Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

19 marca 2020 r.
7:32

Koronawirus w Polsce i na świecie. Nowe informacje [relacja]

Autor: Zdjęcie autora kyku PAP
8 10 A A
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne

Najnowsze wiadomości na temat walki z koronawirusem w Polsce i na świecie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

20.50

Głowny Inspektor Sanitarny apeluje: To naprawdę nie jest czas na spotkanie w gronie przyjaciół, odwiedziny u rodziny czy krewnych. Prosimy zachowujmy się odpowiedzialnie. Kontakty towarzyskie odłóżmy na późniejszy okres. Uczmy się na błędach innych. Czas by Polacy byli mądrzy przed szkodą!

19.05

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 35 nowych zachorowaniach. Dwie osoby, którym ponowiono testy nie mają jednak koronaworusa. W sumie w całej Polsce mówimy dziś o 355 osobach zakażonych koronawirusem. Pięć osób z nich zmarło. 

18.00

Urząd Wojewódzki opublikował dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2, na dzień 19 marca 2020 r. na terenie województwa lubelskiego. Hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem jest 19 osób. 1714 osób przebywa na kwarantannie, a 5146 objęta jest nadzorem epidemiologicznym. Zakażenia koronawirusem potwierdzono badaniami laboratoryjnymi u 25 osób. Jedna z nich zmarła.

17.15

Dodatkowe linie telefonicznej pomocy psychologicznej uruchomione zostaną od piątku w Centrum Interwencji Kryzysowej prowadzonym przez samorząd Lublina. Poza całodobowym telefonem zaufania (733 588 900) i linią psychologiczną (733 588 600) ruszą numery działające w dni powszednie od godz. 7 do 19.

14:37

Pacjent "zero" miał wyjść dzisiaj ze Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze po ponad dwóch tygodniach hospitalizacji. Taką informację podała Polska Agencja Prasowa. Te doniesienia zdementowało jednak biuro prasowe szpitala.

14:12

- Sytuacja jest fatalna, straty już są ogromne, a nie wiadomo, co będzie dalej - obawiają się przedsiębiorcy z Kazimierza Dolnego. W związku z epidemią przestali zarabiać, bo w miasteczku nie ma turystów.

14:07

Mocny apel o pozostanie w domach:

 

13:39

Nie będzie nocnej wędrówki i rozważań w samotności w trudnych warunkach, bo lubelska Ekstremalna Droga Krzyżowa została w tym roku odwołana. Współorganizator tej inicjatywy ks. Mirosław Ładniak zachęca natomiast do udziału w wirtualnej EDK. Transmisja już w piątek.

12:52

- Dzisiaj rozdysponowaliśmy 6,5 tys. opakowań Arechinu do szpitali zakaźnych, do szpitali jednoimiennych, po to by personel wykorzystywał ten potencjał, zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą. Jest on dopuszczony, można go stosować tam gdzie jest potrzeba - mówi Łukasz Szumowski, minister zdrowia, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

12:47

Ważna informacja od Głównego Inspektoratu Sanitarnego:

12:44

Przypominamy. Dzwoniąc na bezpłatną i całodobową Telefoniczną Informację Pacjenta (800 190 590), można się dowiedzieć: czym jest koronawirus, jak się przed nim zabezpieczyć i jak postępować w sytuacji podejrzenia zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

12:40

– Kościół zareagował pierwszy. Już w środę w nocy dostałem telefon od dziekana dekanatu, że u księdza podejrzewa się koronawirusa – mówi Henryk Maruszewski, wójt gminy Białopole w powiecie chełmskim. To pierwsza osoba zakażona wirusem SARS-CoV-2 w tej częśći województwa.

12:37

Ministerstwo Zdrowia: Osoba objęta kwarantanną miała kontakt z zakażonym lub wróciła z regionu ryzyka.

(fot. Ministerstwo Zdrowia)

12:25

Podtrzymana została decyzja o zwołaniu na przyszły czwartek posiedzenia Rady Miasta, zgodnie z ustalonym już w grudniu harmonogramem.

Ratusz przekonuje, że w sali będzie mogło przebywać tylko 50 osób. – Rząd ograniczył zgromadzenia do 50 osób, radnych jest 31, z obsługą zmieścimy się w tym limicie. Te osoby, które będą chciały zabierać głos, będą wprowadzane wtedy, kiedy jest określona dyskusja – tłumaczy prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

12:20

- Chciałem też za to podziękować, bo 99,5 proc. – to jest jeden z najlepszych wskaźników w Europie – trzyma się tych zasad kwarantanny. To dzięki Państwu, dzięki tej dyscyplinie, mamy sytuację taką (...), że będziemy mogli odbudować gospodarkę po tym okresie przymrożenia, będziemy mogli wracać powoli do nowych okoliczności zawodowych, ale też w nowych, poprawionych warunkach sanitarnych - mówił premier Mateusz Morawiecki po zakończeniu dzisiejszego posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

12:10

Odnotowano 20 kolejnych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w Polsce. Chodzi o osoby z 5 województw. Taką informację przekazało Ministerstwo Zdrowia.

12:01

W najbliższych godzinach zostanie uruchomiona aplikacja na smartfony dla osób przebywających na kwarantannie - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda.

11:41

Michel Barnier, były komisarz UE ds. rynku wewnętrznego i usług oraz główny negocjator ds. brexitu, przekazał za pośrednictwem Twittera, że jest zakażony koronawirusem.

11:27

Premier Mateusz Morawiecki po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego: Zmieniono organizację pracy i rozładowano kolejki na granicy zachodniej i już teraz na południowej. Na granicy z Czechami i Słowacją nie ma już kolejek samochodów ciężarowych, a na zachodniej z Niemcami są znacząco skrócone. Zamknęliśmy granicę dla obcokrajowców, żeby nie dopuszczać dopływu nowych pacjentów z koronawirusem. Widzimy po wywiadzie z pacjentami, że wiele osób przyjeżdżało z zagranicy i zachowując się nieodpowiedzialnie rozsiewało koronawirusa.

Prezes Rady Ministrów odniósł się również do trudności, jakie napotyka obecnie edukacja: Coraz więcej szkół - blisko 80 procent - korzysta już ze zdalnych mechanizmów zlecania zadań i weryfikowania nauki u uczniów.

11:19

W ciągu doby wykonano ponad 1,6 tys. testów na koronawirusa - podaje Ministerstwo Zdrowia.

(fot. Ministerstwo Zdrowia)

11:02

Kontrolerzy biletów zostali wysłani na przystanki, aby liczyli pasażerów w pojazdach. – W ogóle nie powinniśmy wychodzić – obrusza się Czytelnik, przedstawiający się jako jeden z kontrolerów.

10:48

Ministerstwo Zdrowia: Osoba hospitalizowana jest obserwowana w kierunku choroby zakaźnej.

(fot. Ministerstwo Zdrowia)

10:45

Po ogłoszeniu kwarantanny w całej Polsce kupowaliśmy tyle, ile przed Bożym Narodzeniem, przynajmniej, jeśli chodzi o produkty pierwszej potrzeby.

10:32

Trwa narada Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem prezydenta:

10:30

Z powodu aktualnej sytuacji epidemicznej Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie boryka się ze zmniejszoną liczbą krwiodawców. Ta przekłada się na topniejące zapasy krwi.

10:23

Polscy koszykarze zagrają na igrzyskach w Tokio? FIBA rozważa rezygnację z turniejów kwalifikacyjnych.

9:53

Polska Agencja Prasowa: W Rosji zmarła pierwsza pacjentka zakażona koronawirusem.

9:48

- Przepustowość laboratoriów prowadzących badania na koronawirusa to w tej chwili co najmniej 3 tys. próbek na dobę; wykonywanych jest teraz średnio 1200, 1500 - powiedział w czwartek minister zdrowia Łukasz Szumowski.

9:22

Akcja poboru krwi w Lublinie:

9:17

Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w powiecie chełmskim. To duchowny, pacjent oddziału pulmunologicznego chełmskiego szpitala wojewódzkiego.

9:05

Stan na godzinę 9:00.

  • 305 osób zakażonych koronawirusem w Polsce
  • 5 chorych zmarło
  • 25 osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w woj. lubelskim
  • 1 chory zmarł

9:02

W województwie lubelskim są trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Chodzi o osoby w sile wieku z powiatu chełmskiego, lubelskiego i kozienickiego (woj. mazowieckie).

8:56

Blisko miesiąc później niż planowano odbędą się wybory rektora Politechniki Lubelskiej.

8:44

Jest 18 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce - informuje Ministerstwo Zdrowia. 3 osoby są z woj. lubelskiego.

8:30

Dobre wiadomości z Chin:

8:26

Decyzja ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka:

8:20

Łukasz Szumowski (minister zdrowia) dla Programu 3 Polskiego Radia: W ciągu doby wykonujemy ok 1,5 tys. testów. Mamy już wykonanych 10 tys. testów. Bardzo szybko rozszerzamy bazę laboratoriów. Do laboratoriów trafiło już ok. 50 tys. testów. Przepustowość laboratoriów rośnie. Mamy możliwość dziennego testowania ponad 3 tys. próbek.

Jak dodaje: Pamiętajmy, że test ma sens, kiedy mija siódmy dzień od kontaktu z zakażonym. Dziś, jeżeli lekarz ma jakiekolwiek podejrzenie zakażenia, od razu wykonywany jest test na obecność koronawirusa.

8:16

Pacjenci z chorobami układu oddechowego, które powodują duszność, świsty oddechowe i problemy z funkcjonowaniem płuc, są najbardziej narażeni na ciężki przebieg choroby COVID-19 – wynika z najnowszej analizy.

8:00

Już nie jedno, a dwa laboratoria w naszym województwie wykonują testy na infekcję koronawirusem. MON uruchomił wojskowy ośrodek w Puławach, który jest w stanie zbadać do 350 próbek na dobę.

7:48

„Jedna wieka niewiadoma” – to stwierdzenie najczęściej pada z ust osób, które zaplanowały ślub wiosną. Niepewni tego, co czeka ich w najbliższych miesiącach są też fryzjerzy, kosmetyczki, a także fotografowie.

7:35

Dane Ministerstwa Zdrowia z wczoraj.

(fot. Ministerstwo Zdrowia)

7:30

Stan na godzinę 7:30.

  • 287 osób zakażonych koronawirusem w Polsce
  • 5 osób zmarło
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
develo squad / 19 marca 2020 r. o 13:51
+10
1500 pracowników ratusza szyje już maseczki dla podatników - wyborców?
Avatar
Gość / 19 marca 2020 r. o 08:09
+7
Jeśli barany nadal będą w gorączce przychodzić na SOR i do rodzinnego to nie będzie wesoło.
Avatar
Gość / 19 marca 2020 r. o 13:50
+5
Oficjalnie jest 300 zakażonych - nawet jeśli założymy, że tak naprawdę zakażonych jest sto razy więcej, to stanowią oni zaledwie 0,08 % populacji, a z tego ledwie kilkadziesiąt osób wymaga hospitalizacji. To o co ta cała histeria?
  o co? ŻEBY NIE BYĆ KOLEJNYMI WŁACHAMI !!!! -  475  ofiar śmiertelnych dziennie
Avatar
Gość / 19 marca 2020 r. o 08:08
+4
Izrael uchwalił prawo pozwalające na korzystanie z danych o lokalizacji telefonów w celu zwalczania covid-19. Na dużą skalę będą identyfikować zarażonych: "We will dramatically increase the ability to locate and quarantine those who have been infected."|
Avatar
Gość / 19 marca 2020 r. o 13:48
+2
Włochy donoszą o 475 nowych ofiarach śmiertelnych, co jest najwyższą jednodniową ilościa spośród wszystkich państw
Avatar
Elka / 19 marca 2020 r. o 13:31
+1
Oficjalnie jest 300 zakażonych - nawet jeśli założymy, że tak naprawdę zakażonych jest sto razy więcej, to stanowią oni zaledwie 0,08 % populacji, a z tego ledwie kilkadziesiąt osób wymaga hospitalizacji. To o co ta cała histeria?
Avatar
Elka / 19 marca 2020 r. o 14:41
0
Akurat podajesz maksymalną liczbę zgonów z ostatnich kilku dni - każda epidemia ma to do siebie, że w pewnym momencie osiąga swój szczyt - na pewno tak wysoka śmiertelność w dłuższym okresie czasu nie wystąpi(w pewnym momencie wirus nie ma już gdzie się przenosić i nie będzie zabijał 500 osób dziennie przez kilka miesięcy). Poza tym co osiągasz siedząc teraz w domu, na co czekasz? Na szczepionkę? To za rok najwcześniej. Będziesz siedział rok w domu? Zakładając, że zarazi się połowa populacji, to w tym momencie przyrost zarażonych jest za niski - szpitale są w gotowości, ale tak naprawdę nie mają kogo leczyć (ledwie kilkadziesiąt osób jest hospitalizowanych).
Akurat podajesz maksymalną liczbę zgonów z ostatnich kilku dni - każda epidemia ma to do siebie, że w pewnym momencie osiąga swój szczyt - na pewno tak wysoka śmiertelność w dłuższym okresie czasu nie wystąpi(w pewnym momencie wirus nie ma już gdzie się przenosić i nie będzie zabijał 500 osób dziennie przez kilka miesięcy). Poza tym co osiągasz siedząc teraz w domu, na co czekasz? Na szczepionkę? To za rok najwcześniej. Będziesz siedział rok w domu? Zakładając, że zarazi się połowa populacji, to w tym momencie przyrost zarażonych jest za nis... rozwiń
Avatar
aha / 19 marca 2020 r. o 12:32
0
Schowaj się na Białorusi. Baćka znajdzie ci miejsce w jakimś bezpiecznym obozie pracy.
Avatar
Gość / 19 marca 2020 r. o 08:58
0
"ULICA I ZAGRANICA" - otao mamy skutki strategii opozycji, do spółki z unią "otwartych granic"
Avatar
Gość / 19 marca 2020 r. o 08:03
-1
287 zakażonych było wg komunikatu z 22. wczoraj. W nocy nie prowadzą testów?
Avatar
Elka / 19 marca 2020 r. o 14:41
0
Akurat podajesz maksymalną liczbę zgonów z ostatnich kilku dni - każda epidemia ma to do siebie, że w pewnym momencie osiąga swój szczyt - na pewno tak wysoka śmiertelność w dłuższym okresie czasu nie wystąpi(w pewnym momencie wirus nie ma już gdzie się przenosić i nie będzie zabijał 500 osób dziennie przez kilka miesięcy). Poza tym co osiągasz siedząc teraz w domu, na co czekasz? Na szczepionkę? To za rok najwcześniej. Będziesz siedział rok w domu? Zakładając, że zarazi się połowa populacji, to w tym momencie przyrost zarażonych jest za niski - szpitale są w gotowości, ale tak naprawdę nie mają kogo leczyć (ledwie kilkadziesiąt osób jest hospitalizowanych).
Akurat podajesz maksymalną liczbę zgonów z ostatnich kilku dni - każda epidemia ma to do siebie, że w pewnym momencie osiąga swój szczyt - na pewno tak wysoka śmiertelność w dłuższym okresie czasu nie wystąpi(w pewnym momencie wirus nie ma już gdzie się przenosić i nie będzie zabijał 500 osób dziennie przez kilka miesięcy). Poza tym co osiągasz siedząc teraz w domu, na co czekasz? Na szczepionkę? To za rok najwcześniej. Będziesz siedział rok w domu? Zakładając, że zarazi się połowa populacji, to w tym momencie przyrost zarażonych jest za nis... rozwiń
Avatar
develo squad / 19 marca 2020 r. o 13:51
+10
1500 pracowników ratusza szyje już maseczki dla podatników - wyborców?
Avatar
Gość / 19 marca 2020 r. o 13:50
+5
Oficjalnie jest 300 zakażonych - nawet jeśli założymy, że tak naprawdę zakażonych jest sto razy więcej, to stanowią oni zaledwie 0,08 % populacji, a z tego ledwie kilkadziesiąt osób wymaga hospitalizacji. To o co ta cała histeria?
  o co? ŻEBY NIE BYĆ KOLEJNYMI WŁACHAMI !!!! -  475  ofiar śmiertelnych dziennie
Avatar
Gość / 19 marca 2020 r. o 13:48
+2
Włochy donoszą o 475 nowych ofiarach śmiertelnych, co jest najwyższą jednodniową ilościa spośród wszystkich państw
Avatar
Elka / 19 marca 2020 r. o 13:31
+1
Oficjalnie jest 300 zakażonych - nawet jeśli założymy, że tak naprawdę zakażonych jest sto razy więcej, to stanowią oni zaledwie 0,08 % populacji, a z tego ledwie kilkadziesiąt osób wymaga hospitalizacji. To o co ta cała histeria?
Avatar
aha / 19 marca 2020 r. o 12:32
0
Schowaj się na Białorusi. Baćka znajdzie ci miejsce w jakimś bezpiecznym obozie pracy.
Avatar
Gość / 19 marca 2020 r. o 08:58
0
"ULICA I ZAGRANICA" - otao mamy skutki strategii opozycji, do spółki z unią "otwartych granic"
Avatar
Gość / 19 marca 2020 r. o 08:09
+7
Jeśli barany nadal będą w gorączce przychodzić na SOR i do rodzinnego to nie będzie wesoło.
Avatar
Gość / 19 marca 2020 r. o 08:08
+4
Izrael uchwalił prawo pozwalające na korzystanie z danych o lokalizacji telefonów w celu zwalczania covid-19. Na dużą skalę będą identyfikować zarażonych: "We will dramatically increase the ability to locate and quarantine those who have been infected."|
Avatar
Gość / 19 marca 2020 r. o 08:03
-1
287 zakażonych było wg komunikatu z 22. wczoraj. W nocy nie prowadzą testów?
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Andrzej Młotek nowym prezesem Ursusa

Andrzej Młotek nowym prezesem Ursusa

Andrzej Młotek został powołany na nowego prezesem zarządu Ursusa. Wcześniej tą funkcję pełnił Ryszard Matkowski. To kolejna zmiana na stanowisku kierowniczym w tej firmie.

Chcą zwolnić policjantów z Białej Podlaskiej. Chodzi o sprawę samochodu rozbitego na latarni

Chcą zwolnić policjantów z Białej Podlaskiej. Chodzi o sprawę samochodu rozbitego na latarni

Prokuratura Okręgowa w Lublinie prowadzi śledztwo w sprawie policjantów z bialskiej komendy. Chodzi o zdarzenie z października ubiegłego roku, gdy przy jednej z ulic w Białej Podlaskiej znaleziono porzucone auto, które uderzyło w latarnię i znak drogowy.

Budowa S17 i S19 w woj. lubelskim. Prace w ograniczonym zakresie, wykonawcy mają mniej pracowników

Budowa S17 i S19 w woj. lubelskim. Prace w ograniczonym zakresie, wykonawcy mają mniej pracowników

Mimo ograniczeń związanych z koronawirusem wykonawcy nie przerywają prac na drogach w naszym województwie. Trwają prace m. in. na drogach łączących Lublin i Rzeszów oraz na tzw. węźle "Lubelska".

Wirtualny spacer po wystawie "Kształt Iluzji. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński"

Wirtualny spacer po wystawie "Kształt Iluzji. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński"

Centrum Spotkania Kultur zaprasza do obejrzenia materiału filmowego z wystawy "Kształt Iluzji. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński" prezentowanej w ramach Festiwalu Scena w Budowie.

Pionierski projekt powiatu kraśnickiego. Tak ma wyglądać Środowiskowe Centrum Wsparcia

Pionierski projekt powiatu kraśnickiego. Tak ma wyglądać Środowiskowe Centrum Wsparcia

To ma być pierwszy w Lubelskiem tego typu ośrodek. Będzie służyć pomocą osobom z autyzmem, niepełnosprawnym i starszym. Starostwo Powiatowe pokazało wizualizację Środowiskowego Centrum Wsparcia, które znajdzie się w budynku po dawnej przychodni przy al. Nieodległości w Kraśniku.

Pożar w Rejowcu. W ogniu stanął budynek gospodarczy
Zdjęcia
galeria

Pożar w Rejowcu. W ogniu stanął budynek gospodarczy

Trzy zastępy strażaków walczyły z pożarem, jaki wybuchł w poniedziałek, po godz. 15 na posesji jednego z mieszkańców Rejowca w powiecie chełmskim.

Koronawirus przemytnikom nie przeszkadza

Koronawirus przemytnikom nie przeszkadza

3 tys. paczek przemyconych z Ukrainy papierosów o wartości ponad 42 tys. zł zatrzymali na terenie powiatu chełmskiego funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Piłkarze Barcelony zgodzili się na obniżenie pensji
film

Piłkarze Barcelony zgodzili się na obniżenie pensji

Kluby piłkarskie ponoszą ogromne straty przez zawieszenie rozgrywek i muszą szukać oszczędności.

Tak Włodawa chce pomóc przedsiębiorcom

Tak Włodawa chce pomóc przedsiębiorcom

Władze Włodawy nie czekając na przyjęcie przez parlament projektowanej przez rząd tarczy antykryzysowej przygotowały własne rozwiązania. Burmistrz zapewnił tamtejszych przedsiębiorców, że mogą liczyć na odroczenie płatności lokalnych podatków.

Trzech pracowników Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej zakażonych koronawirusem

Trzech pracowników Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej zakażonych koronawirusem

U trzech pracowników Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej potwierdzono zakażenie koronawirusem. Zarazili się od pacjenta.

Carrefour przekaże jedzenie dla szpitali zakaźnych w Lublinie, Chełmie, Puławach i Białej Podlaskiej

Carrefour przekaże jedzenie dla szpitali zakaźnych w Lublinie, Chełmie, Puławach i Białej Podlaskiej

Firma Carrefour przekaże żywność dla obu szpitali zakaźnych w Lublinie oraz trzech innych szpitali w regionie.

Nocny pożar Bagna Serebryskiego. Płonęły bardzo cenne przyrodniczo tereny

Nocny pożar Bagna Serebryskiego. Płonęły bardzo cenne przyrodniczo tereny

Przez 6 godzin 68 strażaków walczyło z ogniem w rezerwacie Bagno Serebryskie w powiecie chełmskim. Nocna akcja w trudnym terenie była prowadzona na dużym obszarze.

Zamość: Sesja się nie odbyła, bo przyszło za mało radnych. "Dlaczego nie zawiadomili wcześniej?"

Zamość: Sesja się nie odbyła, bo przyszło za mało radnych. "Dlaczego nie zawiadomili wcześniej?"

Nie było poniedziałkowej sesji Rady Miasta Zamość. Z 23 radnych przyszło 9. – Sposób postępowania uznaję za brak szacunku dla mieszkańców i pozostałych radnych – tak nieobecnych ocenia prezydent. – Dlaczego nie zawiadomili wcześniej? Bym odwołał sesję – narzeka przewodniczący rady i przeprasza pracowników biura rady, którzy przygotowali posiedzenie.

Koronawirus w woj. lubelskim. Dlaczego na mapie sanepidu nie ma przypadków z Lublina?

Koronawirus w woj. lubelskim. Dlaczego na mapie sanepidu nie ma przypadków z Lublina?

Ma informować o aktualnej sytuacji epidemiologicznej w województwie lubelskim związanej z koronawirusem, a pomija podstawowe dane. Tak działa internetowa mapa dostępna na stronie lubelskiego sanepidu.

Koronawirus w powiecie kraśnickim. Gdzie jest najwięcej osób osób na kwarantannie

Koronawirus w powiecie kraśnickim. Gdzie jest najwięcej osób osób na kwarantannie

"Apeluję, a wręcz nakazuję zostańmy w domach!" – zwraca się do mieszkańców Paweł Dąbrowski, burmistrz Urzędowa, który jednocześnie ostrzega, że urzędnicy będą informować odpowiednie służby o osobach łamiących zasady obowiązkowej kwarantanny. Takie sygnały otrzymują już policjanci. Niektóre weryfikowane informacje mają zaskakujący finał.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.