Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Jeszcze w tym tygodniu ogłosi konkurs na świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej dla mieszkańców powiatu ryckiego – informuje Małgorzata Bartoszek, rzeczniczka lubelskiego NFZ.
Uczeń liceum we Włodawie trafił do szpitala z podejrzeniem odry. Przebywa na oddziale zakaźnym szpitala w Chełmie.
W powiecie Pruszkowskim wykryto ognisko odry. Ile osób może zarazić osoba chora na odrę? - Nawet do dwudziestu osób jest podatnych na zakażenie - zaznaczył dr Paweł Grzesiowski. - Im więcej jest zachorowań wśród małych dzieci i młodzieży, tym większe ryzyko, że będą chorować również dorośli - podkreślił.
Rozmowa z dr n. med. Dorotą Rogowską-Szadkowską z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, która zajmuje się marihuaną i marihuaną medyczną
Świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki, których do tej pory udzielał szpital w Rykach przejmą szpitale w Dęblinie i Puławach. Taka decyzja zapadła na dzisiejszym spotkaniu w Rykach, w którym wzięli m.in. udział wojewoda lubelski i dyrektor lubelskiego NFZ.
Na brak w aptekach refundowanej szczepionki przeciw grypie skarży się coraz więcej seniorów. Resort zdrowia zapewnia, że dostępna na rynku ilość leku odpowiada potrzebom pacjentów.
85 przypadków zakażenia odporną na antybiotyki superbakterią New Delhi zanotowano w tym roku w województwie lubelskim. To ponad dwukrotnie więcej, niż przez cały ubiegły rok
17 szpitali powiatowych i ponad 82 mln zł. Zarząd Województwa Lubelskiego zdecydował o wsparciu finansowym w ramach programu, który ma poprawić usługi medyczne w województwie lubelskim.
– Odchodzą kolejni pracownicy, panuje chaos. Spór z dyrekcją trwa – twierdzą pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Dyrekcja Centrum odpowiada, że konflikt celowo nakręcają związkowcy.
30 lekarzy z całego świata m.in. Jamajki, Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii, Grecji, Estonii, a także polskich ośrodków przyjechało do Lublina na szkolenia z okulistyki
Już 4405 przypadków zachorowania na grypę lub infekcje grypopodobne zanotował od początku października sanepid. Szacuje, że do końca miesiąca w całym województwie może być ich nawet 10 tysięcy
Kolejne sprzęty od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafiły do oddziału neonatologicznego bialskiego szpitala. Oddział nosi imię orkiestry i w ponad 90 proc. jest wyposażony sprzętem z serduszkiem.
O blisko 3,5 tys. świadczeń więcej w porównaniu do sierpnia wykonały we wrześniu poradnie okulistyczne w województwie lubelskim – wynika z najnowszych danych lubelskiego NFZ. Dzięki dodatkowym pieniądzom z NFZ przyjęły o blisko 3 tys. więcej pacjentów.
Na grudzień 2019 roku planowane jest zakończenie rozbudowy Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej razem z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie wszystkich obiektów – informuje dyrekcja szpitala.
Produkują tlen, nawilżają i oczyszczają powietrze. Ułatwiają retencjonowanie wody i obniżają temperaturę w czasie upałów. – Ale w miastach potrzebne są duże drzewa, a nie małe sadzonki – tłumaczy dr Dominik Drzazga z Uniwersytetu Łódzkiego
Z nowoczesnych sal i sprzętu medycznego będą mogły już za rok korzystać pacjentki oddziału ginekologii wojewódzkiego szpitala przy al. Kraśnickiej.
Bezpłatne badania mammograficzne w mobilnej pracowni – mammobusie – odbędą się 13 listopada w Baranowie przy ul. Długiej 26 oraz 14 listopada w Kijanach przy ośrodku zdrowia.
Za dwa lata ma być gotowy pawilon zakładu opiekuńczo-leczniczego psychiatrycznego, który buduje Szpital Neuropsychiatryczny.
Działania zmierzające do przywrócenia prof. Elżbiety Starosławskiej na stanowisko dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej deklaruje kandydat PiS do sejmiku województwa Zbigniew Wojciechowski. – Chcę, by placówka była wizytówką nie tylko naszego regionu – zapowiada.
Szpital wojewódzki przy al. Kraśnickiej już po raz drugi został doceniony za najwyższą jakość opieki Certyfikatem Akredytacyjnym.
Leczenie bez limitów i więcej przyjętych pacjentów. Tak ma wyglądać pilotaż programu Ministerstwa Zdrowia, do którego jako pierwsza weszła lubelska klinika. Nie będzie to jednak takie proste, jak mogło się wydawać
Uzdrowisko Nałęczów, jako pierwsze w Polsce, zaczęło rehabilitować chorych na szpiczaka mnogiego. Na razie komercyjnie, ale stara się o kontrakt z NFZ.
Drugą w szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej i 647. w kraju bibliotekę otworzyła Fundacja Zaczytani.org. Mogą z niej już korzystać pacjenci oddziału pediatrycznego.
Pacjenci z Lublina, którzy chcą skorzystać z bezpłatnego leczenia w komorze hiperbarycznej, muszą jechać do Łęcznej. Lubelski ośrodek od blisko roku bezskutecznie walczy o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Wkrótce zielone druki zwolnień lekarskich odejdą w zapomnienie. Od grudnia lekarze będą wystawiać tylko elektroniczne zwolnienia. Będą mogli ich w tym wspierać asystenci medyczni. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza jednych i drugich na szkolenia oraz konsultacje.