Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Lublinie od dzisiaj (30 września) ma nowego szefa. Na 6-letnią kadencję powołany został Tadeusz Duszyński. Zastąpił Tomasza Berbecia, który w placówce z ul. Weteranów przez ostanie pół roku pełnił obowiązki dyrektora.
Przez centrum Lublina przeszedł Marsz Różowej Wstążki. To gest solidarności i przypomnienie o profilaktyce raka piersi.
Uniwersytet Medyczny w Lublinie otrzymał 28 mln zł na utworzenie Regionalnego Centrum Medycyny Cyfrowej. Będzie to jeden z osiemnastu takich ośrodków w kraju.
Koniec z wywożeniem brudnego prania poza miasto i zamawiania jedzenia z firmy cateringowej. Nowa kuchnia i pralnia w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie już otwarte. Kosztowały blisko 40 mln zł.
Miejski program in vitro wkracza w kolejną fazę. Urzędnicy szukają teraz podmiotu, który będzie to realizował.
Przed nami Marsz Różowej Wstążki, który jest symbolem walki z rakiem piersi. W najbliższy piątek, w ramach wydarzenia będzie możliwość wysłuchania prelekcji oraz bezpłatnej konsultacji ze specjalistami z SPSK1.
Ma trzy kondygnacje i połączony jest z głównym budynkiem kraśnickiego szpitala. Jego budowa kosztowała blisko 35 milionów złotych. Przygotowany został do świadczenia wysokiej jakości usług medycznych dla kobiet i dzieci.
Za pomocą specjalnych gogli pacjenci SPSK4 przenoszą się poza salę do rehabilitacji do wirtualnej rzeczywistości. Nowatorski program ma przyspieszyć powrót do zdrowia i poprawić stan psychiczny chorych.
W środę w Puławach i Łęcznej, a do końca tygodnia jeszcze w kilku innych miejscowościach organizowane będą akcje poboru krwi.
Miasto patrzy w oczy uczniom. Rusza kolejna edycja programu wczesnego wykrywania wad wzroku u dzieci.
Blisko 11,5 mln złotych dostanie Kliniczny Oddział Ratunkowy szpitala przy ul. Jaczewskiego w Lublinie. Placówka przygotowuje się do dużych zakupów.
Najpierw można pójść na basen, a później na pełny relaks w Medical & Spa. To nowa propozycja bialskiej uczelni, skierowana nie tylko do studentów.
Osoby dotknięte niepełnosprawnością, mogą bez barier korzystać z usług i leczenia szpitala w Łęcznej. Właśnie wdrożono w życie projekt pn. Dostępność Plus dla Zdrowia. Niewidom i słabowidzący otrzymują dokumenty w brajlu, dla chorych z dużym ryzykiem np. upadku są elektroniczne opaski i osobiści asystenci.
Pacjenci oddziału chorób płuc i hematologii skorzystają ze sprzętu, w który Zamojski Szpital Niepubliczny wzbogaca się dzięki finansowemu wsparciu Fundacji PGE.
Dla wszystkich mieszkańców nie starczy, ale miód z miejskiej pasieki na pewno trafi do najmłodszych. W środę odbyło się pierwsze miodobranie.
Kosmiczna technologia na oddziale neurochirurgii. Bialski szpital zakupił dwa mikroskopy operacyjne japońskiej firmy Mitaka, która produkuje optykę dla NASA.
Pieniądze przeznaczą na rozbudowę fabryki, opracowanie nowych, ulepszonych środków i zatrudnienie kolejnych pracowników.
W najbliższą środę i w piątek (20 i 22 września) mieszkanki trzech wsi w gminie Zamość, ale również wszystkie inne chętne kobiety będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych.
Powraca akcja „Jedziemy Dalej!”. Platinum Motor z RCKiK w Lublinie mają do rozdania 100 biletów na niedzielny finał żużlowej PGE Ekstraligi!
Lubelska prokuratura zajmie się głośną sprawą psychiatry Romualda R., który za łapówki miał wystawiać fałszywe historie chorób więźniom i mundurowym.
Specjalne oprogramowanie otrzymał rezonans magnetyczny w 1 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Lublinie. Skróci to czas badania i zwiększy jego efektywność.
Marshall to znany wszystkim dzieciom i kochany przez nie bohaterski dalmatyńczyk z bajki "Psi Patrol". Od blisko dwóch lat w jego rolę wciela się Sebastian Kozielski. Odwiedza szpitale, ośrodki terapeutyczne oraz przedszkola i rozdaje uśmiechy. W miniony weekend gościł w Lublinie. Spotkał się m.in. przedszkolakami w Krainie Pomocnych Dłoni, a także dziećmi przebywającymi w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym. Okazuje się, że wizyta w placówce przy ul. profesora Antoniego Gębali 6 będzie miała swój ciąg dalszy.
1 października przypada Międzynarodowy Dzień Pokrzywki. Z tej okazji lekarze ze SPSK1 bezpłatnie zbadają chętnych, którzy podejrzewają u siebie tę chorobę.
SPSK4 otworzył Centrum Wsparcia Badań Klinicznych Uniwersytetu Medycznego. Lekarze będą w nim rozwijać nowe, eksperymentalne metody leczenia przy pomocy innowacyjnych leków i terapii.
O jedzeniu w szpitalach krążą już legendy. Prawo i Sprawiedliwość w najnowszym spocie wyborczym zapowiada poprawę jakości posiłków.