Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Artykuły sponsorowane

9 października 2018 r.
10:42

Odzyskiwanie Danych z uszkodzonego nośnika – współczesne realia

1 0 A A

Już od najdawniejszych czasów ludzie próbują utrwalać ważne informacje – najpierw były to j malowidła na ścianach, potem pisma obrazkowe, potem przyszła kolej na druk, dźwięk i obraz. Obecnie jesteśmy w dobie komunikacji cyfrowej, a zatem i nośniki, na których przetrzymujemy informacje ewoluowały. Kiedyś były to ściany jaskini, teraz najnowocześniejsze nośniki cyfrowe. Ilości zgromadzonych Danych we współczesnych czasach, są ogromne, a ich waga bezcenna

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W obecnych czasach najpopularniejszymi nośnikami do przetrzymywania Danych są Dyski HDD, Dyski SSD, Karty Pamięci czy Pendrive. Niestety żadne nośniki Danych nie są niezawodne, a każda taka awaria nośnika powoduje utratę dostępu do Danych. Co wtedy robić radzi nasz ekspert z CentrumOdzyskiwaniaDanych.pl.

Najważniejszą czynnością, jeżeli chodzi o krytyczne dane, jest systematyczne robienie kopii zapasowych. Tylko to może nas uchronić przed ich utratą, bądź sporymi kosztami, które będziemy musieli przeznaczyć na ich ewentualne odzyskiwanie. Żeby zrozumieć na czym polega odzyskiwanie Danych pokrótce powiem o zasadzie działania poszczególnych nośników i możliwościach ich awarii.

Odzyskiwanie Danych z dysków HDD

Dyski HDD (Hard Disk Drive) to nadal najpopularniejsze nośniki używane do przetrzymywania Danych. Mimo coraz większej ekspansji dysków elektronicznych SSD, poczciwy talerzowiec nadal trzyma się nieźle, przede wszystkim ze względu na cenę i pojemność. Solidne HDD wykorzystywane są przeważnie do przechowywania dużej ilości informacji wszędzie tam , gdzie nie zależy nam na prędkości zapisu czy odczytu.

Dane na tych nośnikach przechowywane są na wirujących talerzach, a zapisywane i odczytywane przez zespół głowic. Głowice te unoszą się nad talerzami na poduszce powietrznej w odległości kilku mikrometrów, co jest znaczącą wadą tych dysków. Wraz ze zwiększającymi się pojemnościami, a co za tym idzie większym „upakowaniem” Danych na platerach, stają się coraz bardziej wrażliwe na czynniki zewnętrzne. Mechanizm zapisująco-odczytujący musi być precyzyjny, co stanowi o wrażliwości na uderzenia czy upadki.

Pocieszającym jest to, że 96% pierwotnych uszkodzeń dysku HDD, umożliwia odzyskanie z nich danych. Niestety smutne, z drugiej strony jest to, że użytkownicy zaskoczeni awarią dysku próbują go odzyskiwać na własną rękę, co powoduje zmniejszenie możliwości odzyskiwania z takich nośników. Trzeba tu wyraźnie zaznaczyć wpływ porad internetowych i pseudofachowców z różnych for internetowych na niezorientowanego w temacie użytkownika. Warto też podkreślić, że nawet pozornie podobne zachowanie uszkodzonych nośników, nie oznacza tej samej usterki. Dysk poddany nieodpowiednim i nieadekwatnym do usterki zabiegom, zwykle szybko niweluje możliwość odzyskania z niego Danych. Takie działanie po omacku trochę mnie to dziwi, biorąc pod uwagę fakt, że w profesjonalnych laboratoriach sprawdzenie i wycena Odzyskiwania Danych jest raczej bezpłatne.

 

Odzyskiwanie Danych z dysków SSD

Dyski SSD coraz dynamiczniej rozpychają się na rynku konsumenckim ze względu na nowe technologie wykonywania pamięci flash oraz kontrolerów, co powoduje znaczący spadek ich cen. Ze względu na swoja konstrukcję dyski SSD są bardziej odporne na czynniki zewnętrzne. W szczególności na upadki czy uderzenia podczas pracy. Jednak należy mocno podkreślić, że dyski te też nie są bezawaryjne i mają swoje ograniczenia (ograniczona ilość zapisów na komórkę pamięci).

Dysk SSD składa się z płyty głównej, na której umieszczone są kości pamięci oraz kontroler, który zarządza rozkładem zapisywanych informacji na poszczególnych komórkach pamięci. Solid State Drive to dość złożony i skomplikowany system, który nie ułatwia odzysku zeń Danych. Kontroler decyduje o rozkładzie informacji na poszczególnych kościach flash, a dodatkowo (szczególnie w nowszych rozwiązaniach) szyfruje zawartość kości. Odzysk Danych z takich zaszyfrowanych kości metodą wylutowywania pamięci jest, w takim przypadku, niemożliwy. Jedyną metodą na odzyskanie jest odtworzenie i zasymulowanie  firmware kontrolera i odczyt pamięci. Tu powstaje inny problem. Ze względu na dużą ilość producentów dysków i nowych technologii mnogość rozwiązań znacznie się zwiększyła, a zatem ilość kontrolerów, skomplikowanych rozwiązań i ich wariantów znacznie wzrasta. Mnożąc godziny pracy i koszty Odzyskiwania. więcej na stronie https://www.alldatarecovery.pl/odzyskiwanie-danych-z-dysku-ssd/

 

Odzyskiwanie Danych z Pendrive i Kart Pamięci.

Karty pamięci i Pendrive stały się bardzo popularne ze względu na swoją przenośność, dostępność i uniwersalność. Ciężko sobie wyobrazić jakikolwiek sprzęt elektroniczny, który nie korzystałby z Kart Pamięci -  czy to aparat fotograficzny, kamera, telefon komórkowy albo laptop.

Niestety karty pamięci ze względu na coraz większe pojemności i miniaturyzację wykonuje się w postaci monolitu (zalane w jednej kości kontroler i pamięć). W takim przypadku nie ma możliwości dostępu do kości pamięci ani kontrolera. Wtedy wchodzi w grę tylko metoda szlifowania. Metoda ta polega na tym, że szlifuje się obudowę do momentu dotarcia do wyprowadzeń elektrycznych pamięci flash. Dopiero w tym momencie można się podłączyć i spróbować odczytać informacje z kości pamięci. Jest to precyzyjna i bardzo mozolna operacja wykonywana pod specjalnym mikroskopem. Jak już uda się wkopiować dane trzeba zasymulować operacje kontrolera, żeby móc odwrócić proces zapisu komórek. Odzysk informacji z karty pamięci czy Pendrive to bardzo czasochłonny i kosztowny proces. Warto zatem robić kopie zapasową najważniejszych Danych. Więcej informacji na temat budowy kart pamięci można znaleźć na naszej stronie http://wolainfo.com.pl/odzyskiwanie-danych-z-karty-pamieci/

 

Odzyskiwanie skasowanych Danych.

Możliwości odzyskania skasowanych Danych jest wiele. Wiele jest też na rynku różnego rodzaju oprogramowania, które służy do analizy i przywrócenia skasowanych informacji. Specjalnie użyłem tu słowa „przywracanie”. Należy zaznaczyć, że w przypadku usunięcia Danych z nośnika nie są one faktycznie kasowane i istnieją możliwości ich przywrócenia, chyba, że zostaną nadpisane.

Warto jednak przestrzegać kilku Ważnych zasad:

- Przed rozpoczęciem jakichkolwiek operacji na nośniku warto zrobić kopię posektorową dysku

- Jeżeli nie jesteśmy pewni swoich sił i umiejętności lepiej powierzyć przywracanie Danych profesjonalnej firmie.

- Nie instalujmy oprogramowania do przywracania Danych na nośniku, z którego chcemy te dane przywracać

- Programy do przywracania Danych przeznaczone są do nośników sprawnych. Użycie ich do dysku, który jest uszkodzony może pogłębić w znacznym stopniu usterkę.

- Nie wskazujemy miejsca do wykopiowania odzyskanych danych na nośnik, z którego są one odzyskiwane. Często może to spowodować nadpisanie odzyskiwanych Danych. Czyli obcięcie gałęzi na której siedzimy.

W przypadku kiedy mieliby Państwo jakiekolwiek problemy z dostępem do danych na jakimkolwiek nośniku, to w naszym Centrum Odzyskiwania Danych w Warszawie uzyskają Państwo bezpłatnie informacje na temat możliwości odzyskania danych. Warto jednak zawsze robić backup, bo to pozostaje najlepsze rozwiązanie w przypadku ich utraty. Więcej informacji na temat nośników i Odzyskiwania z nich Danych znajdziesz na naszej stronie centrumodzyskiwaniadanych.pl , gdzie zamieściliśmy wiele artykułów dotyczących budowy i zasady działania poszczególnych rodzajów nośników i wile ciekawych porad.

Zapraszamy do współpracy.

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze 0

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.
Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wybory samorządowe 2018 - gmina Żmudź. Wyniki wyborów na wójta

Wybory samorządowe 2018 - gmina Żmudź. Wyniki wyborów na wójta 0 0

Gmina Żmudź. Jedyna kandydatka, Edyta Niezgoda została wybrana wójtem 1061 głosami, co się przekłada na 83,68 proc. poparcie.

Wybory samorządowe 2018 - gmina Wojsławice. Wyniki wyborów na wójta

Wybory samorządowe 2018 - gmina Wojsławice. Wyniki wyborów na wójta 0 0

Gmina Wojsławice. Henryk Gołębiowski został wójtem zdobywając 53,19 proc. głosów.

Wybory samorządowe 2018 - gmina Wierzbica. Wyniki wyborów na wójta

Wybory samorządowe 2018 - gmina Wierzbica. Wyniki wyborów na wójta 0 0

Gmina Wierzbica. W drugiej turze zmierzą się Bogusław Żelechowski (36,71 proc. głosów) i Zdzisława Deniszczuk (35,55 proc.)

Wybory samorządowe 2018 - gmina Siedliszcze. Wyniki wyborów na wójta

Wybory samorządowe 2018 - gmina Siedliszcze. Wyniki wyborów na wójta 0 0

Gmina Siedliszcze. Jedyny kandydat na burmistrza, Hieronim Zonik został wybrany zdobywając 1670 głosów – 74,22 proc.

Wybory samorządowe 2018 - gmina Sawin. Wyniki wyborów na wójta

Wybory samorządowe 2018 - gmina Sawin. Wyniki wyborów na wójta 0 0

Gmina Sawin. Dariusz Ćwik wygrał wybory na wójta w pierwszej turze zdobywając 65,52 proc. głosów.

Wybory samorządowe 2018 - gmina Ruda - Huta. Wyniki wyborów na wójta

Wybory samorządowe 2018 - gmina Ruda - Huta. Wyniki wyborów na wójta 0 0

Gmina Ruda – Huta. 62,96 proc głosów zdobył Kazimierz Smal. Na wójta wybrany został przez 1161 osób.

Wybory samorządowe 2018 - gmina Rejowiec Fabryczny. Wyniki wyborów na wójta

Wybory samorządowe 2018 - gmina Rejowiec Fabryczny. Wyniki wyborów na wójta 0 0

Gmina Rejowiec Fabryczny. Jedynego kandydata na wójta – Zdzisława Krupę poparło 1279 osób, co dało mu 82,46 proc. poparcie

Sezon grypowy przed nami. Rośnie liczba zachorowań

Sezon grypowy przed nami. Rośnie liczba zachorowań 2 0

Już 4405 przypadków zachorowania na grypę lub infekcje grypopodobne zanotował od początku października sanepid. Szacuje, że do końca miesiąca w całym województwie może być ich nawet 10 tysięcy

Wybory samorządowe 2018 - gmina Rejowiec. Wyniki wyborów na wójta

Wybory samorządowe 2018 - gmina Rejowiec. Wyniki wyborów na wójta 0 0

Gmina Rejowiec. Tadeusz Górski, jedyny kandydat na wójta został wybrany 77,34 proc. głosów.

Wybory samorządowe 2018 - gmina Leśniowice. Wyniki wyborów na wójta

Wybory samorządowe 2018 - gmina Leśniowice. Wyniki wyborów na wójta 0 0

Gmina Leśniowce. Wójtem głosami 1015 osób (57,9 proc.) została Joanna Jabłońska.

Wybory samorządowe 2018 - gmina Kamień. Wyniki wyborów na wójta

Wybory samorządowe 2018 - gmina Kamień. Wyniki wyborów na wójta 0 0

Gmina Kamień. W drugiej turze wyborów o stanowisko wójta konkurować będą Dariusz Stocki i Marek Neckier. Pierwszy z nich zdobył 44,07 wszystkich głosów, a drugi – 33,32 proc.

Wybory Samorządowe 2018 - gmina Dubienka. Wyniki wyborów na wójta

Wybory Samorządowe 2018 - gmina Dubienka. Wyniki wyborów na wójta 0 0

Gmina Dubienka. Waldemar Domański zdobył 32,78 proc. głosów i w drugiej turze konkurować będzie z Krystyną Deniusz- Rosiak, którą poparło 32,22 proc. wszystkich głosujących.

Wybory samorządowe 2018 - gmina Chełm. Wyniki wyborów na wójta

Wybory samorządowe 2018 - gmina Chełm. Wyniki wyborów na wójta 0 0

Gmina Chełm. Zdobywając 65,53 proc. głosów wójtem został Wiesław Kociuba.

Wybory samorządowe 2018 - gmina Dorohusk. Wyniki wyborów na wójta

Wybory samorządowe 2018 - gmina Dorohusk. Wyniki wyborów na wójta 0 0

Gmina Dorohusk. Wojciech Sawa wygrał pierwszą wybory na wójta zdobywając 55,77 proc. poparcie.

Wybory samorządowe 2018 - gmina Białopole. Wyniki wyborów na wójta

Wybory samorządowe 2018 - gmina Białopole. Wyniki wyborów na wójta 0 0

Gmina Białopole. Henryk Maruszewski został wójtem zdobywając 947 głosów (69,99 proc.).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.