Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Na terenie województwa lubelskiego mamy dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.
Władze Lublina przeznaczą milion złotych na walkę z koronawirusem, w tym wsparcie szpitali. Chodzi głównie o zabezpieczenia dla medyków.
Mamy 74 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych – informuje Ministerstwo Zdrowia.
Pieniądze na zakup potrzebnego sprzętu w tym respiratorów i kardiomonitorów a także odzieży ochronnej dla pracowników medycznych świdnickiego szpitala przekaże Urząd Miasta Świdnik. Łącznie chodzi o 650 tysięcy złotych.
21-letnia Brytyjka bez żadnych innych chorób towarzyszących zmarła z powodu koronawirusa, podał w środę dziennik "The Sun". Jak oświadczyła jej rodzina, to powinno być ostrzeżeniem dla tych, którzy sądzą, że Covid-19 dotyka tylko osoby starsze i mające problemy zdrowotne.
Pierwszy chory zaraził kolejne osoby. – Nie ma powodów do paniki, sytuacja jest pod kontrolą – uspokaja prezydent Zamościa.
31 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce odnotowało Ministerstwo Zdrowia. Zmarła 13. osoba chora na COVID-19. To 71-letni mężczyzna hospitalizowany w Bolesławcu.
Wtorkowa wizyta jednej, mało odpowiedzialnej kobiety z powiatu ryckiego, która podejrzewała zakażenie koronawirusem, na kilkanaście godzin wyłączyła Izbę Przyjęć Wojskowego Szpitala w Dęblinie. Pacjentka została odesłana do Puław, a sama placówka przeszła gruntowną dezynfekcję.
Drugie w Lublinie i trzecie w województwie laboratorium wykonujące testy na koronawirusa powstanie na lubelskim Uniwersytecie Medycznym. Trwają prace nad otwarciem kolejnych takich miejsc, także w innych częściach regionu
– W systemie eWUŚ, potwierdzającym prawo do świadczeń medycznych, pojawia się już informacja o kwarantannie danej osoby i terminie jej zakończenia. Znacznik został uruchomiony – poinformował w środę prezes NFZ Adam Niedzielski.
Pacjent z potwierdzonym koronawirusem z terenu powiatu kraśnickiego nie trafił do naszego szpitala. Pojechał od razu na oddział zakaźny – wyjaśnił radnym powiatowym Michał Jedliński, dyrektor SP ZOZ w Kraśniku. Szpital pracuje w stanie podwyższonej gotowości. Zajmuje się wyłącznie pacjentami wymagającymi natychmiastowej pomocy.
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 26 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju. W tym gronie są także 4 osoby z woj. lubelskiego. Niestety, zmarło kolejnych dwóch chorych na COVID-19: 41- i 71-letni mężczyźni hospitalizowani we Wrocławiu.
Każdego dnia pracownicy sanepidów w całej Polsce odbierają tysiące telefonów od zaniepokojonych Polaków. Udzielają informacji, z narażeniem własnego zdrowia odwiedzają miejsca objęte kwarantanną. Walczą z czasem, aby pomóc ograniczyć rozprzestrzenianie koronawirusa.
Najnowsze informacje o walce z epidemią koronawirusa w Polsce i na świecie.
Większość pracowników kontraktowych zatrudnionych m.in. w puławskim SP ZOZ przestała świadczyć swoje usługi dla szpitala zakaźnego. Z pracy zrezygnowała również część personelu niemedycznego. Dyrekcja zapewnia jednak, że nie stanowi to problemu dla prawidłowego funkcjonowania zakładu.
Już 901 osób w całym kraju jest zakażonych koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia przekazało wiadomość o kolejnych 17 przypadkach.
Już 145 studentów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie zgłosiło się do pomocy w związku z epidemią koronawirusa.
40 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce odnotowało Ministerstwo Zdrowia. Niestety, zmarła także 10. osoba - 71-letni mężczyzna hospitalizowany w Cieszynie.
Wprowadzono nowe zasady bezpieczeństwa, w tym ograniczenie w przemieszczaniu się. Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi. - Zależy nam na tym, aby Polacy nie narażali siebie i innych na zakażenie koronawirusem - czytamy na stronie rządowej.
Maski, rękawiczki, gogle, osłony twarzy i kombinezony trafią wkrótce do państw Unii Europejskiej. Komisja Europejska poinformowała, że dostała oferty w organizowanym przez siebie unijnym przetargu na sprzęt ochronny. Polska nie będzie mogła skorzystać, bo za późno dołączyła do mechanizmu zakupów.
Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że odnotowano 45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Liczba wszystkich chorych na COVID-19 w kraju to 844.
Ponad 100 osób zakażonych koronawirusem zmarło w poniedziałek w Stanach Zjednoczonych. To najgorszy dzienny bilans w tym kraju. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzega, że Ameryka może być kolejnym epicentrum epidemii.
Medycy, m.in. lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, diagności laboratoryjni, którzy mają objawy wskazujące na chorobę COVID-19, ale nie są w stanie udokumentować kontaktu z osobą podejrzaną o zakażenie, będą poddawani badaniom diagnostycznym – poinformował PAP we wtorek rzecznik prasowy Głównego Inspektora Sanitarnego Jan Bondar.
Oprócz skrócenia godzin funkcjonowania sklepów, pierwsze sieci wprowadzają przerwy techniczne w ciągu dnia. Sklepy wprowadzają też udogodnienia dla seniorów.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ogłosiła we wtorek, że dokonała kolejnego zakupu na rzecz walki z koronawirusem. Fundacja zamówiła 157 kardiomonitorów, które na oddziały intensywnej terapii trafią do końca kwietnia - przeznaczyła na ten zakup 4,3 mln zł.