Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Burmistrz Wojciech Wilk przedstawił niedawno kilka projektów inwestycyjnych w różnych częściach miasta. Obok tych w dzielnicy fabrycznej i Zalewu Kraśnickiego są także gotowe plany dotyczące dzielnicy starej. To przede wszystkim „Light Park” przy ul. Narutowicza. Ta propozycja jest skierowana do ludzi młodych.
W poniedziałek LW Bogdanka poinformował o zmianach w zarządzie spółki. Stanowisko stracił m.in prezes zarządu Kasjan Wyligała.
Dzisiaj zmienił się zarząd LW Bogdanka. Walne zgromadzenie spółki wybrało sześciu nowych członków rady nadzorczej. Wśród załogi krążą spekulacje, że być może Kasjana Wyligałę, obecnego prezesa, zastąpi dobrze znana osoba w kopalni.
Jakie miasta w Polsce są najlepsze, by się w nich osiedlić i żyć? Jak się okazuje, Lublin znalazł się w tym rankingu aż na podium.
Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, minister funduszy i polityki regionalnej, w środę odwiedziła Puławski Park Naukowo-Technologiczny. Zachęcała do aplikowania o granty przyznawane przez Komisję Europejską.
Ku końcowi zmierza budowa nowego cargo w Porcie Lotniczym Lublin. W trzecim kwartale tego roku będzie gotowy magazyn o pojemności 10 tys. ton. Lotnisko w Świdniku będzie w stanie obsłużyć pięć lotów towarowych dziennie.
Na biurko wojewody lubelskiego trafił właśnie wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla drogi ekspresowej S12 na odcinku Chełm - Dorohusk. Po wydaniu decyzji będą mogły rozpocząć się prace budowlane.
Nie tylko budowę bazy śmigłowców wojskowych, ale także „drugą Szkołę Orląt” zapowiedział dziś wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz, minister obrony narodowej. W Porcie Lotniczym Lublin w Świdniku podpisano list intencyjny w sprawie budowy wspomnianej bazy wojskowych śmigłowców. Ma to być także impuls dla inwestorów z branży, którzy mogliby lokować swoje zakłady na 500-hektarach gruntów w okolicach planowanej bazy śmigłowców.
Ekolodzy przegrywają 1:0 w batalii o spalarnię śmieci w Kraśniku. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Lublinie utrzymało decyzję środowiskową dla budowy Zakładu Odzysku Energii (ZOE, spalarnia odpadów), z rygorem natychmiastowej wykonalności. Nie oznacza to jednak początku budowy czy końca administracyjnej batalii.
Przedsiębiorca z Pomorza, działacz Sojuszu Lewicy Demokratycznej, kandydat na posła z ramienia Lewicy i akcjonariusz kluczowych spółek skarbu państwa Jacek Lampart chce trafić do rady nadzorczej Grupy Azoty "Puławy". Swoją kandydaturę zgłosił już zarządowi.
Trwa nabór do konkursu Lublin Up!, który skierowany jest do studentów, doktorantów i młodych naukowców. Miasto zamierza pomóc w rozwoju pomysłów na własną działalność.
Blisko 200 górników pikietowało dziś pod siedzibą budynku zarządu kopalni w Bogdance. Na początek manifestanci odczytali petycję do zarządu kopalni, którą potem złożyli w siedzibie zarządu kopalni. Do protestujących górników nie wyszedł nikt z zarządu.
Sytuacja w kopalni zaczyna dochodzić do punktu wrzenia. Związkowcy nie mogą się dogadać z zarządem kopalni w kwestii podwyżek. Dlatego dzisiaj (19 marca) staną z wielką pikietą przed siedzibą zarządu. Tymczasem na 12 kwietnia zwołano nadzwyczajne walne zgromadzenie Lubelskiego Węgla Bogdanka SA. Jednym z punktów jest podjęcie uchwał w sprawie zmiany w składzie Rady Nadzorczej spółki.
W piątek wybrany został nowy prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Puławach. Na to stanowisko rada nadzorcza asygnowała Pawła Dadeja związanego w przeszłości m.in. z lubelskim producentem autobusów Ursus Bus.
Na Wielki Czwartek, 28 marca, zaplanowano walne zgromadzenie dla akcjonariuszy Grupy Azoty "Puławy". W jego trakcie zaplanowano zmiany w składzie rady nadzorczej, które mogą doprowadzić do wyboru nowego składu zarządu chemicznego giganta z Lubelszczyzny.
Targowisko na podzamczu będzie funkcjonowało do końca roku. Handlujący zostają na swoich miejscach, jednak będzie ich to kosztowało więcej.
W ramach porozumienia, uczelnia ma pomóc w automatyzacji i robotyzacji procesów w fabryce cukierków. Studenci zaś mają okazję na zdobycie praktycznych umiejętności podczas staży czy praktyk.
Prawie 14 mln złotych dla 30 przedsiębiorców w ramach działania 2.7 Lubelskie MŚP przeznaczył marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski.
Potencjalne opuszczenie Grupy Azoty przez Zakłady Azotowe w Puławach, do czego nawołują puławscy radni oraz związkowcy kombinatu, spędza sen z powiek zarządzającym tarnowskim przedsiębiorstwem. Dzisiaj jego zarząd wydał oświadczenie, w którym chwali ideę konsolidacji i zapowiada jej przyspieszenie.
Paweł Okapa zostanie nowym prezesem Okręgowego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Puławach. Na tym stanowisku w kwietniu zastąpi Pawła Iwaszko, który komunalną spółką kierował nieprzerwanie od 2018 roku.
Minister aktywów państwowych odwołał dzisiaj Grzegorza Wróbla z członka Rady Nadzorczej Lubelskiego Węgla Bogdanka. Przyczyny odwołania nie zostały podane.
Mysz połknęła słonia - tak zdaniem puławskich samorządowców można ocenić polityczną zgodę sprzed 12 lat na przejęcie puławskich Azotów przez słabszą w tamtym czasie, tarnowską spółkę. Radni przyjęli stanowisko zachęcające rząd do ponownej niezależności "Puław".
Lechosław Rojewski, wiceprezes zarządu ds. finansowych, został odwołany z zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej. Tak decyzje podjęła Rada Nadzorcza
Siedmiu przedsiębiorców z regionu dostało niskoprocentowe pożyczki na rozwój swojej działalności. Chodzi o kwoty od 250 tysięcy do 1 mln złotych. Funduszy ma być jeszcze więcej
Małgorzata Sadurska, pochodząca z Lubelszczyzny była posłanka Prawa i Sprawiedliwości, nie jest już członkiem zarządu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń S.A. W piątek 23 lutego decyzją rady nadzorczej została odwołana wraz z całym zarządem państwowego przedsiębiorstwa.