Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W najbliższą sobotę (22 czerwca) Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na wyjątkowe wydarzenie "Noc św. Jana". W programie m.in. nauka wicia wianków oraz sobótkowych pieśni z Lubelszczyzny.
Piątek i sobota zarezerwowane na celebrowanie Dnia Cebularza. Mieszkańców o jego walorach przekonywać nie trzeba. Dla turystów bywa kulinarnym zaskoczeniem.
Ruszyły zapisy na XX jubileuszową edycję Lubelskiego Festiwalu Nauki. Każda z pięciu lubelskich uczelni publicznych przygotowuje wyjątkowy program.
Lubelskie służby przygotowują się na tegoroczny sezon wakacyjny. Dla wojewody, zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży to największy priorytet.
Caritas Archidiecezji Lubelskiej - jedna z 28 partnerskich organizacji regionalnych, będzie wspierać najbardziej potrzebujących. W paczkach znajdą się podstawowe produkty spożywcze.
Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej rozpocznie prace modernizacyjne na kolejnej ulicy Lublina. Kierowcy i mieszkańcy muszą liczyć się z tymczasowymi utrudnieniami.
21-letni mężczyzna przyjechał na komendę złożyć zawiadomienie. Jego wizyta na komendzie przedłużyła się.
Od wtorku, 18 czerwca, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Lublinie kieruje Ryszard Madziar. Zastąpił na tym stanowisku Edytę Domańską. To polityk Prawa i Sprawiedliwości, któremu nie powiodły się ostatnie wybory - parlamentarne i samorządowe.
Czy zdarzyło Ci się zastanawiać, jak wiele aspektów naszego życia reguluje prawo administracyjne? Jest z nami od narodzin, aż po grób. Nie ma w tym odrobiny przesady. Pierwszy odcinek dotyczący prawa administracyjnego spotkał się z dużym odzewem i pytaniami dotyczącymi różnych kwestii, więc postanowiliśmy poświęcić im uwagę w kolejnym programie.
Lubelscy policjanci uratowali życie niedoszłemu samobójcy. Zaledwie sekundy dzieliły od tragedii.
Uczcili pamięć żołnierza, który oddał swoje życie w czasie służby ojczyźnie, w 2023 roku podczas misji pokojowej w Macedonii. W środę uczestnicy 5. Rajdu Motocyklowego Weteranów, odwiedzili grób żołnierza - sierżanta Pawła Legenckiego, pochowanego na Cmentarzu Komunalnym na Majdanku.
Kręcony w Lublinie i na Lubelszczyźnie film Jessego Eisenberga premierę będzie miał w październiku, ale już możemy obejrzeć zwiastun.
Trwa budowa przedłużenia ulicy Węglarza w Lublinie. Od piątku 21 czerwca ruszy drugi etap prac. Z tego powodu zmieni się organizacja ruchu w tym rejonie i występować będą utrudnienia.
Jeżeli jesteście uprawnieni do wypłaty 800+ na dziecko, to warto złożyć wniosek o świadczenie do końca czerwca. Jest to gwarancja wypłaty świadczenia wychowawczego w maksymalnej wysokości
Neurologia dziecięca, stan psychiczny, szczepienia i prawa pacjenta. Eksperci podyskutują o zdrowiu społeczeństwa, aspektach prawnych i społecznych po pandemii Covid 19.
Gdyby wciąż istniały, skończyłyby właśnie 55 lat. Mowa o Zespołach Artystycznych Państwowych Szkół Budownictwa w Lublinie. Niestety już wiele lat temu zlikwidowano je. Ich założyciel oraz byli członkowie, wciąż jednak pamiętają o nich i już poza szkołą kultywują tradycję.
Synoptycy ostrzegają, że środa może być niebezpieczna. Aż dwa alerty i to drugiego stopnia zostały wydane dla województwa lubelskiego.
Przez 3 tygodnie uczniowie lubelskich szkół brali udział w zmaganiach w ramach konkursu „Lubelska Liga IT”.
Na problem samotności wśród osób starszych uwagę społeczeństwa zwraca Stowarzyszenie mali bracia Ubogich. Prowadzi kampanię "Co za różnica”
20 czerwca o godzinie 18 w Studio im. Zbigniewa Stepka Radia Lublin rozpocznie się spotkanie z Wojciechem Chmielarzem.
Freak to gitarowe trio działające w Lublinie od 2017 roku. Do tej pory wydali epkę Out EP (6 utworów) i kilka singli. Ich nagrania zostały zauważone przez radiową Trójkę, Radio Lublin, Radio Radom, Radio Centrum czy ESKA Rock. W Radio Orbit ich singiel “Dla Nikogo” zajął pierwsze miejsce na liście przebojów – o muzyce i nowym teledysku opowiada nam Bartek Dąbrowski, wokalista i gitarzysta.
Do 5 lipca potrwa przetarg przygotowany przez lubelski ratusz na budowę Skweru Marzeń przy ulicy Długiej na Kośminku. Niewielki skwer powstanie na pustym obecnie placu.
Najpopularniejszy lubelski wypiek, czyli placek drożdżowy z makiem i cebulą, będzie miał swoje święto. Smaczna impreza odbędzie się już w najbliższy weekend.
Często powtarzam, że scenariuszem moich spektakli są moje zauważenia, kadry zapisane pod powiekami i na kliszy aparatu. – rozmowa z Leszkiem Mądzikiem, który 20 czerwca otworzy w Centrum Scenografii Muzeum Śląskiego w Katowicach wielką wystawę „Światło i mrok”