AZS UMCS ‒ Maxfarbex Buskowianka 1:1. Remis na zakończenie roku

Autor: Zdjęcie autora bs
0 5 A A
(fot. Michał Piłat/AZSUMCS.PL)

W ostatnim meczu w 2019 roku AZS UMCS Lublin zremisował z Maxfarbex Buskowianką Busko Zdrój 1:1 zdobywając gola w ostatnich sekundach spotkania autorstwa Łukasza Mietlickiego

Początkowe minuty spotkania należały go gości, którzy od samego początku szukali sposobu na pokonanie bramkarza miejscowych. „Dziki" oddały inicjatywę rywalom licząc na przeprowadzenie skutecznego kontrataku. Zespół z Buska jednak napierał i gdyby nie świetna interwencja Adriana Parzyszka w sytuacji sam na sam z Michałem Gąsiorem w 15 minucie goście wyszli by na prowadzenie. Jednak bramkarz akademików skapitulował dwie minuty później po strzale Dawida Porębskiego i do przerwy o jedną bramkę lepszy był zespół z Buska-Zdroju.

W drugiej połowie miejscowi musieli się odkryć i odważniej zaatakować rywali. W dobrych sytuacjach znalazł się Jakub Wankiewicz, ale za każdym razem zabrakło odrobiny precyzji. W odpowiedzi świetną szansę mieli goście, ale znów ogromnym kunsztem wykazał się Parzyszek.

Na pięć minut przez zakończeniem spotkania trener Dzików ‒ Konrad Tarkowski zdecydował się na manewr wycofania bramkarza. Ryzyko się opłaciło bo w samej końcówce gola po strzale z dystansu zdobył Na minutę przed końcem strzałem z dystansu wyrównał Łukasz Mietlicki i ostatni mecz AZS UMCS w tym roku zakończył się podziałem punktów.

– Była szansa na zwycięstwo. Aczkolwiek zespół z Buska jest typowo futsalowy. Rywale Grali typowy futsal, nie piłkę nożna na hali i to było dla nas momentami problemem. Dlatego cieszę się z punktu, bo nie zawsze da się wygrać. W pierwszej połowie mało czasu spędziliśmy pod bramką rywali, ale z czasem zaczęliśmy kreować więcej sytuacji. Niestety zabrakło trochę skuteczności. – powiedział po meczu Łukasz Mietlicki, cytowany przez klubowy portal. – Przed nami przerwa, wracamy do gry a początku nowego roku w Pucharze Polski. Przepracujemy ten z optymistycznym nastawieniem. Mamy na koncie 22 ligowe punkty, czyli tyle samo, co po całym ubiegłym sezonie. ‒ dodał strzelec ostatniej bramki w 2019 roku dla zespołu z Lublina.

AZS UMCS Lublin ‒ Maxfarbex Buskowianka Busko-Zdrój 1:1 (0:1)

Bramki: Mietlicki (40) – Porębski (17).

UMCS Lublin: Parzyszek, Furtak – Michał Ostrowski, Mietlicki, Wankiewicz, Szafrański, Stelmaszuk, Marcin Ostrowski, Ławicki, Fularski, Wnuk, Sekrecki, Michalak, Godyński.

Buskowianka: Wałach – Gąsior, Suchan, Mroczka, Armatys, Zachariasz, Przeniosło, Mika, Grzesiak, Przybył, Ślaski, Ślęczka, Kuźma, Porębski.

Afera przetargowa. Rozprawa apelacyjna odroczona przez Sąd Okręgowy

Biznesmeni i urzędnicy z Białej Podlaskiej zamieszani w aferę przetargową nie zgadzają się z wyrokiem. We wtorek Sąd Okręgowy w Lublinie odroczył jednak rozprawę apelacyjną.

Ergonomia w pracy zdalnej: Jak biurko regulowane wysokościowo wpływa na zdrowie?

W dobie rosnącej popularności pracy zdalnej, ergonomia stanowiska pracy staje się tematem, któremu nie można odmówić znaczenia. Jednym z kluczowych elementów, który może znacząco poprawić komfort i zdrowie pracujących z domu, jest biurko z regulowaną wysokością. Dlaczego jest ono tak ważne i jakie korzyści zdrowotne przynosi jego stosowanie?

Pierwsze 100 dni wojewody na 4+
Zdjęcia/Wideo

— Mam poczucie, że wykonaliśmy dobrze, rzetelnie swoją pracę. Czy jestem zadowolony? Nie jestem. Zawsze chciałbym więcej, szybciej, lepiej — mówił wojewoda lubelski Krzysztof Komorski, podsumowując pierwsze miesiące na stanowisku.

Czy Lubelszczyzna jest bezpieczna? Rozmawiali o tym eksperci

Na Wydziale Ekonomicznym UMCS odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa: „Bezpieczna Lubelszczyzna w bezpiecznej Europie. Informacja i dezinformacja”

Masz niemożliwe do spłacenia długi? Zobacz, czy możesz ogłosić upadłość!

Coraz więcej Polaków zgłasza się po pomoc w zakresie oddłużania. Liczba bankrutów rośnie z miesiąca na miesiąc. Rok 2023 pod względem ilości zgłaszanych upadłości konsumenckich był nawet rekordowy! Również borykasz się z problemami finansowymi i posiadasz zobowiązania, jakich nie jesteś w stanie opłacić?

Skorzystał z bezradności nastolatki. Teraz grozi mu więzienie

33-latek jest podejrzany o wykorzystanie seksualne młodej dziewczyny. Do zdarzenia miało dojść w miniony weekend na imprezie w gminie Dzwola.

Oszuści nie próżnują. W jednej chwili mieszkańcy regionu stracili oszczędności życia

Tym razem złodzieje wykorzystali metodę na policjanta i przedstawiciela banku. Prawdziwi mundurowi poszukują sprawców. W grę wchodzi łącznie ponad 200 tysięcy złotych

Górnik Łęczna nie rezygnuje z walki o baraże. W czwartek wyjazdowy mecz w Katowicach

Po domowej porażce z Lechią Gdańsk Górnik Łęczna nie rezygnuje z walki o baraże o PKO BP Ekstraklasę. W czwartek (godz. 20.30) zielono-czarni zmierzą się na wyjeździe z GKS Katowice w ramach ostatniego meczu 29. kolejki Fortuna I Ligi

Bomby na placu budowy. Mieszkańcy ewakuowani: "Nie wiedziałam jak mam się zachować"
aktualizacja

Wielka ewakuacja w Białej Podlaskiej. Saperzy przewiozą i zdetonują bomby lotnicze odnalezione podczas prac budowlanych przy ulicy Sidorskiej.

Jeżyny z robakami nie wjechały do Polski

Kolejne produkty z zagranicy nie wjadą do Polski. IJHARS zatrzymał transport mrożonych jeżyn z powodu wystąpienia larw robaków.

Politechnika Lubelska uczy przez zabawę

Najnowsze technologie trafią w ręce około 200 uczniów lubelskich szkół podstawowych i średnich. Będzie druk 3D, modelowanie 3D, zajęcia z robotyki i sztucznej inteligencji

2 w 1, czyli podwójny strzał pograniczników w Hrebennem

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali kolejny samochód. Tym razem zabezpieczono mercedesa, który miał przerobiony numer identyfikacyjny VIN. W kontrolowanym pojeździe ujawniono również zamontowane części, które pochodziły z poszukiwanego we Włoszech auta.

Jak wybrać idealną klatkę do treningu w domu – Przewodnik po half racks

Zakup odpowiedniego sprzętu do treningu siłowego może być kluczowy dla efektywności ćwiczeń, a także bezpieczeństwa użytkownika. Half rack, czyli półotwarta klatka do ćwiczeń, stanowi popularny wybór wśród entuzjastów treningu domowego. Zaprojektowany z myślą o maksymalizacji funkcjonalności przy jednoczesnym ograniczeniu zajmowanego miejsca, half rack może być idealnym rozwiązaniem dla osób, które dysponują ograniczoną przestrzenią. W niniejszym przewodniku wyjaśnimy, na co zwrócić uwagę przy wyborze idealnej klatki half rack do swojego domowego gymu.

Innowacje i technologie w rolnictwie: przyszłość zrównoważonej produkcji żywności

Rolnictwo stoi na progu rewolucji technologicznej, która obiecuje przekształcić sposób, w jaki produkujemy żywność, czyniąc go bardziej zrównoważonym, efektywnym i przyjaznym dla środowiska. W dzisiejszych czasach, kiedy świat zmaga się z wyzwaniami takimi jak zmiany klimatyczne, wzrost populacji i ograniczone zasoby naturalne, innowacje technologiczne w rolnictwie mogą odegrać kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa żywnościowego dla przyszłych pokoleń.

Kancelaria adwokacka w Tczewie – jak znaleźć skuteczną pomoc prawną?

Reprezentacja procesowa w wielu rodzajach spraw w tym: sprawy karne, sprawy gospodarcze, spadki, rozwody, podział majątku po rozwodzie, zasiedzenie, zachowki, sprawy rodzinne i wiele innych spraw cywilnych – wszystkie tego typu sprawy wymagają profesjonalnej pomocy prawnej. Na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiednią kancelarię adwokacką?