Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zdrowie

Zwołana na środę sesja była poświęcona wyłącznie sytuacji w lubartowskim SP ZOZ
galeria

Gorąco wokół szpitala. Radni straszą zwolnieniami. "Bez ofiar i krwi się nie obędzie"

Miejscy samorządowcy przyjęli stanowisko dotyczące sytuacji SP ZOZ w Lubartowie i skrytykowali sposób odwołania dyrektora Mirosława Makarewicza. Jacek Tomasiak nazwał go dżokejem zestrzelonym w trakcie wyścigu. Grzegorz Gregorowicz pracownikom szpitala wróży "ciężkie czasy".

Tomasz Kazimierczak od decyzji Zarządu Województwa najprawdopodobniej odwoła się od Sądu Pracy.

Odwołany dyrektor pogotowia: Był potrzebny stołek dla swojego

To polityczna decyzja. Potrzebny był stołek dla swojego – mówi Tomasz Kazimierczak odwołany wczoraj z funkcji dyrektora Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie.

Minister Przemysław Czarnek zainaugurował Lubelską Unię Cyfrową wraz z przedstawicielami uczelni biorących udział w programie

Lubelskie uczelnie wykorzystają sztuczną inteligencję

Badania wzroku u tysięcy dzieci i studentów, badania genetyczne zwyrodnień, stworzenie unikalnego systemu telemedycznego oraz cyfrowych narzędzi do badań przesiewowych – to wszystko dzięki „Lubelskiej Unii Cyfrowej”

Umowę z wykonawcą, firmą Adamietz, reprezentowaną przez wiceprezesa Szczepana Kusibę w obecności marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego podpisał w poniedziałek Piotr Matej, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Coraz więcej chorych z niewydolnością płuc. W tym centrum znajdą pomoc

W szpitalu przy ul. Herberta w Lublinie powstanie Regionalne Centrum Pulmunologii. W poniedziałek została podpisana umowa na pierwszy etap inwestycji. Jej koszt to 36,5 mln zł, z czego aż 30 mln zł Samorząd Województwa Lubelskiego pozyskał z Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Polskiego Ładu.

Ze statystyk wynika, że w naszym kraju problem bezpłodności dotyczyć może nawet 20 procent par. Procedura in vitro nie jest tania. Jej koszt może sięgać do 20 tys. zł

Niech Zamość finansuje in vitro. Lewica rusza ze zbiórką podpisów

Trzeba ich zebrać minimum 300, by złożyć projekt uchwały, który później trafi pod obrady Rady Miasta Zamość. Lewica rozpoczyna zbiórkę podpisów. Chce, aby miasto znalazło w swoim budżecie pieniądze na leczenie niepłodności metodą in vitro.

Kontrola po kontroli. Posłanki nie dostały tego, co chciały
galeria

Kontrola po kontroli. Posłanki nie dostały tego, co chciały

Fiaskiem zakończyła się poniedziałkowa kontrola poselska przeprowadzona przez Martę Wcisło i Kamilę Gasiuk-Pihowicz, parlamentarzystki Platformy Obywatelskiej. Posłanki zaniepokojone sygnałami od pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego chciały sprawdzić w Departamencie Kontroli i Audytu Wewnętrznego, jak przebiegały kontrole w podległych marszałkowi placówkach medycznych. Chodzi o Stację Ratownictwa Medycznego w Chełmie oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie.

Plaga pacjentów-widmo blokuje kolejki

Plaga pacjentów-widmo blokuje kolejki

Ponad 25 tys. pacjentów z województwa lubelskiego nie odwołało w tym roku wizyt u specjalistów. Tym samym tysiące chorych z naszego regionu nie rozpoczęło leczenia w porę.

Pocovidowe powikłania u dzieci. Lekarze biją na alarm

Pocovidowe powikłania u dzieci. Lekarze biją na alarm

Zdaniem lekarzy konsekwencje koronawirusa pozostaną z nami na długie lata. Specjaliści uczulają rodziców na błyskawiczną reakcję, jeśli ich dziecko nagle ma niedowład chodu, zaburzenia świadomości lub napady drgawkowe

Artur Kozioł

Konkurs rozstrzygnięty. Nowy dyrektor szpitala zapowiada szereg inwestycji

Trochę to trwało, ale w końcu wiadomo, kto będzie dyrektorem szpitala w Białej Podlaskiej. Konkurs wygrał Artur Kozioł, który od kilku miesięcy pełnił dyrektorskie obowiązki po tym, jak marszałek województwa lubelskiego odwołał poprzednika, Adama Chodzińskiego.

Potrzebny nowy lekarz rodzinny dla mieszkańców

Potrzebny nowy lekarz rodzinny dla mieszkańców

Dotychczasowy dyrektor ośrodka zdrowia w Żyrzynie, dr Jan Woźniak, w sierpniu odchodzi na emeryturę. Jego następcę wyłoni trwający konkurs. Zwycięzcę poznamy pod koniec sierpnia.

Im więcej osób zgłosi się, by oddać krew, tym lepiej
9 lipca 2023, 8:00

Na krew czekają chorzy ludzie. W niedzielę akcja w Świdniku

Niech poleje się krew – zachęcają organizatorzy akcji planowanej na niedzielę. Ma się odbyć dla upamiętnienia zdarzeń z lipca 1980 roku, które stały się impulsem dla przemian politycznych i gospodarczych w Polsce

Bezpłatna mammografia jest tylko dla kobiet w określonym wieku i co dwa lata. Ale są wyjątki
17 lipca 2023, 9:00

Gdzie w lipcu badania dla kobiet? Jak się ustrzec raka?

Kraśnik, Lublin, Świdnik i Zamość to miasta, w których w lipcu prowadzone będą bezpłatne badania mammograficze. Mobilne gabinety LUX MED i Geneva Trust mają stanąć na parkingach marketów Kaufland.

Wszelkie tego rodzaju znamiona warto przebadać

Czy to czerniak? Sprawdź. Bezpłatne badania w Hrubieszowie

To może być zwykły pieprzyk, ale również coś znacznie poważniejszego. Warto sprawdzić. W hrubieszowskim szpitalu można zrobić to za darmo. Bezpłatne badania znamion będą tu prowadzone w piątek, 14 lipca.

Naukowe badania nad pomorem kotów.  Szukają przyczyn śmiertelnej choroby

Naukowe badania nad pomorem kotów. Szukają przyczyn śmiertelnej choroby

Na właścicieli kotów w całej Polsce padł strach. Wszystko to przez kolejne przypadki zakażenia ptasią grypą. Do 4 lipca Państwowy Instytut Weterynaryjny w Puławach potwierdził obecność wirusa H5N1 w 20 próbkach od kotów, m.in. z Lublina, Trójmiasta i Poznania. Naukowcy wskazują na jedno źródło.

Tajemnicza choroba zabija koty. "Nowa ścieżka transmisji wirusa"
film

Tajemnicza choroba zabija koty. "Nowa ścieżka transmisji wirusa"

Od kilkunastu dni internauci alarmują o kocich zwłokach, znajdowanych na ulicach polskich miast. Pierwsze doniesienia o nagłych zgonach zwierząt pojawiły się na północy kraju, w tej chwili zgłaszane są już przypadki z innych części Polski. Jaka choroba zabija koty?

Lubelscy lekarze: Wakacje nas nie cieszą. Do szpitala trafiają coraz młodsi pacjenci

Lubelscy lekarze: Wakacje nas nie cieszą. Do szpitala trafiają coraz młodsi pacjenci

Do szpitali trafiają czternastolatki, a nawet dzieci znacznie młodsze. Zdarzają się 13-latki, które od dawna są już uzależnione. Zdarzają się też matki decydujące się na desperacki krok, bo nie są już w stanie znieść życia z uzależnionym dzieckiem.

Elizka zmarła ponad 2 lata temu

Mała Elizka zmarła ponad dwa lata temu. Co ze sprawą?

Ponad dwa lata temu zmarła mała Elizka. Jej mama, Natalia Wójcik nadal walczy o sprawiedliwość w sądzie. Tyle że sprawa utknęła, również w prokuraturze.

Rafał Kowalski, prezes fundacji Pomocy i Wsparcia Thera, pomysłodawca muralu
galeria

Nowy mural w Lublinie. Ma się powiększać [zdjęcia]

Oporowy mur na Kalinowszczyźnie zwraca uwagę nowym muralem. Prace zakończyły się kilka dni wcześniej. Okazuje się, że to projekt społeczny a street art chce być największym muralem w Polsce poświęconym osobom niepełnosprawnym

Zapłaciłeś za szczepienie, którego nie było? Ostatnia szansa na uniknięcie odpowiedzialności

Zapłaciłeś za szczepienie, którego nie było? Ostatnia szansa na uniknięcie odpowiedzialności

Członkowie trzech grup przestępczych działali m.in. w Lublinie i w Zamościu. Brali pieniądze od osób, które nie chciały się szczepić przeciwko Covid-19. Mimo to otrzymywały certyfikaty potwierdzające wykonanie zabiegu. Policja daje ostatnią szansą antyszczepionkowcom na zgłaszanie się i wyrażenie żalu.

Tegoroczna gala finałowa konkursu Alivia Onkomapa odbyła się na deskach Teatru Palladium w Warszawie. Damian Miechowicz (na zdjęciu w środku) odebrał wyróżnienie wraz z szefami innych placówek ocenionych najwyżej w poszczególnych województwach

Zamość: „Stary” szpital nagrodzony za leczenie chorych na nowotwory

Średnią ocen 4,7 w pięciostopniowej skali uzyskał Zamojski Szpital Niepubliczny i dzięki temu został wyróżniony jako Szpital Onkologiczny Dziesięciolecia w województwie lubelskim w konkursie portalu Alivia Onkomapa.

Ekspert: Lubelska onkologia stoi na bardzo wysokim poziomie
ZŁOTA SETKA

Ekspert: Lubelska onkologia stoi na bardzo wysokim poziomie

ROZMOWA z dr n med. Tomaszem Ciszewskim, kierownikiem oddziału Onkologii Klinicznej i Chemioterapii Kliniki Chirurgii Onkologicznej z SPSK nr 1 w Lublinie.

Jest termin konkursu na dyrektora szpitala. To drugie podejście

Jest termin konkursu na dyrektora szpitala. To drugie podejście

To będzie drugie podejście do konkursu na dyrektora szpitala w Białej Podlaskiej. W międzyczasie, zmienił się przewodniczący Rady Społecznej placówki.

"Życie z chorobą nie musi być smutne". Dar dla małych pacjentów szpitala dziecięcego
galeria

"Życie z chorobą nie musi być smutne". Dar dla małych pacjentów szpitala dziecięcego

Stacja dializ Oddziału Pediatrii i Nefrologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie otrzymała dla małych pacjentów trzy telewizory wraz z odtwarzaczami blue-ray. To dar od stowarzyszenia „Życie z chorobą nie musi być smutne” im. Karoliny Majewskiej

Samobójstwa wśród psychiatrów "Przenoszą emocje do życia prywatnego"
Magazyn

Samobójstwa wśród psychiatrów "Przenoszą emocje do życia prywatnego"

W Polsce mamy zbyt małą liczbę psychiatrów oraz niedoinwestowanie tej dziedziny w ramach publicznej opieki zdrowotnej – Rozmowa z prof. dr hab. n. med. Hanną Karakułą-Juchnowicz, kierownik Katedry i I Kliniki Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz konsultantem wojewódzkim w dziedzinie psychiatrii.

Depresja jest zaburzeniem bardzo częstym. Dotyczy około 10 procent całej populacji, a objawy depresyjne są jeszcze powszechniejsze

Depresja u dzieci "Myśli o bezwartościowości, winie lub braku nadziei na przyszłość"

Depresja u dzieci jest poważnym i częstym problemem. Dzieci często mają trudności z wyrażaniem wprost swoich uczuć – Rozmowa z prof. Uniwersytetu Medycznego w Lublinie dr n. med. Dariuszem Juchnowiczem, kierownikiem Zakładu Psychiatrii i Pielęgniarstwa Psychiatrycznego Katedry Pielęgniarstwa Zachowawczych Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium