Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W tej komedii jest wszystko to, co tygrysy lubią najbardziej: duże pieniądze, wpływowi ludzie, wielkie tajemnice i bawi do łez. Przedstawienie będzie można obejrzeć w najbliższą sobotę (22 marca) w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.
W najbliższy piątek (22 marca) w Studio im. Budki Suflera Radia Lublin zaprezentuje się konkretna ekipa – Luxtorpeda. Będzie to koncert inny niż zwykle ponieważ zespół zagra akustycznie.
Chodzi o rejon ulicy Węglarza oraz Lubelskiego Lipca’80. Ma to związek z realizowanymi tam inwestycjami drogowymi.
Pierwszy dzień astronomicznej wiosny trwa. Jednak zima nie daje o sobie zapomnieć i IMGW wydał alert dla województwa lubelskiego dotyczący przymrozków.
To wielkie strata dla lubelskiej kultury i środowiska dziennikarskiego. Zmarł Alojzy Leszek Gzella, wybitny dziennikarz, były redaktor naczelny Dziennika Lubelskiego, założyciel i jeden z pierwszych pracowników Kuriera Lubelskiego, wykładowca prasoznawstwa i wiedzy o kulturze, autor wielu artykułów i książek z dziedziny historii, kultury, teatr, dziejów prasy i dziennikarstwa. Miał 91 lat.
Funkcjonariusze z lubelskiego CBA zatrzymało 2 osoby, które mogą być powiązane ze sprawą korupcji menadżerskiej i nadużyć stanowiska. Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Sieradzu.
Rolnicy protestowali przed Lubelskim Urzędem Wojewódzkim. Do rolników wyszedł wojewoda Krzysztof Komorski, na którego czekał stół z chlebem, skrzynki z jabłkami, sok z malin oraz smalec i kiełbasa. Konsumpcji nie było, ale wywiązał się zażarta dyskusja o zapaści w rolnictwie, postulatach protestujących, kampanii wyborczej, krzyżu i groźbach wobec wojewody.
W naszym cyklu Do wyborów — zapraszamy dziś do obejrzenia rozmowy z lubelskim radnym miejskim i kandydatem na następną kadencję Zbigniewem Jurkowskim. Z pewnością będzie kolorowo i z przymrużeniem oka.
23 marca Opera Lubelska wystawi premierę sceniczną kultowej rock opery „Jesus Christ Superstar”. To hipisowska wersja Ewangelii, historia ostatnich dni życia Jezusa Chrystusa opowiedziana oczami jego zwolenników i przeciwników. Po wystąpieniach scenicznych na deskach teatrów na całym świecie, 63 lata od światowej premiery, spektakl zobaczą lubelscy widzowie na scenie Sali Operowej CSK.
Profesor Zbigniew Pater oficjalnie ogłosił i zaprezentował swoją kandydaturę w wyborach na rektora Politechniki Lubelskiej na kadencję 2024-2028. Kandydat podkreślił, że motywem zaangażowania w wybory jest jego bogate doświadczenie w zarządzaniu uczelnią.
Tężnia Solankowa w Łęcznej: Nowość nie tylko dla dzieci niepełnosprawnych, chociaż powstała z myślą o nich. Otwarcie już jutro w pierwszym dniu wiosny 21 marca o godzinie 10:00.
Dziś na godzinę 8 rolnicy zapowiedzieli początek akcji protestacyjnej w Lublinie. Zaczęli na placu Zamkowym. W regionie pierwsze rolnicze blokady stanęły już o północy. Kolejne zaczęły się pojawiać od godziny 8. W regionie zgłoszono 26 rolniczych protestów.
Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami. Prezydent Lublina twierdzi, że ma w mieście niedokończone sprawy.
Rozstrzygnięto konkurs, w którym studenci architektury mieli zaplanować aranżacje dla kliniki przy ul. Chmielnej. Zwyciężczynie otrzymały po 2 tys. złotych, a pacjenci wkrótce zyskają przyjazne dla oka przestrzenie.
Wirtuoz fortepianu Lubomyr Melnyk oraz zjednoczone siły włoskich i japońskich legend muzyki improwizowanej, czyli projekt RuinsZu, otwierają program tegorocznego festiwalu, który odbędzie się w Lublinie w dniach 27-30 czerwca 2024 r.
Liceum słynące z braku ocen niedostatecznych, otworzyło swoje drzwi dla odwiedzających. We wtorek młodzi ludzie, którzy odwiedzili VI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Lublinie mieli okazję do porozmawiania z uczniami, nauczycielami oraz pracownikami Szóstki.
Trzecia Droga chce wdrażać zmiany w systemie zdrowotnym z poziomu samorządu. Wszystko w ramach zaprezentowanej dzisiaj przed szpitalem wojewódzkim w Lublinie „piątki Kosa”.
Już jutro, najsłynniejsze fińskie potwory – Lordi – zagrają koncert w Studio im. Budki Suflera Radia Lublin.
Wyrazy głębokiego współczucia oraz szczere kondolencje z powodu śmierci Mamy, redaktorowi naczelnemu Jerzemu Kowalczykowi składają dziennikarze i pracownicy Dziennika Wschodniego.
W związku z planowanym protestem rolniczym w gminie Konopnica, ZTM ogłasza objazdy komunikacji miejskiej.
Wielka rozbudowa portu przeładunkowego w Małaszewiczach ruszy w tym roku. Ważna dla regionu inwestycja stała się elementem kampanii wyborczej.
Do wyborów. Dzisiaj kolejna z rozmów wyborczych w studiu Dziennika Wschodniego. Zapraszamy do obejrzenia rozmowy Krzysztofa Kota z Mateuszem Wróblewskim, kandydatem na burmistrza Bychawy.
Wcześniej w naszym regionie taka decyzja zapadła w Białej Podlaskiej. Teraz zakaz protestów dla rolników wydał prezydent Lublina Krzysztof Żuk. W związku z kumulacją protestów, które potrwają dłużej niż jeden dzień, spora część pracowników Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego ma pracować zdalnie.
Halucynogenne grzybki, najróżniejsze medykamenty np. z konika morskiego albo kosmetyki z żółci niedźwiedzia – to tylko część z najbardziej nietypowych towarów, które niedawno usiłowano nielegalnie wwieźć do Polski.
Ponad trzy czwarte przewoźników przeniosło się na teren Dworca Lublin. Komunikacyjna rewolucja wkroczyła w drugi etap. Od wczoraj z nowego dworca operuje dodatkowo 50 przewoźników. Wcześniej było ich 20.