowskim. Jej występy w Łaszczowie i Jarczowie będą biletowane.

Zniszczony dom w Wyrykach

Do czasu odbudowy domu poszkodowana rodzina z Wyryk ma zapewnione mieszkanie zastępcze

Do czasu odbudowy domu poszkodowana rodzina z Wyryk ma zapewnione mieszkanie zastępcze – powiedział PAP wójt gminy Bernard Błaszczuk. Dom został uszkodzony w nocy z 9 na 10 września, gdy nad Polskę wtargnęły rosyjskie drony. Budynek zostanie odbudowany od podstaw na koszt państwa.

Na ulicy Łukasińskiego pracownicy Strabagu całe wakacje układali kostkę na nowo. Od 1 października będzie już można tamtędy jeździć

Gwarancyjne remonty na finiszu. Ale poprawek ten wykonawca może mieć więcej

Z początkiem października zostanie otwarty ruch na Łukasińskiego, a najpewniej do końca miesiąca na Altanowej. Obie te ulice były w ramach remontów pogwarancyjnych naprawiane przez firmę Strabag. Miasto chciałoby, aby ten wykonawca poprawił też inne swoje inwestycje w mieście.

Świdniczanka wygrała drugi mecz z rzędu

Świdniczanka lepsza od Wisły II Kraków

W siedmiu pierwszych występach tylko trzy punkty. W dwóch ostatnich aż sześć „oczek”. Świdniczanka po derbowej wygranej z Avią poszła za ciosem i w meczu na dnie tabeli pokonała u siebie Wisłę II Kraków 4:1.

Bogdan Nowak i jedna z jego rozmówczyń - Jadwiga Kropornicka
galeria

Powrót do wyjątkowo trudnej przeszłości. Książka i reportaż pełne traumatycznych wspomnień

Godziny rozmów, setki zdjęć i nagrań. Gmina Skierbieszów wydaje kolejną wyjątkową książkę. Uzupełnieniem publikacji będzie też filmowy reportaż. Zawarte w nich są wspomnienia trudne, dotyczące czasów wojny i tego, co mieszkańcy Zamojszczyzny przeżyli podczas wysiedleń.

Bryan Griffin rozegrał niezłe zawody

PGE Start Lublin pokonał Górnika Zamek Książ Wałbrzych i zagra w finale Superpucharu Polski

PGE Start zagra w finale Pekao S.A. Superpucharu Polski. W sobotnim półfinale ekipa z Lublina pokonała Górnika Zamek Książ Wałbrzych 80:66.

Protest przeciwko myśliwym
Protest w Lublinie
galeria

Dość przypadkowych śmierci z rąk myśliwych

Kolejna tragedia, kolejny raz usłyszeliśmy „pomyliłem z dzikiem”. Ile tragedii z rąk myśliwych musi się jeszcze wydarzyć? Czy możemy czuć się bezpiecznie? – dopytywali aktywiści z lubelskiego Ruchu Antyłowieckiego podczas dzisiejszego protestu pod siedzibę Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego przy ul. Wieniawskiej.

Bezpłatna antykoncepcja dla młodych kobiet. Tego chcą posłowie Polski 2050

Bezpłatna antykoncepcja dla młodych kobiet. Tego chcą posłowie Polski 2050

Posłowie Polski 2050 złożyli w Sejmie projekt ustawy, który przewiduje bezpłatny dostęp do antykoncepcji dla kobiet w wieku od 18 do 25 lat. Przewidziano w nim także, rozszerzenie antykoncepcji objętej refundacją, dla kobiet powyżej 25 roku życia. Bezpłatne środki antykoncepcji ma finansować NFZ.

Rondo służy już od roku. Teraz ma nazwę stowarzyszenia

Rondo służy już od roku. Teraz ma nazwę stowarzyszenia

Rondo, którym od roku jeżdżą już mieszkańcy, zyskało nazwę najstarszego stowarzyszenia w Białej Podlaskiej. Koło Bialczan złożyło taki wniosek niemal od razu po otwarciu inwestycji.

Sierż. Łukasz Remuszka i st. post. Łukasz Bizoń uratowali życie młodemu mężczyźnie

Sierż. Remuszka i st. post. Bizoń uratowali życie 25-latkowi

Byli na służbie, zrobili to, co do nich należało. Ale gdyby się zawahali i nie podjęli akcji ratowniczej tak szybko, młody mężczyzna mógłby już nie żyć. Dwaj policjanci z Lublina uratowali mu życie.

Magdalena Bożko-Miedzwiecka – dziennikarka, rzeczniczka prasowa. Publikowała w Dzienniku Wschodnim, Newsweeku, Newsweeku Historii, Rzeczpospolitej, Twórczości, Akcencie, Karcie. Laureatka dziennikarskich nagród, m.in. Ostrego Pióra Business Centre Club, nagród w konkursie prasowym Mediów Regionalnych im. Jana Stepka za reportaże historyczne i społeczne, nagród Salus Publica Głównego Inspektora Pracy, nagrody im. Bolesława Prusa Związku Literackich Polskich.

Polska o nim milczała, jakby nigdy nie istniał

Gdyby nie polscy piloci i mieszkańcy niewielkiej lubelskiej miejscowości, nikt by dzisiaj nie wiedział, że to w Woli Osowińskiej pod Radzyniem Podlaskim urodził się założyciel i pierwszy dowódca Dywizjonu 303. Polskie władze skutecznie wymazały pułkownika Zdzisława Krasnodębskiego z kart historii. Ale ludzie nie zapomnieli.

Wiejska zabawa, pacyfikacja i przemarsz partyzantów. Piknik Historyczny w Brodziakach
28 września 2025, 13:30

Wiejska zabawa, pacyfikacja i przemarsz partyzantów. Piknik Historyczny w Brodziakach

Historyczne widowisko będzie zasadniczym punktem niedzielnego pikniku, który w niedzielę (28 września) odbędzie się w Brodziakach pod Biłgorajem.

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA
7. KOLEJKA

Wyniki:

Roztocze Szczebrzeszyn 1925 - Gryf Gmina Zamość 0-6
BKS Bodaczów - Sparta Łabunie 3-0
Victoria Łukowa - Korona Łaszczów 7-0
Omega Stary Zamość - Grom Różaniec 2-3
Andoria Mircze - Potok Sitno 3-2
Huczwa Tyszowce - Błękitni Obsza 3-2
Pogoń 96 Łaszczówka - Olimpiakos Tarnogród 5-1
Huragan Gmina Hrubieszów - Graf Chodywańce 2-2

Tabela:

1. Bodaczów 7 21 29-3
2. Victoria 7 21 26-1
3. Graf 7 17 13-6
4. Gryf 7 15 26-9
5. Andoria 7 13 16-7
6. Huczwa 7 12 19-14
7. Huragan 7 11 14-17
8. Grom 7 9 16-21
9. Korona 7 9 15-20
10. Omega 7 8 17-18
11. Błękitni 7 6 7-12
12. Sparta 7 6 9-22
13. Pogoń 7 5 11-18
14. Roztocze 7 5 8-17
15. Potok 7 1 8-27
16. Olimpiakos 7 0 7-29

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!