Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Prowadzący przychodnię przy ul. Armii Krajowej w Świdniku dziwią się, że zostały zlikwidowane w ostatnim czasie dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych w pobliżu ich placówki. Spółdzielnia Mieszkaniowa, która zarządza tym terenem wyjaśnia, że miejsce takie będzie, ale z innej strony przychodni. Ma być niedługo oznakowane
Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane na temat Covid-19. To cotygodniowy raport pandemiczny.
Ogromna strata w działalności szpitala nie przeszkodziła marszałkowi województwa przyznać 48 tys. zł dyrektorowi Piotrowi Matejowi. Zadłużony po uszy szpital przy Kraśnickiej to jedyna medyczna jednostka marszałkowska, której działalność zakończyła się stratą, a mimo to dyrektor został nagrodzony
Powodem takiej decyzji jest zakwit sinic. Zakaz jest czasowy, ale służby sanitarne nie podaję terminu jego cofnięcia.
Kilkadziesiąt starszych osób tłoczyło się przed wejściem do punktu szczepień przy ul. Lipowej w Lublinie. Okazuje się też, że oficjalna rządowa lista punktów jest nieaktualna. Niektóre nie działają od dawna.
Mieliśmy pacjentów zatrutych substancjami narkotycznymi, którzy z powodu niedotlenienia mózgu, porażeń, neuropatii i innych zaburzeń neurologicznych pozostaną niepełnosprawni – Rozmowa z dr n. med. Jarosławem Szponarem, kierownikiem Klinicznego Oddziału Toksykologiczno-Kardiologicznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie.
Radni upomnieli się o miejski program in vitro. Procedura utknęła rok temu, gdy zabrakło ważnej opinii. Ale urzędnicy już nad tym pracują.
Pacjenci wciąż czekają na swoje karty leczenia, a sprawą ośrodka zdrowia w Panieńszczyźnie zajmuje się lubelska prokuratura. Śledczy sprawdzają, czy gmina nie przywłaszczyła mienia i dokumentacji należącej do działającej tu wcześniej przychodni.
Są bardzo proste w użyciu i za ich pomocą można uratować komuś życie. W pięciu miejscach Puław pojawiły się defibrylatory zewnętrzne AED.
Jak kobieta powinna się przygotować do urodzenia dziecka? Jak trzymać noworodka, żeby bezpiecznie go wykąpać – wszystkiego tego można się nauczyć w szkołach rodzenia. Swoją otwiera właśnie Uniwersytet Medyczny. Liczba porodów w Polsce drastycznie spada.
Od jutra dopuszczamy czwartą dawkę szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób od 60. do 79. roku życia oraz dodatkowe szczepienie dla osób z upośledzoną odpornością, które ukończyły 12 lat - przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski.
Ministerstwo Zdrowia przedstawiło tygodniowy raport dotyczący Covid-19.
Jest chory na raka, czeka na operację i pilnie potrzebuje swojej dokumentacji medycznej. O swoje dokumenty nie może doprosić się też inna pacjentka starająca się o zaświadczenie o niepełnosprawności. Wszystko zostało zamknięte w piwnicy ośrodka zdrowia. Przychodnię prowadzi już inna firma, a urzędnicy boją się tykać dokumentacji medycznej
Pociąg humanitarny z 32 żołnierzami rannymi na wojnie w Ukrainie przyjechał do Lublina. Poszkodowani są teraz leczeni w kilku lubelskich szpitalach.
Urlop lekarza nie powinien oznaczać zawieszenia pracy całego oddziału, a tak się jednak niestety dzieje. Dezorganizacja pracy szpitalnych oddziałów w regionie nie wynika tylko z sezonu urlopowego – po prostu lekarzy jest za mało.
25 operacji z wykorzystaniem robota da Vinci wykonał do tej pory szpital przy al. Kraśnickiej w Lublinie. W piątek odbyły się pierwsze zabiegi z zakresu ginekologii. Trwają też szkolenia tutejszych lekarzy, żeby mogli wykonywać operacje samodzielnie, bez wsparcia specjalistów z zewnątrz.
Rak płuca to jeden z największych zabójców wśród nowotworów. To dlatego, że we wczesnym stadium nie daje objawów; wykrywany jest na późnym etapie. Właśnie jesteśmy świadkami odwracania się takiego trendu - w Polsce jest program, który pozwala na diagnozę w I stadium. Sprawdź, kto może się zgłosić na badanie niskodawkową tomografią komputerową. Są jeszcze miejsca.
Po operacji tarczycy pacjentka szpitala „papieskiego” w Zamościu straciła głos. Według komisji ds. orzekania o zdarzeniach medycznych w Lublinie, przy leczeniu kobiety popełniono błąd. Teraz sprawą zajmuje się prokuratura.
Na razie nie ma potrzeby rekomendowania kolejnej grupie pacjentów szczepienia czwartą dawką szczepionki przeciwko Covid-19 - ocenił rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
15 260 dzieci urodziło się w ubiegłym roku w szpitalach w województwie lubelskim. To o prawie 1,5 tys. mniej niż jeszcze rok wcześniej. Zasady, jakie wprowadzono w pandemii na porodówkach, nie zachęcały do starania się o dziecko.
Sanepid zdecydował o zamknięciu dwóch z 33 działających na terenie województwa lubelskiego strzeżonych kąpielisk.
W całym kraju w piątek było około 400 osób hospitalizowanych z powodu Covid-19. Jak mówi minister zdrowia, to właśnie liczba osób przebywających w szpitalu ma być wytyczną do ewentualnego powrotu do masowego testowania lub obostrzeń.
O 1/3 mniej pacjentów mniej było hospitalizowanych w minionym roku w szpitalu powiatowym w Kraśniku, w porównaniu do 2019 roku. Niestety: chorzy trafiają na leczenie w gorszym stanie niż przed pandemią koronawirusa. Brakuje też lekarzy w tym kardiologów i endokrynologów, do których są rekordowe kolejki.
6,5 minuty na jedną osobę to zdecydowanie za mało – uznał lekarz ze szpitala „papieskiego” w Zamościu. I zgłosił sprawę rzecznikowi praw pacjentów, bo uznał, że rejestrowanie zbyt dużej liczby osób na jeden jego dyżur w przyszpitalnej przychodni to łamanie praw chorych. Czy to coś zmieniło?
Hematologów w Polsce jest za mało, podobnie jak łóżek hematologicznych dla pacjentów – przyznają wprost lekarze. Właśnie dlatego dostać się na oddziały szpitalne leczące osoby z białaczką wcale nie jest tak łatwo, jak być powinno.