Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 grudnia 2020 r.
18:46

"Lek na Covid" z Lublina będzie podawany pacjentom. Jest zgoda na badania kliniczne

Autor: Zdjęcie autora kp
65 7 A A
Ampułka z "lekiem na Covid"
Ampułka z "lekiem na Covid" (fot. Maciej Kaczanowski)

Jest zgoda na rozpoczęcie badań klinicznych preparatu wyprodukowanego z osocza ozdrowieńców przez lubelską spółkę Biomed. Weźmie w nich udział 500 pacjentów

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie dostał dzisiaj zgodę Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Ośrodki, które biorą udział w tym projekcie mogą rozpocząć badania kliniczne immunoglobuliny anty-SARS-CoV-2 - informuje Piotr Fic, p.o. prezesa Biomedu.

- Ze względu na to, że badania będą prowadzone w kilku ośrodkach, trudno na razie powiedzieć ile będą trwały w każdym z nich, kiedy zostanie podana pierwsza dawka i kiedy będzie można mówić o efektach leczenia. Pierwsze wyniki będzie można obserwować już kilka dni po podaniu preparatu pierwszemu pacjentowi, ale szpital nie może informować o wynikach cząstkowych - tłumaczy Fic.

Badania kliniczne, w których weźmie udział 500 pacjentów, będą prowadzone w czterech ośrodkach:

  • Lublinie,
  • Bytomiu,
  • Białymstoku,
  • Warszawie.

Wiodącym ośrodkiem jest lubelska Klinika Chorób Zakaźnych SPSK1, którą kieruje dr hab. n. med. Krzysztof Tomasiewicz. Po potwierdzeniu skuteczności terapii i określeniu dawki terapeutycznej, preparat będzie mógł wejść w fazę rejestracji. Może to zająć od kilku do kilkunastu miesięcy. 

Biomed wyprodukował trzy tysiące ampułek immunoglobuliny anty-SARS-CoV-2. 150 litrów osocza potrzebnego do produkcji zostało zebrane przez siedem Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, w tym m.in. w Lublinie. 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
-felipe_96. / 2 grudnia 2020 r. o 22:51
+6
Wszelkie(znane) możliwe sposoby na walkę z COVID-19 są dobre, szczepionka zaś powinna być ostateczną ostatecznością. Jeśli ktokolwiek będzie lobbował za szczepieniami na tego całego wirusa w tym mieście to zrobi z siebie błazna - nikt nie weźmie tej szczepionki nawet dobrowolnie - bo nikt nie ma do niej zaufania, nie znamy składu takiej szczepionki, nie znamy efektów ubocznych - słowem taka szczepionka to jak rosyjska ruletka, a kto chciałby ryzykować? No raczej nikt - zła, wadliwa, zanieczyszczona czy tym bardziej niesprawdzona szczepionka to pewniak powikłań - można komuś uszkodzić układ odpornościowy do takiego stopnia, że taka osoba będzie stałym klientem koncernów farmaceutycznych( to w "lepszym" wariancie) albo łatwiej zachoruje na jakiś nowotwór( komplikacje w DNA) albo będzie taka osoba sparaliżowana czy dopadnie ją autyzm. Jeśli ktokolwiek będzie zmuszał kogokolwiek do szczepienia to usprawiedliwione takiej osobie będzie to, jeśli (oczywiście w obronie własnej) dopuści się rękoczynu. Nikt nie ma prawa siłą zmuszać kogokolwiek do szczepienia. Jeżeli do takich celów miałyby zostać przeznaczone wojsko lub policja by siłą zaciągnąć kogoś do szczepienia to niech formacje obronne wiedzą, że w takiej sytuacji hańbią mundur i dopuszczają się szubrawstwa względem zwykłych, niewinnych ludzi. W ogóle wojsko i policja absolutnie nie powinny się godzić na szczepienie się na COVID-19. Kolejną kontrowersyjną grupą, której proponuje się zaszczepienie są osoby chorowite i starsze( 60+ nawet) - na miejscu takich osób nie dokładałbym sobie dodatkowych problemów - taka szczepionka jest w stanie wykończyć osoby starsze i chorowite. Idźmy dalej - proponuje się służbie zdrowia, lekarzom, medykom, pielęgniarkom zaszczepienie się( tłumacząc to faktem, że przebywają w pomieszczeniach potencjalnie zakaźnych) - nawet i im nie polecałbym aby rozpędzali się w kierunku szczepienia. Jeśli ktokolwiek będzie kogokolwiek szykanował za to, że nie wziął szczepienia i uprzykrzał takiej osobie życie tylko dlatego, że nie chciała się taka osoba zaszczepić to osoba, która dopuszcza się szykany jest godna potępienia( bo robi to zapewne służąc lobby farmaceutycznemu i dla własnej korzyści). Jeśli ktokolwiek zacznie na kogokolwiek donosić za to, że taka osoba się nie zaszczepiła to zachowuje się jak szpicel, sprzedawczyk, podły donosiciel - zero litości wobec konfidenta( nie chodzi o używanie siły ale intelektem i sprytem poradzić sobie z taką osobą). Jakiekolwiek represje, prześladowania, utrudnianie czy uniemożliwianie życia czy funkcjonowania ludziom tylko z uwagi na fakt nie zaszczepienia się to działania niezgodne z prawem, dyskryminujące, opresyjne, zamordystyczne.
Wszelkie(znane) możliwe sposoby na walkę z COVID-19 są dobre, szczepionka zaś powinna być ostateczną ostatecznością. Jeśli ktokolwiek będzie lobbował za szczepieniami na tego całego wirusa w tym mieście to zrobi z siebie błazna - nikt nie weźmie tej szczepionki nawet dobrowolnie - bo nikt nie ma do niej zaufania, nie znamy składu takiej szczepionki, nie znamy efektów ubocznych - słowem taka szczepionka to jak rosyjska ruletka, a kto chciałby ryzykować? No raczej nikt - zła, wadliwa, zanieczyszczona czy tym bardziej niesprawdzona szczepionka ... rozwiń
Avatar
wujek_samo_zlo / 2 grudnia 2020 r. o 19:51
+6
"Może to zająć od kilku do kilkunastu miesięcy" Czyli mówiąc realnie - 2 lata. Zrobią lek jak już dawno będzie po epidemi a wszyscy zaszczepieni. Dobry model biznesowy. No ale na akcjach prezesi zarobili miliony i o to chodzi. Jeden już tak uwierzył w ten lek że się zawinął.
Avatar
Zgredek Edek / 3 grudnia 2020 r. o 12:32
+2
"za szczepieniami na tego całego wirusa w tym mieście"??? A można na pół, albo na ćwierć wirusa? I dlaczego akurat w tym mieście???? "bo nikt nie ma do niej zaufania" Że jak??? Robiłeś jakieś badania opinii? Możesz bredzić za siebie, a nie za wszystkich???? Na resztę idiotyzmów (o rękoczynach,donosicielach itede) czasu szkoda....
Avatar
Zgredek Edek / 3 grudnia 2020 r. o 13:36
+1
Nie karmić trolla! I nie plusuj tak namiętnie sam siebie...
Avatar
TECZOWY_ZSL / 3 grudnia 2020 r. o 07:44
+1
Dlaczego zabroniono stosować amantadynę w leczeniu? Jakie lobby znowu forsuje nabijanie miliardow obcym koncernom?
Avatar
-felipe_96. / 3 grudnia 2020 r. o 13:26
-1
@ Zgredek Edek: ""za szczepieniami na tego całego wirusa w tym mieście"??? A można na pół, albo na ćwierć wirusa? I dlaczego akurat w tym mieście???? "bo nikt nie ma do niej zaufania" Że jak??? Robiłeś jakieś badania opinii?" - Powiadają, że kto pyta to nie błądzi, jednak kto zadaje pytania retoryczne to odpowiedzi na nie nie uzyska. Badań opinii nie trzeba robić, każdy o zdrowych zmysłach tego świństwa nie chciałby sobie zaaplikować za żadne skarby. "Możesz bredzić za siebie, a nie za wszystkich????" - Ja za nikogo nie bredzę, ja tylko stwierdzam fakty, jeśli trzymasz stronę lobby farmaceutycznego, które popiera szczepienia to może sam zgłoś się na ochotnika - zaaplikuj sobie taką szczepionkę, ludzie po lewej stronie politycznej podobno tak ufają w szczepienia i ich leczniczą moc - to nie krępuj się - bądź królikiem doświadczalnym, myślę, że większość ludzi nie chce nimi być. "Na resztę idiotyzmów (o rękoczynach,donosicielach itede) czasu szkoda...." - szkoda czasu a jednak zabrałeś głos, czyli cokolwiek cię drgnęło.
@ Zgredek Edek: ""za szczepieniami na tego całego wirusa w tym mieście"??? A można na pół, albo na ćwierć wirusa? I dlaczego akurat w tym mieście???? "bo nikt nie ma do niej zaufania" Że jak??? Robiłeś jakieś badania opinii?" - Powiadają, że kto pyta to nie błądzi, jednak kto zadaje pytania retoryczne to odpowiedzi na nie nie uzyska. Badań opinii nie trzeba robić, każdy o zdrowych zmysłach tego świństwa nie chciałby sobie zaaplikować za żadne skarby. "Możesz bredzić za siebie, a nie za wszystkich????" ... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 3 grudnia 2020 r. o 13:41
-2
@ Zgredek Edek: "Nie karmić trolla!" - Nie karmić Zgredka( choć on sam się dokarmia). "I nie plusuj tak namiętnie sam siebie..." - robię tak dlatego, bo wiem, że tacy jak ty i tobie podobni z zazdrości, zawiści potrafią stawiać minusy, żeby ci się przypadkiem nie wydawało, że to jakiś narcyzm z mojej strony.
Avatar
-felipe_96. / 3 grudnia 2020 r. o 13:41
-2
@ Zgredek Edek: "Nie karmić trolla!" - Nie karmić Zgredka( choć on sam się dokarmia). "I nie plusuj tak namiętnie sam siebie..." - robię tak dlatego, bo wiem, że tacy jak ty i tobie podobni z zazdrości, zawiści potrafią stawiać minusy, żeby ci się przypadkiem nie wydawało, że to jakiś narcyzm z mojej strony.
Avatar
Zgredek Edek / 3 grudnia 2020 r. o 13:36
+1
Nie karmić trolla! I nie plusuj tak namiętnie sam siebie...
Avatar
-felipe_96. / 3 grudnia 2020 r. o 13:26
-1
@ Zgredek Edek: ""za szczepieniami na tego całego wirusa w tym mieście"??? A można na pół, albo na ćwierć wirusa? I dlaczego akurat w tym mieście???? "bo nikt nie ma do niej zaufania" Że jak??? Robiłeś jakieś badania opinii?" - Powiadają, że kto pyta to nie błądzi, jednak kto zadaje pytania retoryczne to odpowiedzi na nie nie uzyska. Badań opinii nie trzeba robić, każdy o zdrowych zmysłach tego świństwa nie chciałby sobie zaaplikować za żadne skarby. "Możesz bredzić za siebie, a nie za wszystkich????" - Ja za nikogo nie bredzę, ja tylko stwierdzam fakty, jeśli trzymasz stronę lobby farmaceutycznego, które popiera szczepienia to może sam zgłoś się na ochotnika - zaaplikuj sobie taką szczepionkę, ludzie po lewej stronie politycznej podobno tak ufają w szczepienia i ich leczniczą moc - to nie krępuj się - bądź królikiem doświadczalnym, myślę, że większość ludzi nie chce nimi być. "Na resztę idiotyzmów (o rękoczynach,donosicielach itede) czasu szkoda...." - szkoda czasu a jednak zabrałeś głos, czyli cokolwiek cię drgnęło.
@ Zgredek Edek: ""za szczepieniami na tego całego wirusa w tym mieście"??? A można na pół, albo na ćwierć wirusa? I dlaczego akurat w tym mieście???? "bo nikt nie ma do niej zaufania" Że jak??? Robiłeś jakieś badania opinii?" - Powiadają, że kto pyta to nie błądzi, jednak kto zadaje pytania retoryczne to odpowiedzi na nie nie uzyska. Badań opinii nie trzeba robić, każdy o zdrowych zmysłach tego świństwa nie chciałby sobie zaaplikować za żadne skarby. "Możesz bredzić za siebie, a nie za wszystkich????" ... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 3 grudnia 2020 r. o 12:32
+2
"za szczepieniami na tego całego wirusa w tym mieście"??? A można na pół, albo na ćwierć wirusa? I dlaczego akurat w tym mieście???? "bo nikt nie ma do niej zaufania" Że jak??? Robiłeś jakieś badania opinii? Możesz bredzić za siebie, a nie za wszystkich???? Na resztę idiotyzmów (o rękoczynach,donosicielach itede) czasu szkoda....
Avatar
TECZOWY_ZSL / 3 grudnia 2020 r. o 07:44
+1
Dlaczego zabroniono stosować amantadynę w leczeniu? Jakie lobby znowu forsuje nabijanie miliardow obcym koncernom?
Avatar
-felipe_96. / 2 grudnia 2020 r. o 22:51
+6
Wszelkie(znane) możliwe sposoby na walkę z COVID-19 są dobre, szczepionka zaś powinna być ostateczną ostatecznością. Jeśli ktokolwiek będzie lobbował za szczepieniami na tego całego wirusa w tym mieście to zrobi z siebie błazna - nikt nie weźmie tej szczepionki nawet dobrowolnie - bo nikt nie ma do niej zaufania, nie znamy składu takiej szczepionki, nie znamy efektów ubocznych - słowem taka szczepionka to jak rosyjska ruletka, a kto chciałby ryzykować? No raczej nikt - zła, wadliwa, zanieczyszczona czy tym bardziej niesprawdzona szczepionka to pewniak powikłań - można komuś uszkodzić układ odpornościowy do takiego stopnia, że taka osoba będzie stałym klientem koncernów farmaceutycznych( to w "lepszym" wariancie) albo łatwiej zachoruje na jakiś nowotwór( komplikacje w DNA) albo będzie taka osoba sparaliżowana czy dopadnie ją autyzm. Jeśli ktokolwiek będzie zmuszał kogokolwiek do szczepienia to usprawiedliwione takiej osobie będzie to, jeśli (oczywiście w obronie własnej) dopuści się rękoczynu. Nikt nie ma prawa siłą zmuszać kogokolwiek do szczepienia. Jeżeli do takich celów miałyby zostać przeznaczone wojsko lub policja by siłą zaciągnąć kogoś do szczepienia to niech formacje obronne wiedzą, że w takiej sytuacji hańbią mundur i dopuszczają się szubrawstwa względem zwykłych, niewinnych ludzi. W ogóle wojsko i policja absolutnie nie powinny się godzić na szczepienie się na COVID-19. Kolejną kontrowersyjną grupą, której proponuje się zaszczepienie są osoby chorowite i starsze( 60+ nawet) - na miejscu takich osób nie dokładałbym sobie dodatkowych problemów - taka szczepionka jest w stanie wykończyć osoby starsze i chorowite. Idźmy dalej - proponuje się służbie zdrowia, lekarzom, medykom, pielęgniarkom zaszczepienie się( tłumacząc to faktem, że przebywają w pomieszczeniach potencjalnie zakaźnych) - nawet i im nie polecałbym aby rozpędzali się w kierunku szczepienia. Jeśli ktokolwiek będzie kogokolwiek szykanował za to, że nie wziął szczepienia i uprzykrzał takiej osobie życie tylko dlatego, że nie chciała się taka osoba zaszczepić to osoba, która dopuszcza się szykany jest godna potępienia( bo robi to zapewne służąc lobby farmaceutycznemu i dla własnej korzyści). Jeśli ktokolwiek zacznie na kogokolwiek donosić za to, że taka osoba się nie zaszczepiła to zachowuje się jak szpicel, sprzedawczyk, podły donosiciel - zero litości wobec konfidenta( nie chodzi o używanie siły ale intelektem i sprytem poradzić sobie z taką osobą). Jakiekolwiek represje, prześladowania, utrudnianie czy uniemożliwianie życia czy funkcjonowania ludziom tylko z uwagi na fakt nie zaszczepienia się to działania niezgodne z prawem, dyskryminujące, opresyjne, zamordystyczne.
Wszelkie(znane) możliwe sposoby na walkę z COVID-19 są dobre, szczepionka zaś powinna być ostateczną ostatecznością. Jeśli ktokolwiek będzie lobbował za szczepieniami na tego całego wirusa w tym mieście to zrobi z siebie błazna - nikt nie weźmie tej szczepionki nawet dobrowolnie - bo nikt nie ma do niej zaufania, nie znamy składu takiej szczepionki, nie znamy efektów ubocznych - słowem taka szczepionka to jak rosyjska ruletka, a kto chciałby ryzykować? No raczej nikt - zła, wadliwa, zanieczyszczona czy tym bardziej niesprawdzona szczepionka ... rozwiń
Avatar
wujek_samo_zlo / 2 grudnia 2020 r. o 19:51
+6
"Może to zająć od kilku do kilkunastu miesięcy" Czyli mówiąc realnie - 2 lata. Zrobią lek jak już dawno będzie po epidemi a wszyscy zaszczepieni. Dobry model biznesowy. No ale na akcjach prezesi zarobili miliony i o to chodzi. Jeden już tak uwierzył w ten lek że się zawinął.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Motycz: Robotnicy zamkną przejazd kolejowy

Motycz: Robotnicy zamkną przejazd kolejowy

Na ponad dwie doby zamknięty ma być przejazd kolejowy w podlubelskim Motyczu.

Cenna wygrana Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin w Gdańsku z DGT AZS Politechniką

Cenna wygrana Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin w Gdańsku z DGT AZS Politechniką

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin odniosły cenne zwycięstwo na wyjeździe. W sobotę pewnie pokonały DGT AZS Politechniką Gdańską 77:70

K2 zdobyte zimą. Wyprawa Nepalczyków przechodzi do historii

K2 zdobyte zimą. Wyprawa Nepalczyków przechodzi do historii

Nepalscy wspinacze zdobyli K2, drugi co do wysokości szczyt Ziemi. K2 jako jedyny ośmiotysięcznik nie został dotąd zdobyty zimą.

Rafał Król (Motor Lublin): Powinienem dać zespołowi dużo więcej

Rafał Król (Motor Lublin): Powinienem dać zespołowi dużo więcej

Rozmowa z Rafałem Królem, kapitanem Motoru Lublin

Zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19. Zrejestrowało się 280 tys. seniorów

Zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19. Zrejestrowało się 280 tys. seniorów

Na szczepienia przeciwko COVID-19 zarejestrowało się do tej pory 280 tys. seniorów, a chęć szczepień zadeklarowało 1,1 mln Polaków - poinformował w sobotę szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Ośrodek w Chrzanowie dalej działa. "Nie możemy ukarać kogoś za jazdę na nartach czy sankach"
galeria

Ośrodek w Chrzanowie dalej działa. "Nie możemy ukarać kogoś za jazdę na nartach czy sankach"

Ośrodek narciarski w Chrzanowie (powiat janowski), który wczoraj zaczął działać po przerwie dziś także jest otwarty. Wczoraj na miejscu byli policjanci i pracownicy inspekcji sanitarnej. Kontrola ma być też dzisiaj.

Lublin: Proszą o zwołanie "okrągłego stołu" w sprawie Starego Gaju

Lublin: Proszą o zwołanie "okrągłego stołu" w sprawie Starego Gaju

Zwołanie „okrągłego stołu” w sprawie Starego Gaju proponują lubelscy ekolodzy. To odpowiedź na ogłoszony przez Ratusz zamiar uznania części lasu za zespół przyrodniczo-krajobrazowy. O taką decyzję apelują sami ekolodzy, ale przyznają, że potrzeba jeszcze mocniejszej ochrony lasu, więc proponują rozmowy

Koronawirus w Lubelskiem: 358 nowych zakażeń. 27 przypadków śmiertelnych

Koronawirus w Lubelskiem: 358 nowych zakażeń. 27 przypadków śmiertelnych

98 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Lublinie, 24 – w powiecie lubelskim i 23 – w powiecie włodawskim. W sumie w ciągu ostatniej doby u 358 mieszkańców województwa lubelskiego zostało potwierdzone zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

Ponad 7 tysięcy nowych przypadków. Sobotni raport zakażeń koronawirusem

Ponad 7 tysięcy nowych przypadków. Sobotni raport zakażeń koronawirusem

7 412 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce – podało w sobotę rano Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 369 osób.

Zabójstwo 13-letniej Patrycji. Ulicami Piekar Śląskich przeszedł marsz przeciwko przemocy
film

Zabójstwo 13-letniej Patrycji. Ulicami Piekar Śląskich przeszedł marsz przeciwko przemocy

Piekary Śląskie (woj. śląskie). Wieczorem ulicami Piekar Śląskich przeszedł marsz przeciwko przemocy, aby uczcić pamięć 13-letniej Patrycji, która została zamordowana przez byłego chłopaka - 15-letniego Kacpra. Dziewczynę pożegnała najbliższa rodzina, przyjaciele, znajomi ze szkoły, a także mieszkańcy miasta.

Sąd nakazał śpiewakowi oddać pieniądze. Artysta tego nie zrobił, więc wkroczył komornik

Sąd nakazał śpiewakowi oddać pieniądze. Artysta tego nie zrobił, więc wkroczył komornik

W lipcu Sąd Okręgowy w Lublinie odrzucił apelację śpiewaka Marka Torzewskiego. Tenor, zgodnie z wyrokiem, powinien oddać pieniądze Bialskiemu Centrum Kultury. Ale w związku z tym, że się do tego nie kwapił, wkroczył komornik.

Lublin. Takich trolejbusów jeszcze nie mieliśmy. Wkrótce wyjadą [ZDJĘCIA]
galeria

Lublin. Takich trolejbusów jeszcze nie mieliśmy. Wkrótce wyjadą [ZDJĘCIA]

W przyszłym tygodniu na ulice mogą wyjechać nowe przegubowe trolejbusy kupione przez miasto. Od już używanych różnią się m.in. tym, że kupując bilet w automacie nie zapłacimy już monetami

Ostrzeżenie IMGW: Spodziewane zawieje i zamiecie śnieżne
film

Ostrzeżenie IMGW: Spodziewane zawieje i zamiecie śnieżne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi. Mają wystąpić na północy województwa lubelskiego.

Chełm: Strażacy podsumowali ubiegły rok. Było więcej interwencji

Chełm: Strażacy podsumowali ubiegły rok. Było więcej interwencji

Krótkie podsumowanie swej służby w mijającym roku zestawili chełmscy strażacy. W mieście i powiecie gaszono 647 pożarów i likwidowano skutki 1351 miejscowych zagrożeń, m.in. wypadków drogowych, awarii itp. Niestety w wyniku tych zdarzeń śmierć poniosło 7 osób, a 175 zostało rannych.

Lublin: Nowe centrum handlowe na Węglinie. W sąsiedztwie sklepu Agata Meble

Lublin: Nowe centrum handlowe na Węglinie. W sąsiedztwie sklepu Agata Meble

Na lipiec lub sierpień planowane jest rozpoczęcie budowy nowego centrum handlowego na Węglinie. Spółka przymierzająca się do budowy stara się w Urzędzie Miasta o decyzję środowiskową. Obok sklepów ma powstać kolejny punkt gastronomiczny .

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.