Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Festiwal piosenki patriotycznej w Turobinie jest organizowany od 8 lat i cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem. Każdego roku Turobin gości wykonawców z odległych miejscowości. W tym roku na turobińskiej scenie wystąpi Zespół Pieśni Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci” z Puław.
Na ślubie siostry św. Kazimierza stoły były suto zastawione i była to największa uczta w ówczesnej Europie. W sobotę odtwarzano to wydarzenie podczas Europejskiego Festiwalu Smaku. Dziś (niedziela) ostatni dzień imprezy. Na uczestników czekać będzie jeszcze mnóstwo atrakcji.
Jarmark produktów tradycyjnych, występy artystyczne, przesiewowe badania wzroku i wiele innych atrakcji. To wszystko czeka na uczestników XXVI Lubelskiego Święta Chleba.
Święto nowego cyrku zawitało do Lublina. Rozpoczęły się „Cyrkulacje” i przez najbliższe dni będziemy mogli podziwiać spektakularne widowiska.
Kryminalia Lubyckie to wyjątkowy festiwal. Jedyny taki w Polsce południowo-wschodniej. Tegoroczny będzie poświęcony... horrorom i kryminałom retro. Jego trzecie edycja została zaplanowana na początek września.
Około 140 wydarzeń, premiery, spektakle, konkursy taneczne, projekty edukacyjne, społeczne, prozdrowotne, konferencja naukowa, pogadanki o balecie w małych domach kultury i bibliotekach w regionie oraz warsztaty ruchowe dla seniorów i dzieci z udziałem niemal 480 artystów, mają być zrealizowane podczas dwuletniego programu „Przestrzenie Sztuki – Taniec” w województwie lubelskim.
Europejski Festiwal Smaku trwa w najlepsze, ale niech nazwa nie wprowadza nas w błąd. Podczas festiwalu odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych.
W dniach 6-8 września Centrum Kultury w Lublinie stanie się scenerią queerowego festiwalu. Radni Prawa i Sprawiedliwości składają interpelację i nie ukrywają swojego oburzenia. W programie między innymi „Praca seksualna jako część queerowego dziedzictwa” czy „Queerowa przyjemność erotyczna”.
Tu nie ma miejsca na tresurę zwierząt. Stawia się na kunszt artystów i bogactwo form. Artyści i artystki z Polski i zagranicy zaprezentują swoje niezwykłe umiejętności (akrobatyka, taniec, żonglerka), pokazując, jak piękna i kreatywna jest współczesna sztuka cyrkowa. Od 6 września do 6 października Lublin będzie stolicą Cyrku.
Wspólne gotowanie, rozmowy o metafizyce, dbanie o zdrowie - to wszystko czeka na nas na rozpoczynającym się Europejskim Festiwalu Smaków.
Naturalne miody i produkty pochodzenia pszczelego, rozmowy ze specjalistami i występy artystyczne - to wszystko czeka na uczestników podczas wojewódzkiego święta miodu.
Wakacje się jeszcze nie skończyły, ale festiwalowy kalendarz na przyszły rok już się zapełnia. Znamy daty największych lubelskich festiwali, które odbędą się w 2025 roku.
Miody, pyłek pszczeli i wosk - to wszystko będzie można zakupić podczas szóstej edycji Wojewódzkiego Lubelskiego Święta Miodu
Nadchodzące rozpoczęcie roku szkolnego nie oznacza końca emocjonujących wydarzeń w Chełmie. Mieszkańcy spędzą pierwszy dzień września w klimacie retro podczas Retro Fest
W hali Targów Lublin pachnie kawą i czekoladą, a w tle słychać rozmowy o biznesie. To wszystko z powodu odbywającego się tam festiwalu Hobby&Biznes.
Po raz kolejny w Lublinie odbędą się Targi Kawy, Czekolady i Herbaty. W tym roku jednak festiwal rozrasta się i powstaną specjalne strefy dla hobbystów i biznesmenów.
Europejski Festiwal Smaku zbliża się wielkimi krokami. Ta impreza już po raz szesnasty zbiera w sobie coś dla duszy i coś dla ciała, także każdy znajdzie coś dla siebie.
Recital Łukasza Jemioły i gala wręczenia nagród zakończyły w weekend 12. edycję Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”. Twórcy najlepszych obrazów otrzymali statuetki „Zamość – Perła Renesansu”.
W Ogrodzie Saskim w Lublinie rozbrzmiały utwory wojskowe. Uczestnicy mogli posilić się tradycyjną wojskową grochówką i podziwiać prawdziwy sprzęt wojskowy.
Dożynki Powiatu Kraśnickiego odbyły się w niedzielę 25 sierpnia 2024 r. na stadionie Orła Urzędów Mikuszewskie w Urzędowie. Święto plonów Powiatu Kraśnickiego i Gminy Urzędów, zachęciło mieszkańców, by wspólnie spędzić czas podczas dobrej zabawy.
W Mełgwi odbyły sie w niedzielę dożynki parafialno-gminne. Uroczystość kościelna przyciągnęła tłumy wiernych, którzy po eucharystii wraz z korowodem dożynkowym przeszli do amfiteatru, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości. Jury miało trudny orzech do zgryzienia, w konkursie na wieniec dożynkowy zaprezentowało się 13 misternie wyplecionych wieńców dożynkowych .
Niedziela to ostatni dzień piwnego święta w Krasnymstawie. Przez miasto przeszedł Korowód Chmielakowy: były wieńce, stare samochody, grupa rekonstrukcyjna i kiermasz rękodzieła
Podziękowanie za plony, barwny korowód na czele z młodzieżową orkiestrą dętą, tradycyjne obrzędy dożynkowe oraz występy ludowych artystów na scenie to atrakcje dożynek w Gminie Konopnica pod Lublinem, które w niedzielę odbyły się na Zielonym Rynku w Konopnicy.
W Krasnymstawie odbywa się najstarszy festiwal piwny w Polsce - Chmielaki 2024. 53. edycja tego Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów przyciągnęła jak co roku smakoszy złocistego trunku z całej Polski.
W Lublinie trwa Festiwal Re: tradycja, który jest nową nazwą dotychczasowego festiwalu Jarmark Jagielloński. Wydarzenie jak co roku przyciągnęło miłośników kultury i sztuki ludowej. Nie zabrakło na nim produktów tradycyjnych, rękodzieła artystycznego, rzeźby, ceramiki, drzeworytu , kowalstwa, garncarstwa, haftu, koronki, malarstwa, wikliniarstwa i regionalnych smakołyków.