Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Na zakończenie Lubelskich Dni Seniora seniorzy zainteresowani stanem swojego zdrowia spotkali się w hotelu Forum.
Kawa, w szczególności zielona robusta lub kawa ciemno prażona w temp. do 230 st. C, ma wiele korzystnych dla zdrowia aktywności – mówią naukowcy, którzy to badali.
Badania sugerują, że kobiety częściej chorują na depresję, jednak niezupełnie tak jest. My nie zawsze tę depresję u mężczyzn widzimy – twierdzą psychiatrzy.
Lubelska Unia Cyfrowa otrzymała grant na 25 mln zł dla trzech lubelskich uczelni: Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Przyrodniczego i Politechniki Lubelskiej. - Można mieć marzenia, ale najważniejsze, żeby je realizować. Już przechodzimy do etapu realizacji – mówi prof. dr hab. n. med. Robert Rejdak, przewodniczący LUC, jednocześnie prorektor ds. Umiędzynarodowienia i Cyfryzacji Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
Kolejna udana akcja Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Gminy Zamość. W niedzielę krwią podzieliło się z potrzebującymi ponad 50 osób.
Hrubieszowski szpital ma jedną z najlepszych porodówek w Polsce. Znalazł się w gronie TOP 10 najnowszego, majowego rankingu Fundacji Rodzić po Ludzku, obok placówek z Warszawy, Gdańska, Malborka, Kartuz, Piekar Śląskich, Starachowic i Zawiercia.
Lubelska Akcja Charytatywna zagra tym razem dla Kliniki Hematoonkologii i Transplantacji SPSK Nr 1 w Lublinie.
Już nie tylko najprostsze zabiegi ortopedyczne, ale też bardziej skomplikowane będą za kilka tygodni przeprowadzać lekarze w Hrubieszowie. Szpital podpisał z NFZ kontrakt na funkcjonowanie pełnoprofilowego oddziału urazowo-ortopedycznego.
Marszałek województwa lubelskiego wybrał już nowego przewodniczącego Rady Społecznej bialskiego szpitala. W maju z tej funkcji zrezygnował poseł Dariusz Stefaniuk (PiS).
Łagodniejsze działania niepożądane obejmują bezsenność, wahania nastroju, nerwowość, rozstrój żołądka i bóle głowy. Poważne szkodliwe skutki nadmiernego spożycia kofeiny obejmują problemy sercowo-naczyniowe, takie jak migotanie przedsionków, kołatanie serca i tachykardia, drgawki oraz choroby nerek i wątroby – ROZMOWA z dr hab. n. med. Agnieszką Permodą-Pachutą, lekarzem kierującym Oddziałem Ogólnopsychiatrycznym w I Klinice Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji UM w Lublinie.
Jeśli rodzice są nieuważni na potrzeby dziecka, sami spędzają czas głównie w świecie wirtualnym lub są pochłonięci pracą zawodową, to zdarza się, że dochodzi do dramatów – ROZMOWA z dr Agatą Makarewicz z I Kliniki Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji SPSK 1 w Lublinie.
Pizza z pieca, lemoniada, słodki poczęstunek, smakołyki od wiejskich gospodyń, zestawy gadżetów i możliwość wylosowania nagród – tak będzie w niedzielę w zamojskim klubie Brama Spotkań. Nie szykuje się tam jednak żadna huczna impreza, ale otwarta akcja honorowego krwiodawstwa.
U dziewiętnastu osób, w tym osiemnaściorga dzieci z miejskiego przedszkola sanepid potwierdził salmonellę. Ale urzędnicy zdecydowali, że placówka nie będzie dłużej zamknięta.
Lubią offroadową jazdę po bezdrożach i lubią... pomaganie. Członkowie Stowarzyszenia Zamość 4x4 kolejny raz wsparli finansowo Zamojski Szpital Niepubliczny.
Na salmonellę choruje jeszcze więcej dzieci z bialskiego przedszkola. Kilka dni temu, zakażonych było piętnaście osób. We wtorek Sanepid miał już dziewiętnaście potwierdzonych przypadków.
Takie informacje piszą się same. Karolcia poleci do USA na operację serca. Udało się zebrać milion złotych! Pieniądze potrzebne na zabieg korygujący poważną wadę serca wpłaciło kilkadziesiąt tysięcy osób. Dzięki temu zbiórka, ku radości rodziców dziewczynki, zakończyła się w wymaganym terminie
Osoby palące, zwłaszcza pacjenci onkologiczni i kardiologiczni, potrzebują wsparcia i edukacji, aby skutecznie rzucić palenie i odnieść większe korzyści z leczenia. Najlepiej jednak w ogóle nie zaczynać – mówią lekarze i naukowcy.
– Tato ludźmi nie tylko żył, on nimi oddychał. Przeżywał każdego pacjenta osobiście – wspominał podczas sobotniego pogrzebu Kamil Haidar, syn zmarłego lekarza i polityka. Za wybitne zasługi w działalności publicznej i społecznej prezydent Andrzej Duda przyznał pośmiertnie Riadowi Haidarowi Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.
Dzieci z bialskiego przedszkola zatruły się salmonellą. Ognisko choroby nie pochodzi jednak z placówki.
Nie przypadkiem Ryszard Madziar, doradca premiera Jacka Sasina, zebrał samorządowców z powiatu krasnostawskiego przed nowym Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym.
Już wiadomo, kto zajmie miejsce Dariusza Litwiniuka w Radzie Społecznej bialskiego szpitala. Ale miejsce jej przewodniczącego wciąż jest puste.
Ofierze handlu ludźmi, 26-latce z Bangladeszu udało się pomóc odzyskać zdrowie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. A wszystko dzięki wynalazkowi naukowczyń z Lublina i wyjątkowemu lekarzowi, który tu zaczynał karierę.
Wszechstronny rozwój telemedycyny Lublin – Lwów zapewni podpisane na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie porozumienie z przedstawicielami Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu Medycznego. Na tę współpracę pozwolił grant pozyskany na inwestycje w zakresie aparatury naukowo-badawczej Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.
Polityk, lekarz, a dla wielu mieszkańców Białej Podlaskiej i regionu po prostu dobry człowiek. Zawsze chętny do pomocy. W czwartek, po ciężkiej chorobie zmarł Riad Haidar. – Na pierwszym miejscu zawsze byli u niego mali pacjenci – wspominają jego przyjaciele.
Blisko 84-letni Jan Szajda jest pierwszym pacjentem, któremu w Lublinie w innowacyjny sposób zoperowano serce. Zrobiono to bez usypiania i bez rozcinania klatki piersiowej. Trzy dni później mężczyzna był już w domu. Nowa metoda przeprowadzania zabiegów to szansa dla wielu pacjentów, także tych najstarszych.