Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Miejscy samorządowcy przyjęli stanowisko dotyczące sytuacji SP ZOZ w Lubartowie i skrytykowali sposób odwołania dyrektora Mirosława Makarewicza. Jacek Tomasiak nazwał go dżokejem zestrzelonym w trakcie wyścigu. Grzegorz Gregorowicz pracownikom szpitala wróży "ciężkie czasy".
To polityczna decyzja. Potrzebny był stołek dla swojego – mówi Tomasz Kazimierczak odwołany wczoraj z funkcji dyrektora Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie.
Badania wzroku u tysięcy dzieci i studentów, badania genetyczne zwyrodnień, stworzenie unikalnego systemu telemedycznego oraz cyfrowych narzędzi do badań przesiewowych – to wszystko dzięki „Lubelskiej Unii Cyfrowej”
W szpitalu przy ul. Herberta w Lublinie powstanie Regionalne Centrum Pulmunologii. W poniedziałek została podpisana umowa na pierwszy etap inwestycji. Jej koszt to 36,5 mln zł, z czego aż 30 mln zł Samorząd Województwa Lubelskiego pozyskał z Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Polskiego Ładu.
Trzeba ich zebrać minimum 300, by złożyć projekt uchwały, który później trafi pod obrady Rady Miasta Zamość. Lewica rozpoczyna zbiórkę podpisów. Chce, aby miasto znalazło w swoim budżecie pieniądze na leczenie niepłodności metodą in vitro.
Fiaskiem zakończyła się poniedziałkowa kontrola poselska przeprowadzona przez Martę Wcisło i Kamilę Gasiuk-Pihowicz, parlamentarzystki Platformy Obywatelskiej. Posłanki zaniepokojone sygnałami od pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego chciały sprawdzić w Departamencie Kontroli i Audytu Wewnętrznego, jak przebiegały kontrole w podległych marszałkowi placówkach medycznych. Chodzi o Stację Ratownictwa Medycznego w Chełmie oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie.
Ponad 25 tys. pacjentów z województwa lubelskiego nie odwołało w tym roku wizyt u specjalistów. Tym samym tysiące chorych z naszego regionu nie rozpoczęło leczenia w porę.
Zdaniem lekarzy konsekwencje koronawirusa pozostaną z nami na długie lata. Specjaliści uczulają rodziców na błyskawiczną reakcję, jeśli ich dziecko nagle ma niedowład chodu, zaburzenia świadomości lub napady drgawkowe
Trochę to trwało, ale w końcu wiadomo, kto będzie dyrektorem szpitala w Białej Podlaskiej. Konkurs wygrał Artur Kozioł, który od kilku miesięcy pełnił dyrektorskie obowiązki po tym, jak marszałek województwa lubelskiego odwołał poprzednika, Adama Chodzińskiego.
Dotychczasowy dyrektor ośrodka zdrowia w Żyrzynie, dr Jan Woźniak, w sierpniu odchodzi na emeryturę. Jego następcę wyłoni trwający konkurs. Zwycięzcę poznamy pod koniec sierpnia.
Niech poleje się krew – zachęcają organizatorzy akcji planowanej na niedzielę. Ma się odbyć dla upamiętnienia zdarzeń z lipca 1980 roku, które stały się impulsem dla przemian politycznych i gospodarczych w Polsce
Kraśnik, Lublin, Świdnik i Zamość to miasta, w których w lipcu prowadzone będą bezpłatne badania mammograficze. Mobilne gabinety LUX MED i Geneva Trust mają stanąć na parkingach marketów Kaufland.
To może być zwykły pieprzyk, ale również coś znacznie poważniejszego. Warto sprawdzić. W hrubieszowskim szpitalu można zrobić to za darmo. Bezpłatne badania znamion będą tu prowadzone w piątek, 14 lipca.
Na właścicieli kotów w całej Polsce padł strach. Wszystko to przez kolejne przypadki zakażenia ptasią grypą. Do 4 lipca Państwowy Instytut Weterynaryjny w Puławach potwierdził obecność wirusa H5N1 w 20 próbkach od kotów, m.in. z Lublina, Trójmiasta i Poznania. Naukowcy wskazują na jedno źródło.
Od kilkunastu dni internauci alarmują o kocich zwłokach, znajdowanych na ulicach polskich miast. Pierwsze doniesienia o nagłych zgonach zwierząt pojawiły się na północy kraju, w tej chwili zgłaszane są już przypadki z innych części Polski. Jaka choroba zabija koty?
Do szpitali trafiają czternastolatki, a nawet dzieci znacznie młodsze. Zdarzają się 13-latki, które od dawna są już uzależnione. Zdarzają się też matki decydujące się na desperacki krok, bo nie są już w stanie znieść życia z uzależnionym dzieckiem.
Ponad dwa lata temu zmarła mała Elizka. Jej mama, Natalia Wójcik nadal walczy o sprawiedliwość w sądzie. Tyle że sprawa utknęła, również w prokuraturze.
Oporowy mur na Kalinowszczyźnie zwraca uwagę nowym muralem. Prace zakończyły się kilka dni wcześniej. Okazuje się, że to projekt społeczny a street art chce być największym muralem w Polsce poświęconym osobom niepełnosprawnym
Członkowie trzech grup przestępczych działali m.in. w Lublinie i w Zamościu. Brali pieniądze od osób, które nie chciały się szczepić przeciwko Covid-19. Mimo to otrzymywały certyfikaty potwierdzające wykonanie zabiegu. Policja daje ostatnią szansą antyszczepionkowcom na zgłaszanie się i wyrażenie żalu.
Średnią ocen 4,7 w pięciostopniowej skali uzyskał Zamojski Szpital Niepubliczny i dzięki temu został wyróżniony jako Szpital Onkologiczny Dziesięciolecia w województwie lubelskim w konkursie portalu Alivia Onkomapa.
ROZMOWA z dr n med. Tomaszem Ciszewskim, kierownikiem oddziału Onkologii Klinicznej i Chemioterapii Kliniki Chirurgii Onkologicznej z SPSK nr 1 w Lublinie.
To będzie drugie podejście do konkursu na dyrektora szpitala w Białej Podlaskiej. W międzyczasie, zmienił się przewodniczący Rady Społecznej placówki.
Stacja dializ Oddziału Pediatrii i Nefrologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie otrzymała dla małych pacjentów trzy telewizory wraz z odtwarzaczami blue-ray. To dar od stowarzyszenia „Życie z chorobą nie musi być smutne” im. Karoliny Majewskiej
W Polsce mamy zbyt małą liczbę psychiatrów oraz niedoinwestowanie tej dziedziny w ramach publicznej opieki zdrowotnej – Rozmowa z prof. dr hab. n. med. Hanną Karakułą-Juchnowicz, kierownik Katedry i I Kliniki Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz konsultantem wojewódzkim w dziedzinie psychiatrii.
Depresja u dzieci jest poważnym i częstym problemem. Dzieci często mają trudności z wyrażaniem wprost swoich uczuć – Rozmowa z prof. Uniwersytetu Medycznego w Lublinie dr n. med. Dariuszem Juchnowiczem, kierownikiem Zakładu Psychiatrii i Pielęgniarstwa Psychiatrycznego Katedry Pielęgniarstwa Zachowawczych Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.