Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Piłka nożna

19 stycznia 2014 r.
20:30
Edytuj ten wpis

Górnik Łęczna wyjeżdża na pierwsze zgrupowanie

Jurij Szatałow zabiera swoich podopiecznych do Rybnika

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W poniedziałek o godz. 7 łęcznianie ruszą na pierwsze zgrupowanie. Do autobusu wsiądzie dwudziestu czterech zawodników.

– Jadą wszyscy, którzy ostatnio z nami trenowali – mówi Andrzej Rybarski, asystent Jurija Szatałowa. – Na szczęście nie mamy żadnych kontuzji. Zabraknie tylko trzeciego bramkarza Kamila Kamińskiego, który wybrał się na testy do Kolejarza Stróże

Czy w tej sytuacji będziemy szukali kolejnego golkipera? Myślę, że tak, ale o tym może zdecydować tylko trener naszych bramkarzy Arkadiusz Onyszko. Do Rybnika zabieramy Wojciecha Kalinowskiego z KS Łomianki, któremu cały czas się przyglądamy. Zrezygnowaliśmy natomiast z Kanadyjczyka Charlie’go Trafforda.

W Rybniku łęcznianie mają zaplanowane trzy sparingi, z dwoma przeciwnikami. W środę trenerzy Górnika przewidzieli dwie gry z Rozwojem Katowice. W tych meczach wystawią różne jedenastki, aby każdy z zawodników mógł wystąpić w pełnym wymiarze czasowym. W sobotę z kolei „zielono-czarni” zmierzą się z innym pretendentem do awansu – GKS Katowice.

Lider pierwszej ligi zakontraktował już dwóch piłkarzy – pomocnika Miroslava Bożoka i obrońcę Łukasz Mierzejewskiego. Ale nadal będzie szukał napastnika, na pozycję numer „dziewięć”. Być może ktoś nowy dotrze właśnie bezpośrednio na zgrupowanie. – Jesteśmy na to przygotowani – nie kryje Andrzej Rybarski.

– W tej chwili znajdujemy się w okresie, kiedy można testować zawodników. Jednak w chwili obecnej nie posiadam informacji, że na pewno ktoś do nas dołączy w Rybniku. W pierwszej kolejności chcielibyśmy młodego napastnika, najlepiej w wieku młodzieżowca i Polaka. Chcielibyśmy też mieć gwarancję, że ktoś taki, z widocznym potencjałem, w znacznym stopniu podniesie naszą skuteczność pod bramką przeciwnika – dodaje.

Jeden z portali napisał, że „górnicy” interesują się pomocnikiem Legii Warszawa Michałem Kopczyńskim (ur. 1992), który jesienią dwukrotnie pojawił się na boiskach ekstraklasy, ale asystent Szatałowa zaprzeczył tym informacjom.

Górnik zakończy obóz w niedzielę. Jednak tym razem piłkarze nie otrzymają wolnego. Na następnych zajęciach, już w Łęcznej, spotkają się w poniedziałek (27 stycznia). I można spodziewać się, że po intensywnych przygotowaniach w Rybniku, w domu będą mieli trochę lżejsze treningi.

SPARINGI I-LIGOWCÓW

Arka Gdynia – Jagiellonia Białystok 0:2 (Rafał Grzyb 5, Dani Quintana 31) * GKS Tychy – Soła Oświęcim 4:2 (dla GKS: Tomas Docekal 38, 60, Mateusz Grzybek 88, Krzysztof Bizacki 94) * Dolcan Ząbki – Wisła Płock 0:5 (Albert Taar 8, Marcin Krzywicki 34, Janusz Dziedzic 56, Łukasz Sekulski 67, Tomasz Grudzień 79) * Flota Świnoujście – Pogoń Szczecin 5:4 (Michał Stasiak 9, Klimas Gusocenko 27, Rafał Grzelak 32, Christian Nnamani 53, Sebastian Zalepa 71 – Patryk Małecki 15, 20, 84, Adam Frączczak 63) * Stomil Olsztyn – Sokół Ostróda 5:2 (dla Stomilu: Łukasz Kuśnierz 15, Patryk Gondek 20, 23, Tomasz Bzdęga 70 z karnego, Paweł Łukasik 90) * Okocimski KS Brzesko – Kolejarz Stróże 3:4 (Szymon Lewicki dwie, Arkadiusz Ryś – Sebastian Leszczak, Marcin Stefanik dwie, Szypuła) * Puszcza Niepołomice – PiastGliwice 1:4 (Paweł Moskwik 31 – Ruben Jurado 28, Tomasz Podgórski 43, Kamil Wilczek 64, 67).

Pozostałe informacje

Projekt utworzenia Miejskiego Urzędu Pracy w Chełmie został zdjęty z porządku obrad sesji Rady Miasta

Pat w sprawie Miejskiego Urzędu Pracy Chełmie. Radni podzieleni

Ponad 2,5 mln zł rocznie Chełm dopłaca do funkcjonowania Powiatowego Urzędu Pracy. Rosnące koszty skłoniły władze miasta do propozycji utworzenia własnej instytucji – Miejskiego Urzędu Pracy. Jednak pomysł prezydenta Jakuba Banaszka już na starcie budzi poważne wątpliwości radnych.

Tragedia w powiecie ryckim. Nie żyje 23-latek

Tragedia w powiecie ryckim. Nie żyje 23-latek

W piątek rano doszło do tragicznego wypadku na drodze powiatowej nr 1415L. Niestety jedna osoba nie żyje.

Mateusz Stolarski (Motor Lublin): Najważniejsza jest dla nas liga

Mateusz Stolarski (Motor Lublin): Najważniejsza jest dla nas liga

Motor Lublin w czwartkowy wieczór przegrał po dogrywce 0:1 z Arką w Gdyni i odpadł z rozgrywek STS Pucharu Polski. Jak spotkanie podsumowali szkoleniowcy obu ekip?

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 1 w Lublinie po raz kolejny wyróżniony

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 1 w Lublinie po raz kolejny wyróżniony

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 1 w Lublinie został uhonorowany prestiżowym wyróżnieniem „Wymagaj Jakości”, przyznawanym przez Rzecznika Praw Pacjenta i Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Nagrodę odebrała 23 września Dyrektor Naczelna placówki Beata Gawelska.

Jesteś mistrzem scrabble? Zgłoś się do tego turnieju

Jesteś mistrzem scrabble? Zgłoś się do tego turnieju

W weekend Politechnika Lubelska zaprasza na V Otwarte Mistrzostwa Lublina w Scrabble. Turniej odbędzie się w budynku Wydziału Budownictwa i Architektury przy ul. Nadbystrzyckiej 40.

Tętent kopyt, rżenie i skoki. Święto Konia 2025
NASZ PATRONAT
galeria

Tętent kopyt, rżenie i skoki. Święto Konia 2025

To były dwa wyjątkowe dni, podczas których w Sitnie, na placu Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli królowały rumaki i jeźdźcy. Piątą edycję Święta Konia zorganizowało Terenowe Koło Hodowców Koni w Zamościu wspólnie ze Szwadronem Kawalerii Ochotniczej w Barwach 9 Pułku Ułanów Małopolskich w Zamościu.

Drugie derby w tym miesiącu. AZS AWF Biała Podlaska zmierzy się z KPR Padwą Zamość

Drugie derby w tym miesiącu. AZS AWF Biała Podlaska zmierzy się z KPR Padwą Zamość

W piątek, o godzinie 17, AZS AWF Biała Podlaska zmierzy się z KPR Padwą Zamość

Zdjęcie ilustracyjne
BOGDANKA

Morderstwo w Boże Narodzenie. Brat zabił brata

Do Sądu Okręgowego w Lublinie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu górnikowi, który miał zabić swojego brata. W tle dramatu pojawiają się alkohol, konflikt o majątek i porachunki miłosne.

Motor Lublin przegrywa w Gdyni po dogrywce i żegna się z STS Pucharem Polski już po pierwszej rundzie
galeria

Motor Lublin przegrywa w Gdyni po dogrywce i żegna się z STS Pucharem Polski już po pierwszej rundzie

Od dłuższego czasu mecze pomiędzy Arką Gdynia, a Motorem Lublin budzą ogromne emocje i tak też było w „Pucharze Tysiąca Drużyn”. Do wyłonienia zwycięzcy w czwartkowym starciu potrzebna była dogrywka, w której gola na wagę awansu zdobył zespół znad morza

Ścianka i defibrylatory to niektóre ze zwycięskich projektów puławskiego BO 2026
Puławy

Wyniki budżetu obywatelskiego w Puławach. Te projekty wygrały

Niecałe trzy tysiące puławian oddało ważne głosy na projekty budżetu obywatelskiego 2026. Finansowanie otrzyma 8 z 38 finałowych propozycji. Najwięcej pieniędzy pochłonie nowa ścianka wspinaczkowa na puławskich błoniach.

Avia Świdnik sensacyjnie pokonała u siebie pierwszoligowy Ruch Chorzów
galeria

Sensacja w Świdniku. Avia zasłużenie pokonała Ruch Chorzów w STS Pucharze Polski! [ZDJĘCIA]

Takie historie kochają kibice piłki nożnej. W czwartkowe popołudnie Avia Świdnik postarała się o nie lada niespodziankę i w pierwszej rundzie „Pucharu Tysiąca Drużyn” niespodziewanie pokonała u siebie grający w Betclic I Lidze Ruch Chorzów

Od lewej: ul. Sadowa, ul. 4 Pułku Piechoty oraz ul. Powstańców Listopadowych w Puławach
zdjęcia
galeria

Puławy remontują ulice. Pomagają państwowe dotacje

W tym roku rozpoczęte zostały długo oczekiwane remonty kilku puławskich dróg. Na odcinku za stacją transformatorową do wału wiślanego, rozpoczęto przebudowę ul. 4 Pułku Piechoty. Z kolei na os. Niwa trwa remont ul. Sadowej. W lecie do użytku oddano przedłużenie ul. Powstańców Listopadowych.

Fragment meczu w Piotrkowie Trybunalskim

PGE MKS El-Volt Lublin sensacyjnie przegrał w Piotrkowie Trybunalskim

Ten wynik to potężne zaskoczenie, bo przecież PGE MKS El-Volt Lublin ma w tym sezonie mocarstwowe plany.

Trwa VI Polski Kongres Górniczy.

Drugi dzień kongresu górniczego. Jakie wyzwania czekają sektor wydobywczy?

Od środy w Lublinie i częściowo na terenie kopalni Bogdanka odbywa się VI Polski Kongres Górniczy. Czwartek był dniem poświęconym obradom w sesjach tematycznych. W obliczu transformacji energetycznej nie sposób uciec od kwestii wyzwań, jakie czekają górnictwo w najbliższych latach i dekadach.

Oni w Polsce już nie pomieszkają. Zostali wydaleni i dostali zakaz wjazdu

Oni w Polsce już nie pomieszkają. Zostali wydaleni i dostali zakaz wjazdu

Dwójka mężczyzn decyzją policji i straży granicznej została wydalona z Polski. Obcokrajowcy nie mają także możliwości wjazdu do krajów strefy Schengen.

PKO BP EKSTRAKLASA
9. KOLEJKA

Wyniki:

Arka Gdynia  - Korona Kielce 0-0
Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Lech Poznań 0-2
GKS Katowice - Cracovia 0-3
Górnik Zabrze - Widzew Łódź 3-2
Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 3-4
Radomiak Radom - Piast Gliwice 1-0
Raków Częstochowa - Legia Warszawa 1-1
Zagłębie Lubin - Motor Lublin 2-2
Wisła Płock - Jagiellonia Białystok 0-1

Tabela:

1. Górnik 9 18 14-7
2. Cracovia 8 17 16-9
3. Wisła Płock 8 16 10-5
4. Jagiellonia 7 16 14-10
5. Korona 9 15 11-7
6. Lech 7 13 13-12
7. Legia 7 11 11-6
8. Radomiak 9 11 15-16
9. Zagłębie 8 10 16-13
10. Widzew 9 10 13-12
11. Motor 8 10 9-12
12. Pogoń 9 10 14-18
13. Bruk-Bet 9 9 11-13
14. Arka 9 9 5-10
15. Raków 7 7 7-11
16. Katowice 9 7 10-20
17. Lechia 9 6 18-22
18. Piast 7 4 3-7

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!