Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Już 18 września rozpoczyna się Lubelski Festiwal Nauki. Przed nami tydzień warsztatów, pokazów i wykładów.
Do końca tego tygodnia przyjmowane są zgłoszenia w miejskim konkursie na najlepszą pracę dyplomową poświęconą rozwojowi Lublina lub jego obszaru metropolitalnego. Zgłaszać mogą się absolwenci wszystkich uczelni, którzy obronili się nie wcześniej niż w 2020 roku.
Dwie ważne umowy o współpracy zawarł Zarząd Corner Media Sp. z .o.o., wydawca „Dziennika Wschodniego” z liderami nauki i sportu
Studenci Wydziału Filologicznego UMCS opracowali polskojęzyczną wersję popularnej gry RPG. Zajęło im to dwa lata. W tym czasie przetłumaczyli pół miliona słów
Budynek ma być ogromny, a koncepcja łącząca naukę z praktyką dość nowoczesna. W Akademickim Centrum Rehabilitacji będą się kształcić studenci, ale skorzystają na tym również mieszkańcy Białej Podlaskiej. To nowa inwestycja filii AWF.
Informatyka ma uratować przyszłość filii Akademii Bialskiej w Radzyniu Podlaskim. Polska Komisja Akredytacyjna dała właśnie uczelni zielone światło na uruchomienie tego kierunku.
W roku akademickim 2023/2024 Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II uruchomi osiem nowych kierunków studiów podyplomowych. Rekrutacja trwa do 30 września.
Lubelska Akademia WSEI może pochwalić się kolejnymi zagranicznymi absolwentami pielęgniarstwa w języku angielskim.
Ponad 15 osób walczyło o jeden indeks na stomatologii w trakcie tegorocznej rekrutacji na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Prawie 11 osób przypadło na jedno miejsce na medycynie. W przypadku tego drugiego kierunku uczelnia ma w tym roku konkurencję w postaci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Gdzie było łatwiej się dostać?
Ponad 2,5 tys. osób więcej niż przed rokiem wyraziło chęć studiowania na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Największym zainteresowaniem cieszył się uruchamiany od nowego roku akademickiego kierunek lekarski. O jedno miejsce stara się 25 kandydatów.
W Hrubieszowie będzie można studiować. Na początek podyplomowo. Z czasem być może również robić licencjat albo magisterkę. Jest jeden warunek: muszą się znaleźć chętni.
Prawie sześć osób rywalizuje o jeden indeks na studiach z marketingu i komunikacji rynkowej na Politechnice Lubelskiej. To najpopularniejszy kierunek w tegorocznej rekrutacji uczelni z ul. Nadbystrzyckiej. Sporym zainteresowaniem cieszyły się także nowe propozycje.
Weterynaria i analityka weterynaryjna to niezmiennie najbardziej oblegane kierunki w ofercie Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. W tegorocznej rekrutacji na najniższy stopień podium pod względem popularności „wskoczyła” architektura krajobrazu.
Akademia WSEI w Lublinie ma nowe władze. Ich przedstawiciele kadencję rozpoczną oficjalnie 1 września.
Psychologia, kryminologia oraz public relations i zarządzanie informacją to kierunki, na które będzie najtrudniej się dostać w tegorocznym naborze na studia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Największa lubelska uczelnia podsumowała właśnie wstępne wyniki tegorocznej rekrutacji.