Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
19 883 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i ... ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce.
W pierwszej kolejności możliwość szczepienia na Covid-19 będzie miał personel medyczny, następnie seniorzy - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk. Podkreślił, że szczepienia będą dobrowolne, ale rząd będzie prowadził kampanię profrekwencyjną.
Szpitale są przepełnione, nie ma, gdzie wozić pacjentów. Ekipy pogotowia godzinami czekają z chorymi na szpitalnych podjazdach. Ratownicy i lekarze z karetek pracują dzisiaj ponad siły, by ratować ludzkie życie. Niestety, sytuacja stale się pogarsza.
Obecne restrykcje wprowadzone w wyniku pandemii obowiązują do 29 listopada. Do tego czasu nie będzie żadnych zmian obostrzających ani luzujących – poinformował na wtorkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.
Jeszcze na początku epidemii zacząłem obserwować u swoich pacjentów przyjmujących lek zgodnie ze wskazaniami neurologicznymi, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem, bardzo łagodny przebieg Covid-19 albo wręcz brak objawów – mówi o amantadynie prof. Konrad Rejdak, szef Kliniki Neurologii SPSK4 w Lublinie i prezes-elekt Polskiego Towarzystwa Neurologicznego.
We wtorek Światowy Dzień Wcześniaka. Co dziesiąty noworodek przychodzi na świat przed terminem. W czasie epidemii ich rodzice widzą je głównie na filmach i zdjęciach ze szpitala.
Nie żyje Krzysztof Sołowiej, ceniony lekarz z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Przegrał z Covid-19.
20 816 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 143 ofiary śmiertelne - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj po godz. 10.30, z 19-minutowym opóźnieniem, najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce.
"Z przykrością informuję, że na terenie województwa lubelskiego zmarły 43 osoby" – poinformowała w niedzielę Katarzyna Wnuk, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie. Wszyscy mieli choroby współistniejące.
Najwięcej, bo 284 przypadki są w Lublinie, 105 w powiecie zamojskim i po ponad 80 w powiecie lubelskim i kraśnickim. Lubelski Urząd Wojewódzki opublikował w niedzielę szczegółowe dane dotyczące nowych zakażeń koronawirusem w poszczególnych powiatach i miastach.
Mamy 21 854 nowych, potwierdzonych zakażeń koronawirusem w Polsce – podało w niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej na Śląsku – ponad 3,5 tysiąca.
Nie żyją 32 osoby zakażone koronawirusem w wieku od 31 do 93 lat. Większość miała inne schorzenia. Informację o śmierci mieszkańców województwa lubelskiego przekazała przedstawicielka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.
"Na terenie województwa lubelskiego potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych 1563 nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2" – poinformowała w sobotę rano Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.
Ponad 25,5 tysiąca nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem w Polsce – podało w sobotę rano Ministerstwo Zdrowia. Nie żyje 548 osób z infekcję COVID-19.
Są pacjenci, którzy umierają w domu, bo nie doczekali się na pomoc lekarza – mówi Renata Florek-Szymańska, chirurg naczyniowy z Lublina.
- Informuję, że na terenie województwa lubelskiego zmarło 8 osób - podaje Katarzyna Wnuk, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.
- Informuję, że na terenie województwa lubelskiego potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych 526 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 - podaje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.
24 051 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 419 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce.
Szpitale tymczasowe dla pacjentów z COVID-19, powstające pod auspicjami wojewodów i spółek Skarbu Państwa, szukają pracowników, przede wszystkim personelu medycznego. Większość lecznic ma być gotowa do końca listopada, ale przedłuża się budowa niektórych z nich.
- Informuję, że na terenie województwa lubelskiego zmarło 31 osób - podaje Katarzyna Wnuk, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.
22 683 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 275 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj po godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce.
Szpital w Kraśniku miał zbyt mało tlenu, żeby przyjąć nowego pacjenta. Chory zmarł w karetce, w drodze do innej lecznicy. Tlenu medycznego brakuje też w innych szpitalach. – To, co kiedyś zużywaliśmy w ciągu tygodnia, teraz wystarcza na jeden dzień – mówi dyrektor szpitala w Parczewie.
Lubelski sanepid informuje, że w woj. lubelskim jest 13 nowych ognisk COVID-19. W sumie w naszym regionie jest ich 198.
25 221 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 430 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce.
480 łóżek, 700 pracowników i 14 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni wykorzystanej prawie do maksimum. Tak ma wyglądać szpital tymczasowy dla pacjentów z Covid-19 w Targach Lublin