Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Artykuły sponsorowane

1 marca 2019 r.
10:56

Wcześniejsza spłata kredytu się opłaca - czyli fakty i mity kredytów gotówkowych

0 7 A A

Chcesz zaciągnąć kredyt gotówkowy, ale dotychczas zasypywano cię stekiem informacji odnośnie tego sposobu zapożyczenia? Zastanawiasz się co jest faktem, a co mitem? Czego się obawiać, czego unikać, a co nie jest prawdą i wzbudza niesłuszną niepewność? Przeanalizujmy najpopularniejsze mity odnośnie kredytów gotówkowych i spróbujmy nakreślić, które popularne opinie są faktycznie prawdziwe.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wcześniejsza spłata kredytu jest opłacalna

Zacznijmy od mitu, który pojawił się w tytule. Jeden z najpopularniejszych aspektów, pojawiających się w kontekście kredytu gotówkowego. Cóż, nie ma co się oszukiwać - kredyt gotówkowy to zobowiązanie na lata, które odczuwamy w comiesięcznym planowaniu budżetu. To on wpływa na zdolność kredytową, to on powoduje uszczerbek w oszczędnościach i to on staje się wiążącym zobowiązaniem na wiele lat. Dlatego też wizja szybszej spłaty wydaje się być niezwykle kusząca i dążymy do niej za każdym razem. Wszelkie oszczędności i premie przeznaczamy na szybszą spłatę raty, chcąc pozbyć się zobowiązania. Oczywiście, aspekt opłacalności jest faktem, ale w tym podejściu, nie zapominajmy o tzw. dodatkowych kosztach. Jak podaje portal Kviklån, dodatkowe koszty często mylone są z oprocentowaniem i pomijamy je w ogólnym rozrachunku czy ocenianiu właśnie wspomniane “opłacalności”. Dodatkowe koszty uzależnione są od miejsca, w którym podpisujemy umowę. Instytucje finansowe często wyceniają je nawet na kilka procent łącznej sumy, którą nadpłacamy. Zanim więc zdecydujesz się na spłatę wcześniejszą, pamiętaj aby poinformować o tym placówkę. Przy odrobinie szczęścia może dojść do negocjacji opłaty, co dodatkowo stanie się atrakcyjnym rozwiązaniem.

Kredyty gotówkowe nie wymagają weryfikacji

Jeden z popularniejszym, mylących mitów branży kredytów gotówkowych. Wynika on z niezrozumienia procedur weryfikacyjnych oraz błędnie rozumianego zapożyczenia w instytucjach pozabankowych. O ile faktycznie proces przyznawania pożyczek jest szybszy, mniej skomplikowany i może odbywać się za pośrednictwem formularzy internetowych, o tyle proces weryfikacji nadal ma miejsce. Pierwszym krokiem weryfikacyjnym jest potwierdzenie płynności finansowej. Oznacza to, że placówce musimy dostarczyć raport, który potwierdza regularny przychód. Najczęściej dokumentem spełniającym to zadanie jest wyciąg z banku, potwierdzenie ze strony pracodawcy oraz zaświadczenie o otrzymywaniu renty, alimentów lub emerytury. Drugim krokiem weryfikacyjnym jest konieczność podania swoich danych osobowych. Fakt ten służy wykonaniu przelewu potwierdzającego w wysokości 1zł, który również stanowi o procesie weryfikacyjnym.

Kredyty gotówkowe napędzają spiralę długów

Mit, który znajduje swoje źródło w przekonaniach, jakoby wyższe oprocentowanie wiązało się z większymi długami. Ponieważ kredyty gotówkowe wymagają mniejszej weryfikacji, a ich uzyskanie jest szybsze i łatwiejsze, niesłusznie panuje pogląd, iż ich chwilowa pomoc finansowa, w rezultacie, powoduje jeszcze większe długi. Jest to wyjątkowe uogólnienie, które znacząco wprowadza w błąd i stwarza atmosferę nieufności. Jak podają badania wykonane przez Krajowy Rejestr Długów - zadłużenie Polaków, które jest ściśle powiązane z pożyczkami, jest trzykrotnie mniejsze niż inne zadłużenia, wynikające z np. opłat za czynsz. Spirala długów, która może mieć miejsce po zaciągnięciu kredytu gotówkowego najpewniej wynika z niedostosowania oferty do możliwości finansowych. Krótki czas spłaty należności oraz większe oprocentowanie powinno być elementem znaczącym, w całym procesie decyzyjnym. Niestety, wiele z nas, skuszonych szybkim przypływem gotówki, zapomina o tym znaczącym aspekcie, powodując późniejsze problemy budżetu domowego.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
palka / 5 marca 2019 r. o 12:45
biorąc jakikolwiek kredyt trzeba brać różne rzeczy pod uwagę. ja tego nie przemyślałam, i teraz mam długi. ale o tyle mam dobrą sytuację, że windykuje mnie kruk a oni idą na rękę i pomagaja ze spłatami.
Avatar
bożena / 25 marca 2019 r. o 13:42
mnie też windykuje kruk. miałam obawy, bo dla mnie firmy windykacyjne zawsze sie kojarzyły z takimi diabłami, które chcą zabrać twoje pieniądze i tyle. ale masz rację, krukowi zależy na ludzkim podejściu 
Avatar
AnthonyDavid112 / 25 marca 2019 r. o 20:31
Do you need a loan? Do you want to pay your bills? Do you want to be financially stable? All you need to do is contact us for more information on how to get started and get the loan you want. This offer is open to all who will be able to pay back in a timely manner. Note: the timeframe for repayment is negotiable, and with a 3% interest rate, simply write to us. Anthonydavidhhname@gmail.com
Avatar
Adam / 22 marca 2019 r. o 15:16
Każda osoba może okazać się w takiej sytuacji, przecież ile mamy dłużników w kraju. Wiem że kruk rozsądnie windykuje. 
Avatar
krukkrukowiokaniewykole / 5 marca 2019 r. o 14:59
biorąc jakikolwiek kredyt trzeba brać różne rzeczy pod uwagę. ja tego nie przemyślałam, i teraz mam długi. ale o tyle mam dobrą sytuację, że windykuje mnie kruk a oni idą na rękę i pomagaja ze spłatami.
 noo, kruk jest wspaniały, po negocjacjach zgodzili się spłacić za mnie całe zadłużenie :) anioły nie firma :)
Avatar
Gość / 2 marca 2019 r. o 15:40
Hej frankensztajny! Pozywajcie do sądów samych siebie!Jako powód pozwu podawajcie fakt, że byliście nieobecni, gdy bozia rozdawała rozum!
 Niestety, ty też rozumu nie dostałeś. Czyżbyś był wtedy w doopie?
Avatar
Gość / 1 marca 2019 r. o 20:43
Hej frankensztajny! Pozywajcie do sądów samych siebie!Jako powód pozwu podawajcie fakt, że byliście nieobecni, gdy bozia rozdawała rozum!
Avatar
AnthonyDavid112 / 25 marca 2019 r. o 20:31
Do you need a loan? Do you want to pay your bills? Do you want to be financially stable? All you need to do is contact us for more information on how to get started and get the loan you want. This offer is open to all who will be able to pay back in a timely manner. Note: the timeframe for repayment is negotiable, and with a 3% interest rate, simply write to us. Anthonydavidhhname@gmail.com
Avatar
bożena / 25 marca 2019 r. o 13:42
mnie też windykuje kruk. miałam obawy, bo dla mnie firmy windykacyjne zawsze sie kojarzyły z takimi diabłami, które chcą zabrać twoje pieniądze i tyle. ale masz rację, krukowi zależy na ludzkim podejściu 
Avatar
Adam / 22 marca 2019 r. o 15:16
Każda osoba może okazać się w takiej sytuacji, przecież ile mamy dłużników w kraju. Wiem że kruk rozsądnie windykuje. 
Avatar
krukkrukowiokaniewykole / 5 marca 2019 r. o 14:59
biorąc jakikolwiek kredyt trzeba brać różne rzeczy pod uwagę. ja tego nie przemyślałam, i teraz mam długi. ale o tyle mam dobrą sytuację, że windykuje mnie kruk a oni idą na rękę i pomagaja ze spłatami.
 noo, kruk jest wspaniały, po negocjacjach zgodzili się spłacić za mnie całe zadłużenie :) anioły nie firma :)
Avatar
palka / 5 marca 2019 r. o 12:45
biorąc jakikolwiek kredyt trzeba brać różne rzeczy pod uwagę. ja tego nie przemyślałam, i teraz mam długi. ale o tyle mam dobrą sytuację, że windykuje mnie kruk a oni idą na rękę i pomagaja ze spłatami.
Avatar
Gość / 2 marca 2019 r. o 15:40
Hej frankensztajny! Pozywajcie do sądów samych siebie!Jako powód pozwu podawajcie fakt, że byliście nieobecni, gdy bozia rozdawała rozum!
 Niestety, ty też rozumu nie dostałeś. Czyżbyś był wtedy w doopie?
Avatar
Gość / 1 marca 2019 r. o 20:43
Hej frankensztajny! Pozywajcie do sądów samych siebie!Jako powód pozwu podawajcie fakt, że byliście nieobecni, gdy bozia rozdawała rozum!
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie i problem z wodą. Zwykle apelowali w lipcu, ale w tym roku proszą już teraz

Lubelskie i problem z wodą. Zwykle apelowali w lipcu, ale w tym roku proszą już teraz

Gmina Józefów nad Wisłą apeluje do mieszkańców, żeby nie podlewali wodą pitną upraw. Pobór w gminnym wodociągu jest dwa razy wyższy niż normalnie. Ogrodnicy i sadownicy wolą płacić kilkusetzłotowe rachunki niż stracić zbiory.

Lublin i Puławy mają nowych profesorów. Na liście poseł PiS

Lublin i Puławy mają nowych profesorów. Na liście poseł PiS

Prezydent Andrzej Duda wręczył nominacje profesorskie. Na liście jest kilku naukowców z Lublina

Górki czechowskie. IPN coś znalazł

Górki czechowskie. IPN coś znalazł

Już pierwszego dnia poszukiwań pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej natrafili na kości. Ludzkie?

Dziki szał w Krasnymstawie. Bo rzuciła go dziewczyna

Dziki szał w Krasnymstawie. Bo rzuciła go dziewczyna

20-latek niszczył wszystko, co tylko zobaczył. Starty oszacowano na 2,8 tys. złotych.

Stasia przygniótł wózek widłowy.  Rodzice dziękują Bogu, że przeżył, ale teraz trzeba pomocy

Stasia przygniótł wózek widłowy. Rodzice dziękują Bogu, że przeżył, ale teraz trzeba pomocy

– Do dziś mam wyrzuty sumienia, że nie dopilnowałam dzieci i Staś mógł umrzeć – przyznaje pani Iwona, mama 9-latka ze Zgody (pow. opolski). W marcu tego roku chłopiec został przygnieciony wózkiem widłowym. Najpierw walczył o życie. Teraz walczy o zdrowie.

Środa w Lublinie. Finisaż wystawy "Twarze Ukrainy"
18 maja 2022, 18:00

Środa w Lublinie. Finisaż wystawy "Twarze Ukrainy"

18 maja o godz. 18 w Księgarnio-kawiarni Między Słowami (ul. Rybna 4/5) odbędzie się finisaż wystawy Piotra Łucjana "Twarze Ukrainy".

S19 Niedrzwica – Kraśnik. Jest nieoficjalny termin puszczenia ruchu

S19 Niedrzwica – Kraśnik. Jest nieoficjalny termin puszczenia ruchu

Odliczanie się już rozpoczęło. Lada moment kierowcy pojadą nową częścią drogi ekspresowej numer 19. Chodzi o odcinek Niedrzwica Duża – Kraśnik.

"Warszawianka" - koncert w Domu Chemika w Puławach
23 maja 2022, 18:00

"Warszawianka" - koncert w Domu Chemika w Puławach

To będzie koncert w hołdzie Kazimierze Walczak "Mamci". 23 maja o godz. 18 w Puławskim Ośrodku Kultury Dom Chemika (ul. Wojska Polskiego 4) odbędzie się koncert "Warszawianka" w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego.

Tytani Lublin – Hammers Łaziska Górne 48:14. Pierwsza wygrana w rozgrywkach

Tytani Lublin – Hammers Łaziska Górne 48:14. Pierwsza wygrana w rozgrywkach

Niedzielne spotkanie było bardzo emocjonującym widowiskiem i, co najważniejsze, zakończyło się ważnym triumfem Tytanów. Dla lubelskiej ekipy może być to kluczowe zwycięstwo w kontekście walki o uniknięcie ostatniego miejsca w lidze.

W tym miejscu w Lublinie była produkcja, ma być sklep

W tym miejscu w Lublinie była produkcja, ma być sklep

Na działce u zbiegu ul. Mełgiewskiej i Gospodarczej może powstać nowy sklep jednej z sieci handlowych. O zgodę na taką budowę stara się działająca tu od lat lubelska spółka Współpraca, która przenosi się w inne miejsce i sprzedaje nieruchomość.

Ogrzewanie domu energią elektryczną - czy to jedyna słuszna opcja w obecnych czasach?

Ogrzewanie domu energią elektryczną - czy to jedyna słuszna opcja w obecnych czasach?

Coraz częściej mówi się o korzyściach ogrzewania budynków za pomocą energii elektrycznej. W okolicznościach nieustannie rosnących cen paliw oraz perspektywy całkowitego braku dostępu do gazu, urządzenia takie jak pompy ciepła czy piece elektryczne stają się inwestycją we własne bezpieczeństwo energetyczne. Czym charakteryzują się te rozwiązania i czy warto rozważyć ich montaż?

Policja chce zburzyć komisariat w Lublinie

Policja chce zburzyć komisariat w Lublinie

Na Kalinowszczyźnie ma powstać nowy biurowiec policji, który będzie siedzibą komisariatu. Może się tam również wprowadzić Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości.

Gmina dostała rządową nagrodę. Wójt Karczmisk chciał tężni. Co na to radni?

Gmina dostała rządową nagrodę. Wójt Karczmisk chciał tężni. Co na to radni?

Spór na co wydać milion złotych trwa, choć tyle wiadomo, że tężni w parku nie będzie. Radni już przegłosowali: pieniądze pójdą na remonty dróg, a nie solankowe areozole. Ale jeszcze nie zdecydowali na które drogi. Propozycja wójta by był to dojazd do Uściąża Kolonii na razie nie zyskała aprobaty.

Azoty Puławy grają dzisiaj w półfinale PGNiG Pucharu Polski z Orlen Wisłą Płock

Azoty Puławy grają dzisiaj w półfinale PGNiG Pucharu Polski z Orlen Wisłą Płock

W spotkaniu półfinałowym PGNiG Pucharu Polski Azoty Puławy zmierzą się na wyjeździe z Orlen Wisłą Płock. Pierwszy gwizdek w środę o godz. 18.