Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 października 2021 r.
11:23

Lublin. Tutaj wjadą buldożery

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
13 12 A A
Za rok powinna się tu zacząć budowa nowej siedziby urzędu
Za rok powinna się tu zacząć budowa nowej siedziby urzędu (fot. Piotr Michalski)

Jeszcze w tym roku ma się rozpocząć rozbiórka starego biurowca Urzędu Miasta przy Leszczyńskiego 20. Za rok powinna się tu zacząć budowa nowej siedziby urzędu. Za całą operację samorząd Lublina zapłaci 84 mln zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Stary biurowiec urzędu jest już pusty, pracowników przeniesiono w inne miejsca, w tym do wynajętego przez władze Lublina prywatnego biurowca przy Spokojnej 2. Przy ul. Leszczyńskiego nie pracują już urzędnicy i niebawem zaczną pracować buldożery.

– Wniosek o pozwolenie na rozbiórkę budynków przy ul. Leszczyńskiego 20-22 wpłynął do Wydziału Architektury i Budownictwa w dniu 11 października. Sprawa jest w toku, pozwolenie nie zostało jeszcze wydane. Szacujemy jednak, że prace rozbiórkowe rozpoczną się jeszcze w tym roku – informuje Anna Czerwonka z biura prasowego w lubelskim Ratuszu.

Rozbiórką starego budynku zajmie się warszawski Budimex, którego umowa obejmuje również zaprojektowanie i budowę nowego biurowca dla Urzędu Miasta. Oferta tej firmy była najtańsza spośród sześciu złożonych Urzędowi Miasta.

– Wznoszenie nowego obiektu rozpocznie się po uzyskaniu pozwolenia na budowę. Wniosek o takie pozwolenie zostanie złożony po opracowaniu projektu architektoniczno-budowlanego i projektu zagospodarowania terenu. Na ich przygotowanie wykonawca ma 12 miesięcy od daty zawarcia umowy – podkreśla Czerwonka.

Ponieważ kontrakt zawarto w lipcu, to projekty nowego budynku powinny być gotowe w lipcu 2022 r. Już teraz wiadomo, że budynek będzie mieć wysokość 29 m, siedem kondygnacji nadziemnych oraz podziemny parking, mogący pomieścić kilkadziesiąt pojazdów. Planowana powierzchnia użytkowa to prawie 14 tys. mkw., z czego 7,6 tys. mkw. mają zająć same biura.

Nowy biurowiec powinien być gotowy do końca września 2023 r. Ratusz zakłada, że przy ul. Leszczyńskiego będzie pracować około 570 osób. Ma tu trafić większość wydziałów i biur Urzędu Miasta, m.in. te odpowiedzialne za pozwolenia na budowę, planowanie przestrzenne, geodezję, ochronę środowiska, zieleń, zabytki, gospodarkę komunikację, fundusze unijne i rewitalizację.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
METATRON / 19 października 2021 r. o 15:13
Budimex to szanowana firma, wykonują ciekawe projekty, chociaż ich biurowce nie mają tego nowoczesnego sznytu, jak te oddawane przez Skanska. Tyle dobrze, że nie ma u nas problemów związanych z Evergrande, ani nawet za bardzo nie ma tu też chińskich podwykonawców, tyle dobrze.
Avatar
___K___ / 19 października 2021 r. o 14:15
Biurowiec dla kilkuset urzędników przy ciasnej uliczce w ciasnym sródmieściu. Czyli powtórka głupoty jaką jest siedziba Marszałka przy Grottgera, do której dojazd pogłębił komunikacyjną zapaść w śródmieściu Lublina. A przecież jest - była - wspaniała lokalizacja przy metropolitarnym dworcu, przy Arenie z olbrzymim  parkingiem wykorzystywanym sporadycznie i to nie w godzinach pracy urzędów. Ale jak się chłop uprze to nie odpuści.
To jest bardzo dobry pomysł. Co więcej - lokalizacja biurowca właśnie w tamtej okolicy pozytywnie wpłynęłaby na rewitalizację tej części miasta. Z pewnością ten proces by przyspieszył.
To jest bardzo dobry pomysł. Co więcej - lokalizacja biurowca właśnie w tamtej okolicy pozytywnie wpłynęłaby na rewitalizację tej części miasta. Z pewnością ten proces by przyspieszył. rozwiń
Avatar
Jasin / 19 października 2021 r. o 14:29
Twoje stado również, bo przecież komuś w naszym mieście i regionie „zawdzięczamy” najwyższy w kraju wskaźnik pandemii  Covid  - 19. Bądźcie zdrowi w nowych wynajętych już na  potrzeby  administracyjne naszego miasta  lokalach biurowych!
  Bywaj zdrowy, oślogłowy. A chodzą sluchy, że i oślouchy. A potem hopsasa do LASa. Lecz się na nogi, na głowę z oślimi uszami już za póżno! Ile masz jeszcze takich lekkopółśmiesznych tekstów, postrzelony przebierańcu z oślimi uszyskami? Przekomicznie wyglądasz z tymi wachlarzami w tivi!  Fraglesie, pokemonie, sztukmistrzu cyrkowo operetkowy! Jeśli na budowlance znasz się tak samo - to nawet ręce opadają...Przygotuj miarkę na żółć, na jad, stań przed lustrem i przyjrzyj się sobie, skoczku kłapouchy od zadymy do zadymy ! I spadaj na drzewo, liście pompować, komediancki zadymiarzu! Beko-logu z bożej łaski. Beko, bo tylko bekę dzięki takiemu linoskoczkowi - akrobacie mamy! A jak tam akcja poszukiwania kości wołowych na wichrowych pagórkach wiecznie zzieleniałych - ze złości? Coś cicho ostatnio. Podrzucić coś? 
  Bywaj zdrowy, oślogłowy. A chodzą sluchy, że i oślouchy. A potem hopsasa do LASa. Lecz się na nogi, na głowę z oślimi uszami już za póżno! Ile masz jeszcze takich lekkopółśmiesznych tekstów, postrzelony przebierańcu z oślimi uszyskami? Przekomicznie wyglądasz z tymi wachlarzami w tivi!  Fraglesie, pokemonie, sztukmistrzu cyrkowo operetkowy! Jeśli na budowlance znasz się tak samo - to nawet ręce opadają...Przygotuj miarkę na żółć, na jad, stań przed lustrem i przyjrzyj się sobie, skoczku kłapouchy od zadymy do zadymy ! I s... rozwiń
Avatar
Jasin / 19 października 2021 r. o 13:04
Czy jest również szansa, że będą w budżecie naszego miasta pieniądze na sprzątanie ciągów pieszych w pasach drogowych, a szczególnie wokół koszy i ławek, co powinno być znacznie tańsze niż koszty utrzymania czystości w wynajmowanych powierzchniach biurowych?
   Tak, jest szansa. Ogolić szympansa, a jak pójdzie gładko, to  i całe stadko.  A potem hopsasa do LASa. Lecz się na nogi, na głowę z oślimi uszami już za póżno! Ile masz jeszcze takich lekkopółśmiesznych tekstów, postrzelony przebierańcu z oślimi uszyskami? Przekomicznie wyglądasz z tymi wachlarzami w tivi!  Fraglesie, pokemonie, sztukmistrzu cyrkowo operetkowy! Jeśli na budowlance znasz się tak samo - to nawet ręce opadają...Przygotuj miarkę na żółć, na jad, stań przed lustrem i przyjrzyj się sobie, skoczku kłapouchy od zadymy do zadymy ! I spadaj na drzewo, liście pompować, komediancki zadymiarzu! Beko-logu z bożej łaski. Beko, bo tylko bekę dzięki takiemu linoskoczkowi - akrobacie mamy! A jak tam akcja poszukiwania kości wołowych na wichrowych pagórkach wiecznie zzieleniałych - ze złości? Coś cicho ostatnio. Podrzucić coś? 
   Tak, jest szansa. Ogolić szympansa, a jak pójdzie gładko, to  i całe stadko.  A potem hopsasa do LASa. Lecz się na nogi, na głowę z oślimi uszami już za póżno! Ile masz jeszcze takich lekkopółśmiesznych tekstów, postrzelony przebierańcu z oślimi uszyskami? Przekomicznie wyglądasz z tymi wachlarzami w tivi!  Fraglesie, pokemonie, sztukmistrzu cyrkowo operetkowy! Jeśli na budowlance znasz się tak samo - to nawet ręce opadają...Przygotuj miarkę na żółć, na jad, stań przed lustrem i przyjrzyj się sobie, skoczku kłapouchy od ... rozwiń
Avatar
Jasin / 19 października 2021 r. o 15:54
Na zdrowie! Przy tej budowie również!
  Bywaj zdrowy, oślogłowy. A chodzą słuchy, że i oślouchy. A potem hopsasa do LASa. Lecz się na nogi, na głowę z oślimi uszami już za póżno! Ile masz jeszcze takich lekkopółśmiesznych tekstów, postrzelony przebierańcu z oślimi uszyskami? Przekomicznie wyglądasz z tymi radarami przy głowie w lubelskiej tivi!  Fraglesie, pokemonie, sztukmistrzu cyrkowo operetkowy! Jeśli na budowlance znasz się tak samo - to nawet ręce opadają...Przygotuj miarkę na żółć, na jad, stań przed lustrem i przyjrzyj się sobie, skoczku kłapouchy od zadymy do zadymy ! I spadaj na drzewo, liście pompować, komediancki zadymiarzu! Beko-logu z bożej łaski. Beko, bo tylko bekę dzięki takiemu linoskoczkowi - akrobacie mamy! A jak tam akcja poszukiwania kości wołowych na wichrowych pagórkach wiecznie zzieleniałych - ze złości? Coś cicho ostatnio. Podrzucić coś? 
  Bywaj zdrowy, oślogłowy. A chodzą słuchy, że i oślouchy. A potem hopsasa do LASa. Lecz się na nogi, na głowę z oślimi uszami już za póżno! Ile masz jeszcze takich lekkopółśmiesznych tekstów, postrzelony przebierańcu z oślimi uszyskami? Przekomicznie wyglądasz z tymi radarami przy głowie w lubelskiej tivi!  Fraglesie, pokemonie, sztukmistrzu cyrkowo operetkowy! Jeśli na budowlance znasz się tak samo - to nawet ręce opadają...Przygotuj miarkę na żółć, na jad, stań przed lustrem i przyjrzyj się sobie, skoczku kłapouchy od za... rozwiń
Avatar
Ksawyer / 19 października 2021 r. o 13:59
Biurowiec dla kilkuset urzędników przy ciasnej uliczce w ciasnym sródmieściu. Czyli powtórka głupoty jaką jest siedziba Marszałka przy Grottgera, do której dojazd pogłębił komunikacyjną zapaść w śródmieściu Lublina. A przecież jest - była - wspaniała lokalizacja przy metropolitarnym dworcu, przy Arenie z olbrzymim parkingiem wykorzystywanym sporadycznie i to nie w godzinach pracy urzędów. Ale jak się chłop uprze to nie odpuści.
Avatar
WSumieToNikt / 19 października 2021 r. o 15:55
Jak na obecne wariujące ceny w budowlance to te 84 baniek to pewnie dobra cena, ale Budimex już pewnie szykuje aneksy....
Avatar
kronikidewelorozwoju / 19 października 2021 r. o 18:38
Czy jest również szansa, że będą w budżecie naszego miasta pieniądze na sprzątanie ciągów pieszych w pasach drogowych, a szczególnie wokół koszy i ławek, co powinno być znacznie tańsze niż koszty utrzymania czystości w wynajmowanych powierzchniach biurowych?
 A kiedy przyjdzie czas na gruntowne sprzątanie rathausu z dewelo-brudów, które nagromadziły się tam w ciągu ostatnich 11 lat?
Avatar
kronikidewelorozwoju / 19 października 2021 r. o 18:35
srome_K_, nadal nie wyP0wiedziałeś się w kluczowej sprawie, jakie K0rzyści P0za rzeK0mą "rewitalizacją" przyniesie ten bizantyjski obiekt. Wiemy już, że tak wydział K0munikacji jak i placówki UM umieszczone w klocu na sP0KOjnej 2 P0zostaną na miejscu, a kasa nadal będzie płynąć do kieszeni cfaniacwa. Do nowej siedziby przeniosą się tylK0 wydziały z wieniawskiej 14, więc pytanK0 - jakie są plany Ubogacacza względem tego "starego" biurowca? Czy może będzie on wyK0rzystany na P0trzeby rozrastającego się personelu Wydziału Prawdy i Wydziału Lizania Deweloperskich jaj?
srome_K_, nadal nie wyP0wiedziałeś się w kluczowej sprawie, jakie K0rzyści P0za rzeK0mą "rewitalizacją" przyniesie ten bizantyjski obiekt. Wiemy już, że tak wydział K0munikacji jak i placówki UM umieszczone w klocu na sP0KOjnej 2 P0zostaną na miejscu, a kasa nadal będzie płynąć do kieszeni cfaniacwa. Do nowej siedziby przeniosą się tylK0 wydziały z wieniawskiej 14, więc pytanK0 - jakie są plany Ubogacacza względem tego "starego" biurowca? Czy może będzie on wyK0rzystany na P0trzeby rozrastającego się personelu Wydziału Pr... rozwiń
Avatar
LAS / 19 października 2021 r. o 15:39
  Twoje stado również, bo przecież komuś w naszym mieście i regionie „zawdzięczamy” najwyższy w kraju wskaźnik pandemii  Covid  - 19. Bądźcie zdrowi w nowych wynajętych już na  potrzeby  administracyjne naszego miasta  lokalach biurowych!  
    Bywaj zdrowy, oślogłowy. A chodzą sluchy, że i oślouchy. A potem hopsasa do LASa. Lecz się na nogi, na głowę z oślimi uszami już za póżno! Ile masz jeszcze takich lekkopółśmiesznych tekstów, postrzelony przebierańcu z oślimi uszyskami? Przekomicznie wyglądasz z tymi wachlarzami w tivi!  Fraglesie, pokemonie, sztukmistrzu cyrkowo operetkowy! Jeśli na budowlance znasz się tak samo - to nawet ręce opadają...Przygotuj miarkę na żółć, na jad, stań przed lustrem i przyjrzyj się sobie, skoczku kłapouchy od zadymy do zadymy ! I spadaj na drzewo, liście pompować, komediancki zadymiarzu! Beko-logu z bożej łaski. Beko, bo tylko bekę dzięki takiemu linoskoczkowi - akrobacie mamy! A jak tam akcja poszukiwania kości wołowych na wichrowych pagórkach wiecznie zzieleniałych - ze złości? Coś cicho ostatnio. Podrzucić coś?
 Na zdrowie! Przy tej budowie również!
 Na zdrowie! Przy tej budowie również! rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 19 października 2021 r. o 18:38
Czy jest również szansa, że będą w budżecie naszego miasta pieniądze na sprzątanie ciągów pieszych w pasach drogowych, a szczególnie wokół koszy i ławek, co powinno być znacznie tańsze niż koszty utrzymania czystości w wynajmowanych powierzchniach biurowych?
 A kiedy przyjdzie czas na gruntowne sprzątanie rathausu z dewelo-brudów, które nagromadziły się tam w ciągu ostatnich 11 lat?
Avatar
kronikidewelorozwoju / 19 października 2021 r. o 18:35
srome_K_, nadal nie wyP0wiedziałeś się w kluczowej sprawie, jakie K0rzyści P0za rzeK0mą "rewitalizacją" przyniesie ten bizantyjski obiekt. Wiemy już, że tak wydział K0munikacji jak i placówki UM umieszczone w klocu na sP0KOjnej 2 P0zostaną na miejscu, a kasa nadal będzie płynąć do kieszeni cfaniacwa. Do nowej siedziby przeniosą się tylK0 wydziały z wieniawskiej 14, więc pytanK0 - jakie są plany Ubogacacza względem tego "starego" biurowca? Czy może będzie on wyK0rzystany na P0trzeby rozrastającego się personelu Wydziału Prawdy i Wydziału Lizania Deweloperskich jaj?
srome_K_, nadal nie wyP0wiedziałeś się w kluczowej sprawie, jakie K0rzyści P0za rzeK0mą "rewitalizacją" przyniesie ten bizantyjski obiekt. Wiemy już, że tak wydział K0munikacji jak i placówki UM umieszczone w klocu na sP0KOjnej 2 P0zostaną na miejscu, a kasa nadal będzie płynąć do kieszeni cfaniacwa. Do nowej siedziby przeniosą się tylK0 wydziały z wieniawskiej 14, więc pytanK0 - jakie są plany Ubogacacza względem tego "starego" biurowca? Czy może będzie on wyK0rzystany na P0trzeby rozrastającego się personelu Wydziału Pr... rozwiń
Avatar
WSumieToNikt / 19 października 2021 r. o 15:55
Jak na obecne wariujące ceny w budowlance to te 84 baniek to pewnie dobra cena, ale Budimex już pewnie szykuje aneksy....
Avatar
Jasin / 19 października 2021 r. o 15:54
Na zdrowie! Przy tej budowie również!
  Bywaj zdrowy, oślogłowy. A chodzą słuchy, że i oślouchy. A potem hopsasa do LASa. Lecz się na nogi, na głowę z oślimi uszami już za póżno! Ile masz jeszcze takich lekkopółśmiesznych tekstów, postrzelony przebierańcu z oślimi uszyskami? Przekomicznie wyglądasz z tymi radarami przy głowie w lubelskiej tivi!  Fraglesie, pokemonie, sztukmistrzu cyrkowo operetkowy! Jeśli na budowlance znasz się tak samo - to nawet ręce opadają...Przygotuj miarkę na żółć, na jad, stań przed lustrem i przyjrzyj się sobie, skoczku kłapouchy od zadymy do zadymy ! I spadaj na drzewo, liście pompować, komediancki zadymiarzu! Beko-logu z bożej łaski. Beko, bo tylko bekę dzięki takiemu linoskoczkowi - akrobacie mamy! A jak tam akcja poszukiwania kości wołowych na wichrowych pagórkach wiecznie zzieleniałych - ze złości? Coś cicho ostatnio. Podrzucić coś? 
  Bywaj zdrowy, oślogłowy. A chodzą słuchy, że i oślouchy. A potem hopsasa do LASa. Lecz się na nogi, na głowę z oślimi uszami już za póżno! Ile masz jeszcze takich lekkopółśmiesznych tekstów, postrzelony przebierańcu z oślimi uszyskami? Przekomicznie wyglądasz z tymi radarami przy głowie w lubelskiej tivi!  Fraglesie, pokemonie, sztukmistrzu cyrkowo operetkowy! Jeśli na budowlance znasz się tak samo - to nawet ręce opadają...Przygotuj miarkę na żółć, na jad, stań przed lustrem i przyjrzyj się sobie, skoczku kłapouchy od za... rozwiń
Avatar
LAS / 19 października 2021 r. o 15:39
  Twoje stado również, bo przecież komuś w naszym mieście i regionie „zawdzięczamy” najwyższy w kraju wskaźnik pandemii  Covid  - 19. Bądźcie zdrowi w nowych wynajętych już na  potrzeby  administracyjne naszego miasta  lokalach biurowych!  
    Bywaj zdrowy, oślogłowy. A chodzą sluchy, że i oślouchy. A potem hopsasa do LASa. Lecz się na nogi, na głowę z oślimi uszami już za póżno! Ile masz jeszcze takich lekkopółśmiesznych tekstów, postrzelony przebierańcu z oślimi uszyskami? Przekomicznie wyglądasz z tymi wachlarzami w tivi!  Fraglesie, pokemonie, sztukmistrzu cyrkowo operetkowy! Jeśli na budowlance znasz się tak samo - to nawet ręce opadają...Przygotuj miarkę na żółć, na jad, stań przed lustrem i przyjrzyj się sobie, skoczku kłapouchy od zadymy do zadymy ! I spadaj na drzewo, liście pompować, komediancki zadymiarzu! Beko-logu z bożej łaski. Beko, bo tylko bekę dzięki takiemu linoskoczkowi - akrobacie mamy! A jak tam akcja poszukiwania kości wołowych na wichrowych pagórkach wiecznie zzieleniałych - ze złości? Coś cicho ostatnio. Podrzucić coś?
 Na zdrowie! Przy tej budowie również!
 Na zdrowie! Przy tej budowie również! rozwiń
Avatar
METATRON / 19 października 2021 r. o 15:13
Budimex to szanowana firma, wykonują ciekawe projekty, chociaż ich biurowce nie mają tego nowoczesnego sznytu, jak te oddawane przez Skanska. Tyle dobrze, że nie ma u nas problemów związanych z Evergrande, ani nawet za bardzo nie ma tu też chińskich podwykonawców, tyle dobrze.
Avatar
Jasin / 19 października 2021 r. o 14:29
Twoje stado również, bo przecież komuś w naszym mieście i regionie „zawdzięczamy” najwyższy w kraju wskaźnik pandemii  Covid  - 19. Bądźcie zdrowi w nowych wynajętych już na  potrzeby  administracyjne naszego miasta  lokalach biurowych!
  Bywaj zdrowy, oślogłowy. A chodzą sluchy, że i oślouchy. A potem hopsasa do LASa. Lecz się na nogi, na głowę z oślimi uszami już za póżno! Ile masz jeszcze takich lekkopółśmiesznych tekstów, postrzelony przebierańcu z oślimi uszyskami? Przekomicznie wyglądasz z tymi wachlarzami w tivi!  Fraglesie, pokemonie, sztukmistrzu cyrkowo operetkowy! Jeśli na budowlance znasz się tak samo - to nawet ręce opadają...Przygotuj miarkę na żółć, na jad, stań przed lustrem i przyjrzyj się sobie, skoczku kłapouchy od zadymy do zadymy ! I spadaj na drzewo, liście pompować, komediancki zadymiarzu! Beko-logu z bożej łaski. Beko, bo tylko bekę dzięki takiemu linoskoczkowi - akrobacie mamy! A jak tam akcja poszukiwania kości wołowych na wichrowych pagórkach wiecznie zzieleniałych - ze złości? Coś cicho ostatnio. Podrzucić coś? 
  Bywaj zdrowy, oślogłowy. A chodzą sluchy, że i oślouchy. A potem hopsasa do LASa. Lecz się na nogi, na głowę z oślimi uszami już za póżno! Ile masz jeszcze takich lekkopółśmiesznych tekstów, postrzelony przebierańcu z oślimi uszyskami? Przekomicznie wyglądasz z tymi wachlarzami w tivi!  Fraglesie, pokemonie, sztukmistrzu cyrkowo operetkowy! Jeśli na budowlance znasz się tak samo - to nawet ręce opadają...Przygotuj miarkę na żółć, na jad, stań przed lustrem i przyjrzyj się sobie, skoczku kłapouchy od zadymy do zadymy ! I s... rozwiń
Avatar
___K___ / 19 października 2021 r. o 14:15
Biurowiec dla kilkuset urzędników przy ciasnej uliczce w ciasnym sródmieściu. Czyli powtórka głupoty jaką jest siedziba Marszałka przy Grottgera, do której dojazd pogłębił komunikacyjną zapaść w śródmieściu Lublina. A przecież jest - była - wspaniała lokalizacja przy metropolitarnym dworcu, przy Arenie z olbrzymim  parkingiem wykorzystywanym sporadycznie i to nie w godzinach pracy urzędów. Ale jak się chłop uprze to nie odpuści.
To jest bardzo dobry pomysł. Co więcej - lokalizacja biurowca właśnie w tamtej okolicy pozytywnie wpłynęłaby na rewitalizację tej części miasta. Z pewnością ten proces by przyspieszył.
To jest bardzo dobry pomysł. Co więcej - lokalizacja biurowca właśnie w tamtej okolicy pozytywnie wpłynęłaby na rewitalizację tej części miasta. Z pewnością ten proces by przyspieszył. rozwiń
Avatar
LAS / 19 października 2021 r. o 14:07
  Czy jest również szansa, że będą w budżecie naszego miasta pieniądze na sprzątanie ciągów pieszych w pasach drogowych, a szczególnie wokół koszy i ławek, co powinno być znacznie tańsze niż koszty utrzymania czystości w wynajmowanych powierzchniach biurowych?  
     Tak, jest szansa. Ogolić szympansa, a jak pójdzie gładko, to  i całe stadko.  A potem hopsasa do LASa. Lecz się na nogi, na głowę z oślimi uszami już za póżno! Ile masz jeszcze takich lekkopółśmiesznych tekstów, postrzelony przebierańcu z oślimi uszyskami? Przekomicznie wyglądasz z tymi wachlarzami w tivi!  Fraglesie, pokemonie, sztukmistrzu cyrkowo operetkowy! Jeśli na budowlance znasz się tak samo - to nawet ręce opadają...Przygotuj miarkę na żółć, na jad, stań przed lustrem i przyjrzyj się sobie, skoczku kłapouchy od zadymy do zadymy ! I spadaj na drzewo, liście pompować, komediancki zadymiarzu! Beko-logu z bożej łaski. Beko, bo tylko bekę dzięki takiemu linoskoczkowi - akrobacie mamy! A jak tam akcja poszukiwania kości wołowych na wichrowych pagórkach wiecznie zzieleniałych - ze złości? Coś cicho ostatnio. Podrzucić coś?
Bądź zdrów! Twoje stado również, bo przecież komuś w naszym mieście i regionie „zawdzięczamy” najwyższy w kraju wskaźnik pandemii  Covid  - 19. Bądźcie zdrowi w nowych wynajętych już na  potrzeby  administracyjne naszego miasta  lokalach biurowych!
Bądź zdrów! Twoje stado również, bo przecież komuś w naszym mieście i regionie „zawdzięczamy” najwyższy w kraju wskaźnik pandemii  Covid  - 19. Bądźcie zdrowi w nowych wynajętych już na  potrzeby  administracyjne naszego miasta  lokalach biurowych! rozwiń
Avatar
Ksawyer / 19 października 2021 r. o 13:59
Biurowiec dla kilkuset urzędników przy ciasnej uliczce w ciasnym sródmieściu. Czyli powtórka głupoty jaką jest siedziba Marszałka przy Grottgera, do której dojazd pogłębił komunikacyjną zapaść w śródmieściu Lublina. A przecież jest - była - wspaniała lokalizacja przy metropolitarnym dworcu, przy Arenie z olbrzymim parkingiem wykorzystywanym sporadycznie i to nie w godzinach pracy urzędów. Ale jak się chłop uprze to nie odpuści.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Janku, co u ciebie? Powiedziałem mu: Żyję w zgodzie z samym sobą. Wywiad z Janem Nowickim

Janku, co u ciebie? Powiedziałem mu: Żyję w zgodzie z samym sobą. Wywiad z Janem Nowickim

Nie należy uważać się za wybrańca losu, bo w każdej chwili może się to skończyć. Zresztą ten koniec jest najbardziej fascynującą stroną życia człowieka. Mężczyzna, który nie umie odchodzić, jest trupem za życia. Więc trzeba się powoli zbierać. Sprzątać po sobie. Wybudować rodzinny grób. I napisać "Moje psie myśli".

Lublin. Ratusz chce zagwarantować mieszkańcom, że targowisko jest nie do ruszenia

Lublin. Ratusz chce zagwarantować mieszkańcom, że targowisko jest nie do ruszenia

Teren targowiska przy ul. Krańcowej nie będzie mógł być przeznaczony na inny cel – taką gwarancję ma dawać plan zagospodarowania Bronowic, którego nowy projekt został ogłoszony przez Ratusz. Pierwsza wersja projektu nie zawierała takiej gwarancji.

Trzeci koncert Festiwalu Adventus
11 grudnia 2022, 19:00

Trzeci koncert Festiwalu Adventus

Chór Katedry Prawosławnej Przemienienia Pańskiego w Lublinie wystąpi w ramach trzeciego z koncertów Ekumenicznego Festiwalu Wokalnego Adventus. Wydarzenie odbędzie się 11 grudnia o godz. 19 w Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej.

Platformy transportowe – jak z ich pomocą usprawnić pracę?

Platformy transportowe – jak z ich pomocą usprawnić pracę?

Wybór odpowiednich rozwiązań do optymalizacji transportu w magazynie, sortowni, sklepie czy warsztacie samochodowym pozwala nie tylko znacznie oszczędzić czas, ale także znacząco poprawić wydajność pracy i ją ułatwić. Jednym z urządzeń, w które warto zainwestować, jest platforma transportowa. W artykule przedstawiamy, jak wybrać zestaw transportowy dopasowany do potrzeb firmy.

Zmarł Jan Nowicki. Wielki Szu odszedł w wieku 83 lat

Zmarł Jan Nowicki. Wielki Szu odszedł w wieku 83 lat

Nie żyje wybitny aktor, Jan Nowicki. O jego śmierci poinformowano w środę rano.

Przynajmniej 119 mln zł na stole. Tyle chcą za przebudowę drogi i budowę nowej obwodnicy w Lubelskiem

Przynajmniej 119 mln zł na stole. Tyle chcą za przebudowę drogi i budowę nowej obwodnicy w Lubelskiem

Pięć ofert złożono w przetargu na przebudowę drogi krajowej od Janowa Lubelskiego do Frampola. Tylko dwie propozycje mieszczą się w budżecie GDDKiA.

LUK Lublin kontra Cuprum Lubin. Okazja do marszu w górę tabeli

LUK Lublin kontra Cuprum Lubin. Okazja do marszu w górę tabeli

W środę LUK Lublin podejmie Cuprum Lubin. Pierwszy gwizdek w hali Globus im. Tomasza Wójtowicza o godz. 18.30.

Uniwersalne prezenty na święta. Oto nasze sprawdzone propozycje

Uniwersalne prezenty na święta. Oto nasze sprawdzone propozycje

Boże Narodzenie już coraz bliżej. Wielkimi krokami nadchodzi czas, w którym obdarowujemy naszych bliskich nietuzinkowymi prezentami. Chcesz w tym roku zaskoczyć rodziców niebanalnymi upominkami, które dostarczą wielu emocji i wzruszeń? W takim razie zamiast perfum, biżuterii i skarpet, podaruj im coś z przygotowanej przez nas listy. Czytaj dalej, aby poznać nasze propozycje na uniwersalne prezenty na święta.

Tomaszów Lubelski. Świąteczne spotkanie mieszkańców o pomoc dla Gabrysi
18 grudnia 2022, 14:00

Tomaszów Lubelski. Świąteczne spotkanie mieszkańców o pomoc dla Gabrysi

W przedświąteczną niedzielę 18 grudnia w Tomaszowie Lubelskim odbędzie się tradycyjne spotkanie opłatkowe dla mieszkańców. Do udziału w nim zaprasza burmistrz miasta.

Najlepsza metoda przedłużania włosów – estetyczna i wygodna

Najlepsza metoda przedłużania włosów – estetyczna i wygodna

Posiadanie naturalnych gęstych i długich włosów to cel wielu kobiet. Jednak nie zawsze jest to cel, który łatwo można osiągnąć. Przedłużanie włosów to sposób, by sobie w tym dopomóc i zadbać nie tylko o atrakcyjny wygląd, ale i o dobre samopoczucie psychiczne.

Zamość. Z kolędą przez Polskę. Zamojszczyzna zaprasza na koncert
30 grudnia 2022, 18:00

Zamość. Z kolędą przez Polskę. Zamojszczyzna zaprasza na koncert

Do koncertu jest jeszcze sporo czasu, ale bilety już są w sprzedaży. Zespół Pieśni i Tańca Zamojszczyzna zaprasza na wspólną podróż "Z kolędą przez Polskę".

Świąteczne Targi Sztuki Studenckiej w Chatce Żaka
14 grudnia 2022, 12:00

Świąteczne Targi Sztuki Studenckiej w Chatce Żaka

W dniach 14-15 grudnia (godz. 12-19) w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędą się Świąteczne Targi Sztuki Studenckiej.

Prezydent Lublina chce iść do sądu. Chodzi o atrakcyjną działkę

Prezydent Lublina chce iść do sądu. Chodzi o atrakcyjną działkę

Czy między siedzibą ZUS a nowymi biurowcami będą mogły powstać mieszkania? O tym może zdecydować sąd. Prezydent proponuje Radzie Miasta zaskarżenie decyzji wojewody, który orzekł, że zgoda na 70 proc. mieszkań w obszarze usług narusza prawo.

Polski Cukier AZS UMCS gra z Crveną Zvezdą Belgrad. Wygrana da awans

Polski Cukier AZS UMCS gra z Crveną Zvezdą Belgrad. Wygrana da awans

Polski Cukier AZS UMCS w środę może sobie zapewnić awans do fazy play-off. Musi jednak pokonać na wyjeździe Crvenę Zvezdę Belgrad. Mecz rozpocznie się o godz. 19.

Młodzieżowe Słowo Roku 2022.  Znamy wyniki

Młodzieżowe Słowo Roku 2022. Znamy wyniki

Wiadomo już, jakie wyrażenie zostało Młodzieżowym Słowem Roku 2022. Co oznacza essa?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty