Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 listopada 2021 r.
20:32

Ks. Alfred Wierzbicki staje przed komisją dyscyplinarną KUL

Autor: Zdjęcie autora ask
106 13 A A
Ks. Alfred Wierzbicki
Ks. Alfred Wierzbicki (fot. Maciej Kaczanowski)

Ks. prof. Alfred Wierzbicki wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego stanie w piątek przed komisją dyscyplinarną uczelni. Zarzuty dotyczą „naruszenia obowiązków”, za jakie uznano wypowiedzi medialne księdza profesora.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O tym, że „treść wypowiedzi medialnych” ks. Wierzbickiego zostanie przekazana rzecznikowi dyscyplinarnemu KUL poinformowano ponad rok temu. Nie mówione jednak, o jakie konkretnie słowa chodzi. Przypuszczano, że w grę wchodzić może poparcie i poręczenie udzielone przez etyka aktywiście LGBT, Margot. To za to działacze pro-life domagali się zwolnienia profesora z KUL.

W obronie duchownego stanął Klub „Tygodnika Powszechnego” w Lublinie. 

– Otwartość na innych i postawa dialogu wobec odmiennych poglądów budowały wielkość KUL-u – pisali w liście do rektora uczelni jej absolwenci m.in. Bogdan Borusewicz i prof. Władysław Stróżewski, którzy jednoznacznie stanęli w obronie etyka. - Osoby, dla których ważny jest katolicki charakter Uczelni, musi martwić fakt, że decyzja Kolegium Rektorskiego nie odzwierciedla szacunku wobec indywidualnego sumienia, do którego wzywa w swym nauczaniu Kościół.

Włoski polityk i filozof Rocco Buttiglione jako powód odwołania wykładu, jaki miał wygłosić na KUL, podał traktowanie przez uczelnię ks. Wierzbickiego.

O tym, jakie zarzuty stawiane są ks. Wierzbickiemu dowiadujemy się jednak dopiero teraz. Wszystkie zaczynają się od takiej samej formułki: „będąc nauczycielem akademickim na wydziale kościelnym uczelni katolickiej naruszył swoje obowiązki”. Dalej wymienione jest sześć krytykowanych wypowiedzi medialnych. Na liście jest m.in. „krytyczne i bezzasadne ocenienie stanowiska Konferencji Episkopatu Polski w sprawie mniejszości seksualnych” i konkretny cytat: „Zamiast powtarzać ciągle, że homoseksualizm jest grzechem, Kościół powinien być bardziej ostrożny i poważniej traktować to, co na ten temat mówi nauka”. Nie spodobały się też inne słowa: „biskupi ani wtedy ani dzisiaj się nie spisali. Nie rozumieją, czym jest demokracja” oraz: „Można być profesorem, ale można być też skończonym durniem”. Te ostatnie były komentarzem do słów innego wykładowcy KUL ks. Tadeusza Guza, który szczepienia porównywał do zbrodni nazistów.

– Ze względu na dobro postępowania i dobro ks. Wierzbickiego, nie mogę mówić o zarzutach – ucina prof. Michał Wyrostkiewicz, rzecznik KUL i dodaje, że skład komisji dyscyplinarnej jest informacją ogólnodostępną.

– Nie komentuję stawianych zarzutów – mówi nam ks. Wierzbicki.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
PRAWDA_PRAWDA-2021. / 4 dni temu o 21:28
+36
Komisja Dyscyplinarna KUL demaskuje upadek norm moralnych tych, którzy zapomnieli, że treścią statutu KUL jest wolność światopoglądowa i zakaz afiszowania się przynależnością, wyraźną sympatią do partii politycznych. Śp. Ojciec Woroniecki w Niebie truchleje widząc co się dzieje… Oskarżony wbrew logice chrześcijańskiego przykazania miłości Boga i bliźniego Prof. Alfred Marek Wierzbicki, to polski duchowny katolicki żyjący zgodnie z Ewangelią w myśl której „cokolwiek uczyniliście moim braciom, mnie samemu uczyniliście”. Teolog i etyk, którego Mistrzem był Ks. Prof. Tadeusz Styczeń – uczeń i przyjaciel Jana Pawła II, który ks. Alfreda przeprowadzał przez kolejne stopnie naukowe. Stopień doktora habilitowanego nauk humanistycznych w zakresie filozofii otrzymał w 2006 na Wydziale Filozofii KUL na podstawie dorobku naukowego oraz rozprawy pt. Filozofia a totalitaryzm. Światła, którego blask pochodzi od prawdy, żadna komisja korcem nie nakryje. "“Nasz naród jak lawa, z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa; Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi, plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi.” - Dziady - zawsze aktualne.
Komisja Dyscyplinarna KUL demaskuje upadek norm moralnych tych, którzy zapomnieli, że treścią statutu KUL jest wolność światopoglądowa i zakaz afiszowania się przynależnością, wyraźną sympatią do partii politycznych. Śp. Ojciec Woroniecki w Niebie truchleje widząc co się dzieje… Oskarżony wbrew logice chrześcijańskiego przykazania miłości Boga i bliźniego Prof. Alfred Marek Wierzbicki, to polski duchowny katolicki żyjący zgodnie z Ewangelią w myśl której „cokolwiek uczyniliście moim braciom, mnie samemu uczyniliście”. Teolog i etyk, którego ... rozwiń
Avatar
Kroll / 4 dni temu o 21:07
+24
To nie sąd nad wykładowcą KUL ale sąd nad wolnością słowa, myśli i niezależnością poglądów. Test - czy KUL do dalej uniwersytet czy KUL to Czarnek i katotalibowie. Czekam z niecierpliwością. Obstawiam to drugie.
Avatar
___K___ / 3 dni temu o 08:11
+19
Ta cała sytuacja pokazuje, jak żałosny jest kler, ze szczególnym uwzględnieniem hierarchów KK. Nie ma tu miejsca na myślenie, jest tępe realizowanie wytycznych jakichś kilku zmutowanych psychicznie dziadków kompletnie oderwanych od rzeczywistości. Normalni księża (niewielu takich jest, ale są) mają w KK ciężko - muszą się dostosować, odejść, albo po cichu cierpieć. Dziś Kościół Katolicki - ten w polskim wydaniu - nie ma już praktycznie nic wspólnego z nauczaniem Jezusa, dlatego opuściłem tę wyimaginowaną wspólnotę żyjącą w grzechu (grzechach) i bardzo mi z tym dobrze.
Ta cała sytuacja pokazuje, jak żałosny jest kler, ze szczególnym uwzględnieniem hierarchów KK. Nie ma tu miejsca na myślenie, jest tępe realizowanie wytycznych jakichś kilku zmutowanych psychicznie dziadków kompletnie oderwanych od rzeczywistości. Normalni księża (niewielu takich jest, ale są) mają w KK ciężko - muszą się dostosować, odejść, albo po cichu cierpieć. Dziś Kościół Katolicki - ten w polskim wydaniu - nie ma już praktycznie nic wspólnego z nauczaniem Jezusa, dlatego opuściłem tę wyimaginowaną wspólnotę żyjącą w grzechu (grzechac... rozwiń
Avatar
azja / 4 dni temu o 22:25
+16
Kim jest ten Wyrostkiewicz. Najpierw bylo glosno bo teolog moralista w Roztoczanskim Parku,potem szef fili w Stalowej Woli teraz juz Rzecznik. Za tego rektora to nawet jest rzecznik i zastepca rzecznika a oelnomocnikow to juz chyba 20. A Kul coraz slabszy i slabszy,bedac absolwentem to ja swoich dzieci tam na studia nie wysle a ks.Wierzbicki no coz ,moze juz niektorzy zapomnieli ale wlasnie w podobny sposob byl traktowany Wojtyla na uniwersytecie. Starsi wiedza jak twardy KUL podszedl do ksiazki milosc i odpowiedzialnosc ,jak ks Witek protestowal.Potem wszystko sie zmienilo jak zostal papiezem.Nagle nasz profesor papiezem.Gdyby ks .Wierzbicki zostal biskupem to objela by go amnestia na KUL ,pewnie wyglosilby wyklad inauguracyjny i KUL by sie szczycil ,ze nasz absolwent biskupem. Ks Wierzbicki ma pexha ,ze jest zwyklym ksiedzem,gdyby to mowil abp Zycinski byloby ok. I czy nie jest ironia,ze uczniowie ze szkoly Wojtyly sa niezrozumiani na KUL ,ks.Szostek,ks,Wierzbicki. Krytyla ks Guza ,to zarzut?w jakiej mh rzeczywistosci zyjemy, Ukarac ks Wierzbickiego to przyznac racje Ks.Guzowi. A wypowiedz ministra Czarnka o swoim dziekanie ?godzi sie czy sie nie godzi czy mamy na KUL podwojna moralnosc. Moze lepiej zajax sie nauka a nie polityka.
Kim jest ten Wyrostkiewicz. Najpierw bylo glosno bo teolog moralista w Roztoczanskim Parku,potem szef fili w Stalowej Woli teraz juz Rzecznik. Za tego rektora to nawet jest rzecznik i zastepca rzecznika a oelnomocnikow to juz chyba 20. A Kul coraz slabszy i slabszy,bedac absolwentem to ja swoich dzieci tam na studia nie wysle a ks.Wierzbicki no coz ,moze juz niektorzy zapomnieli ale wlasnie w podobny sposob byl traktowany Wojtyla na uniwersytecie. Starsi wiedza jak twardy KUL podszedl do ksiazki milosc i odpowiedzialnosc ,jak ks Witek protes... rozwiń
Avatar
Przyjaciel_lub_NIE / 3 dni temu o 08:14
+14
Wiwat Polska - CENZURA dalej działa. Kto myśli inaczej niż "władza" - ten WRÓG ludu i ustroju !
Avatar
Robik / 4 dni temu o 22:42
+12
"To za to działacze pro-life domagali się zwolnienia profesora z KUL." ??? Niech anonim "ask" lepiej zaprzestanie tego wciskania "pro-life". 1) To angielszczyzna, a żyjemy w Polsce z językiem urzędowym polskim. 2) Takie uciekanie się do angielszczyzny pozwala przemycić treści kłamliwe - tak jak w tym wypadku. To już prędzej jest "anti-choice" czyli "przeciwnicy (wolnego) wyboru". Ich działania prowadzą niekiedy do śmierci - jak w ostatnio ujawnionym wypadku młodej kobiety w Pszczynie. W znaczeniu mniej bezpośrednim też są to niekiedy zabójcy - ich szczucie prowadzi niekiedy do takich trudności życiowych, że zamęczeni ludzie żyją krócej lub popełniają samobójstwo. Śmiechu godne to rzekome "pro-life" polegające na zniewalaniu i męczeniu innych... Bo jakiś wpływowy głupek (z naśladowcami) ubzdurał(li) sobie, że zaraz po połączeniu jajeczka z plemnikiem mamy "homo sapiens"/"animal rationale"...
"To za to działacze pro-life domagali się zwolnienia profesora z KUL." ??? Niech anonim "ask" lepiej zaprzestanie tego wciskania "pro-life". 1) To angielszczyzna, a żyjemy w Polsce z językiem urzędowym polskim. 2) Takie uciekanie się do angielszczyzny pozwala przemycić treści kłamliwe - tak jak w tym wypadku. To już prędzej jest "anti-choice" czyli "przeciwnicy (wolnego) wyboru". Ich działania prowadzą niekiedy do śmierci - jak w ostatnio ujawnionym wypadku młodej kobiety w Pszczynie. W znac... rozwiń
Avatar
Sir_Fred / 4 dni temu o 21:46
+4
Dzień dobry, czy zastałem Jolkę ?
Avatar
Adam_z_Lublina / wczoraj o 23:43
0
Każdy przyzwoity człowiek powinien stanąć murem za ks. Wierzbickim! Hańba dla PiSowskiego inkwizatora Czarnka.
Avatar
Adam_z_Lublina / wczoraj o 23:42
0
Każdy przyzwoity człowiek powinien stanąć murem za ks. Wierzbickim! Hańba dla PiSowskiego inkwizatora Czarnka.
Avatar
Robik / 2 dni temu o 09:36
0
" „Można być profesorem, ale można być też skończonym durniem”. Te ostatnie były komentarzem do słów innego wykładowcy KUL ks. Tadeusza Guza, który szczepienia porównywał do zbrodni nazistów." P. Guz dotychczas był znany raczej z głupawej gadki o tym, że "konsekrowane ręce księdza" nie zarażają. Jednak głoszenie że szczepienia są podobne do "zbrodni nazistów" to już naprawdę myśl godna jołopa. Zrobił sobie KUL "profesora" z p. Guza parę lat temu i ten osobnik plecie jak obłąkany bez opamiętania...
Avatar
Adam_z_Lublina / wczoraj o 23:43
0
Każdy przyzwoity człowiek powinien stanąć murem za ks. Wierzbickim! Hańba dla PiSowskiego inkwizatora Czarnka.
Avatar
Adam_z_Lublina / wczoraj o 23:42
0
Każdy przyzwoity człowiek powinien stanąć murem za ks. Wierzbickim! Hańba dla PiSowskiego inkwizatora Czarnka.
Avatar
Robik / 2 dni temu o 09:36
0
" „Można być profesorem, ale można być też skończonym durniem”. Te ostatnie były komentarzem do słów innego wykładowcy KUL ks. Tadeusza Guza, który szczepienia porównywał do zbrodni nazistów." P. Guz dotychczas był znany raczej z głupawej gadki o tym, że "konsekrowane ręce księdza" nie zarażają. Jednak głoszenie że szczepienia są podobne do "zbrodni nazistów" to już naprawdę myśl godna jołopa. Zrobił sobie KUL "profesora" z p. Guza parę lat temu i ten osobnik plecie jak obłąkany bez opamiętania...
Avatar
Paul / 3 dni temu o 10:03
-14
Ten pan głosząc swoje poglądy wpisuje się w ogólną lewacką nawałnicę. Pytanie tylko , kto go sponosoruje
Avatar
_miki_ / 3 dni temu o 08:54
-13
to trzeba zmienić nazwę albo wywalać takie lewackie towarzystwo
Avatar
Przyjaciel_lub_NIE / 3 dni temu o 08:14
+14
Wiwat Polska - CENZURA dalej działa. Kto myśli inaczej niż "władza" - ten WRÓG ludu i ustroju !
Avatar
___K___ / 3 dni temu o 08:11
+19
Ta cała sytuacja pokazuje, jak żałosny jest kler, ze szczególnym uwzględnieniem hierarchów KK. Nie ma tu miejsca na myślenie, jest tępe realizowanie wytycznych jakichś kilku zmutowanych psychicznie dziadków kompletnie oderwanych od rzeczywistości. Normalni księża (niewielu takich jest, ale są) mają w KK ciężko - muszą się dostosować, odejść, albo po cichu cierpieć. Dziś Kościół Katolicki - ten w polskim wydaniu - nie ma już praktycznie nic wspólnego z nauczaniem Jezusa, dlatego opuściłem tę wyimaginowaną wspólnotę żyjącą w grzechu (grzechach) i bardzo mi z tym dobrze.
Ta cała sytuacja pokazuje, jak żałosny jest kler, ze szczególnym uwzględnieniem hierarchów KK. Nie ma tu miejsca na myślenie, jest tępe realizowanie wytycznych jakichś kilku zmutowanych psychicznie dziadków kompletnie oderwanych od rzeczywistości. Normalni księża (niewielu takich jest, ale są) mają w KK ciężko - muszą się dostosować, odejść, albo po cichu cierpieć. Dziś Kościół Katolicki - ten w polskim wydaniu - nie ma już praktycznie nic wspólnego z nauczaniem Jezusa, dlatego opuściłem tę wyimaginowaną wspólnotę żyjącą w grzechu (grzechac... rozwiń
Avatar
Japolan / 3 dni temu o 00:40
-10
Żałosne jest czepianie się Rzecznika KUL za przedstawianie informacji. Gdyby pan profesor Michał Wyrostkiewicz informacji nie przedstawił, to także nastąpiłby atak. Ksiądz profesor Alfred Wierzbicki mógłby być bardziej powściągliwy w krytykowaniu - nie tylko księdza profesora Tadeusza Guza. Księża (jako duchowni i profesorowie) powinni zostać zobowiązani przez zwierzchników do szczerej rozmowy w cztery oczy albo z udziałem doświadczonego mediatora. To powinno wystarczyć. Postępowanie dyscyplinarne to przesada. Niepokoi mnie skłonność do łatwego wykluczania ludzi - niestety, to można zauważyć również w niektórych (zwłaszcza kąśliwych wypowiedziach ks. prof. A. Wierzbickiego. Jednakże dużym błędem jest chęć wykluczenia ks. prof. A. Wierzbickiego. Piszę to, choć sporo medialnie nagłaśnianych wypowiedzi Ks. Profesora jest dla mnie bolesnych - byłoby pięknie, gdyby księża bardziej miłowali nauczanie katolickie od swego indywidualizmu (nawet cennego w określonych sprawach). Zauważyłem prawie miesiąc temu silną tendencję do wykluczania innych katolików podczas kazania podczas Mszy św. w rycie trydenckim; w ramach oczywistego bezprawia (dokładnie: uzurpacji władzy, nazwanej przez Teologa spoza Lublina "sądem kapturowym") części księży ubzdurało się, jakoby wolno im było odmawiać Komunii świętej katolikom "z innej bajki" (a dokładnie z "bajki Natankowej"); niedawno wyszło nawet na to, że Komunii świętej w jednym z kościołów będzie się odmawiać Panu, który służy do Mszy świętej w innym kościele. Brak umiarkowania w przejawach dystansowania się (zwłaszcza publicznie) od ludzi prezentujących odmienne stanowiska lub praktyki modlitewne boli. Prawdopodobnie nie tylko mnie. Kopiowanie praktyk politycznych (szczególnie faktycznie barbarzyńskich) w środowiskach katolickich to diabelski środek zniszczenia - w tym zniszczenia (a przynajmniej mocnego poranienia) miłości chrześcijańskiej.
Żałosne jest czepianie się Rzecznika KUL za przedstawianie informacji. Gdyby pan profesor Michał Wyrostkiewicz informacji nie przedstawił, to także nastąpiłby atak. Ksiądz profesor Alfred Wierzbicki mógłby być bardziej powściągliwy w krytykowaniu - nie tylko księdza profesora Tadeusza Guza. Księża (jako duchowni i profesorowie) powinni zostać zobowiązani przez zwierzchników do szczerej rozmowy w cztery oczy albo z udziałem doświadczonego mediatora. To powinno wystarczyć. Postępowanie dyscyplinarne to przesada. Niepokoi mnie skłonność do ... rozwiń
Avatar
Robik / 4 dni temu o 22:42
+12
"To za to działacze pro-life domagali się zwolnienia profesora z KUL." ??? Niech anonim "ask" lepiej zaprzestanie tego wciskania "pro-life". 1) To angielszczyzna, a żyjemy w Polsce z językiem urzędowym polskim. 2) Takie uciekanie się do angielszczyzny pozwala przemycić treści kłamliwe - tak jak w tym wypadku. To już prędzej jest "anti-choice" czyli "przeciwnicy (wolnego) wyboru". Ich działania prowadzą niekiedy do śmierci - jak w ostatnio ujawnionym wypadku młodej kobiety w Pszczynie. W znaczeniu mniej bezpośrednim też są to niekiedy zabójcy - ich szczucie prowadzi niekiedy do takich trudności życiowych, że zamęczeni ludzie żyją krócej lub popełniają samobójstwo. Śmiechu godne to rzekome "pro-life" polegające na zniewalaniu i męczeniu innych... Bo jakiś wpływowy głupek (z naśladowcami) ubzdurał(li) sobie, że zaraz po połączeniu jajeczka z plemnikiem mamy "homo sapiens"/"animal rationale"...
"To za to działacze pro-life domagali się zwolnienia profesora z KUL." ??? Niech anonim "ask" lepiej zaprzestanie tego wciskania "pro-life". 1) To angielszczyzna, a żyjemy w Polsce z językiem urzędowym polskim. 2) Takie uciekanie się do angielszczyzny pozwala przemycić treści kłamliwe - tak jak w tym wypadku. To już prędzej jest "anti-choice" czyli "przeciwnicy (wolnego) wyboru". Ich działania prowadzą niekiedy do śmierci - jak w ostatnio ujawnionym wypadku młodej kobiety w Pszczynie. W znac... rozwiń
Avatar
azja / 4 dni temu o 22:25
+16
Kim jest ten Wyrostkiewicz. Najpierw bylo glosno bo teolog moralista w Roztoczanskim Parku,potem szef fili w Stalowej Woli teraz juz Rzecznik. Za tego rektora to nawet jest rzecznik i zastepca rzecznika a oelnomocnikow to juz chyba 20. A Kul coraz slabszy i slabszy,bedac absolwentem to ja swoich dzieci tam na studia nie wysle a ks.Wierzbicki no coz ,moze juz niektorzy zapomnieli ale wlasnie w podobny sposob byl traktowany Wojtyla na uniwersytecie. Starsi wiedza jak twardy KUL podszedl do ksiazki milosc i odpowiedzialnosc ,jak ks Witek protestowal.Potem wszystko sie zmienilo jak zostal papiezem.Nagle nasz profesor papiezem.Gdyby ks .Wierzbicki zostal biskupem to objela by go amnestia na KUL ,pewnie wyglosilby wyklad inauguracyjny i KUL by sie szczycil ,ze nasz absolwent biskupem. Ks Wierzbicki ma pexha ,ze jest zwyklym ksiedzem,gdyby to mowil abp Zycinski byloby ok. I czy nie jest ironia,ze uczniowie ze szkoly Wojtyly sa niezrozumiani na KUL ,ks.Szostek,ks,Wierzbicki. Krytyla ks Guza ,to zarzut?w jakiej mh rzeczywistosci zyjemy, Ukarac ks Wierzbickiego to przyznac racje Ks.Guzowi. A wypowiedz ministra Czarnka o swoim dziekanie ?godzi sie czy sie nie godzi czy mamy na KUL podwojna moralnosc. Moze lepiej zajax sie nauka a nie polityka.
Kim jest ten Wyrostkiewicz. Najpierw bylo glosno bo teolog moralista w Roztoczanskim Parku,potem szef fili w Stalowej Woli teraz juz Rzecznik. Za tego rektora to nawet jest rzecznik i zastepca rzecznika a oelnomocnikow to juz chyba 20. A Kul coraz slabszy i slabszy,bedac absolwentem to ja swoich dzieci tam na studia nie wysle a ks.Wierzbicki no coz ,moze juz niektorzy zapomnieli ale wlasnie w podobny sposob byl traktowany Wojtyla na uniwersytecie. Starsi wiedza jak twardy KUL podszedl do ksiazki milosc i odpowiedzialnosc ,jak ks Witek protes... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy budżet gminy Końskowola z deficytem. Najwięcej na oświatę i lokalne inwestycje

Nowy budżet gminy Końskowola z deficytem. Najwięcej na oświatę i lokalne inwestycje

Emisja obligacji ma pomóc w pokryciu przyszłorocznego deficytu budżetowego gminy Końskowola. Według projektu, wydatki rzędu 47,5 mln zł znów będą wyższe od dochodów szacowanych na niecałe 41 mln zł. Najwięcej pieniędzy pochłonie oświata oraz lokalne inwestycje

Jak bezpiecznie kupować leki przez Internet

Jak bezpiecznie kupować leki przez Internet

Internet zrewolucjonizował wiele aspektów naszego codziennego życia, również sposób robienia zakupów. Kupowanie online stało się czymś całkowicie oczywistym i, jak pokazują statystyki, już co drugi Polak regularnie robi zakupy w sieci. Najczęściej wybieramy odzież, obuwie, książki, ale również sprzęt elektroniczny czy produkty spożywcze. Badania pokazują, że systematycznie rośnie też zainteresowanie kosmetykami i zakupem leków przez Internet. Jednak w tym wypadku sprzedaż online obwarowana jest licznymi wymaganiami. Kluczowe jest bowiem zachowanie najwyższych form bezpieczeństwa, tak w kwestii przechowywania czy pakowania leków i suplementów, jak i ich transportu.

Polskie piłkarki ręczne zanotowały jedno zwycięstwo i dwie porażki na turnieju w Hiszpanii

Polskie piłkarki ręczne zanotowały jedno zwycięstwo i dwie porażki na turnieju w Hiszpanii

Polki odniosły jedno zwycięstwo w towarzyskim turnieju w Hiszpanii. Ta impreza była ostatnim testem przed rozpoczynającymi się w środę mistrzostwami świata.

Gdzie aborcja jest legalna?

Gdzie aborcja jest legalna?

Nawet 1 na 4 ciąże kończy się aborcją na całym świecie. Tak wynika z ogólnodostępnych statystyk. W ciągu kilkudziesięciu ostatnich lat wiele państw zdecydowało się na zmianę prawa, dzięki czemu kobiety mają większy dostęp do aborcji. Mimo to jednak nie wszędzie aborcja jest legalna. Gdzie można usunąć ciąże legalnie, a gdzie jest to całkowicie zakazane? Dowiedz się!

Jak leczyć alkoholizm?

Jak leczyć alkoholizm?

Alkoholizm to niebezpieczna choroba, która stopniowo wyniszcza organizm. Nieleczona nierzadko doprowadza do śmierci. Niestety nie istnieją leki na alkoholizm. Leczenie tej formy uzależnienia zwykle wymaga sięgnięcia po pomoc z zewnątrz. Osoby nadużywające alkoholu najczęściej nie są w stanie poradzić sobie samodzielnie z takim problemem. Jednym z ważniejszych elementów leczenia jest detoks alkoholowy. Na czym polega? Jak można wyjść z nałogu? Dowiedz się!

Radni pokłócili się o imię dębu na cmentarzu wojennym. Węgier przegrał z Polakiem, a jeszcze wspominano Niemca

Radni pokłócili się o imię dębu na cmentarzu wojennym. Węgier przegrał z Polakiem, a jeszcze wspominano Niemca

Gabor przegrał z Mieczysławem. To nazwa dla dębu, jednego z pomników przyrody, które właśnie ustanowiono w Łukowie. – Zagłosowalibyście nad nazwaniem dębu imieniem Hans? Nie sądzę – stwierdził na sesji jeden z radnych.

Koncert „Trzech Tenorów Show” pierwszy raz w Lublinie

Koncert „Trzech Tenorów Show” pierwszy raz w Lublinie

Czarują głosem publiczność w całej Polsce, prezentują największe partie operowe i operetkowe, a także muzykę popularną i rozrywkową. Mowa o Trzech Tenorach w składzie: Bartosz Kuczyk, Mirosław Niewiadomski i Mariusz Adam Ruta. Już 15 grudnia 2021 r. wystąpią po raz pierwszy w Lublinie w Studio Polskiego Radia im. Budki Suflera przy ul. Obrońców Pokoju 2.

Gutek zaśpiewa w Domu Kultury
4 grudnia 2021, 20:00

Gutek zaśpiewa w Domu Kultury

Wieloletni wokalista Indios Bravos, Piotr Gutkowski, wystąpi z solowym projektem w Domu Kultury (Krakowskie Przedmieście 19). Koncert odbędzie się 4 grudnia o godz. 20.

Szukasz mieszkania? Przyjdź na DNI OTWARTE i zyskaj rabat!
galeria

Szukasz mieszkania? Przyjdź na DNI OTWARTE i zyskaj rabat!

Już w pierwszy weekend grudnia zapraszamy wszystkie osoby poszukujące mieszkania na Dni Otwarte, które odbędą się na terenie inwestycji OSIEDLE 4 PORY ROKU w Świdniku. Będą mieli Państwo okazję obejrzeć wolne lokale, pospacerować po niemal gotowym osiedlu i otrzymać zniżkę na zakup własnego M.

Koronawirus 29 listopada. Ponad 13 tys. przypadków w Polsce. Ile w woj. lubelskim?

Koronawirus 29 listopada. Ponad 13 tys. przypadków w Polsce. Ile w woj. lubelskim?

13 115 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 18 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce. W woj. lubelskim są 383 zakażenia

Monika Skinder bez punktów w Finlandii

Monika Skinder bez punktów w Finlandii

Monika Skinder nie zdobyła punktów Pucharu Świata w swoim pierwszym w tym sezonie występie.

Trzy ciekawe atrakcje weselne, w które warto zainwestować

Trzy ciekawe atrakcje weselne, w które warto zainwestować

Zabawa weselna to nie tylko tańce, dobre jedzenie, starannie wybrana oprawa muzyczna oraz tradycyjne gry. Na udaną imprezę składają się także liczne atrakcje, dzięki którym możemy urozmaicić jej przebieg, dostarczyć gościom dodatkowych emocji oraz nie pozwolić im się nudzić nawet przez chwilę. Warto poświęcić nieco czasu na wyszukanie ciekawych atrakcji weselnych, których dodatek z pewnością pozytywnie wpłynie na przebieg całej zabawy oraz zadowolenie jej uczestników. Oto trzy sprawdzone propozycje, które warto wziąć pod uwagę!

Mikołajki hip-hopowe w DK LSM
3 grudnia 2021, 17:00

Mikołajki hip-hopowe w DK LSM

Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną "CAMINO" zaprasza do Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) na kolejną edycję festiwalu Mikołajki hip-hopowe. Wydarzenie odbędzie się 3 grudnia o godz. 17.

Miejsce już jest, tylko windy brak. Można pomóc osobom niepełnosprawnym

Miejsce już jest, tylko windy brak. Można pomóc osobom niepełnosprawnym

Sześciu dorosłych niepełnosprawnych już wkrótce będzie się mogło wprowadzić do domu prowadzonego przez Społeczne Stowarzyszenie „My Razem”. Przed przeprowadzką konieczne jest tylko zbudowanie szybu windowego i zamontowanie windy. Na to nie ma jednak pieniędzy.

Kto chce pracować w Straży Miejskiej w Świdniku? Kandydat poszukiwany

Kto chce pracować w Straży Miejskiej w Świdniku? Kandydat poszukiwany

Strażnik miejski w Świdniku wciąż poszukiwany. Osoby zainteresowane tą pracą mogą składać dokumenty do 3 grudnia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty