Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Artykuły zewnętrzne

11 lipca 2024 r.
13:46

Lekkoatletyczne emocje w Lublinie! Najzdolniejsi zawodnicy powalczą o medale MP

Blisko 400 lekkoatletów przyjedzie w ten weekend do Lublina, aby rywalizować w 41. edycji mistrzostw kraju dla sportowców do lat 23. – Powierzenie nam ponownie roli gospodarza wydarzenia tej rangi, to wyraz zaufania i wielkie wyróżnienie dla Lublina, za co bardzo dziękuję Polskiemu Związkowi Lekkiej Atletyki – mówi prezydent miasta dr Krzysztof Żuk.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Lublin od lat to jeden z najsilniejszych ośrodków lekkoatletycznych w Polsce. W 2018 roku na zmodernizowanym stadionie przy al. Piłsudskiego odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów. Krajowy czempionat wrócił wówczas do Lublina po 34 latach przerwy. Od tego czasu miasto nad Bystrzycą na stałe wpisało się na listę profesjonalnych organizatorów i rokrocznie gości lekkoatletyczne mistrzostwa kraju w różnych kategoriach wiekowych. Pod tym względem rok 2024 jest rekordowy – Lublin gościł już mistrzostwa Polski w sztafetach mieszanych (U18, U20, U23), był gospodarzem zawodów lekkoatletycznych w ramach 30. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich – Lubelskiego 2024, a teraz będzie areną 41. edycji mistrzostw Polski dla zawodników w wieku 20-22 lata.

– Po raz kolejny spotykamy się w Lublinie, by podziwiać zmagania najlepszych polskich lekkoatletek i lekkoatletów. Podczas 41. PZLA Mistrzostw Polski U23 będziemy świadkami rywalizacji prawie czterystu utalentowanych sportowców z blisko 120 klubów z całego kraju. Powierzenie nam ponownie roli gospodarza wydarzenia tej rangi, to wyraz zaufania i wielkie wyróżnienie dla Lublina, za co bardzo dziękuję Polskiemu Związkowi Lekkiej Atletyki – podkreśla prezydent miasta Krzysztof Żuk.

W ostatnich latach Lublin w środowisku lekkiej atletyki znany jest nie tylko jako miasto-gospodarz ważnych wydarzeń, ale też miejsce przyjazne uprawianiu sportu. Silną sekcję lekkoatletyczną posiada lokalny klub AZS UMCS. W minionych latach świadectwem siły lubelskiej lekkiej atletyki były triumfy w drużynowych mistrzostwach Polski. Jednym z lokalnych bohaterów jest Bartosz Kitliński. Utalentowany średniodystansowiec czyni stałe postępy i w tym roku pokonał już 800 metrów w czasie 1:45.13 – to dwunasty najlepszy czas w historii polskiej lekkoatletyki! Kitliński od lat jest twarzą lubelskiej Królowej Sportu oraz promuje organizowane w mieście imprezy.

– Jesteśmy dumni, że nasze miasto reprezentuje Bartosz Kitliński z AZS UMCS Lublin, ambasador zawodów, legitymujący się najlepszym czasem w biegu na 800 m. Czekają nas więc ogromne emocje, a uczestniczki i uczestników wielkie wyzwania oraz walka na najwyższym poziomie. Jestem pewien, że będziemy świadkami ustanawiania nowych rekordów oraz wielu radości z sukcesów osiąganych przez zawodniczki i zawodników – mówi prezydent Żuk. Organizatorem mistrzostw są Miasto Lublin i Polski Związek Lekkiej Atletyki, wydarzeniu partneruje samorząd Województwa Lubelskiego, a operatorem zawodów jest KŚ AZS Lublin.

Lubelski stadion dysponuje szybką bieżnią, czego dowodem są liczne rekordy jakie uzyskują zawodnicy startując tutaj podczas różnej rangi zawodów. Jednym z takich rekordowych wyników popisała się nad Bystrzycą Martyna Kotwiła, która podczas mistrzostw kraju w 2018 roku poprawiła 54-letni rekord Polski juniorek legendarnej Ireny Szewińskiej. Władze miasta liczą, że podczas zbliżających się mistrzostw kraju do lat 23 padną kolejne znakomite rezultaty.

– Życzę wszystkim świetnej dyspozycji podczas sportowych zmagań oraz satysfakcji z osiągniętych wyników. Jestem przekonany, że obecna na stadionie publiczność stworzy wspaniałą atmosferę fantastycznym dopingiem, a mistrzowska rywalizacja czołowych młodych lekkoatletek i lekkoatletów, dostarczy nam niezwykłych sportowych wrażeń – zapewnia włodarz Lublina.

Mistrzostwa Polski do lat 23 w Lublinie rozpoczną się w sobotę o godz. 13.30, a pierwszego dnia imprezy zawodniczki i zawodnicy będą rywalizować o medale w biegach na 100, 400 i 800 metrów kobiet i mężczyzn, 100 metrów przez płotki kobiet, 110 metrów przez płotki mężczyzn oraz 3000 metrów z przeszkodami kobiet i mężczyzn, a także skoku o tyczce, pchnięciu kulą i rzucie młotem kobiet i mężczyzn. Z kolei drugiego dnia imprezy przewidziano finały w biegach na 200 i 1500 metrów oraz 400 metrów przez płotki kobiet i mężczyzn, sztafetach 4x100 i 4x400 metrów kobiet i mężczyzn, a także w skoku wzwyż, rzucie dyskiem i rzucie oszczepem kobiet i mężczyzn. Mistrzostwa Polski do lat 23 w Lublinie zakończą się w niedzielę ok. godz. 16.30. Wstęp na trybuny będzie bezpłatny, a transmisję z zawodów przeprowadzi stacja internetowa KP Sport. 

 

 

e-Wydanie

Pozostałe informacje

„Płacimy podatki, a żyjemy jak w zapomnianej dzielnicy”. Mieszkańcy Janowskiej walczą o remont
tylko u nas
galeria

„Płacimy podatki, a żyjemy jak w zapomnianej dzielnicy”. Mieszkańcy Janowskiej walczą o remont

Mieszkańcy ulicy Janowskiej od lat bezskutecznie domagają się remontu zniszczonej drogi, oświetlenia i uporządkowania terenu. Po pracach kanalizacyjnych ulica zamieniła się w dziurawe pobojowisko, a MPWiK odmówił naprawy – twierdzą. – Jest ciemno, niebezpiecznie i brudno. To nie jest życie, tylko walka o przetrwanie – mówią. Teraz szykują wniosek do budżetu obywatelskiego, bo na pomoc miasta przestali liczyć.

Star Trek: Nieznane nowe światy
film

Star Trek: Nieznane nowe światy: Zwiastun trzeciego sezonu już jest (wideo)

Tuż przed Dniem Pierwszego Kontaktu pojawił się zwiastun trzeciego sezonu serialu Star Trek: Nieznane nowe światy. Premiera jeszcze w tym roku.

Tragedia na lubelskim osiedlu. Nie żyje mężczyzna

Tragedia na lubelskim osiedlu. Nie żyje mężczyzna

Do tragicznego zdarzenia doszło w czwartek rano na lubelskim osiedlu. Na miejscu pracuje policja pod nadzorem prokuratora.

Zadzwonił do posłanki i groził jej śmiercią

Zadzwonił do posłanki i groził jej śmiercią

47-letni mieszkaniec Chełma odpowie za kierowanie gróźb karalnych. Jego celem była posłanka na Sejm RP.

​Kompleks zabiegów FullFace – przywróć młodość swojej twarzy

​Kompleks zabiegów FullFace – przywróć młodość swojej twarzy

Piękna, młodzieńcza skóra to marzenie wielu kobiet. Z upływem lat skóra traci elastyczność, pojawiają się zmarszczki, a kontur twarzy ulega zmianie. Jednak dzięki nowoczesnym technologiom estetycznym, można skutecznie zatrzymać czas i przywrócić twarzy jej naturalne piękno. Klinika FullFace stworzyła unikalny kompleks zabiegów FullFace, który zapewnia kompleksowe odmłodzenie i harmonizację rysów twarzy.

Zabójca z Glinnika uniknie więzienia. Postępowanie umorzone
galeria

Zabójca z Glinnika uniknie więzienia. Postępowanie umorzone

Mirosław B. (50 l.), który brutalnie zabił swoją żonę i teściową, decyzją Sądu Okręgowego w Lublinie, nie zostanie osądzony. Ze względu na jego stan zdrowia, postępowanie karne wobec niego umorzono. Biegli uznali, że w chwili zdarzenia był niepoczytalny.

Czym jest leasing pracowników tymczasowych?

Czym jest leasing pracowników tymczasowych?

Leasing pracowników tymczasowych to model zatrudnienia, w którym agencja pracy tymczasowej rekrutuje i formalnie zatrudnia pracowników, a następnie „wypożycza” ich do innych firm na określony czas. Firma korzystająca z tych usług, zwana pracodawcą użytkownikiem, zleca pracownikom konkretne zadania, ale nie staje się ich formalnym pracodawcą. Wszystkie obowiązki związane z zatrudnieniem – takie jak podpisywanie umów, wypłata wynagrodzeń, odprowadzanie składek ZUS czy organizacja badań lekarskich – pozostają po stronie agencji. Pracownik tymczasowy wykonuje pracę pod kierownictwem pracodawcy użytkownika, ale jego stosunek pracy jest związany z agencją.

Główne zalety diagnostyki RTG w stomatologii

Główne zalety diagnostyki RTG w stomatologii

Współczesna stomatologia korzysta z zaawansowanych technologii obrazowania, które pozwalają na precyzyjną ocenę stanu uzębienia oraz okolicznych struktur anatomicznych. Dzięki narzędziom diagnostycznym lekarze dentyści mogą podejmować lepsze decyzje dotyczące planu leczenia. Jakie możliwości i udogodnienia niosą ze sobą nowoczesne techniki obrazowe? Poznaj różne rodzaje badań i dowiedz się, jak właściwie wygląda ich przebieg.

Co musisz wiedzieć zanim zaczniesz szukać - gdzie warto się udać do pracy w Niemczech?

Co musisz wiedzieć zanim zaczniesz szukać - gdzie warto się udać do pracy w Niemczech?

Od znajomości języka niemieckiego po wiedzę, gdzie znaleźć aktualne oferty pracy - poszukiwanie możliwości zarobkowych u naszych sąsiadów nie jest łatwym zadaniem. Chcąc Ci je ułatwić, zebraliśmy w jednym miejscu garść wskazówek, które przybliżą Ci niemiecki rynek pracy.

Ból kolana – co zrobić?

Ból kolana – co zrobić?

Ból kolana to powszechny problem, który może dotknąć każdego niezależnie od wieku i poziomu aktywności fizycznej. Często jest wynikiem urazu, przeciążenia lub zmian zwyrodnieniowych. Ból w kolanie może znacznie utrudnić codzienne funkcjonowanie, dlatego ważne jest, aby szybko zareagować i podjąć odpowiednie kroki w leczeniu.

Podpisanie umowy w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Inwestycja za ponad 11 milionów złotych w dwie szkoły i przedszkole w Chełmie

Ponad 11 milionów złotych – tyle wynosi dofinansowanie, jakie miasto Chełm otrzymało na modernizację energetyczną trzech placówek oświatowych. Umowę na realizację tego ekologicznego przedsięwzięcia podpisano 2 kwietnia w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W wydarzeniu uczestniczyły m.in. Dorota Cieślik, II zastępca prezydenta Chełma, oraz Dorota Zawadzka-Stępniak, prezes Zarządu NFOŚiGW.

Rzymskie denary i inne skarby trafią do Muzeum Narodowego w Lublinie
ZDJĘCIA
galeria

Rzymskie denary i inne skarby trafią do Muzeum Narodowego w Lublinie

Niecodzienne znalezisko archeologiczne w gminie Annopol. Członkowie Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Annopol „SZANSA” odkryli skarby sprzed wieków – od czasów epoki brązu po nowożytność. Wśród nich są wyjątkowo cenne rzymskie denary, które już wkrótce trafią do Muzeum Narodowego w Lublinie.

Diabelski wieczór na Węglinie
koncert
5 kwietnia 2025, 20:00

Diabelski wieczór na Węglinie

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin zaprasza na kolejną odsłonę muzycznego cyklu PERYFERIA, który odbędzie się w sobotę (5 kwietnia). W programie koncert „Tristis Diabolus” w wykonaniu Pawła Szamburskiego do tekstów Marcina Wichy.

Miażdżyca - cichy zabójca rozwijający się latami. Będą edukować na jej temat
NASZ PATRONAT

Miażdżyca - cichy zabójca rozwijający się latami. Będą edukować na jej temat

Już w sobotę w galerii Vivo odbędzie się finał akcji "Skonsultuj się z farmaceutą". Tematem tegorocznej edycji jest miażdżyca - podstępna choroba rozwijająca się w ciszy.

Wrotka dumnie pozuje już z dwoma jajkami

Wrotka dumnie pozuje już z dwoma jajkami

Jak już się zaczęło, to będzie się rozkręcać. W gnieździe sokołów na kominie lubelskiej elektrociepłowni są już dwa jajka.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium