Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Sport

6 czerwca 2017 r.
6:48

Bogdanka nadal będzie sponsorować Górnika. "Jesteśmy z nim na dobre i złe"

0 31 A A
Nadal nie padły jasne deklaracje, czy zespół w kolejnym sezonie prowadzić będzie Franciszek Smuda
Nadal nie padły jasne deklaracje, czy zespół w kolejnym sezonie prowadzić będzie Franciszek Smuda

Mimo finansowego wsparcia od kopalni, samorządów Lublina i województwa, Górnik Łęczna po trzech latach pożegnał się z rozgrywkami ekstraklasy. – Zamierzamy nadal sponsorować klub. Jesteśmy z nim na dobre i złe – deklaruje prezes Bogdanki

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jedyny przedstawiciel Lubelszczyzny w Lotto Ekstraklasie miał jeden z najniższych budżetów w lidze (mniejsze miały tylko Arka Gdynia i Bruk Bet Termalika Nieciecza, które się jednak utrzymały). Na około 12 mln składały się przede wszystkim wpływy od głównego sponsora – kopalni Bogdanka, stacji Canal Plus i biletów.

Klub miał problemy z dopięciem budżetu i aby szukać kolejnych przychodów rozgrywał mecze na większej i nowoczesnej Arenie Lublin. Za korzystanie z obiektu nie płacił (miasto Lublin ponosiło koszty organizacji 18 meczów, kilkadziesiąt tysięcy zł za jeden). Frekwencja na meczach łęcznian była przeciętna (protestowali kibice Górnika), czasami niższa niż wcześniej w Łęcznej, ale jak zapewniał prezes Artur Kapelko, wzrosły wpływy z tzw. dnia meczowego m.in. z powodu wynajęcia lóż, tzw. skybox-ów.

Wygląda jednak na to, że dziury w budżecie nie załatano, bo pojawiały się poślizgi w wypłatach dla piłkarzy i klub nadal ma zaległości wobec zawodników.

W październiku Górnik zwrócił się do miasta Lublin z prośbą o dofinansowanie w wysokości 2 mln zł, ale nie otrzymał pozytywnej odpowiedzi.

Pod koniec ubiegłego roku, w zamian za ekspozycję logotypu „Lubelskie Smakuj Życie”, zielono-czarni otrzymali 100 tys. złotych od Urzędu Marszałkowskiego. Kolejne wsparcie od marszałka, za promowanie Lubelszczyzny, drużyna otrzymała przed rundą finałową w kwietniu i tym razem była to kwota ok. 900 tys. zł.

W kolejnym sezonie Górnik zagra w Nice I lidze. Tym samym nie otrzyma pieniędzy od Canal Plus, czyli stacji, która pokazuje rozgrywki ekstraklasy. Ostatnio było to około 5–6 mln zł. Kibice mogą jednak odetchnąć, bo Lubelski Węgiel Bogdanka nadal będzie wspierać zielono-czarnych.

– Bogdanka zamierza nadal sponsorować Górnika Łęczna. Jesteśmy z naszym klubem na dobre i złe. Kwestia umowy jest obecnie przedmiotem negocjacji, ale zamierzamy utrzymać wsparcie na poziomie zbliżonym do ubiegłorocznego – powiedział Krzysztof Szlaga, prezes zarządu LW Bogdanka.

Do zmian może dojdzie w kadrze zespołu. Nadal nie padły jasne deklaracje, czy zespół w kolejnym sezonie prowadzić będzie Franciszek Smuda.

– Apeluję do działaczy i sponsorów, żeby tego nie psuć. Wiadomo, spadliśmy, ale pojawiła się jakaś iskierka i można udowodnić, że można szybko wrócić na ten najwyższy szczebel – mówił po piątkowym, ostatnim w sezonie meczu w Chorzowie Paweł Sasin. Wierzę, że są tutaj mądrzy ludzie i zrobią to, co powinni, żeby Górnik nie zginął – dodał obrońca łęcznian.
Na koniec pozostaje kwestia, gdzie Górnik będzie grać w kolejnym sezonie? Wiele wskazuje na to, że wróci na stadion w Łęcznej.

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 czerwca 2017 o 23:07
0
Za te wsparcie od miasta jakieś darmowe bilety dla podatników może? Byłaby większa frekwencja na pewno.
Avatar
Jack / 7 czerwca 2017 o 14:56
0
Pajacu troche sie zorientuj zanim bedziesz belkotal stadion zostal zmodernizowany wymieniono oświetlenie wyremontowano szatnie itd itp zrobiono wszystko pod ekstraklase no ale zal du*e sciska ze wroca do siebie a nie do januszy z lublina 
Avatar
ekonom / 6 czerwca 2017 o 23:48
0
śmieszą mnie wypowiedzi ,którzy mają klapki na oczach i uszach ile to Lublin poniósł kosztów za to że Górnik gra na Arenie a ja się pytam a ilu piłkarzy Górniaka o raz osoby fizyczne zostawia kasę w Lublinie opłata mieszkania zakupy w sklepach w resteuracji komunikacja itd. ,ba wiele zawodniczek kobicej piłki mieszka w Lublinie i zostawia kase jak pani Kamczyk snajperka .Dzięki Górnikowi wielu odwiedza Lublin ,o którym mówiono w całej Polsce jak i komentowano w Eurosporcie 1 lub 2
Avatar
Gość / 6 czerwca 2017 o 21:47
0
Warto by sie tez przyjrzec ile milionow wdupił na Motur Szarowola ratusz, przes ostatnie 3 lata i czy za ta kase Montex by nie grał w Lidze Mistrzyn zamiast Szarowoli?
Avatar
Gość / 6 czerwca 2017 o 19:40
0
Janusze przyjdą na Górnika na Arenę nawet w I lidze, bo w Lublinie niestety piłki na tym poziomie nie ma.
Avatar
Gość / 6 czerwca 2017 o 18:12
0
Wszedzie dobrze w domu najlepiej.Wracajcie do siebie.
Avatar
Gość / 6 czerwca 2017 o 14:52
0
Antygórniku zamiast wylewać swoje żale po raz kolejny na inernecie możesz powiadomić prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez ratusz. Albo dogadaj się z tobie podobnymi tutaj i złóżcie pozew zbiorowy.
Avatar
Gość / 6 czerwca 2017 o 13:45
0
Tak drodzy Państwo na jakiej podstawie prawnej miasto Lublin finansuje klub piłkarski z innego miasta ?????????????
Avatar
Antygórnik / 6 czerwca 2017 o 12:54
0
undefined napisał:
miasto Lublin ponosiło koszty organizacji 18 meczów, kilkadziesiąt tysięcy zł za jeden!!! Czy mnie-podatnika miejskiego pytał ktoś o to na co wydają moje pieniądze? Dlaczego mam dopłacać do tego beznadziejnego kilubiku z Łęcznej?
  Tym się powinien zająć prokurator. Z jakiej racji samorząd miasta Lublin płaci podatkami jego mieszkańców na jakiś klub z innego miasta odległego o ponad 30km? Może jeszcze płaćmy Łęcznej za remonty dróg itd. które sobie w tym miasteczku robią? Przypomnieć trzeba że na komisji sportu gdzie Górnik żebrał jeszcze o 2mln zł podatków lublinian, padło że koszt jednego meczu tej drużyny to 72 000zł. Czyli miasto zapłaciło 1 296 000zł z Naszych podatków na coś co z Lublinem związane nie jest, nie było i nie będzie. Do tego trzeba napisać że ten Górnik miał, czy tam nadal ma, bo teraz to nie wiadomo - biura na stadionie i dostawał powierzchnię na sklep na stadionie czym się chwalili na swoim profilu na facebooku. Czy za to też zapłacili mieszkańcy Lublina??? Do MOSiR-u powinien wejść prokurator i się tym zająć. To ma wszelkie znamiona nielegalnej pomocy publicznej w dodatku dla podmiotu nie z Lublina... SKANDAL! W takim układzie jak widać, nie dziwota że wpływy z dnia meczowego były większe bo Górnik nie musiał opłacać organizacji meczu. W związku z ty mnawet jak co  mecz robili promocję na bilety i część rozdawali za darmo to zarabiali więcej niż U SIEBIE. Bo Lublin dawał im to za darmo... Każdy myślący chyba to zauważa.
  Tym się powinien zająć prokurator. Z jakiej racji samorząd miasta Lublin płaci podatkami jego mieszkańców na jakiś klub z innego miasta odległego o ponad 30km? Może jeszcze płaćmy Łęcznej za remonty dróg itd. które sobie w tym miasteczku robią? Przypomnieć trzeba że na komisji sportu gdzie Górnik żebrał jeszcze o 2mln zł podatków lublinian, padło że koszt jednego meczu tej drużyny to 72 000zł. Czyli miasto zapłaciło 1 296 000zł z Naszych podatków na coś co z Lublinem związane nie jest, nie było i nie będzie. Do tego trzeba ... rozwiń
Avatar
janko / 6 czerwca 2017 o 12:28
0
janusz napisał:
Najlepsza  widomośc dnia  Sponsor       zostaje  i ma    placić minimum na poziomie roku ubiegłego .Tutaj widzę brak spójności ,kibiców  .Mam pytanie do kibiców Górnika czy jak będą grali w Łęcznej będziecie płacić więcej za bilet ,ponieważ wielu mieszkańców będzie  zostawało w Lublinie ,powtarzam że większe zyski są w Lublinie bo janusze nie golasy
Ta już widze jak lubelaki z Areny tłumnie walą na w przyszłym sezonie ponownie na Arenę by obejrzeć mecz z Puszczą Niepołomice, Bytovią czy inna Pogonią Siedlce (z całym szacunkiem dla wymienionych drużyn), przychodziliście na Arenę bo była ekstraklasa i tyle. Ot cała tajemnica.
Ta już widze jak lubelaki z Areny tłumnie walą na w przyszłym sezonie ponownie na Arenę by obejrzeć mecz z Puszczą Niepołomice, Bytovią czy inna Pogonią Siedlce (z całym szacunkiem dla wymienionych drużyn), przychodziliście na Arenę bo była ekstraklasa i tyle. Ot cała tajemnica. rozwiń
Avatar
Gość / 9 czerwca 2017 o 23:07
0
Za te wsparcie od miasta jakieś darmowe bilety dla podatników może? Byłaby większa frekwencja na pewno.
Avatar
Jack / 7 czerwca 2017 o 14:56
0
Pajacu troche sie zorientuj zanim bedziesz belkotal stadion zostal zmodernizowany wymieniono oświetlenie wyremontowano szatnie itd itp zrobiono wszystko pod ekstraklase no ale zal du*e sciska ze wroca do siebie a nie do januszy z lublina 
Avatar
ekonom / 6 czerwca 2017 o 23:48
0
śmieszą mnie wypowiedzi ,którzy mają klapki na oczach i uszach ile to Lublin poniósł kosztów za to że Górnik gra na Arenie a ja się pytam a ilu piłkarzy Górniaka o raz osoby fizyczne zostawia kasę w Lublinie opłata mieszkania zakupy w sklepach w resteuracji komunikacja itd. ,ba wiele zawodniczek kobicej piłki mieszka w Lublinie i zostawia kase jak pani Kamczyk snajperka .Dzięki Górnikowi wielu odwiedza Lublin ,o którym mówiono w całej Polsce jak i komentowano w Eurosporcie 1 lub 2
Avatar
Gość / 6 czerwca 2017 o 21:47
0
Warto by sie tez przyjrzec ile milionow wdupił na Motur Szarowola ratusz, przes ostatnie 3 lata i czy za ta kase Montex by nie grał w Lidze Mistrzyn zamiast Szarowoli?
Avatar
Gość / 6 czerwca 2017 o 19:40
0
Janusze przyjdą na Górnika na Arenę nawet w I lidze, bo w Lublinie niestety piłki na tym poziomie nie ma.
Avatar
Gość / 6 czerwca 2017 o 18:12
0
Wszedzie dobrze w domu najlepiej.Wracajcie do siebie.
Avatar
Gość / 6 czerwca 2017 o 14:52
0
Antygórniku zamiast wylewać swoje żale po raz kolejny na inernecie możesz powiadomić prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez ratusz. Albo dogadaj się z tobie podobnymi tutaj i złóżcie pozew zbiorowy.
Avatar
Gość / 6 czerwca 2017 o 13:45
0
Tak drodzy Państwo na jakiej podstawie prawnej miasto Lublin finansuje klub piłkarski z innego miasta ?????????????
Avatar
Antygórnik / 6 czerwca 2017 o 12:54
0
undefined napisał:
miasto Lublin ponosiło koszty organizacji 18 meczów, kilkadziesiąt tysięcy zł za jeden!!! Czy mnie-podatnika miejskiego pytał ktoś o to na co wydają moje pieniądze? Dlaczego mam dopłacać do tego beznadziejnego kilubiku z Łęcznej?
  Tym się powinien zająć prokurator. Z jakiej racji samorząd miasta Lublin płaci podatkami jego mieszkańców na jakiś klub z innego miasta odległego o ponad 30km? Może jeszcze płaćmy Łęcznej za remonty dróg itd. które sobie w tym miasteczku robią? Przypomnieć trzeba że na komisji sportu gdzie Górnik żebrał jeszcze o 2mln zł podatków lublinian, padło że koszt jednego meczu tej drużyny to 72 000zł. Czyli miasto zapłaciło 1 296 000zł z Naszych podatków na coś co z Lublinem związane nie jest, nie było i nie będzie. Do tego trzeba napisać że ten Górnik miał, czy tam nadal ma, bo teraz to nie wiadomo - biura na stadionie i dostawał powierzchnię na sklep na stadionie czym się chwalili na swoim profilu na facebooku. Czy za to też zapłacili mieszkańcy Lublina??? Do MOSiR-u powinien wejść prokurator i się tym zająć. To ma wszelkie znamiona nielegalnej pomocy publicznej w dodatku dla podmiotu nie z Lublina... SKANDAL! W takim układzie jak widać, nie dziwota że wpływy z dnia meczowego były większe bo Górnik nie musiał opłacać organizacji meczu. W związku z ty mnawet jak co  mecz robili promocję na bilety i część rozdawali za darmo to zarabiali więcej niż U SIEBIE. Bo Lublin dawał im to za darmo... Każdy myślący chyba to zauważa.
  Tym się powinien zająć prokurator. Z jakiej racji samorząd miasta Lublin płaci podatkami jego mieszkańców na jakiś klub z innego miasta odległego o ponad 30km? Może jeszcze płaćmy Łęcznej za remonty dróg itd. które sobie w tym miasteczku robią? Przypomnieć trzeba że na komisji sportu gdzie Górnik żebrał jeszcze o 2mln zł podatków lublinian, padło że koszt jednego meczu tej drużyny to 72 000zł. Czyli miasto zapłaciło 1 296 000zł z Naszych podatków na coś co z Lublinem związane nie jest, nie było i nie będzie. Do tego trzeba ... rozwiń
Avatar
janko / 6 czerwca 2017 o 12:28
0
janusz napisał:
Najlepsza  widomośc dnia  Sponsor       zostaje  i ma    placić minimum na poziomie roku ubiegłego .Tutaj widzę brak spójności ,kibiców  .Mam pytanie do kibiców Górnika czy jak będą grali w Łęcznej będziecie płacić więcej za bilet ,ponieważ wielu mieszkańców będzie  zostawało w Lublinie ,powtarzam że większe zyski są w Lublinie bo janusze nie golasy
Ta już widze jak lubelaki z Areny tłumnie walą na w przyszłym sezonie ponownie na Arenę by obejrzeć mecz z Puszczą Niepołomice, Bytovią czy inna Pogonią Siedlce (z całym szacunkiem dla wymienionych drużyn), przychodziliście na Arenę bo była ekstraklasa i tyle. Ot cała tajemnica.
Ta już widze jak lubelaki z Areny tłumnie walą na w przyszłym sezonie ponownie na Arenę by obejrzeć mecz z Puszczą Niepołomice, Bytovią czy inna Pogonią Siedlce (z całym szacunkiem dla wymienionych drużyn), przychodziliście na Arenę bo była ekstraklasa i tyle. Ot cała tajemnica. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 81 14

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 24 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 3

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

Sport EXTRA

Ekstraklasa
37. KOLEJKA

Wyniki:

Lech Poznań - Legia Warszawa 0:3 walkower
Górnik Zabrze - Wisła Kraków 2:0
Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 2:1
Korona Kielce - Zagłębie Lubin 0:2
Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 0:1
Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica 4:0
Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:4
Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz 1:1

Tabela:

1. Legia 37 70 55-35
2. Jagiellonia 37 67 55-41
3. Lech 37 60 53-34
4. Górnik 37 60 68-54
5. Wisła P. 37 57 53-45
6. Wisła K. 37 55 51-42
7. Korona 37 52 45-42
8. Zagłębie 37 49 49-54
9. Cracovia 37 50 51-52
10. Śląsk 37 50 50-54
11. Pogoń 37 45 46-54
12. Arka 37 43 46-48
13. Lechia 37 39 46-58
14. Piast 37 37 40-48
15. Bruk-Bet 37 36 39-66
16. Sandecja 37 33 34-54

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.