Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

e-Wydanie - promocja 1zł za miesiąc!

Kraj Świat

25 marca 2020 r.
7:32

Koronawirus w Polsce i na świecie. Aktualne informacje [25.03]

Autor: Zdjęcie autora kyku PAP pab
11 2 A A
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne

Najnowsze informacje o walce z epidemią koronawirusa w Polsce i na świecie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

20:50

Na terenie województwa lubelskiego wśród osób, u których zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych jest pięć osób wyleczonych - informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

20:41

Dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego. Potwierdzone wyniki dotyczą mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu tomaszowskiego, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym. Drugi przypadek to mężczyzna w wieku powyżej 61 lat z powiatu lubelskiego, u którego źródło zakażenia jest nieznane.

20:37

Mamy 20 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - informuje Ministerstwo Zdrowia.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego i zachodniopomorskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1051/14 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

18:33

Urząd Wojewódzki podaje najnowsze dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2, na dzień 25 marca 2020 r. na terenie województwa lubelskiego.

* Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem – 30.

* Liczba osób poddanych kwarantannie – 5371.

* Liczba osób objęta nadzorem epidemiologicznym – 5469.

* Liczba przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi – 58/2 (wszystkie potwierdzone przypadki/ zgony).

18:01

Mamy 74 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych – informuje Ministerstwo Zdrowia.

17:58

Na świecie – od 31 grudnia 2019 r. do 25 marca 2020 r. – odnotowano 416 tys. 916 potwierdzonych przypadków COVID-19, w tym 18 tys. 565 zgonów – podał w środę Główny Inspektorat Sanitarny. Śmiertelność wyniosła 4,5 proc.

Najwięcej zgonów zgłoszono z Włoch – 6 tys. 820; Chin – 3 tys. 287; Hiszpanii – 2 tys. 696; Iranu – 1 tys. 934; Francji – 1 tys. 100; i Stanów Zjednoczonych – 801.

W ostatnich tygodniach obserwuje się w Europie rosnącą liczbę zachorowań na COVID-19, chorobę wywoływaną przez koronawirusa SARS-CoV-2.Polska, zgodnie z raportem WHO, została uznana za państwo z występującą lokalną transmisją nowego wirusa SARS-CoV-2. Do takiej transmisji, według danych WHO z 24 marca, dochodzi w 49 krajach regionu europejskiego.

Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje zaniechanie jakichkolwiek podróży. (PAP)

16:44

21-letnia Brytyjka bez żadnych innych chorób towarzyszących zmarła z powodu koronawirusa, podał w środę dziennik "The Sun". Jak oświadczyła jej rodzina, to powinno być ostrzeżeniem dla tych, którzy sądzą, że Covid-19 dotyka tylko osoby starsze i mające problemy zdrowotne.

16:32

W kierunku koronawirusa zbadano dotychczas ponad 26 tys. próbek, w ciągu ostatniej dobry wykonano 3,3 tys. testów – podało w środę Ministerstwo Zdrowia.

Resort podał, że najnowsze dane mówią o przebadaniu 26 tys. 244 próbek. 25 tys. 287 z nich dało wynik negatywny, a 957 pozytywny. W ciągu doby wykonano ponad 3,3 tys. testów. (PAP)

16:06

– Zobowiązałem komendantów do prowadzenia ostrzejszych działań i stosowania represji wobec młodych ludzi grupujących się w parkach i lekceważących przepisy o kwarantannie – zapowiedział Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk na wspólnej konferencji prasowej z Mariuszem Kamińskim, ministrem spraw wewnętrznych i administracji.

Chodzi tu o egzekwowanie zaleceń ministra zdrowia, który ograniczył ilość osób np. idących ulicą do dwóch. Stąd nazwa 2 plus, bo od teraz policjanci będą zwracać szczególną uwagę na grupy ludzi, większe od dwóch osób. 

15:04

- Od 27 marca granice naszego kraju będą zamknięte. Osoby, które pracują za granicą, mają dwie doby na ustabilizowanie swojej sytuacji zawodowej, ponieważ już od piątku każdy przekraczający granic będzie poddany przymusowej, dwutygodniowej kwarantannie - zapowiedział na specjalnej konferencji prasowej Mariusz Kamiński, minister spraw wewnętrznych i administracji.

14:59

– Zła informacja jest taka, że mamy trzy nowe przypadki zachorowania... choć może lepiej powiedzieć trzy nowe przypadki zarażenia koronawirusem – mówi Andrzej Wnuk, prezydent Zamościa, komentując sytuację ze środy, kiedy liczba osób zakażonych w mieście zwiększyła się do pięciu. – Te trzy osoby czują się dobrze. I dobra informacja w tym wszystkim jest taka, że to są osoby z kwarantanny z przypadku pierwszego.

14:10

Ministerstwo Zdrowia: W ciągu doby przebadano ponad 3,3 tys. próbek na koronawirusa.

(fot. Ministerstwo Zdrowia)

13:51

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa rząd Ukrainy ogłosił w środę wprowadzenie na terytorium całego kraju stanu nadzwyczajnego. Ograniczenia mają obowiązywać 30 dni, do 24 kwietnia - poinformował na posiedzeniu gabinetu premier Denys Szmyhal. (za Polską Agencją Prasową)

13:39

31 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce odnotowało Ministerstwo Zdrowia. Zmarła 13. osoba chora na COVID-19. To 71-letni mężczyzna hospitalizowany w Bolesławcu.

13:30

Wtorkowa wizyta jednej, mało odpowiedzialnej kobiety z powiatu ryckiego, która podejrzewała zakażenie koronawirusem, na kilkanaście godzin wyłączyła Izbę Przyjęć Wojskowego Szpitala w Dęblinie. Pacjentka została odesłana do Puław, a sama placówka przeszła gruntowną dezynfekcję.

13:14

Ministerstwo Zdrowia ostrzega: MZ nie wysyła żadnych SMS-ów dotyczących obowiązkowych szczepień na koronawirusa i nakłaniających do płatności. Prosimy nie klikać w przesłane linki.

(fot. Ministerstwo Zdrowia)

13:04

W tym tygodniu we Włoszech możliwy jest szczyt zakażeń koronawirusem - taką hipotezę przedstawił w środę Ranieri Guerra ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Jego zdaniem w niektórych częściach kraju zbliża się moment spadku zachorowań. (za Polską Agencją Prasową)

12:43

Drugie w Lublinie i trzecie w województwie laboratorium wykonujące testy na koronawirusa powstanie na lubelskim Uniwersytecie Medycznym. Trwają prace nad otwarciem kolejnych takich miejsc, także w innych częściach regionu.

12:32

Znacznik kwarantanny w eWUŚ, któy jest już dostępny w systemie, to szczególnie ważna informacja dla lekarzy, do których zgłaszają się pacjenci. Do tej pory medycy opierali się wyłącznie na oświadczeniu pacjenta. Teraz mają twarde dane o objęciu kwarantanną i o terminie jej zakończenia.

11:57

Amerykańskie i brytyjskie media podają, że książe Karol, syn królowej Elżbiety II, ma koronawirusa. BBC informuje, że członek rodziny królewskiej nie czuje się źle. Więcej informacji.

11:48

Zaledwie 21 osób naraz może jechać najbardziej pojemnym z miejskich autobusów. Z kolei do najkrótszego wejdzie tylko 9 osób. To efekt ograniczeń zarządzonych przez ministra zdrowia. MPK obiecuje wysłać na ulice wszystkie swoje przegubowce, rozkład jazdy pozostaje bez zmian.

11:27

Adam Niedzielski, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia:

11:24

– Pacjent z potwierdzonym koronawirusem z terenu powiatu kraśnickiego nie trafił do naszego szpitala. Pojechał od razu na oddział zakaźny – wyjaśnił radnym powiatowym Michał Jedliński, dyrektor SP ZOZ w Kraśniku. Szpital pracuje w stanie podwyższonej gotowości. Zajmuje się wyłącznie pacjentami wymagającymi natychmiastowej pomocy.

11:00

Ambulans z pełnym wyposażeniem otrzyma puławski szpital zakaźny. Nowy sprzęt trafi także do wojskowego Ośrodka Diagnostyki i Zwalczania Zagrożeń Biologicznych w Puławach. To wszystko dzięki wsparciu Zakładów Azotowych, które na walkę z koronawirusem przekazały 750 tys. zł.

10:41

W związku z epidemią obowiązuje zakaz wynajmu miejsc noclegowych dla turystów. Tymczasem pojawiają się zainteresowani odbyciem w Zwierzyńcu kwarantanny. Władze proszą przedsiębiorców, którzy znaleźli się w fatalnej sytuacji finansowej, o rozwagę i ostrożność.

10:30

- Zależy nam, aby Polacy nie narażali siebie i innych na zakażenie koronawirusem. Jeśli chcemy zatroszczyć się o bezpieczeństwo naszych przyjaciół i znajomych. powinniśmy ograniczyć kontakty do absolutnego minimum - podkreślił w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik rządu Piotr Müller.

10:16

Jutro pierwsze w Chełmie centrum handlowe z prawdziwego - Galeria Chełm - zdarzenia umożliwi otwarcie sklepów tylko trzem najemcom. Swoje lokale otworzą: supermarket sieci Lidl, sklep wielobranżowy Dealz oraz drogeria Hebe. Czynna będzie także pralnia.

9:48

- W Centrum Zdrowia Dziecka zostali zbadani wszyscy przebywający w klinice pacjenci i ich opiekunowie, a także 14 pracowników, u przebadanych osób nie stwierdzono koronawirusa - poinformował dyrektor Instytutu "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka" dr Marek Migdał. (za Polską Agencją Prasową)

9:25

Ministerstwo Zdrowia przypomina:

Ogranicz przemieszczanie się za wyjątkiem: chodzenia do i powrotu z pracy, wolontariatu w walce z koronawirusem, załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego.

(fot. Ministerstwo Zdrowia)

9:17

Polska Agencja Prasowa:

"W środę 25 marca w ramach operacji "Lot do Domu" przewidziane są rejsy do Warszawy z Zanzibaru (Tanzania), Denpasar (Bali), Bangkoku (Tajlandia), Chicago (Stany Zjednoczone), Londynu (Wielka Brytania), Amsterdamu (Niderlandy), Paryża (Francja), Barcelony (Hiszpania), Dublina (Irlandia), Oslo (Norwegia).

Na loty z Denpasar, Bangkoku i Chicago zakończono już sprzedaż biletów.

Na stronach LOT można znaleźć loty planowane w kolejnych dniach – aż do 5 kwietnia. Lista dostępnych połączeń będzie sukcesywnie uzupełniana – zaznacza LOT."

9:08

Agnieszka Strzępka, rzeczniczka wojewody lubelskiego:

"Aktualnie, na terenie województwa lubelskiego, 24 osoby są hospitalizowane z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, 5019 osób poddano kwarantannie, a 5656 osób znajduje się pod czynnym nadzorem służb sanitarnych."

9:07

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 26 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju. W tym gronie są także 4 osoby z woj. lubelskiego. Niestety, zmarło kolejnych dwóch chorych na COVID-19: 41- i 71-letni mężczyźni hospitalizowani we Wrocławiu.

8:56

- Nie możemy dziś rozmawiać w ten sposób, że mamy wprowadzić stan wyjątkowy, ograniczyć drastycznie prawa Polaków tylko dlatego, że ktoś chciałby odwołać wybory prezydenckie, bo nie idzie mu w sondażach. Albo traktujemy poważnie demokrację i procedury demokratyczne albo uważamy, że są one tylko niepotrzebną dekoracją. Wtedy jest dobra demokracja, kiedy ma wygrać ktoś inny niż ten, kto jest teraz liderem sondaży? To niepoważne. Tak nie możemy działać – mówił wicepremier Jacek Sasin w Radiu Zet.

8:45

Od dzisiaj szkoły mają obowiązek nauczania na odległość - weszło w życie rozporządzenie ministra edukacji narodowej w tej sprawie. Wcześniej MEN tylko zalecało, by w czasie, gdy nie odbywają się w szkołach lekcje w formie tradycyjnej, nauczyciele prowadzili nauczanie online.

8:33

Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej:

8:10

Przypominamy, że w Polsce wprowadzono nowe zasady bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się. Będą one obowiązywać do 11 kwietnia.

8:03

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, który jest szpitalem zakaźnym, zmarł w nocy pacjent zakażony koronawirusem. W nocy w tym szpitalu zmarł jeszcze jeden pacjent, ale na razie nie wiadomo, czy był on zakażony nowym patogenem - podaje Polska Agencja Prasowa.

7:48

Władimir Putin odwiedził szpital pod Moskwą dla pacjentów z koronawirusem. Wizytującemu placówkę w dzielnicy Komunarka na obrzeżach Moskwy prezydentowi Rosji towarzyszył dyrektor szpitala Denis Procenko.

7:41

- Odbyłem telekonferencję z prezesem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego - Thomasem Bachem. Przede wszystkim potwierdziliśmy, że igrzyska olimpijskie i paraolimpijskie nie zostaną odwołane. Potem zasugerowałem prezydentowi Bachowi, aby rozważył przeniesienie igrzysk o rok, aby sportowcy z całego świata mogli się do nich dobrze przygotować, a także dla bezpieczeństwa kibiców, którzy przyjadą na zawody - powiedział Shinzo Abe, premier Japonii (cytat za agencją RUPTLY).

7:40

Każdego dnia pracownicy sanepidów w całej Polsce odbierają tysiące telefonów od zaniepokojonych Polaków. Udzielają informacji, z narażeniem własnego zdrowia odwiedzają miejsca objęte kwarantanną. Walczą z czasem, aby pomóc ograniczyć rozprzestrzenianie koronawirusa.

7:32

W Chinach znów nie zarejestrowano nowych lokalnych przypadków zakażenia koronawirusem - podała we wtorek w Pekinie chińska Narodowa Komisja Zdrowia. W ostatnich 24 godzinach trzy osoby zmarły.

7:30

Stan na godzinę 7:30.

  • 901 osób zakażonych koronawirusem w Polsce
  • 10 chorych zmarło
  • 423 121 osób zakażonych SARS-CoV-2 na świecie
  • 18 919 chorych zmarło

Pod tym linkiem można na bieżąco śledzić zasięg rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Coronavirus COVID-19 Global Cases by the Center for Systems Science and Engineering (CSSE) at Johns Hopkins University (JHU)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 2

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Yorik / 25 marca 2020 r. o 11:56
+3
Jako przedstawiciel służby zdrowia, aktywny w czasie pandemii zawodowo chciałbym przekazać kilka uwag. 1.) Epidemia w Polsce jak i w innych krajach przy takiej transmisji jest nieunikniona. Do uniknięcia jest jednak tak wysokie narażenie pracowników służby zdrowia gdyby tylko władza i politycy byli tym zainteresowani, a nie tylko poparciem politycznym, pijarem, zwycięstwem w wyborach. 2.) Rząd nas lekarzy i pielegniarki nie dając nam niezbędnego zabezpieczenia w jednorazowy sprzęt ochronny wysyła nas "na rzeź". Dyrekcję wielu szpitali zabraniają zakładać nam maski idąc na SORy bo wywołuje to panikę u pacjentów! (sic!). W chwili obecnej potencjalnym nosicielem moze być każdy a nasz kontakt z taką ilością pacjentów generuje ryzyko nie tylko dla nas i naszych rodzin ale właśnie przede wszystkim dla innych pacjentów :( 2.) Oczekiwanie na wynik to kilka dni, gdzie na zachodzie ten okres jest kilkugodzinny. Do tego a każde badanie potrzebna jest zgoda urzędnika jakim jest np dyrektor. Lekarz nie moze samodzielnie podjąć decyzji o takim badaniu. Pacjenci którym często potwierdza się obecność wirusa przez kilka dni leżą na oddzialach zarażając otoczenie. Nie dziwne że po weekendzie z takim jednym pacjentem kilkanaście pielęgniarek w jednym ze szpitali było dodatnich! Dlaczego tak jest? Statystyka musi być przez władze kontrolowana, w końcu jest kampania wyborcza! 3. Karygodne jest nie przystąpienie Polski do przetargu na sprzęt medyczny w UE. Partactwo rządu. Karygodna jest dopuszczenie do wyeksportowania w lutym przez reserved takiej ilości maseczek do chin. Rząd w trosce o obywateli powinien sam skupić materiały jako rezerwa narodowa. Partactwo po raz drugi albo co gorsza kolejny dowód na niekompetencje obecnej klasy politycznej. Nie zmienia to faktu że robimy co do nas należy. Sprzęt kupujemy sobie sami. Leczymy na tyle ile możemy. Rachunki polityczne wystawi społeczeństwo po wyborach. P. S. WE FRANCJI LEKARZE JUŻ MYŚLĄ O TRYBUNALE STANU DLA RZĄDZĄCYCH ZA PODKRECENIE EPIDEMII DOPUSZCZAJĄC DO WYBOROW SAMORZĄDOWYCH. U NAS JEST JESZCZE GORZEJ BO TO WYBORY POWSZECHNE
Jako przedstawiciel służby zdrowia, aktywny w czasie pandemii zawodowo chciałbym przekazać kilka uwag. 1.) Epidemia w Polsce jak i w innych krajach przy takiej transmisji jest nieunikniona. Do uniknięcia jest jednak tak wysokie narażenie pracowników służby zdrowia gdyby tylko władza i politycy byli tym zainteresowani, a nie tylko poparciem politycznym, pijarem, zwycięstwem w wyborach. 2.) Rząd nas lekarzy i pielegniarki nie dając nam niezbędnego zabezpieczenia w jednorazowy sprzęt ochronny wysyła nas "na rzeź". Dyrekcję wielu szpit... rozwiń
Avatar
fiej / 25 marca 2020 r. o 09:14
0
PiSs poprzez swoich wojewodów zamyka oddziały w szpitalach inne niż zakaźne. A lekarzy których nam brakuje, odsyła na postojowe. Jak fartem unikniecie koronawirusa to uważajcie na całą resztę, bo te nieudaczniki chcą się wykazać tylko walką z wirusem. Nieudolnie, przez PiSs nie przystąpiliśmy do przetargu unijnego na maseczki, kombinezony itp. przez co Polska jest pominięta w pierwszym rzucie dostawy tych towarów.
Avatar
Yorik / 25 marca 2020 r. o 11:56
+3
Jako przedstawiciel służby zdrowia, aktywny w czasie pandemii zawodowo chciałbym przekazać kilka uwag. 1.) Epidemia w Polsce jak i w innych krajach przy takiej transmisji jest nieunikniona. Do uniknięcia jest jednak tak wysokie narażenie pracowników służby zdrowia gdyby tylko władza i politycy byli tym zainteresowani, a nie tylko poparciem politycznym, pijarem, zwycięstwem w wyborach. 2.) Rząd nas lekarzy i pielegniarki nie dając nam niezbędnego zabezpieczenia w jednorazowy sprzęt ochronny wysyła nas "na rzeź". Dyrekcję wielu szpitali zabraniają zakładać nam maski idąc na SORy bo wywołuje to panikę u pacjentów! (sic!). W chwili obecnej potencjalnym nosicielem moze być każdy a nasz kontakt z taką ilością pacjentów generuje ryzyko nie tylko dla nas i naszych rodzin ale właśnie przede wszystkim dla innych pacjentów :( 2.) Oczekiwanie na wynik to kilka dni, gdzie na zachodzie ten okres jest kilkugodzinny. Do tego a każde badanie potrzebna jest zgoda urzędnika jakim jest np dyrektor. Lekarz nie moze samodzielnie podjąć decyzji o takim badaniu. Pacjenci którym często potwierdza się obecność wirusa przez kilka dni leżą na oddzialach zarażając otoczenie. Nie dziwne że po weekendzie z takim jednym pacjentem kilkanaście pielęgniarek w jednym ze szpitali było dodatnich! Dlaczego tak jest? Statystyka musi być przez władze kontrolowana, w końcu jest kampania wyborcza! 3. Karygodne jest nie przystąpienie Polski do przetargu na sprzęt medyczny w UE. Partactwo rządu. Karygodna jest dopuszczenie do wyeksportowania w lutym przez reserved takiej ilości maseczek do chin. Rząd w trosce o obywateli powinien sam skupić materiały jako rezerwa narodowa. Partactwo po raz drugi albo co gorsza kolejny dowód na niekompetencje obecnej klasy politycznej. Nie zmienia to faktu że robimy co do nas należy. Sprzęt kupujemy sobie sami. Leczymy na tyle ile możemy. Rachunki polityczne wystawi społeczeństwo po wyborach. P. S. WE FRANCJI LEKARZE JUŻ MYŚLĄ O TRYBUNALE STANU DLA RZĄDZĄCYCH ZA PODKRECENIE EPIDEMII DOPUSZCZAJĄC DO WYBOROW SAMORZĄDOWYCH. U NAS JEST JESZCZE GORZEJ BO TO WYBORY POWSZECHNE
Jako przedstawiciel służby zdrowia, aktywny w czasie pandemii zawodowo chciałbym przekazać kilka uwag. 1.) Epidemia w Polsce jak i w innych krajach przy takiej transmisji jest nieunikniona. Do uniknięcia jest jednak tak wysokie narażenie pracowników służby zdrowia gdyby tylko władza i politycy byli tym zainteresowani, a nie tylko poparciem politycznym, pijarem, zwycięstwem w wyborach. 2.) Rząd nas lekarzy i pielegniarki nie dając nam niezbędnego zabezpieczenia w jednorazowy sprzęt ochronny wysyła nas "na rzeź". Dyrekcję wielu szpit... rozwiń
Avatar
fiej / 25 marca 2020 r. o 09:14
0
PiSs poprzez swoich wojewodów zamyka oddziały w szpitalach inne niż zakaźne. A lekarzy których nam brakuje, odsyła na postojowe. Jak fartem unikniecie koronawirusa to uważajcie na całą resztę, bo te nieudaczniki chcą się wykazać tylko walką z wirusem. Nieudolnie, przez PiSs nie przystąpiliśmy do przetargu unijnego na maseczki, kombinezony itp. przez co Polska jest pominięta w pierwszym rzucie dostawy tych towarów.
Zobacz wszystkie komentarze 2

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Bez świateł będą tutaj wypadki? To kolejne skrzyżowanie, na którym wyłączono sygnalizację
galeria

Bez świateł będą tutaj wypadki? To kolejne skrzyżowanie, na którym wyłączono sygnalizację

Na kolejnym ze skrzyżowań, na których od czwartku wyłączona jest sygnalizacja świetlna, doszło wczoraj do zderzenia dwóch samochodów.

Wybierzemy prezydenta korespondencyjnie. Sejm uchwalił ustawę

Wybierzemy prezydenta korespondencyjnie. Sejm uchwalił ustawę

Sejm uchwalił w poniedziałek wieczorem ustawę dot. korespondencyjnych wyborów prezydenckich.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Białej Podlaskiej. Urząd Miasta potwierdza
Aktualizacja

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Białej Podlaskiej. Urząd Miasta potwierdza

Jest pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Białej Podlaskiej. Informacje o potwierdzonym przypadku otrzymał Urząd Miasta – ustaliliśmy w Ratuszu.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson na oddziale intensywnej terapii

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson na oddziale intensywnej terapii

Brytyjski premier Boris Johnson jest na oddziale intensywnej terapii, a jego stan się pogorszył - poinformowało w poniedziałek wieczorem jego biuro na Downing Street.

Dzieci zostały w szpitalu bez rodziców. „Płaczę dzień i noc”
Reportaż UWAGA! TVN
film

Dzieci zostały w szpitalu bez rodziców. „Płaczę dzień i noc”

Chore, zlęknione i nierozumiejące, co się dzieje dzieci musiały zostać w szpitalu same. Zakaz wstępu dla rodziców w związku z epidemią wydał dyrektor bydgoskiej placówki.

Szukają mieszkań do wynajęcia dla lekarzy, którzy nie chcą narażać swoich bliskich

Szukają mieszkań do wynajęcia dla lekarzy, którzy nie chcą narażać swoich bliskich

Lubelska Izba Lekarska szuka mieszkań do wynajęcia dla lekarzy, którzy zmuszeni są na czas epidemii wyprowadzić się z domu, by po dyżurach nie wracać do rodziny i nie narażać swoich bliskich.

Domowy koncert Marka i Michała Andrzejewskich
8 kwietnia 2020, 19:30

Domowy koncert Marka i Michała Andrzejewskich

W środę, 8 kwietnia o godz. 19.30 w sieci będzie można wysłuchać koncertu na żywo z domu Marka Andrzejewskiego i Michała Andrzejewskiego.

Biała Podlaska: Zmiany na kierowniczych stanowiskach w szpitalu

Biała Podlaska: Zmiany na kierowniczych stanowiskach w szpitalu

Zmiany organizacyjne na kierowniczych stanowiskach w bialskim szpitalu. Joanna Kozłowiec nie jest już zastępcą dyrektora ds. rozwoju placówki.

Strażacy z OSP Sławacinek Stary robią zakupy starszym ludziom

Strażacy z OSP Sławacinek Stary robią zakupy starszym ludziom

Strażacy z OSP Sławacinek Stary (gmina Biała Podlaska) pomagają osobom starszym w czasie pandemii koronawirusa.

Kiedyś uratowali mu wzrok. Teraz pacjent zafundował medykom środki ochrony osobistej

Kiedyś uratowali mu wzrok. Teraz pacjent zafundował medykom środki ochrony osobistej

Klinika Okulistyki Ogólnej SPSK1 korzysta już z pierwszej partii środków ochrony osobistej kupionych dzięki pieniądzom przekazanym przez jednego z pacjentów. Chodzi o m.in. maseczki, gogle, rękawice, kombinezony, środki do dezynfekcji.

Łęczna: PSZOK w Starej Wsi częściowo wznawia pracę

Łęczna: PSZOK w Starej Wsi częściowo wznawia pracę

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Łęczna wznawia przyjmowanie odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Starej Wsi. Mieszkańcy gminy będą mogli przywieźć tam śmieci wielkogabarytowe.

Koniec pieszych odpraw. Ukraina zamyka granice
Zdjęcia
galeria

Koniec pieszych odpraw. Ukraina zamyka granice

To już ostatnia szansa na przekroczenie pieszo lub autobusem polsko-ukraińskiej granicy. W nocy Ukraina zamknie swoje granice.

Kiedy będą wybory prezydenckie? W nowym projekcie marszałek Sejmu może zmienić datę

Kiedy będą wybory prezydenckie? W nowym projekcie marszałek Sejmu może zmienić datę

O tydzień mogą zostać przesunięte planowane na 10 maja wybory prezydenckie według najnowszego pomysłu Prawa i Sprawiedliwości.

Koronawirus w woj. lubelskim. 181 zakażonych, 37 ozdrowieńców, 7 osób zmarło
Aktualna mapa

Koronawirus w woj. lubelskim. 181 zakażonych, 37 ozdrowieńców, 7 osób zmarło

Aktualne dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa lubelskiego.

Paweł Podsiadło (Azoty Puławy): Doświadczenie Larsa będzie jego atutem

Paweł Podsiadło (Azoty Puławy): Doświadczenie Larsa będzie jego atutem

Rozmowa z Pawłem Podsiadło, rozgrywającym Azotów Puławy, reprezentantem Polski

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.