Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

SUPERLIGA

11 sierpnia 2025 r.
12:52

Z Ligi Mistrzów do Azotów Puławy

Autor: Zdjęcie autora grom
Reprezentacyjny rozgrywający Górnika Zabrze Szymon Działakiewicz dołączył do Azotów Puławy
Reprezentacyjny rozgrywający Górnika Zabrze Szymon Działakiewicz dołączył do Azotów Puławy (fot. GornikZabrze.handball)

Mocno przebudowana drużyna Azotów Puławy ma za sobą pierwsze gry kontrolne. Od poniedziałku z zespołem trenuje rozgrywający Górnika Zabrze

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Po zawirowaniach związanych z wycofaniem się sponsora strategicznego Grupy Azoty Puławy, puławskiemu klubowi udało się skompletować kadrę na sezon 2025/2026 i przystąpić do treningów.

Drużynę nadal poprowadzi Patryk Kuchczyński, a pomagał mu będzie Piotr Dropek. Z składu z minionego sezonu zostało czterech zawodników. To rozgrywający Jan Antolak, Kuba Bereziński i Gustaw Kowalik oraz obrotowy Ignacy Jaworski.

Kadrę uzupełnili przede wszystkim gracze Górnik Zabrze, który nie otrzymał licencji na grę w Orlen Superlidze oraz szczypiorniści zagraniczni.

Pod okiem trenera Kuchczyńskiego drużyna rozegrała pierwsze gry kontrolne - uczestniczyła w Mielcu, w XIII Memoriale Antoniego Weryńskiego.

Puławianie zmierzyli się tam z zespołami z Orlen Superligi. Najpierw zagrali z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski, któremu ulegli minimalnie (36:37).

Następnie, w spotkaniu o trzecie miejsce, nie dali rady Corotop Gwardii Opole, przegrywając 28:34. Memoriał wygrali gospodarze, beniaminek Orlen Superligi, Handball Stal Mielec.

- Pojechaliśmy na turniej do Mielca po tygodniu pracy i zaledwie czterech zajęciach z piłkami. Mamy większość nowych graczy i potrzebujemy czasu na zgranie zespołu. W meczu z Piotrkowianinem nawiązaliśmy równorzędną walkę, a wynik wahał się do końcowej syreny. W końcówce popełniliśmy zbyt dużo błędów i ulegliśmy różnicą jednej bramki - tłumaczy Piotr Dropek, drugi trener Azotów Puławy.

- Z kolei w starciu z Gwardią pierwsza połowa była wyrównana, w drugiej zabrakło nam trochę sił. Na obecnym etapie przygotowań nie jesteśmy jeszcze w stanie grać dwóch spotkań dzień po dniu - dodaje szkoleniowiec.

W piątek Azoty rozegrają kolejny mecz kontrolny. W Puławach zmierzą się z AZS UW Warszawa.

Od poniedziałku do zajęć Azotów dołączył rozgrywający, reprezentant Polski, Szymon Działakiewicz (25 lat), który ostatnio występował w Górniku Zabrze.

Szczypiornista grał w UKS Dziewiątka Legnica, SMS ZPRP Gdańsk, Gwardii Opole, VfL Gummersbach, Redbergslids IK, SC Pick Szeged, GWD Inden oraz ostatnio w Górniku. W sezonie 2023/2024 z drużyną Pick Szeged Działakiewicz rywalizował w Lidze Mistrzów.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Azoty Puławy 37:36 (18:20)

Azoty: Petkowski, Ciupa - Wisiński 6, Racotea 5, Antolak 5, Komarzewski 2, Jaworski 4, Artemenko 6,  Łyżwa 4, Curzytek 2, Cacak 1, Adamczewski 1, Kowalik, Bereziński.

Corotop Gwardia Opole - Azoty Puławy 34:28 (18:16)

Azoty: Petkowski, Ciupa - Racotea 2, Komarzewski 4, Łyżwa 4, Wisiński 3, Jaworski 11, Savitsky 1, Artemenko 1, Antolak 2, Bereziński, Kowalik, Curzytek, Adamczewski.

Pozostałe wyniki XIII Memoriału Antoniego Weryńskiego:

Półfinał: Handball Stal Mielec - Corotop Gwardia Opole 33:33 (19:15) rzuty karne 4:2 * finał: Handball Stal Mielec – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 30:28 (14:14).

Klasyfikacja końcowa: 1. Handball Stal Mielec, 2. Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, 3. Corotop Gwardia Opole, 4. Azoty Puławy.

Kadra Azotów Puławy na sezon 2025/2026:

Bramkarze: Paweł Ciupa, Andrej Petkovski;

Rozgrywający: Jan Antolak, Kuba Bereziński, Jakub Curzytek, Szymon Działakiewicz, Gustaw Kowalik, Krzysztof Łyżwa, Racotea Dan-Emil, Daniel Wisiński;

Skrzydłowi: Rafał Adamczewski, Dmytro Artemenko, Krzysztof Komarzewski, Pavlo Savytskyi;

Obrotowi: Dawid Cacak, Ignacy Jaworski.

Trener: Patryk Kuchczyński. II trener: Piotr Dropek. Fizjoterapeuta: Andrzej Karpiński. Masażysta: Michał Majcher.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Magdalena Bożko-Miedzwiecka – dziennikarka, rzeczniczka prasowa. Publikowała w Dzienniku Wschodnim, Newsweeku, Newsweeku Historii, Rzeczpospolitej, Twórczości, Akcencie, Karcie. Laureatka dziennikarskich nagród, m.in. Ostrego Pióra Business Centre Club, nagród w konkursie prasowym Mediów Regionalnych im. Jana Stepka za reportaże historyczne i społeczne, nagród Salus Publica Głównego Inspektora Pracy, nagrody im. Bolesława Prusa Związku Literackich Polskich.

Polska o nim milczała, jakby nigdy nie istniał

Gdyby nie polscy piloci i mieszkańcy niewielkiej lubelskiej miejscowości, nikt by dzisiaj nie wiedział, że to w Woli Osowińskiej pod Radzyniem Podlaskim urodził się założyciel i pierwszy dowódca Dywizjonu 303. Polskie władze skutecznie wymazały pułkownika Zdzisława Krasnodębskiego z kart historii. Ale ludzie nie zapomnieli.

Wiejska zabawa, pacyfikacja i przemarsz partyzantów. Piknik Historyczny w Brodziakach
28 września 2025, 13:30

Wiejska zabawa, pacyfikacja i przemarsz partyzantów. Piknik Historyczny w Brodziakach

Historyczne widowisko będzie zasadniczym punktem niedzielnego pikniku, który w niedzielę (28 września) odbędzie się w Brodziakach pod Biłgorajem.

45-letni mieszkaniec Bełżca potrzebuje pieniędzy na leczenie

Wielka mobilizacja. Ruszyła akcja pomocy dla pana Pawła

Leki, konsultacje lekarskie, dojazdy do Lublina na kolejne cykle chemioterapii - to wszystko sporo kosztuje, a bez tego Paweł Wagner nie zdoła wrócić do zdrowia. Na szczęście mieszkaniec Bełżca może liczyć na wsparcie.

Powodów do radości w półfinale z Włochami Polacy nie mieli zbyt wielu - przegrali 0:3

Mistrzostwa świata siatkarzy: Polska gorsza od Włochów. Zamiast finału, tylko walka o brąz

W meczu półfinałowym mistrzostw świata reprezentacja Polski siatkarzy przegrała z Włochami 0:3 i zagra tylko o brązowy medal z Czechami

Sławomir Gołoś wyszedł z DPS w gminie Jabłoń dzisiaj rano

Pilny komunikat policji. Zaginął pensjonariusz DPS

Policjanci z Parczewa prowadzą intensywne poszukiwania Sławomira Gołosia. Mężczyzna jest podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w gminie Jabłoń.

42-latek zorganizował w pomieszczeniu gospodarczym profesjonalną fabryczkę alkoholu

Nie będzie bimbru. Domowa gorzelnia zlikwidowana, "producent" zatrzymany

Ktoś dał policji cynk. A wyjazd do gminy Czemierniki potwierdził, że 42-latek zajmuje się nielegalną produkcją alkoholu. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Pięć bramek, dwie czerwone kartki i dodatkowe smaczki w meczu Gryfa Gmina Zamość z BKS Bodaczów

Pięć bramek, dwie czerwone kartki i dodatkowe smaczki w meczu Gryfa Gmina Zamość z BKS Bodaczów

Każda seria ma swój koniec. Na inaugurację ósmej kolejki BKS Bodaczów pojechał do pobliskiej Zawady na mecz z Gryfem Gminą Zamość. Mecz miał swoje smaczki i był niezwykle emocjonujący – padło w nim pięć goli, a sędzia pokazał dwie czerwone kartki. Lepsi okazali się gospodarze, którzy tym samym wskoczyli do ścisłej czołówki rozgrywek. Dla ekipy z Bodaczowa była to natomiast pierwsza porażka w tym sezonie

Trzy osoby ranne w wypadku. Warszawianka nie ustąpiła pierwszeństwa
galeria

Trzy osoby ranne w wypadku. Warszawianka nie ustąpiła pierwszeństwa

Trzy osoby przetransportowano do szpitala, w tym najciężej ranną śmigłowcem, po wypadku, jaki wydarzył się na drodze krajowej nr 63 w Bezwoli niedaleko Radzynia Podlaskiego.

Marzą o tym, by być radcami prawnymi. Przed nimi pierwszy egzamin
ZDJĘCIA
galeria

Marzą o tym, by być radcami prawnymi. Przed nimi pierwszy egzamin

Ponad 150 osób przystąpiło do wstępnego egzaminu na aplikację radcowską. To właśnie od niego rozpoczyna się droga do zawodu radcy prawnego.

Czy stadion przy Alejach Zygmuntowskich zacznie się zmieniać już jesienią?

Jest zielone światło dla remontu stadionu dla żużlowców

Lubelski MOSiR otrzymał pozwolenie na rozpoczęcie prac budowlanych na stadionie przy Alejach Zygmuntowskich. Wygląda więc na to, że ledwo umilknie warkot żużlowych motocykli, a przy Z5 rozlegnie się huk ciężkiego sprzętu.

Górnik Łęczna jedzie do Głogowa z wiarą w sukces

Górnik Łęczna jedzie do Głogowa z wiarą w sukces

Po wysokiej i bolesnej porażce z Cracovią w STS Pucharze Polski Górnik Łęczna w niedzielę zmierzy się w ligowym spotkaniu z Chrobrym Głogów na jego terenie (godz. 17.30)

Całe szczęście, że pracownicy schroniska znaleźli te dwa maluszki, zanim dotarły do wybiegu dla psów

Kocięta porzucone pod bramą. Schronisko: To jest skrajna nieodpowiedzialność

To nie jest pomoc. To jest skrajna nieodpowiedzialność - tak opiekunowie zwierząt z zamojskiego schroniska oceniają porzucenie tam w wyjątkowo chłodną noc dwóch małych kotków.

Szpital zaprasza na szczepienia przeciwko COVID-19. Są bezpłatne i dobrowolne

Szpital zaprasza na szczepienia przeciwko COVID-19. Są bezpłatne i dobrowolne

Z początkiem października w SP ZOZ w Hrubieszowie ruszą szczepienia przeciwko COVID-19. Już można się rejestrować. W niektórych miejscach w kraju preparaty przeciwko koronawirusowi są dostępne już od kilku dni.

W niedzielę na torze w Lublinie żużlowe emocje sięgną zenitu

Czas na finałowe rozstrzygnięcia w PGE Ekstralidze. W niedzielę Orlen Oil Motor podejmie PRES Grupę Deweloperską Toruń

Pora poznać mistrza PGE Ekstraligi w sezonie 2025. W niedzielę o godzinie 19.30 Orlen Oil Motor Lublin podejmie PRES Grupę Deweloperską Toruń. Cel? Odrobienie 18 punktowej straty z pierwszego spotkania i czwarty z rzędu złoty medal najlepszej żużlowej ligi świata

Maria Sławek wykona w Zamościu utwory żydowskich kompozytorów, ale również własny
28 września 2025, 18:00

Skrzypcowy recital muzyki żydowskiej w Synagodze

Zamość jest miejscem kolejnego wydarzenia w ramach projektu "po:miejsca". W niedzielę (28 września, godz. 18) w Centrum "Synagoga" Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego na ul. Pereca z recitalem skrzypcowym wystąpi Maria Sławek.

ORLEN SUPERLIGA MĘŻCZYZN
4. KOLEJKA

Wyniki:

Chrobry Głogów - Zagłębie Lubin 27:26
MMTS Kwidzyn - Orlen Wisła Płock 26:37
Ostrovia Ostrów Wlkp. - Piotrkowianin 35:29
Zepter Legionowo - Wybrzeże Gdańsk 31:33
Azoty Puławy - Gwardia Opole 26:34
Stal Mielec - Netland MKS Kalisz
Industria Kielce -  pauza

Tabela:

1. ORLEN Wisła Płock 3 9 114-71
2. Kielce 3 9 116-77
3. Wybrzeże 4 8 129-134
4. Ostrovia 3 7 98-82
5. Chrobry Głogów 3 6 79-74
6. Stal Mielec 3 6 76-75
7. MKS Kalisz 3 6 86-92
8. MMTS Kwidzyn 3 5 85-95
9. Piotrkowianin 4 4 109-133
10. Gwardia Opole 4 3 107-133
11. Azoty Puławy 4 2 113-132
12. Legionowo 4 1 98-106
13. Zagłębie Lubin 3 0 92-98

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!