Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Tylko do końca miesiąca osoby czujące się na siłach pełnić obowiązki dyrektora w Samodzielnej Publicznej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Zamościu mogą zgłaszać swoje kandydatury.
Po zbadaniu próbek suplementu diety Propolis Forte, Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące wycofania produktu ze sprzedaży. Taki sam los spotkał inny suplement diety – Soul-Farm Chlorella.
Urząd Miejski w Nałęczowie ogłosił przetarg na zakup nowego ultrasonografu dla SP ZOZ w Nałęczowie. To część unijnego projektu o wartości blisko 200 tys. zł. Oprócz USG do szpitala trafi także fotel transportowy. Zakupy mają poprawić jakość diagnostyki i komfort pacjentów.
Prawdopodobnie w czerwcu wejdzie na rynek innowacyjny plaster, dzięki któremu rany mają goić się szybciej, a blizny nie powstaną. W pierwszej kolejności skorzystają z niego pacjenci Centrum Leczenia Oparzeń w Łęcznej.
W „najbliższym możliwym terminie” ma zostać ogłoszony konkurs na dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej – informuje urząd marszałkowski, ale nie podaje na razie konkretnej daty.
Rozmowa ze Zbigniewem Wojciechowskim, wicemarszałkiem województwa lubelskiego.
Dostęp pacjentów do badań i programów lekowych, które nie są refundowane ze środków publicznych. Ma to zapewnić Ośrodek Badań Klinicznych, który powstaje w szpitalu klinicznym przy ul. Jaczewskiego przy współpracy ze spółką Komed Centra Kliniczne. Otwarcie za kilka miesięcy
– Miało być szybko i nowocześnie, a jest nawet 10 godzin w kolejce i chaos – komentuje jeden z naszych czytelników, który już pierwszej nocy od otwarcia miał szansę sprawdzić jak działa „najnowocześniejszy SOR w województwie”. – Pacjentów mieliśmy rekordowo dużo. Z całego miasta przyjeżdżali specjalnie do nas – tłumaczy szef oddziału
Już blisko 61 tysięcy mieszkańców naszego województwa zarejestrowało się jako potencjalni dawcy szpiku. To o 75 proc. więcej niż dwa lata wcześniej, a liczenie tych, którzy zarejestrowali się w 2018 r. jeszcze się nie zakończyło.
O brakach kadrowych w służbie zdrowia oraz potrzebie większej życzliwości dla pacjenta i współpracy wszystkich zwodów medycznych mówił w czwartek w Lublinie minister zdrowia Łukasz Szumowski
„Po co jej leki, jak i tak umrze”, „ona mi tu tylko siedzi i śmierdzi” – takie słowa miała usłyszeć od personelu pacjentka oraz jej rodzina na SOR w Puławach. Prokuratura sprawdza, czy błędy lekarzy mogły przyczynić się do jej śmierci
– To lekarz ma czekać na pacjenta, a nie pacjent na lekarza – zgodnie z ta zasadą ma działać otwarte wczoraj Centrum Urazowe w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Będą tam trafiać pacjenci z najcięższymi urazami.
4280 przypadków zachorowań na grypę i infekcji grypopodobnych było w pierwszym tygodniu stycznia w województwie lubelskim. Kilkanaście osób trafiło do szpitala. – Mamy już sezon grypowy – ostrzega sanepid.
– Szpital przy ul. Jaczewskiego zrezygnował z etatu kardiologa na SOR – alarmuje nasz Czytelnik. Dyrekcja SPSK4 zapewnia, że żaden pacjent nie ucierpi
W chełmskim szpitalu liczbę łóżek trzeba było zredukować z 761 do 721. To efekt nowego rozporządzenia ministra zdrowia, które zakłada, że na jedno łóżko na zwykłym oddziale musi przypadać 0,6 etatu pielęgniarki i 0,7 etatu na jedno łóżko chirurgiczne.
Nowe, ministerialne normy miały zwiększyć ilość etatów pielęgniarskich w przeliczeniu na jedno łóżko szpitalne. Wielu placówek nie stać jednak na wzrost zatrudnienia personelu. Żeby zatem spełnić nowe wymagania – ograniczają liczbę łóżek. Tak stało się m.in. w Puławach
Punkt w Białej Podlaskiej nie działa - w piątek zostaną tam oddelegowani pracownicy z Lublina. Do Puław pielęgniarki ze stolicy województwa dojeżdżają codziennie. Na zwolnienia lekarskie idą pracownicy kolejnych oddziałów terenowych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
Prof. Robert Rejdak, szef Kliniki Okulistyki Ogólnej SPSK1 w Lublinie został prezesem Stowarzyszenia Chirurgów Okulistów Polskich i już ma już nowe pomysły na jego działalność.
Julita Zdunek ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie została najlepszą położną w województwie lubelskim w 5. edycji ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej „Położna na medal”. To konkurs, w którym najlepsze położne wybierają pacjentki. Julita Zdunek zdobyła w nim 343 głosy.
Dyrektorzy szpitali likwidują łóżka na oddziałach. W ten sposób zamierzają dostosować się do nowych przepisów. Na pięciu pacjentów mają teraz przypadać trzy pielęgniarki
Firma Promed z Poznania ma zapłacić 369 tys. złotych kary – informuje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Wraz z początkiem 2019 roku weszły w życie zmiany w standardach organizacyjnych opieki zdrowotnej nad kobietą w czasie cięży, porodu, połogu oraz nad noworodkiem, zaproponowane przez Ministerstwo Zdrowia.
Wszystkie pielęgniarki z trzech oddziałów terenowych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie nie pojawiły się w czwartek w pracy. Chodzi o placówki w Puławach, Białej Podlaskiej i Włodawie, gdzie pielęgniarki poszły na zwolnienia lekarskie.
Prokuratura umorzyła postępowanie dotyczące pielęgniarek ze szpitala przy ul. Jaczewskiego w Lublinie, które protestowały przechodząc masowo na zwolnienia lekarskie. Śledczy uznali, że nie zagroziły w ten sposób życiu i zdrowiu pacjentów.
Rozmowa z Jakubem Kosikowskim, lubelskim lekarzem i byłym przewodniczącym Porozumienia Rezydentów.