Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

Tak wyglądał wojownik z epoki brązu. Niezwykła wystawa w Hrubieszowie

Tak wyglądał wojownik z epoki brązu. Niezwykła wystawa w Hrubieszowie

Rekonstrukcję twarzy człowieka z II tysiąclecia p.n.e. będzie można zobaczyć na wystawie \"Wojownik i Księżniczka” w muzeum w Hrubieszowie. W rekonstrukcji pomogli specjaliści w zakresie medycyny sądowej.

Jaśnie Państwo w kąpieli. Wystawa w Kozłówce

Jaśnie Państwo w kąpieli. Wystawa w Kozłówce

W sobotę, w samo południe, w sali wystaw czasowych (Teatralnia) Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, została otwarta wystawa \"Jaśnie Państwo w kąpieli. Akcesoria toaletowe w XIX i XX wieku”

Walki w oktagonie

Walki w oktagonie

W starożytnym Rzymie ludzie chodzili do Koloseum, a w XX wieku organizowano nielegalne walki w klatkach. Dziś wszystko jest już zgodne z prawem. Każdy może wejść do oktagonu. Jak będzie dobry, to jeszcze mu zapłacą. Najlepsi trafią do UFC, najbardziej prestiżowej federacji na świecie, która właśnie otwiera się na europejski rynek, a w miniony weekend po latach oczekiwania zawitała wreszcie do Polski

Coraz więcej rodziców nie szczepi dzieci. W Lubelskiem 1000 osób zrezygnowało

Coraz więcej rodziców nie szczepi dzieci. W Lubelskiem 1000 osób zrezygnowało

Rośnie liczba niezaszczepionych dzieci. Z danych Głównego Inspektoratu Sanitarnego wynika, że w ubiegłym roku w województwie lubelskim było blisko tysiąc osób, które uchyliły się od szczepień. To o 33 proc. więcej niż w 2013 roku

 (Materiały podróżników)

Podróżnicy z Konopnicy. 7110 kilometrów "Zielonym Osiołkiem” po Indiach

Kultowy Royal Enfield 350 sapał pod ciężarem dwójki podróżników – Witolda Palaka i Doroty Wójcikowskiej – pnąc się po górskiej, wąskiej drodze z Manali do Leh, serca górskiej krainy Ladakh. To był początek wielkiej włóczęgi po Indiach dwójki z podlubelskiej Konopnicy.

PZL-Świdnik czeka na kontrakt stulecia za 3 mld euro. Coraz bliżej rozstrzygnięcia

PZL-Świdnik czeka na kontrakt stulecia za 3 mld euro. Coraz bliżej rozstrzygnięcia

Armia zamierza wydać na śmigłowce ok. 11-12 mld zł, czyli 3 mld euro. Za te pieniądze chce kupić 48 maszyn wielozadaniowych, 16 ratowniczych oraz 6 śmigłowców do zwalczania okrętów podwodnych ZOP. Wszystkie wersje mają być produkowane w oparciu o jedną platformę. Czy tę gigantyczną pulę zgarnie Świdnik?

Górnicza Fabryka Narzędzi

Od ponad 100 lat Górnicza Fabryka Narzędzi w Radzyniu Podlaskim kuje stal

W tak zwanym Edenie, czyli nowej sali konferencyjnej na pięterku fabryki, wiszą dwa portrety prezesów, delikatnie huczy klimatyzacja, a z obiektywu rzutnika wylatują na ekran kolejne zdjęcia. Młodzi inżynierowie pokazują swoje koncepty, w tym najmłodsze dziecko - ankery, które być może będą zastosowane przy remoncie Mostu Łazienkowskiego w Warszawie.

1% podatku, 100% szczęścia. Pomagamy innym coraz chętniej

1% podatku, 100% szczęścia. Pomagamy innym coraz chętniej

Coraz więcej osób w swoich zeznaniach przekazuje jeden procent podatku wpierając w ten sposób wybraną organizację. W ubiegłym roku w województwie lubelskim przekazano w ten sposób ponad 19 milionów złotych

Adopcja psa z miejskiego schroniska jest darmowa (Maciej Kaczanowski)

Jeden wrócił do klatki już po godzinie. Nie spodobał się nowemu panu

Miesięcznie przybywa tu od 80 do 90 nowych mieszkańców. Mniej więcej tyle samo odnajduje nową rodzinę, choć czasami na bardzo krótko - wracają po tygodniu, po dwóch, jeden trafił z powrotem do klatki już po godzinie. Nie spodobał się nowemu panu

Przemysław Pytlak

Średniowiecze widziane z Kosmosu. Technologia pomaga odkrywać zagadki

To fantastyczne, że z Kosmosu widać więcej niż z Ziemi. Że zaawansowana technika może pomóc historykom i archeologom w rozwiązaniu pewnych zagadek. Tak się właśnie zdarzyło w przypadku tajemniczego kopca znajdującego się we wsi Opoka koło Końskowoli.

Monika Bańka

Nasi ludzie w Brukseli. Czym zajmuje się Dom Polski Wschodniej?

Rozmowa z Moniką Bańką z Domu Polski Wschodniej w Brukseli.

Eric Abraham. Człowiek, bez którego

Eric Abraham. Człowiek, bez którego

Świętując sukces "Idy”, spróbujmy opowiedzieć o człowieku, bez którego tego filmu by nie było, o którym w naszych mediach raczej głucho

Humaniści też są przedsiębiorczy!

Humaniści też są przedsiębiorczy!

Rozmowa z Agatą Koss-Dybałą, dziennikarką Radia Lublin, laureatką nagrody kapituły plebiscytu Kobieta Przedsiębiorcza 2015.

Ormianie w Lublinie. "My wszyscy słowiański naród"

Ormianie w Lublinie. "My wszyscy słowiański naród"

"Armenia” powstała z tęsknoty za krajem, z pasji do gotowania, z wiary w to, że jeśli włożysz w coś całe serce, to przecież musi się udać. To nie jest biznes, to spełnienie marzenia.

Ile jaj znosi kura? Czy są zdrowe? Od czego zależy ich kolor? Rozmowa z ekspertem

Ile jaj znosi kura? Czy są zdrowe? Od czego zależy ich kolor? Rozmowa z ekspertem

Rozmowa z doktorem Kornelem Kasperkiem z Katedry Biologicznych Podstaw Produkcji Zwierzęcej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Jest też pracownikiem Pracowni Oceny Jakości Jaj, która działa w ramach Katedry

Nowa elektrociepłownia w Lublinie? Jeszcze jej nie ma, a już rozgrzewa

Nowa elektrociepłownia w Lublinie? Jeszcze jej nie ma, a już rozgrzewa

Czy elektrociepłownia na paliwo ze śmieci to dobry pomysł? Mieszkańcy okolicy boją się fetorów i zanieczyszczenia powietrza. Inwestor twierdzi, że powietrze stanie się wręcz czystsze. Argumenty obu stron musi teraz zważyć Ratusz, choć wydaje się być przychylny tej inwestycji. Do 21 kwietnia w sprawie kontrowersyjnej instalacji potrwają konsultacje społeczne

 (CEV.IU, PAWEŁ WARMIŃSKI)

Siatkarski boom w Polsce trwa w najlepsze. Nasz region odstaje

We wrześniu 2014 roku wywalczyliśmy mistrzostwo świata w siatkówce, a niewiele ponad pół roku później dwie polskie drużyny zagrały w Final Four Ligi Mistrzów. Nawet jeśli siatkówka w naszym kraju nigdy nie wygra z futbolem, to z pewnością już stała się jednym ze sportów narodowych i jedynym, w którym jesteśmy potęgą w skali światowej.

Ks. Stefan Wyszyński w Nasutowie (Muzeum Zamoyskich)

Święta w dworze i chałupie. Jak dawniej obchodzono Wielkanoc?

Przygotowania do świąt były takie same i w dworze, i w chłopskiej chałupie. I tu, i tam trwały gorączkowe porządki po zimie: we dworze służba trzepie dywany, myje okna, czyści odświętną zastawę i srebra, w chłopskiej chałupie gospodarze bielą ściany, może wieszają domowej roboty kilimy i wycinanki, zielone gałązki i bibułkowe pająki u powały. A wszystko na przywitanie wiosny i święta Zmartwychwstania.

Przeciętny użytkownik parasolki nie zawsze ma pojęcie jak się z nią obchodzić. Nie wie, że parasolkę do wyschnięcia należy - rozłożoną - oprzeć na dwóch kolcach i lasce, bo inaczej może się wygiąć (Maciej Kaczanowski)

Dziś nie da się kupić porządnej parasolki. "Moje wytrzymują nawet 15 lat"

Gdy zrobiła parasolkę w fabryce w Warszawie, mistrz Ryczer zapytał, czy może wziąć ją na pamiątkę. – Byłam wściekła, miałam nadzieję, że uda mi się ją sprzedać, ale przecież nie odmówię komuś takiemu. Później podchodził do pracownic fabryki, rozkładał przed nimi parasolkę i krzyczał: \"Patrzcie, jak robi Lublin!”.

"Spowiedź furtkowa" jest zakazana

"Spowiedź furtkowa" jest zakazana

Wielokrotna spowiedź z tych samych grzechów u różnych kapłanów, odpowiadanie na szczegółowe pytania dotyczące także win przodków rodzi wiele problemów. Kościół katolicki przestrzega przez "spowiedzią furtkową”. Biskupi już zakazali stosowania tej nowej formy sakramentu pojednania i pokuty

"Rajd Dragonów”. Trasa przejazdu Amerykanów była utajniona
galeria

"Rajd Dragonów”. Trasa przejazdu Amerykanów była utajniona

Żołnierze 3 Szwadronu 2 Pułku Kawalerii US Army, macierzysta jednostka Fort Stewart w Georgii, w iście amerykańskim stylu przejechali przez nasz region. Wracali z kwartalnych manewrów na poligonie z Estonii. Ten pokaz siły miał kryptonim "Rajd Dragonów” (Operation Dragoon Ride). Przez Polskę i Czechy wracali do koszar w Vilseck w Niemczech. W sumie pokonają 1800 kilometrów

Maciej Dajnak z Lublina (Wojciech Nieśpiałowski)

Honorowi dawcy krwi. "Bez krwiodawców upadłaby m.in. cała kardiochirurgia"

Dzięki nim codziennie wykonuje się setki operacji ratujących życie. W województwie lubelskim jest ponad 25,5 tysiąca zarejestrowanych krwiodawców.

Średniowieczne grody będzie można oglądać w technologii 3D

Średniowieczne grody będzie można oglądać w technologii 3D

Już w kwietniu będzie można wybrać się na wirtualną wycieczkę po dwóch średniowiecznych grodach: Czerwieni i Wołyniu.

Uczestnicy Lubelskiej EDK: Było ciężko, ale warto
galeria

Uczestnicy Lubelskiej EDK: Było ciężko, ale warto

Zmęczeni, przemoknięci, z odciskami na stopach. Mimo to szczęśliwi. Uczestnicy pierwszej Lubelskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej podkreślają, że warto było przejść nocą szlakiem z Lublina do sanktuarium w Wąwolnicy. To był czas przemyśleń

 (Marlena Bielińska/ Sony Music Polska.)

Andrzej Piaseczny: Długo o tym marzyłem

Rozmowa z Andrzejem Piasecznym.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium