Grom Różaniec – Sokół Zwierzyniec 3:2. Kości trzeszczały

Autor: Zdjęcie autora bs
Piłkarze z Różańca odnieśli kolejne cenne zwycięstwo
Piłkarze z Różańca odnieśli kolejne cenne zwycięstwo (fot. DW)

Po bardzo emocjonującym obfitującym w bramki spotkaniu Grom Różaniec pokonał na własnym boisku Sokół Zwierzyniec 3:2 i zmniejszył stratę do liderującej Huczwy Tyszowce.

Gospodarze od samego początku przejęli inicjatywę na boisku i stwarzali sobie okazje do zdobycia gola. Już po kilkunastu minutach Grom mógł prowadzić, ale Arkadiusz Kusiak trafił w poprzeczkę. Jednak kilka chwil później zespół trenera Bogdana Antolaka wyszedł na prowadzenie. W 19 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Kamil Kaproń i otworzył wynik spotkania. W 37 minucie gracze z Różańca podwyższyli na 2:0 po strzale lewą nogą Rafała Wojtowicza. Jednak goście tuż przed przerwą za sprawą Emila Kniaziowskiego zdobyli gola kontaktowego i wynik tego spotkania pozostawał sprawą otwartą.

Sokół w drugiej połowie starał się pójść za ciosem. I w 53. Minucie Michał Kosiński doprowadził do wyrównania. Jednak ostatnie słowo tego dnia należało do gospodarzy. Tuż po upływie godziny gry Arkadiusz Kwiatkowski wykorzystał dośrodkowanie od Damiana Graszy i strzałem z woleja umieścił piłkę w bramce Grzegorza Paczosa zapewniając gospodarzom niezwykle cenną wygraną. – Był to bardzo zacięty i emocjonujący mecz – mówi trener Gromu. – Na boisku było mnóstwo walki i jak to się mówi „kości trzeszczały”, nikt nie odstawiał nogi. Zarówno my, jak i Sokół, walczyliśmy o pełną pulę, a goście nastawili się głównie na grę z kontry. Udało nam się jednak zdobyć trzy ładne bramki i odnieść bardzo cenne zwycięstwo – dodaje.

Tym samym ekipa z Różańca zbliżyła się do czołówki i nadal liczy się w walce o awans. Trener Antolak podkreśla jednak, że nie wybiega tak daleko w przyszłość. – Naszym celem jest walka o punkty w każdym kolejnym spotkaniu – zapewnia. - Udaje nam się zachować kontakt z czołówką i to mnie bardzo cieszy. Jednak chciałbym przede wszystkim, abyśmy potrafili utrzymać jakość gry, a ta niestety po wyjeździe kilku czołowych zawodników nieco spadła. Dlatego skupiamy się na dalszej pracy – podkreśla szkoleniowiec.

Grom Różaniec – Sokół Zwierzyniec 3:2 (2:1)

Bramki: Kaproń (19), Wojtowicz (37), Kwiatkowski (61) – E. Kniaziowski 45, Kosiński 53.

Grom: Markowicz – D. Grasza, Paluch, Myszak, Grelak – Czarny 28. (J. Grasza), Wojtowicz, Kaproń, Rak(90. Mysiak) – A. Kwiatkowski (77. Odrzywolski), Kusiak (90. Kuczyński).

Sokół: Paczos – Łukasik, Sawa, Sirko, Kusy (80 Jończak) – Krzepiłko, Kapłon, Kosiński, Przybylak (70 Sułkowicz), Kniaziowski – Sławkowski (52 Lachowicz).

Sędziował: Burak

Agresja rówieśnicza: jak można rozwiązać problem

Stop agresji wśród młodzieży – to temat konferencji poświęconej sposobom zapobiegania sytuacjom konfliktowym w środowisku młodych osób. W piątkowym (26 kwietnia) spotkaniu w siedzibie Urzędu Miasta Lublin udział wzięli dyrektorzy szkół, nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy i psycholodzy, którzy na co dzień pracują z dziećmi i młodzieżą

Rockowy Beret
foto

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z Beretu w rockowym klimacie lat 80's! T.Love, Elektryczne Gitary, Kazik i Kult, Lady Pank itd. – tak pokrótce można streścić listę rockowych zespołów, przy których bawili się goście. Zobaczcie, jak się bawił Lublin!

Tragedia w sokolej rodzinie. "Najprawdopodobniej został otruty"

Po perypetiach w sokolim gnieździe na Wrotkowie myśleliśmy że zapanowała sielanka. Niestety w piątek po południu znaleziono Czarta. Ptak padł, ornitolodzy podejrzewają otrucie.

SPSK Nr 4 w Lublinie: Jest nowy dyrektor

Michał Szabelski, pracujący do tej pory na stanowisku zastępcy dyrektora ds. Finansów i Rozwoju Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie został nowym dyrektorem placówki.

W nocy ściśnie mróz. IMGW ostrzega
ALERT POGODOWY

W piątek termometry w województwie lubelskim przekroczyły barierę 10 stopni Celsjusza. Jednak w nocy pogoda się zmieni i nadejdą przygruntowe przymrozki.

Liczba Polaków zwiększyła się o 24

W piątek w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim wojewoda wręczył obywatelstwa. Wśród nich jest czworo dzieci.

Chornobyl Liquidators: Promieniowanie, trudne decyzje i Likwidatorzy (wideo)

26 kwietnia 1986 roku do eksplozji i zniszczenia reaktora nr 4 Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. Przy usuwaniu skutków katastrofy z narażeniem życia pracowali Likwidatorzy, I to im poświęcona jest polska gra Chornobyl Liquidators.

MKS FunFloor Lublin coraz bliżej srebra, w sobotę mecz w Gnieźnie

W sobotę MKS FunFloor zmierzy się na wyjeździe z MKS URBiS Gniezno. To jedno z kluczowych spotkań w wyścigu o srebrny medal.

Udawali prokuratora i policjanta, a kobieta straciła 60 000 złotych

Gmina Krasnystaw: 66-letnia kobieta padła ofiarą oszustów. Jeden podawał się za prokuratora, drugi za policjanta. Obaj wmawiali jej udział w policyjnej akcji.

Szturm i dywersanci. Co lubelscy terytorialsi ćwiczyli w mieście?

Dywersanci planowali szturm i zamach terrorystyczny w pobliżu jednego z zakładów produkcyjnych w Lublinie – to główny punkt ćwiczeń żołnierzy z 21 Lubelskiego Batalionu Lekkiej Piechoty z Lublina.

Mieszkańcy Białej Podlaskiej jeżdżą Boltem

Od 24 kwietnia mieszkańcy Białej Podlaskiej mogą korzystać z aplikacji do zamawiania przejazdów taksówkowych

Polski Cukier Start Lublin chce uniknąć wyższej matematyki

W sobotę o godz. 17.30 Polski Cukier Start Lublin podejmie w hali Globus Legię Warszawa. Ten mecz zadecyduje o tym, czy podopieczni Artura Gronka awansują do fazy play-off

Koniec ewakuacji w Białej Podlaskiej. Bomby usunięte

Ewakuowani rano mieszkańcy mogą bezpiecznie wrócić do domu. Saperzy pracujący na miejscu sprawnie usunęli zagrożenie.

Wokół pełno ludzi, a na pomoc ruszyli policjanci
LUBLIN/WIDEO

Lubelscy policjanci pomogli 39-letniej kobiecie, która nie dawała oznak życia. Wokół byli inni przechodnie.

Bez goli, ale z dużą dynamiką czyli opinie po meczu Górnika Łęczna z GKS Katowice

W czwartek na zakończenie 29. kolejki Fortuna I Ligi bezbramkowo zremisował w Katowicach z tamtejszym GKS. Jak spotkanie oceniają szkoleniowcy obu ekip?