Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

2 marca 2016 r.
11:05

Walczyli za Polskę, zginęli z rąk rodaków

0 14 A A
Napis wykonany w celi puławskiego UB
Napis wykonany w celi puławskiego UB

Przeżyli niemiecką okupację, narażali życie w obronie ojczyzny. Wolnej Polski niestety nie doczekali. 25 lutego br. minęło 70 lat od tragicznych wydarzeń na puławskim cmentarzu przy ul. Piaskowej. Tego dnia, w 1946 r. pluton egzekucyjny rozstrzelał pięciu żołnierzy AK z naszego regionu.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 33,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 30 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
90 dni
koszt: 90,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 90 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
180 dni
koszt: 160,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 180 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
360 dni
koszt: 300,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 360 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
7 dni
koszt: 10,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 7 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
1 dzień
koszt: 3,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 1 dzień
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
* poza reklamami w treściach wideo z zewnętrznych serwisów

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pan / 16 marca 2016 r. o 15:49

No tak widać od razu, że sporo w Puławach potomków utrwalaczy władzy ludowej, stąd i te opinie o Wyklętych.

Avatar
df / 4 marca 2016 r. o 07:25

A Kiedy ustanowią dzień Pamięci Ofiar Żołnierzy Przeklętych?

Avatar
Gość / 2 marca 2016 r. o 19:17

Było takie zdarzenie .Młody chłopak miał ponad 2 promile w wydychanym powietrzu i zabił kobietę na pasach.Miał pewien znak , a w zasadzie symbol na klapie samochodu...Nie był to sierp i młot , nie ryba czy krzyż , ...a wewnątrz na lusterku wisiał różaniec..!!! Patriota czy bandyta -proste pytanie ???

:D :D :D :D :D :D

Idiota czy tylko imbecyl - oto jest pytanie!

:D :D :D :D :D :D

Idiota czy tylko imbecyl - oto jest pytanie!

rozwiń
Avatar
essi / 2 marca 2016 r. o 14:37

Żołnierze Niezłomni - Wyklęci przeprowadzili tysiące akcji bojowych, m.in.: - prawie tysiąc ważniejszych starć, bitew, walk i potyczek z „siłami bezpieczeństwa” - ponad 1200 rozbić/ataków na posterunki MO i 34 ataki na placówki UBP - dziesiątki akcji na pociągi, w tym wywożące dobytek do ZSRR - 38 ataków na więzienia - 5 ataków na obozy, w których przetrzymywani byli więźniowie aparatu represji - kilkaset akcji „rozbrojeniowych” (na posterunki aparatu bezpieczeństwa) - kilkaset akcji mających na celu uwolnienie przetrzymywanych żołnierzy powstania na posterunkach sił bezpieczeństwa - kilkaset akcji „przeciwbandyckich”

Czy wliczasz w to akcje we wsi Wierzchowiny, gdzie zamordowano 198 osób w dniu 9 czerwca 1945r. Wśród zamordowanych były małe dzieci.  Uratowało się przez przypadek tylko jedno małe dziecko. Wliczasz?

Czy wliczasz w to akcje we wsi Wierzchowiny, gdzie zamordowano 198 osób w dniu 9 czerwca 1945r. Wśród zamordowanych były małe dzieci.  Uratowało się przez przypadek tylko jedno małe dziecko. Wliczasz?

rozwiń
Avatar
crx / 2 marca 2016 r. o 13:31

Nie zgineli z rąk rodaków!!!!! Zgineli z rąk antypolskich zdrajców i kolaborantów z PKWN.

Ciesz się ,że  byli ci "kolaboranci " bo gdyby ich nie było to i nie byłoby teraz ciebie.Ale rozumiem,  z prostych pochodzisz i może kiedyś Pan Bóg cię oświeci , czego serdecznie ci życzę !!!

Avatar
crx / 2 marca 2016 r. o 13:18

Wyklętym oddawajmy cześć i honor, ale nie zapominajmy o barbarzyństwie tych, którzy z nimi walczyli. Nazywajmy morderców po imieniu. „Chciałbym, byśmy choćby symbolicznie ścigali tych zbrodniarzy i morderców, którzy walczyli z Wyklętymi. Ich należy rozliczać nawet po śmierci”.

Było takie zdarzenie .Młody chłopak miał ponad 2 promile w wydychanym powietrzu i zabił kobietę na pasach.Miał pewien znak , a w zasadzie symbol na klapie samochodu...Nie był to sierp i młot , nie ryba czy krzyż , ...a wewnątrz na lusterku wisiał różaniec..!!! Patriota czy bandyta -proste pytanie ???

Było takie zdarzenie .Młody chłopak miał ponad 2 promile w wydychanym powietrzu i zabił kobietę na pasach.Miał pewien znak , a w zasadzie symbol na klapie samochodu...Nie był to sierp i młot , nie ryba czy krzyż , ...a wewnątrz na lusterku wisiał różaniec..!!! Patriota czy bandyta -proste pytanie ???

rozwiń
Avatar
Gość / 2 marca 2016 r. o 12:54

Żołnierze Niezłomni - Wyklęci przeprowadzili tysiące akcji bojowych, m.in.: - prawie tysiąc ważniejszych starć, bitew, walk i potyczek z „siłami bezpieczeństwa” - ponad 1200 rozbić/ataków na posterunki MO i 34 ataki na placówki UBP - dziesiątki akcji na pociągi, w tym wywożące dobytek do ZSRR - 38 ataków na więzienia - 5 ataków na obozy, w których przetrzymywani byli więźniowie aparatu represji - kilkaset akcji „rozbrojeniowych” (na posterunki aparatu bezpieczeństwa) - kilkaset akcji mających na celu uwolnienie przetrzymywanych żołnierzy powstania na posterunkach sił bezpieczeństwa - kilkaset akcji „przeciwbandyckich”

... ale też zastraszali bądź zabijali chłopów, którzy zdecydowali się przyjąć znacjonalizowaną ziemię od państwa po tzw reformie rolnej (na Podlasiu), likwidowali urzędników nowej władzy ludowej. Znane są przypadki zabijania ludności białoruskiej wyznania prawosławnego czy żydów ("Ogień").

Tworzenie mitu bohaterów jest niestety na wyrost, bo Ci żołnierze wyklęci którzy nie złożyli broni stali się lokalnymi watażkami ustanawiającymi swoje własne prawo.

Oczywiście czcijmy zasłużonych, których opisałeś ale piętnujmy bandytów.

Pamiętajmy też, że dla okolicznej ludności partyzanci to często był "dopust boży" (spalenie Wąwolnicy przez UB).

Oddzielnym tematem był sens walki z nowym okupantem ale to dłuższa historia.

... ale też zastraszali bądź zabijali chłopów, którzy zdecydowali się przyjąć znacjonalizowaną ziemię od państwa po tzw reformie rolnej (na Podlasiu), likwidowali urzędników nowej władzy ludowej. Znane są przypadki zabijania ludności białoruskiej wyznania prawosławnego czy żydów ("Ogień").

Tworzenie mitu bohaterów jest niestety na wyrost, bo Ci żołnierze wyklęci którzy nie złożyli broni stali się lokalnymi watażkami ustanawiającymi swoje własne prawo.

Oczywiście czcijmy zasłużonych, których opisałeś ale piętnuj... rozwiń

Avatar
Gość / 2 marca 2016 r. o 12:51
Wyklętym oddawajmy cześć i honor, ale nie zapominajmy o barbarzyństwie tych, którzy z nimi walczyli. Nazywajmy morderców po imieniu. „Chciałbym, byśmy choćby symbolicznie ścigali tych zbrodniarzy i morderców, którzy walczyli z Wyklętymi. Ich należy rozliczać nawet po śmierci”.
Avatar
Gość / 2 marca 2016 r. o 12:47
Nie zgineli z rąk rodaków!!!!! Zgineli z rąk antypolskich zdrajców i kolaborantów z PKWN.
Avatar
Gość / 2 marca 2016 r. o 12:25
Żołnierze Niezłomni - Wyklęci przeprowadzili tysiące akcji bojowych, m.in.: - prawie tysiąc ważniejszych starć, bitew, walk i potyczek z „siłami bezpieczeństwa” - ponad 1200 rozbić/ataków na posterunki MO i 34 ataki na placówki UBP - dziesiątki akcji na pociągi, w tym wywożące dobytek do ZSRR - 38 ataków na więzienia - 5 ataków na obozy, w których przetrzymywani byli więźniowie aparatu represji - kilkaset akcji „rozbrojeniowych” (na posterunki aparatu bezpieczeństwa) - kilkaset akcji mających na celu uwolnienie przetrzymywanych żołnierzy powstania na posterunkach sił bezpieczeństwa - kilkaset akcji „przeciwbandyckich”
Żołnierze Niezłomni - Wyklęci przeprowadzili tysiące akcji bojowych, m.in.: - prawie tysiąc ważniejszych starć, bitew, walk i potyczek z „siłami bezpieczeństwa” - ponad 1200 rozbić/ataków na posterunki MO i 34 ataki na placówki UBP - dziesiątki akcji na pociągi, w tym wywożące dobytek do ZSRR - 38 ataków na więzienia - 5 ataków na obozy, w których przetrzymywani byli więźniowie aparatu represji - kilkaset akcji „rozbrojeniowych” (na posterunki aparatu bezpieczeństwa) - kilkaset akcji mających na celu uwolnienie przetrzymywanych żołnierzy po... rozwiń
Avatar
Pan / 16 marca 2016 r. o 15:49

No tak widać od razu, że sporo w Puławach potomków utrwalaczy władzy ludowej, stąd i te opinie o Wyklętych.

Avatar
df / 4 marca 2016 r. o 07:25

A Kiedy ustanowią dzień Pamięci Ofiar Żołnierzy Przeklętych?

Avatar
Gość / 2 marca 2016 r. o 19:17

Było takie zdarzenie .Młody chłopak miał ponad 2 promile w wydychanym powietrzu i zabił kobietę na pasach.Miał pewien znak , a w zasadzie symbol na klapie samochodu...Nie był to sierp i młot , nie ryba czy krzyż , ...a wewnątrz na lusterku wisiał różaniec..!!! Patriota czy bandyta -proste pytanie ???

:D :D :D :D :D :D

Idiota czy tylko imbecyl - oto jest pytanie!

:D :D :D :D :D :D

Idiota czy tylko imbecyl - oto jest pytanie!

rozwiń
Avatar
essi / 2 marca 2016 r. o 14:37

Żołnierze Niezłomni - Wyklęci przeprowadzili tysiące akcji bojowych, m.in.: - prawie tysiąc ważniejszych starć, bitew, walk i potyczek z „siłami bezpieczeństwa” - ponad 1200 rozbić/ataków na posterunki MO i 34 ataki na placówki UBP - dziesiątki akcji na pociągi, w tym wywożące dobytek do ZSRR - 38 ataków na więzienia - 5 ataków na obozy, w których przetrzymywani byli więźniowie aparatu represji - kilkaset akcji „rozbrojeniowych” (na posterunki aparatu bezpieczeństwa) - kilkaset akcji mających na celu uwolnienie przetrzymywanych żołnierzy powstania na posterunkach sił bezpieczeństwa - kilkaset akcji „przeciwbandyckich”

Czy wliczasz w to akcje we wsi Wierzchowiny, gdzie zamordowano 198 osób w dniu 9 czerwca 1945r. Wśród zamordowanych były małe dzieci.  Uratowało się przez przypadek tylko jedno małe dziecko. Wliczasz?

Czy wliczasz w to akcje we wsi Wierzchowiny, gdzie zamordowano 198 osób w dniu 9 czerwca 1945r. Wśród zamordowanych były małe dzieci.  Uratowało się przez przypadek tylko jedno małe dziecko. Wliczasz?

rozwiń
Avatar
crx / 2 marca 2016 r. o 13:31

Nie zgineli z rąk rodaków!!!!! Zgineli z rąk antypolskich zdrajców i kolaborantów z PKWN.

Ciesz się ,że  byli ci "kolaboranci " bo gdyby ich nie było to i nie byłoby teraz ciebie.Ale rozumiem,  z prostych pochodzisz i może kiedyś Pan Bóg cię oświeci , czego serdecznie ci życzę !!!

Avatar
crx / 2 marca 2016 r. o 13:18

Wyklętym oddawajmy cześć i honor, ale nie zapominajmy o barbarzyństwie tych, którzy z nimi walczyli. Nazywajmy morderców po imieniu. „Chciałbym, byśmy choćby symbolicznie ścigali tych zbrodniarzy i morderców, którzy walczyli z Wyklętymi. Ich należy rozliczać nawet po śmierci”.

Było takie zdarzenie .Młody chłopak miał ponad 2 promile w wydychanym powietrzu i zabił kobietę na pasach.Miał pewien znak , a w zasadzie symbol na klapie samochodu...Nie był to sierp i młot , nie ryba czy krzyż , ...a wewnątrz na lusterku wisiał różaniec..!!! Patriota czy bandyta -proste pytanie ???

Było takie zdarzenie .Młody chłopak miał ponad 2 promile w wydychanym powietrzu i zabił kobietę na pasach.Miał pewien znak , a w zasadzie symbol na klapie samochodu...Nie był to sierp i młot , nie ryba czy krzyż , ...a wewnątrz na lusterku wisiał różaniec..!!! Patriota czy bandyta -proste pytanie ???

rozwiń
Avatar
Gość / 2 marca 2016 r. o 12:54

Żołnierze Niezłomni - Wyklęci przeprowadzili tysiące akcji bojowych, m.in.: - prawie tysiąc ważniejszych starć, bitew, walk i potyczek z „siłami bezpieczeństwa” - ponad 1200 rozbić/ataków na posterunki MO i 34 ataki na placówki UBP - dziesiątki akcji na pociągi, w tym wywożące dobytek do ZSRR - 38 ataków na więzienia - 5 ataków na obozy, w których przetrzymywani byli więźniowie aparatu represji - kilkaset akcji „rozbrojeniowych” (na posterunki aparatu bezpieczeństwa) - kilkaset akcji mających na celu uwolnienie przetrzymywanych żołnierzy powstania na posterunkach sił bezpieczeństwa - kilkaset akcji „przeciwbandyckich”

... ale też zastraszali bądź zabijali chłopów, którzy zdecydowali się przyjąć znacjonalizowaną ziemię od państwa po tzw reformie rolnej (na Podlasiu), likwidowali urzędników nowej władzy ludowej. Znane są przypadki zabijania ludności białoruskiej wyznania prawosławnego czy żydów ("Ogień").

Tworzenie mitu bohaterów jest niestety na wyrost, bo Ci żołnierze wyklęci którzy nie złożyli broni stali się lokalnymi watażkami ustanawiającymi swoje własne prawo.

Oczywiście czcijmy zasłużonych, których opisałeś ale piętnujmy bandytów.

Pamiętajmy też, że dla okolicznej ludności partyzanci to często był "dopust boży" (spalenie Wąwolnicy przez UB).

Oddzielnym tematem był sens walki z nowym okupantem ale to dłuższa historia.

... ale też zastraszali bądź zabijali chłopów, którzy zdecydowali się przyjąć znacjonalizowaną ziemię od państwa po tzw reformie rolnej (na Podlasiu), likwidowali urzędników nowej władzy ludowej. Znane są przypadki zabijania ludności białoruskiej wyznania prawosławnego czy żydów ("Ogień").

Tworzenie mitu bohaterów jest niestety na wyrost, bo Ci żołnierze wyklęci którzy nie złożyli broni stali się lokalnymi watażkami ustanawiającymi swoje własne prawo.

Oczywiście czcijmy zasłużonych, których opisałeś ale piętnuj... rozwiń

Avatar
Gość / 2 marca 2016 r. o 12:51
Wyklętym oddawajmy cześć i honor, ale nie zapominajmy o barbarzyństwie tych, którzy z nimi walczyli. Nazywajmy morderców po imieniu. „Chciałbym, byśmy choćby symbolicznie ścigali tych zbrodniarzy i morderców, którzy walczyli z Wyklętymi. Ich należy rozliczać nawet po śmierci”.
Avatar
Gość / 2 marca 2016 r. o 12:47
Nie zgineli z rąk rodaków!!!!! Zgineli z rąk antypolskich zdrajców i kolaborantów z PKWN.
Avatar
Gość / 2 marca 2016 r. o 12:25
Żołnierze Niezłomni - Wyklęci przeprowadzili tysiące akcji bojowych, m.in.: - prawie tysiąc ważniejszych starć, bitew, walk i potyczek z „siłami bezpieczeństwa” - ponad 1200 rozbić/ataków na posterunki MO i 34 ataki na placówki UBP - dziesiątki akcji na pociągi, w tym wywożące dobytek do ZSRR - 38 ataków na więzienia - 5 ataków na obozy, w których przetrzymywani byli więźniowie aparatu represji - kilkaset akcji „rozbrojeniowych” (na posterunki aparatu bezpieczeństwa) - kilkaset akcji mających na celu uwolnienie przetrzymywanych żołnierzy powstania na posterunkach sił bezpieczeństwa - kilkaset akcji „przeciwbandyckich”
Żołnierze Niezłomni - Wyklęci przeprowadzili tysiące akcji bojowych, m.in.: - prawie tysiąc ważniejszych starć, bitew, walk i potyczek z „siłami bezpieczeństwa” - ponad 1200 rozbić/ataków na posterunki MO i 34 ataki na placówki UBP - dziesiątki akcji na pociągi, w tym wywożące dobytek do ZSRR - 38 ataków na więzienia - 5 ataków na obozy, w których przetrzymywani byli więźniowie aparatu represji - kilkaset akcji „rozbrojeniowych” (na posterunki aparatu bezpieczeństwa) - kilkaset akcji mających na celu uwolnienie przetrzymywanych żołnierzy po... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Studniówka Technikum Elektronicznego i X Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Dużo zdjęć
galeria

Studniówka Technikum Elektronicznego i X Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Dużo zdjęć

Tuż przed zakończeniem ferii i powrotem do nauki przed maturą na balu studniówkowym bawią się uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych, w ramach którego funkcjonuje Zespół Szkół Elektronicznych im. Obrońców Lublina 1939 roku i X Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego.

Dwie Bystrzyce, jeden most. Poprzedni trzeba było rozebrać

Dwie Bystrzyce, jeden most. Poprzedni trzeba było rozebrać

Ponad 4 mln zł kosztowała budowa mostu na rzece Bystrzycy w miejscowości Bystrzyca w gminie Zakrzówek. W piątek oficjalnie przecięto wstęgę.

Ciemno na przejściach dla pieszych. Radni proponują „kocie oczka”

Ciemno na przejściach dla pieszych. Radni proponują „kocie oczka”

Przejścia dla pieszych są niedoświetlone – uważają radni klubu Radzyń Moje Miasto i proponują zamontowanie tzw. „kocich oczek”. Burmistrz Jerzy Rębek (PiS) odpowiada, że miasta na to nie stać.

Stand-up Sebastiana Rejenta w Kraśniku
2 lutego 2023, 19:00

Stand-up Sebastiana Rejenta w Kraśniku

Restauracja Dworska w Kraśniku (ul. Dworska 6) zaprasza na występ stand-upera Sebastiana Rejenta. Wydarzenie odbędzie się 2 lutego o godz. 19.

Chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Dorobili się tylko oszuści

Chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Dorobili się tylko oszuści

65-letni mieszkaniec Lublina namawiany przez „doradcę” zainstalował na swoim komputerze tzw. zdalny pulpit. Dzięki temu oszust wyprowadził z jego bankowego rachunku wszystkie oszczędności.

Dwa sparingi, dwa zwycięstwa i sześć goli Motoru

Dwa sparingi, dwa zwycięstwa i sześć goli Motoru

Piłkarze Motoru mają za sobą kolejne mecze kontrolne. W piątek podopieczni Goncalo Feio znowu pojawili się na boisku dwa razy. Tym razem sprawdzili formę na tle trzecioligowców z grupy czwartej. Najpierw pokonali Chełmiankę 3:0, a następnie wbili trzy bramki KS Wiązownica.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu "Lubelszczyzna miała kluczowe znaczenie"

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu "Lubelszczyzna miała kluczowe znaczenie"

Rozmowa z dr hab. Adamem Kopciowskim, prof. UMCS, p.o. Kierownika Pracowni Kultury i Historii Żydów w Instytucie Kulturoznawstwa UMCS.

Pożegnanie ferii 2023. Superfajna „Pchła Szachrajka” – to dopiero była bajka!
galeria

Pożegnanie ferii 2023. Superfajna „Pchła Szachrajka” – to dopiero była bajka!

Na pożegnanie ferii w Domu Kultury LSM odbyła się premiera bajki Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”. To wyczekiwane wydarzenie przyciągnęło na widownię tłumy, a przede wszystkim: mamusie i tatusiów, babcie i dziadków aktorów animujących kukiełki oraz dzieci z pobliskiego przedszkola.

Poszukiwany za narkotyki wpadł z narkotykami

Poszukiwany za narkotyki wpadł z narkotykami

39-letni mieszkaniec Świdnika ukrywał się nie chcąc trafić do więzienia. Wpadł w czwartek. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli narkotyki.

Zderzenie między Piaskami a Krasnymstawem

Zderzenie między Piaskami a Krasnymstawem

Policjanci wyjaśniają okoliczności zderzenia Mercedesa z samochodem ciężarowym, do którego doszło w piątek po południu w Łopienniku Górnym na DK 17.

Kobieta była na torach. Właśnie nadjeżdżał pociąg

Kobieta była na torach. Właśnie nadjeżdżał pociąg

W czwartek po południu wzdłuż torowiska na stacji kolejowej w Świdniku szła kobieta. Z przeciwnego kierunku przejeżdżał pociąg.

"Optima Forma" - stand-up w Zamościu
1 lutego 2023, 19:00

"Optima Forma" - stand-up w Zamościu

Już 1 lutego o godz. 19 w restauracji Brama Spotkań w Zamościu (ul. Królowej Jadwigi 2) wystąpi popularny komiks Sebastian Rejent. Autor wykona swój najnowszy program "Optima Forma".

Teren przy Prochowni będzie nie do poznania. Altana i miniaturowy ogród

Teren przy Prochowni będzie nie do poznania. Altana i miniaturowy ogród

Miejskie targowisko w Terespolu zmieni się nie do poznania. Za pieniądze z Polskiego Ładu przy ulicy Granicznej powstanie też altana rekreacyjna i ogród w stylu XVIII–wiecznym.

Rzuciła się na męża z nożyczkami. Wcześniej miała się nad nim znęcać

Rzuciła się na męża z nożyczkami. Wcześniej miała się nad nim znęcać

Policjanci ze Świdnika zatrzymali 50-latkę, która zraniła swojego męża nożyczkami. Kobieta wcześniej miała się też nad nim znęcać psychicznie i fizycznie.

Piszczac będzie się starał o prawa miejskie

Piszczac będzie się starał o prawa miejskie

Piszczac w powiecie bialskim może starać się o status miasta. Ale najpierw władze gminy spytają o zdanie mieszkańców.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!