Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Od znajomego pożyczył samochód, ale oddać nie miał już zamiaru. 28-latek usłyszał już zarzuty nie tylko dotyczącego przywłaszczenia auta, ale też i innych rzeczy.
Suknie ślubne, garnitury, sale weselne, catering, samochody do wynajęcia, zespoły muzyczne, salony kosmetyczne i fryzjerskie, jubilerzy, biura podróży, specjaliści od zdjęć i filmów, cukiernicy i organizatorzy wydarzeń. To wszystko jeszcze dzisiaj w hali Targów Lublin, gdzie odbywają się Targi Ona i On Ślub Studniówka Karnawał. Dzisiaj targi można zwiedzać od godz. 10 do 17.
Prawie 30 browarów rzemieślniczych i ponad 120 piw na kranach. Do tego jeszcze butelki. Jeszcze dzisiaj można wziąć udział w Lubelskich Targach Piw Rzemieślniczych. Niedzielne degustowanie w hali Targów Lublin (ul. Dworcowa 11) potrwa od 10 do 17. Za wstęp trzeba zapłacić 5 zł.
Czym różniło się studiowanie w PRL od tego w czasach nam współczesnych? Najprościej można odpowiedzieć: wszystkim - przyznaje dr hab. Marcin Kruszyński, jeden z redaktorów „Szkiców o codzienności PRL”. - Całe ówczesne życie było zupełnie inne od tego, które znamy
Władze gminy i radni wytykają drogowcom to, co utrudnia mieszkańcom komunikację w obrębie gminy. Na przykład narzekają na brak chodnika przy rondzie w Płouszowicach
Tak wczesna śmierć dziecka to ekstremalna sytuacja, którą trudno zaakceptować. Staraliśmy się jednak unikać pytania „dlaczego nas to spotkało?”, bardziej zastanawialiśmy się, czego ma nas nauczyć to doświadczenie - mówi Katarzyna Łukasiuk, której synek zmarł pół godziny po porodzie
Jedna z najwyrazistszych postaci na polskiej scenie muzycznej, kontrowersyjny Czesław Mozil, wystąpi z zespołem w Filharmonii Lubelskiej. Koncert odbędzie się w niedzielę, 4 grudnia o godz. 17.
W piątek, 2 grudnia o godz. 19 w Centrum Spotkania Kultur (Plac Teatralny 1) wystąpi jeden z najpopularniejszych polskich zespołów - Zakopower.
Utrudnienia spowodowane remontem jezdni występują dziś na al. Tysiąclecia. Dużo czasu tracą kierowcy jadący od strony ul. Mełgiewskiej.
Nadziała męża na złamany kij od szczotki i patrzyła jak kona. Mężczyzna wykrwawiał się przez parę dni. Sprawa Ewy P. i brutalnej zbrodni w Piotrowicach właśnie wróciła na wokandę.
Lubelskie Gimnazja nr 1, 14 i 15 w przyszłym roku staną się szkołami podstawowymi – wynika z konsultacji wydziału oświaty i wychowania, dyrektorów szkół oraz przedstawicieli rodziców i nauczycieli.
– Planowana przez PiS reforma edukacji może mieć charakter polityczny – obawiają się politycy PSL. Zdaniem ludowców likwidacja gimnazjów będzie problemem samorządów i uderzy w dzieci na wsi.
W piątek, 2 grudnia o godz. 20 w klubie studenckim Kazik (ul. Nadbystrzycka 40a) wystąpi znany stand-uper Marcin Zbigniew Wojciech. Komik wystąpi ze swoim programem tylko dla dorosłych.
Przed nami ostatnie listopadowe spotkanie filmowe w ramach cyklu Teatru Starego. W poniedziałek, 28 listopada o godz. 18 odbędzie się projekcja filmu "#wszystkoGra" w reżyserii Agnieszki Glińskiej. Po filmie będzie miało miejsce spotkanie z reżyserką.
Konkursem Laureatów zakończył się VII Jesienny Konkurs Poezji Śpiewanej „Na strunach poezji śpiewanej” zorganizowanej przez Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie przy współudziale Banku Zachodniego WBK oraz Stowarzyszenia Przyjaciół „Grabskiego”.
Bandyci, którzy ciężko pobili dwóch nastolatków w centrum Lublina, zostaną za kratami. Sąd wymierzył im kary od 2 lat więzienia. Wyrok jest już prawomocny.
Trzy pytania do Karoliny Rozwód, która pokieruje Teatrem Andersena w Lublinie do czasu wyboru nowego dyrektora.
Na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie można oglądać prototypy robotów wykorzystywanych we współczesnej medycynie. Mają one m.in. pomagać chorym na Alzheimera i badać pacjenta bez obecności lekarza.
Wczoraj w Lublinie odbyły się pierwsze w Polsce warsztaty anatomiczno-chirurgiczne, w ramach których symulacja operacji była wykonywana na ludzkich zwłokach. Było to wspólne przedsięwzięcie Kliniki Chirurgii Onkologicznej, Katedry Patologii z Uniwersytetu w Utrechcie oraz Zakładu Anatomii UM Lublin. To część międzynarodowej konferencji ,,Genetyka Nowotworów’’.
Osiem drużyn złożonych z przedstawicieli lubelskich mediów wzięło udział w zawodach strzeleckich o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.
Tylko do środy mają czas na zakończenie prac robotnicy przebudowujący Drogę Męczenników Majdanka. Później miasto będzie mogło im naliczać kary za opóźnienia. Do zrobienia pozostało dużo: nawierzchnia, dwie sygnalizacje świetlne, trakcja trolejbusowa...
60 kg. Tyle w sumie ważą zabawki, które do naszej redakcji przyniosły dzieciaki z klasy integracyjnej Zespołu Szkół nr 12 w Lublinie. Oprócz pluszowych maskotek uczniowie oddali również rowerek oraz hulajnogę.
Centrum Innowacji i Transferu Technologii LPNT miało pomagać wejść na rynek obiecującym biznesom. O wynalazkach podbijających krajowe i światowe rynki słychać jednak niewiele. Za to pustym kontom spółki, w której udziały ma miasto i województwo, przygląda się prokuratura.
W środę, 30 listopada o godz. 18.30 w Centrum Kongresowym UP (ul. Akademicka 15) odbędzie się wspaniałe widowisko dla najmłodszych - Teatr Baniek Mydlanych.
Fundacja HerStory zaprasza na spacery po Lublinie szlakiem artystycznych mieszkanek naszego miasta. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę, 26 listopada o godz. 10 pod Biblioteką KUL (ul. Lipowa). Drugi spacer wyruszy we wtorek, 29 listopada o godz. 16 spod Hotelu Europa na Krakowskim Przedmieściu.