Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Artykuły zewnętrzne

5 sierpnia 2024 r.
10:40

Przemysłowy uzdatniacz wody – 4 największe zalety uzdatniania elektrycznego

Uzdatniacz wody z sygnałem pola elektrycznego – idealny dla przemysłu i nie tylko

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

 

W każdej instalacji wodnej odkładają się osady mineralne i biologiczne, trzeba też zapobiegać korozji. Wszystkie te problemy, doskonale znane wszelkim zakładom przemysłowym czy instytucjom odpowiedzialnym za infrastrukturę publiczną, rozwiąże elektryczny uzdatniacz wody. Poznaj największe zalety i przewagi tych urządzeń nad technologiami chemicznymi!

  • Emiter pola elektromagnetycznego doskonale oczyszcza wodę z minerałów, mikroorganizmów i zapobiega odkładaniu wszelkich osadów.
  • Każdy z przemysłowych uzdatniaczy wody ma konkretne przeznaczenie, szczegółowo opisane przez producenta.
  • Urządzenia tej klasy działają do 20 lat, a koszt zakupu i montażu zwraca się nawet po roku.

Uzdatnianie wody przeprowadza się na wiele różnych sposobów. W tym kontekście najczęściej wspomina się o koagulacji i sedymentacji, zmiękczaniu jonitowym, destylacji, filtracji, aeracji, dezynfekcji (chemicznej lub promieniowaniem UV), a także odwróconej osmozie. Wiele z tych metod jest trudnych i kosztownych do wprowadzenia, gdy pojawia się konieczność podwyższenia standardów czystości, np. w związku z nowymi procesami produkcyjnymi w zakładzie – niejednokrotnie wymagają ingerencji w istniejącą instalację wodną. Tymczasem przemysłowy uzdatniacz wody, który emituje sygnał elektryczny i wytwarza pole elektromagnetyczne, można zakładać na zewnątrz rur w trakcie normalnej pracy. Cały proces montażu i uruchomienia to kwestia kilkudziesięciu minut.

Uzdatnianie polem elektromagnetycznym przynosi więcej korzyści, niż chemiczne zmiękczacze wody 

Stosowanie fluoru, chloru lub innych środków do oczyszczania wody ma swoje skutki uboczne, które wymagają usunięcia przed wprowadzeniem cieczy do kluczowych części systemu. To komplikuje i wydłuża cały proces. Tymczasem pole elektromagnetyczne sprawia, że obecne w wodzie minerały ulegają krystalizacji – drobiny łatwo wychwytywane przez filtry – i nie osadzają się na wewnętrznych ścianach. Przemysłowe, elektryczne uzdatniacze oddziałują tak samo na wodę stojącą i płynącą. Warto pamiętać, że poszczególne modele mają konkretny zakres zastosowań, w tym między innymi:

  • piece konwekcyjno-parowe;
  • kotły wodne;
  • wytwornice pary;
  • kostkarki do lodu;
  • instalacje chłodnicze;
  • systemy wody technologicznej;
  • instalacje grzewcze;
  • baseny;
  • układy z wodą procesową;
  • hodowla i uprawy;
  • akwakultura.

Impuls emitowany przez urządzenie rozchodzi się nawet na kilkaset metrów od miejsca instalacji sprzętu – woda jest dla niego doskonałym przewodnikiem. Monitorowanie parametrów sygnału pozwala wykryć wszelkie problemy, od ew. usterek po zakłócenia zewnętrzne. Elektryczne uzdatniacze wody pracują na stosunkowo niskich wartościach mocy, w efekcie:

  • poziom bezpieczeństwa pozostaje wysoki bez dodatkowych środków ochrony;
  • spada zużycie wody;
  • wydłuża się żywotność podzespołów – producenci oceniają zdatność sprzętu do działania nawet na 20 lat;
  • zmniejsza się zużycie energii elektrycznej – roczne koszty eksploatacji to (przy obecnych cenach prądu) ok. 100 zł rocznie.

Przemysłowy uzdatniacz wody pitnej jest wyjątkowo efektywny w dezynfekcji i usuwaniu biofilmu

Skuteczne usuwanie i zapobieganie tworzeniu się osadów mineralnych to tylko jedna z funkcji opisywanych urządzeń. Rozprzestrzeniane w wodzie pole elektromagnetyczne wykazuje się ponad 95-procentową skutecznością w eliminacji potencjalnie szkodliwych mikroorganizmów, takich jak pałeczki okrężnicy czy Legionella. Elektryczne uzdatniacze wody są w stanie również całkowicie usunąć wszelki osad biologiczny, a także powstrzymać namnażanie bakterii. W przeciwieństwie do środków chemicznych sygnał pola skutecznie dociera do wszystkich zakamarków.

Branżowi specjaliści szacują, że zakup przemysłowego uzdatniacza wody zwraca się w pełni po ok. roku użytkowania. W dłuższej perspektywie generuje znacznie mniejsze koszty, związane z szeroko pojmowaną eksploatacją i utrzymaniem. Taka metoda uzdatniania wody jest znacznie przyjaźniejsza dla środowiska naturalnego – wobec celów UE w tym zakresie nabiera to jeszcze większego znaczenia.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Stal Kraśnik znowu odrobiła straty po przerwie

Stal Kraśnik odwróciła losy meczu z Hetmanem Zamość po przerwie

W Kraśniku znowu długo zanosiło się na niespodziankę. W trzecim meczu rundy wiosennej Stal po raz trzeci przegrywała do przerwy. Tym razem 0:1 u siebie z Hetmanem Zamość. Gospodarze długo nie mogli wyrównać, ale w ostatnim kwadransie jednak ta sztuka im się udała. A później poszło już z górki i niebiesko-żółci pokonali rywali 3:1.

Julia Szeremeta w dobrym stylu wróciła na ring

Julia Szeremeta nie dała rywalce szans w ćwierćfinale Pucharu Świata

Julia Szeremeta w wielkim stylu rozpoczęła udział w Pucharze Świata w brazylijskim Foz de Igacu. Polka pokonała w ćwierćfinale Alyssę Mendozę.

P+R na Węglinie w godzinach szczytu.
news dziennika wschodniego

Park & Ride w Lublinie: Czy kierowcy w ogóle z tego korzystają?

Z obserwacji jednego z naszych Czytelników wynika, że kierowcy nie korzystają z parkingów P+R. Dopytuje, czy jest szansa na to, aby to się zmieniło. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego tego problemu jednak nie widzi.

Miasto Chełm po ewentualnym poszerzeniu granic administracyjnych

Zmiana granic Chełma. Rada Miasta jest "za". Czas na decyzję MSWiA

Mimo wyraźnego sprzeciwu mieszkańców gminy Chełm, Rada Miasta Chełm podjęła decyzję o rozszerzeniu granic administracyjnych. Sprawa trafi na biurko Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, które podejmie ostateczną decyzję. Czy ministerstwo uwzględni wolę mieszkańców?

Inflacja: Może nie wszystko będzie tak szybko drożeć

Inflacja: Może nie wszystko będzie tak szybko drożeć

Napływające informacje sygnalizują, że inflacja w kolejnych kwartałach może być niższa niż wcześniej oczekiwano – zapowiada Rada Polityki Pieniężnej w środowym komunikacie. Ale też Rada podkreśla, że w najbliższych miesiącach inflacja będzie wyższa od celu inflacyjnego.

Muzyczna podróż z Grzegorzem Tarwidem i jego trio
jazz
10 kwietnia 2025, 19:00

Muzyczna podróż z Grzegorzem Tarwidem i jego trio

Już w czwartek (10 kwietnia), w ramach projektu Jazz w CSK wysłuchamy na żywo jednego z najciekawszych pianistów młodego pokolenia – Grzegorza Tarwida. Artysta zaprezentuje program oparty na swoim debiutanckim albumie „Flowers”, który ukazał się nakładem prestiżowej wytwórni płytowej – Clean Feed. Poniżej zamieszczamy rozmowę z artystą.

Wschodni ślad – Tusk o cyberataku na system informatyczny Platformy

Wschodni ślad – Tusk o cyberataku na system informatyczny Platformy

Służby intensywnie pracują w związku z incydentem cyberbezpieczenstwa dotyczącym Platformy Obywatelskiej; sprawa jest poważna – poinformował w środę wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski. Wcześniej premier Donald Tusk informował o cyberataku na system informatyczny PO.

Autor pieśni powstańczych patronem skweru w Lublinie
galeria

Autor pieśni powstańczych patronem skweru w Lublinie

Jan Markowski, autor melodii wielu znanych pieśni powstańczych, takich jak „Mała dziewczynka z AK” czy „Sanitariuszka Małgorzatka” jest patronem skweru w Lublinie. Dziś uroczyście odsłonięto tablice z jego nazwą.

Cristiano Ronaldo w grze Fatal Fury: City of the Wolves
GRAMY
film

Fatal Fury: Cristiano Ronaldo w bijatyce (wideo)

Gra Fatal Fury: City of the Wolves swoja premierę będzie miała już 25 kwietnia. To klasyczna bijatyka 2D, a jedną z dostępnych postaci będzie właśnie Cristiano Ronaldo.

Lubelskie obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu rozpoczął „niebieski spacer”,
galeria

Plac Litewski będzie niebieski. Zaczynają się Lubelskie Dni Autyzmu

Wszystko zaczęło się w środę, 2 kwietnia, od „niebieskiego spaceru. To wspólne przejście ulicami Lublina w geście solidarności z osobami ze spektrum autyzmu oraz ich rodzinami.

Trzeci mecz w rywalizacji Bogdanki LUK i ZAKSY zostanie rozegrany w niedzielę

Powiedzieliśmy sobie w sobotę, że nic się jeszcze nie skończyło. Opinie po meczu ZAKSA - Bogdanka LUK

Świetny występ Bogdanki LUK we wtorkowy wieczór spowodował, że w ćwierćfinale fazy play-off jest remis 1:1. Ekipa z Lublina w drugim starciu pokonała na wyjeździe ZAKSĘ Kędzierzyn Koźle 3:0. Decydujące starcie zostanie rozegrane w najbliższą niedzielę o godz. 14.45, w hali Globus.

Bradly van Hoeven też zostaje w Motorze na kolejny sezon

Bradly van Hoeven też zostaje w Motorze

Kolejny dzień i kolejny nowy kontrakt w klubie z Lublina. W środę Motor poinformował, że umowa Bradly van Hoevena również została przedłużona na sezon 2025/2026.

Kaczyński w szpitalu. NFZ nie dopatrzył się nieprawidłowości

Kaczyński w szpitalu. NFZ nie dopatrzył się nieprawidłowości

Przyjęcia pacjentów nie odbiegały od normy, a leczenie na kardiologii nie było ograniczone – Lubelski NFZ nie dopatrzył się nieprawidłowości szpitala w związku z pobytem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na oddziale kardiologii w lutym tego roku. Do Funduszu nie wpłynęły też skargi pacjentów.

Miał blisko 5 kg amfetaminy. Uciekając potrącił policjantów

Miał blisko 5 kg amfetaminy. Uciekając potrącił policjantów

Grupa ze Śląska rozprowadzającej narkotyki całym kraju. Lubelscy policjanci zatrzymali 4 osoby: u jednej znaleziono prawie 5 kilogramów amfetaminy.

Kalejdoskop dźwięków w Teatrze Starym
koncert
9 kwietnia 2025, 19:00

Kalejdoskop dźwięków w Teatrze Starym

Nene Heroine to jazzowo-psychodeliczny kolektyw pochodzący z Gdańska, który w środę (9 kwietnia) w Teatrze Starym zaprezentuje nowoczesne oblicze jazzu. Występy na żywo Nene Heroine są cenione przez publiczność z powodu spontaniczności i muzycznej energii.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium